Dodaj do ulubionych

Dania graniczy z Kanada

19.06.22, 22:39
Pol wieku spierali się o wysepkę Hansa, teraz podzielili ją na pół i tym samym dania graniczy z Kanadą.. Cała operacja miała na celu pokazanie światu że spory terytorialne da się rozwiązywać pokojowo. Taki news na koniec dnia. Bardzo przyjemny.
Obserwuj wątek
    • bi_scotti Re: Dania graniczy z Kanada 20.06.22, 13:16
     langsam napisała:

     > Nie należy nazywać Cypru "wysepką".

     Exactly! Poza tym co to znaczy "podobno maja sie wziac za lby" - historia conflict na Cyprze to nie jest kwestia ostatnich dni, tygodni, miesiecy suspicious Geeez ... No comments. Cheers.
     • mdro Re: Dania graniczy z Kanada 20.06.22, 14:37
      A, przy okazji, bi_scotti - gdzieś mi mignęło, że jesteś zainteresowana polskimi grami. Znasz "This War of Mine" w wersji planszówkowej? Osobiście nie grałam, ale komputerowa jest niesamowita, więc może i z tą warto się zapoznać (jest zdaje się i wersja angielska).
     • veryvery Re: Dania graniczy z Kanada 20.06.22, 18:24
      bi_scotti napisała:

      > langsam napisała:
      >
      > > Nie należy nazywać Cypru "wysepką".
      >
      > Exactly! Poza tym co to znaczy "podobno maja sie wziac za lby" - histori
      > a conflict na Cyprze to nie jest kwestia ostatnich dni, tygodni, miesiecy suspicious
      > ; Geeez ... No comments. Cheers.
      >

      Turcja grozi Grecji atakiem militarnym, a póki co pręży muskuły I narusza przestrzeń powietrzną Grecji jakimiś bombowcami. Turcja zaczęła kwestionować przynależność tych wysepek. Krótko po II wojnie światowej oba kraje podpisały porozumienie że greckie wojsko nie będzie stacjonować na tych wyspach I Grecja szybko zaczęła te postanowienia łamać. Konflikt jest też wobec praw do odwiertów ropy I gazu wokół tych wysp, Turcja twierdzi że powinna mieć też do nich prawo. Podsumowując konflikt między oboma krajami o hegemonię na Morzu Egejskim trwa od zawsze, I raz na jakiś czas sytuacja robi się bardziej gorąca. Ostatni poważniejszy konflikt miał miejsce w latach 90., kiedy o mało nie wybuchła wojna pomiedzy tymi panstwami
     • bi_scotti Re: Dania graniczy z Kanada 20.06.22, 16:52
      O dzieki - ematka uczy ... always smile
      Z polskich gier planszowych, ostatnio kupilam sobie w pewnym cool sklepie ulokowanym w starym kosciele gre "K2" - gra jest juz mocno stara i nie jest jakos revolutionary super swietna ale dotad nie mialam a w upalne dni nie ma to jak ... ice climbing przynajmniej grajac w board game big_grin Cheers.
  • irma223 Re: Dania graniczy z Kanada 20.06.22, 08:46
   Ale to wyspa niezamieszkała, niewielka, leżąca sobie w jakiejś cieśnince na uboczu.

   Rosja zaatakowała kraj bogacący się, anektując jego okręgi przemysłowe (Donbas) i turystyczne (Krym, zaatakowana Odessa), starając się odciąć Ukrainę od morza w ogóle.

   To tak, jakby Niemcy nagle zaczęły walić w nas bombami odbierając ziemie zachodnie wraz ze Śląskiem i odbierając całe Pomorze i wschodnie i zachodnie, kompletnie dostęp do Bałtyku, mordując cywilów, jak w czasie II wojny światowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka