Dodaj do ulubionych

Książka do nauki angielskiego 3 kl. SP

21.06.22, 10:11
Poratujcie drogie e-mamy. Potrzebna mi jest książka do nauki angielskiego na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej. Z powodu (powiedzmy delikatnie) mało zaangażowanej nauczycielki mam wrażenie, że moje dziecko nie poczyniło postępów w nauce języka, a ponieważ jest chętne do nauki (w ramach zabawy - ze starszą siostrą) to poprosiły mnie o kupienie jakiegoś podręcznika (najlepiej z płytą do odtwarzania tekstów), żeby miały na czym pracować.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaką książkę warto kupić?
Obserwuj wątek
    • curry1 Re: Książka do nauki angielskiego 3 kl. SP 21.06.22, 10:35
      W szkole mój syn korzystał z podręcznika English Adventure z wydawnictwa Pearson. Do tego dostał kod do platformy, gdzie można było korzystać z dodatkowych ćwiczeń, nagrań, materiałów itd. Nie wiem tylko, czy te kody były przyznawane przez szkołę czy wystarczyło zakupić książkę. Niestety, nie potrafię powiedzieć, czy merytorycznie to dobra książka, czy nie. Moi chłopcy nie narzekali. Dla porównania, w innej szkole, jeden z synów korzystał z książek z serii Bugs Team i tu ani dziecko ani ja nie potrafiliśmy się połapać smile
    • zyjanna Re: Książka do nauki angielskiego 3 kl. SP 21.06.22, 12:49
      Zerknij też na "Angielski zdanie po zdaniu dla dzieci" wydawnictwa Preston Publishing. To nie jest podręcznik, ale mniej więcej obejmuje zakres materiału dla klas 1-3 (czyli nie za duży). Trochę jakby takie repetytorium dla dzieci smile
      Dla mnie plusem jest to, że nie ma takich zadań - wypełniaczy typu pokoloruj, dopasuj, tylko same konkrety: dialogi po jednej stronie po polsku, po drugiej po angielsku, gramatyka - objaśnienie w ramce, zdania do przetłumaczenia.
      Żeby nie było - takie zadania- wypełniacze (może niezbyt fortunnie to określiłam) są fajne do użytku na lekcjach szkolnych, ale w "edukacji domowej" ta książka może się bardziej sprawdzić.
      Dołączona płyta mp3

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka