Dodaj do ulubionych

No i kicha. Uczuliłam się na koty.

20.06.22, 22:35
Od ponad kilku lat mamy dt. Przewinely się przez niego chyba już setki przeróżnych zwierząt. Ostatnie 3 lata dziesiątki kotów i przy ostatniej długowłosej piątce poległam. Jaka jest szansa że jeszcze jakieś krótkowłose w mniejszej ilości przejdą?
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: No i kicha. Uczuliłam się na koty. 20.06.22, 23:00
      Nie każdy kot uczula w takim samym stopniu co wie każdy z alergią. Chociaż niektórych oczywiście uczulają wszystkie.
      No a poza tym kwestia determinacji, możesz się odczulac, możesz brać leki, albo przynajmniej spróbować czy działają.
    • aurinko Re: No i kicha. Uczuliłam się na koty. 20.06.22, 23:14
      Sama sierść nie uczula tylko sekretoglobina, która jest w ślinie kota i sierści. Wytwarzają ją koty i krótkowłose i długowłose. Równie dobrze możesz mieć jeszcze silniejsze reakcje na koty krótkowłose. Claritine czy inna Allegra i do boju wink
    • eliszka25 Re: No i kicha. Uczuliłam się na koty. 20.06.22, 23:40
      Mój alergolog powiedział, że alergia może się nagle objawić i równie nagle zniknąć. Jakaś szansa więc teoretycznie jest. Jeśli ci bardzo zależy, to spróbowałabym z odczulaniem. Przy silniejszych objawach i tak bym poszła do alergologa, przynajmniej po leki. Alergeny kocie mogą utrzymywać się w mieszkaniu nawet do 10 lat po tym, jak kota już nie ma. Skoro przez lata mieliście kocie tymczasy, to alergia może ci się nawet zaostrzyć, nawet jeśli kota aktualnie nie macie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka