Dodaj do ulubionych

Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego

20.06.22, 08:12
Nie wiem czy e-matka wie ale covid wrócił i to z taką siłą, że rozprawy się odbywac nie mogą.
tvn24.pl/polska/krzysztof-brejza-jaroslaw-kaczynski-sad-oddalil-pozew-bez-rozprawy-proces-nie-ruszyl-5754900
Obserwuj wątek
  • marta.graca Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 10:21
   Ale ten przepis kpc istniał już przed covidem:

   Art. 148(1) [Rozpoznanie sprawy na posiedzeniu niejawnym]
   § 1. Sąd może rozpoznać sprawę na posiedzeniu niejawnym, gdy pozwany uznał powództwo lub gdy po złożeniu przez strony pism procesowych i dokumentów, w tym również po wniesieniu zarzutów lub sprzeciwu od nakazu zapłaty albo sprzeciwu od wyroku zaocznego, sąd uzna - mając na względzie całokształt przytoczonych twierdzeń i zgłoszonych wniosków dowodowych - że przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne.
   § 2. (uchylony).
   § 3. Rozpoznanie sprawy na posiedzeniu niejawnym jest niedopuszczalne, jeżeli strona w pierwszym piśmie procesowym złożyła wniosek o przeprowadzenie rozprawy, chyba że pozwany uznał powództwo.
   • daniela34 Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 10:39
    1)Ale sąd w sorawie Brejzy się nie powołał na 148(1) kpc tylko na art. 15 zzzs(2) przepisów kowidowych, ponieważ gdyż albowiem zapewne pani mecenas Brejza nie zapomniała złożyć wniosku o rozprawę z art. 148(1) par.3, bo to w każdym schmmilu pozwu każdy ma
     • daniela34 Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 11:01
      No to sąd im przecież w tym samym postanowieniu, w którym skierował na niejawne napisał, że pomija ten dowód (z przesłuchania stron), dowody z akt, a wniosku dowodowego o zwrócenie się do SO w Warszawie i szefa CBA nie uwzględnia.
      • dramatika Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 11:15
       daniela34 napisała:

       > No to sąd im przecież w tym samym postanowieniu, w którym skierował na niejawne
       > napisał, że pomija ten dowód (z przesłuchania stron), dowody z akt, a wniosku
       > dowodowego o zwrócenie się do SO w Warszawie i szefa CBA nie uwzględnia.

       To niech się TVN za Brejzą czepiają tego, że sąd pominął jakieś dowody, a nie sugerują, ze tryb kowidowy umożliwił sądowi jakieś machloje. W trybie kowidowym też można przeprowadzać rozprawy, w trybie zdalnym i sądy to robią.
        • dramatika Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 13:02
         daniela34 napisała:

         > Ale oni nie mieli rozprawy w trybie zdalnym tylko nie mieli rozprawy. I o to "i
         > m" właśnie chodzi.

         Nie, nie o to chodzi. Prawniczka Brejzy (i jego żona) sugeruje, albo sugeruje to TVN, że nie mieli rozpraw, bo sąd zastosował wybieg z kowidem, co jest bzdurą. Sąd oddalił dowody z przesłuchań i cały pozew, bo tak uznał. Przepisy kowidowe nie mają z tym nic wspólnego, bo nie nakazują wykluczania dowodów z przesłuchań ani tego nie ułatwiają w jakiś szczególny sposób.

         Dorota Brejza, żona senatora KO i jednocześnie jego pełnomocniczka, napisała w czwartek w mediach społecznościowych, że Sąd Okręgowy w Bydgoszczy oddalił powództwo "wyłącznie na podstawie pism procesowych, bez wysłuchania powoda, bez ani jednej rozprawy, w trybie zamkniętym nie tylko dla opinii publicznej, ale też dla strony i jej adwokata".
         Wskazała, że było to możliwe na podstawie przepisów związanych z pandemią wywołaną przez koronawirusa. "Sąd uznał, że w czerwcu 2022 roku, kiedy to w sądzie nikt nie nosi masek, zagrożenie COVID-owe jest tak duże, że należy całą sprawę rozpoznać bez obecności stron" - wyjaśniała w serii wpisów na Twitterze.

     • daniela34 Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 11:05
      A odpowiadając na wpis dramatiki, chciałabym prosić o wskazanie, w którym fragmencie mojej wypowiedzi sugeruję jakieś teorie spiskowe. Dla ułatwienia całość wypowiedzi przytaczam:

      "Ale sąd w sorawie Brejzy się nie powołał na 148(1) kpc tylko na art. 15 zzzs(2) przepisów kowidowych, ponieważ gdyż albowiem zapewne pani mecenas Brejza nie zapomniała złożyć wniosku o rozprawę z art. 148(1) par.3, bo to w każdym schmmilu pozwu każdy ma."
    • dramatika Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 10:53
     daniela34 napisała:

     > 1)Ale sąd w sorawie Brejzy się nie powołał na 148(1) kpc tylko na art. 15 zzzs(
     > 2) przepisów kowidowych

     Przepisy kowidowe w sądach jeszcze normalnie funkcjonują i sądy procedują w tym trybie chętnie i często - nie tylko w sprawie Kaczyńskiego i Brejzy. Jakbyś miała o tym zielone pojęcie to nie sugerowałabyś teorii spiskowych, że akurat tutaj sąd zrobił jakiś wyjątek.
  • dramatika Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 10:48
   TVN rozgrzewa oświecone grażyny, nie mające zielonego pojęcia o prawie i postępowaniu cywilnym.
   Akurat możliwość rozsądzenia sprawy na podstawie samych dokumentów i pism procesowych to jest cywilizacyjny postęp i np. dyrektywa unijna rekomenduje taką procedurę w postępowaniu sądowym z udziałem konsumentów.
   Brejza niech nie wciska ciemnoty o jakimś pozbawieniu prawa do sadu, bo swoje stanowisko mógł przecież przedstawić w pozwie i zapewne to zrobił.
   Jakby TVN było powaznym medium, a nie drugim TVPisem, to wskazywałoby na uprzywilejowane traktowanie uczestnikow tego procesu - obu uczestników. Sprawa rozsądzona w 3 miesiące, podczas gdy zwykły Kowalski czeka 3 lata, bo trzeba zrobić 5 rozpraw i przesłuchać świadków, którzy często nie mają nic do powiedzenia, abo nie stawiają się na rozprawy. A tu proszę, raz dwa i sprawa załatwiona.
    • dramatika Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 11:02
     abasia0 napisała:

     > No masz dramatisiu rację, co tam tracić czas i ropatrywać...szast prast i zała
     > twione.

     Ja nie mówię, że masz się nie czepiać - bo może sąd źle rozsadził poprzez niezastosowanie prawa. Nie wiem jak tu było i nie o tym piszę. Ale czepianie się, że rozsądził w trybie niejawnym na podstawie samych dokumentów to jest nieogarnianie sprawy na elementarnym poziomie i należałoby się zastanowić czy w TVN pracują debile, że kolportują taki przekaz, czy celowo wciskają ciemnotę.
      • dramatika Re: Oddalony pozew wobec Kaczyńskiego 20.06.22, 11:13
       iwles napisała:

       >
       > no kto jak kto, ale ty dramatik, powinnos najlepiej wiedzieć, że powoływanie s
       > ie na przepisy dotyczące NIEISTNIEJĄCEGO wszak koronawirusa - to ściema big_grinbig_grinbig_grin

       Pewnie że ściema, ale ja akurat sobie chwaliłam. Jedna z niewielu rzeczy związanych ze świrusem, która wyszła na dobre - przynajmniej sądom, które były zmuszone się trochę bardziej unowocześnić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka