Dodaj do ulubionych

Powstrzymanie mnie..

22.06.22, 15:54
... bo chodzi mi ostatnio po głowie żeby obciąć grzywkę :p
Człowiek się naogląda zdjeć takich młodych i ładnych i mu diabeł szeptem mówi "zrób to" ..

A to przecież bardzo zły pomysł:p
Obserwuj wątek
            • srubokretka Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 16:20
              Ja nie pomoge. U mnie wszystko przemawia za grzwka.
              Nie mam ani jednej zmarszczi na czole, bo to najlepszy filt przeciwsloneczny. Zawsze mi sie dobrze uklada. Dzieki grzywce codziennie fryzura moze wygladac inaczej minimalnym wysilkiem.

Jedyne co moge napisac, ze jezeli nie jestes do wlosow na czole przyzwyczajona, to latem (pot) sobie tego nie rob.
        • bene_gesserit Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 16:15
          Ale przecież są różne grzywki.
          Grzywki - giganty, grzywki lekko po skosie, grzywki symboliczne. Długie i a'la Jaga Hupało sprzed paru lat (te stanowczo odradzam). Itd. Szalej. Jeśli nie teraz, to kiedy, na litość boską.
          https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQUUQqyjOuDybD2BErVYhv2xgqVxkUiAVKreNGM4Q7EnuggRk_vCo6djzRbu0fpcXUoCp8&usqp=CAU
          Hupało, przykład antygrzywki. Swego czasu doniesienia w prasie nt nowych fryzur celebrytek zaczynały się od 'kolejna gwiazda oszpecona przez JH'.

Oczywiście, grzywkę możesz też kupić na jakimś portalu. Takie szaleństwo na pół gwizdka. I na klamerkę wink
          https://image.ceneostatic.pl/data/products/88000760/i-aliexpress-mumupi-air-bangs-clip-in-bangs-front-neat-bangs-fringe-hair-women-clip-do-przedluzania-wlosow-bangs.jpg
      • ykke Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 23:11
        bene_gesserit napisała:

> ...zrób to...
        > Włosy to na szczęście nie siekacze - obetniesz, nie spodoba się - odrosną. Grzy
        > wka latem fajnie się nosi, na zimę mozesz zapuścić znowu.

Ccyba wręcz odwrotnie- gorąco, czoło mokre, wl8sy się kleją
        >
    • 35wcieniu Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 16:53
      Ja obcięłam i nie był to dobry pomysł. Szybko się przestała ukladać, nie wyglądała, denerwowała niemiłosiernie i na dodatek grzała. Z raz czy dwa spróbować zadna tragedia ale jak miałaś i zawsze żałowałas to w sumie nie wiem po co to ponawiać.
    • suki-z-godzin Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 17:01
      nie zdecydowałam się na grzywkę od czasu, kiedy w liceum koleżanka opowiedziała dowcip:
      Przychodzi baba do lekarza, ściąga majtki i siada mu na głowie.
      - Co pani robi?!
      - Chciałam zobaczyć jak panu będzie z grzywką.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 19:28
      Ja sobie ciachnęłam zgodnie z filmikami na youtube.
      Wyszla fajnie, byłam raz z grzywką w pracy, wszyscy zachwalali, ale mnie wq...., Przwz kolejne pół roku nosiłam spinkę, potem za ucho, po miesiacu znowu ciachnęłam, znowu raz do pracy, znowu zachwalali, znowu spina, znowu odrosła.
      ....
      Hmmmm .... chyba nie muszę pisać że znowu mam ochotę ciachnąć
      😬😂
    • magda.z.bagien Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 19:53
      Chyba zależy od kształtu twarzy, jeśli podobny do tego na zdjęciu, powinno być dobrze. Sama się kiedyś skusilam, bo podobała mi się grzywka koleżanki. Niestety wyglądałam jak głupek i trochę zajęło, żeby odrosło.
    • taje Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 20:16
      Bardzo dobry pomysł. I nie tylko dla młodych i ładnych, przede wszystkim zależy od kształtu twarzy i wysokości czoła. Pomyśl również sobie, ile zaoszczędzisz na botoksie - spod grzywki nie widać wink

Ja od lat noszę grzywkę (do długich/półdługich włosów, ewentualnie długi bob) i nie wyobrażam sobie inaczej.
      • ki.ik Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 20:25
        taje napisała:

> Pomyśl również sobie, ile zaoszczędzisz
        > na botoksie - spod grzywki nie widać wink
        Ja, pomimo 44 lat, mam idealnie gładkie czoło...od zawsze. Ale, żeby nie było różowo to twarz sypie mi się w innych miejscach.
        • taje Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 21:00
          Może bardzo długa grzywka ? wink

Ja z czołem tej nienajgorzej ale szukam (obiektywnych) pozytywów grzywki. Bo to, że mi się podoba to może nie być przekonujący argument dla innych. Ale myślę, że dobrze ścięta grzywka (nie od garnka etc) naprawdę odmładza.
    • yuka12 Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 20:42
      Nie pomogę. Ongiś miałam dłuższe włosy (i grzywkę), ale mnie trafiało, bo nie dało rady panować nad włosami, najbardziej staranna fryzura, kitka czy kok utrzymywała się na głowie maksymalnie 20 minut. Potem loki i pasma włosów miałam wszędzie. Nie na moje nerwy.
      Teraz noszę się krótko, grzywkę tnę regularnie i dzielnie znoszę częste uwagi, że takie włosy powinnam zapuścić 😁 (bo szkoda ich ciąć).
        • yuka12 Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 10:51
          Mam. Gdy przez kilka lat zapuszczałam włosy i grzywkę, ta pięknie opadała mi na twarz zasłaniając wizję 😁. Lakiery, układanie, kitki i tp. trzymały w szachu włosy bardzo krótko, po czym znowu miałam pasma włosów z przodu.
          Nie dla mnie zabawa w ich ciągłe odgarnianie.
    • daniela34 Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 20:50
      Zrobimy deal. Ja cię powstrzymam przed obcięciem grzywki (Nie czyń tego, zaklinam cię! Skoro zawsze żalowałaś to i tym razem pożałujesz.) a ty mnie powstrzymasz przed robieniem czegokolwiek, bo mam ostry atak krzątawicy. Boję się, że jak tak dalej pójdzie to do rana przemaluję łazienkę albo co.
    • piataziuta Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 23:17
      Nie powstrzymam, bo to zdjęcie też mnie przekonuje. big_grin
      Śliczna dziewczyna.

Po prostu patrz na to zdjęcie codziennie przez kolejny tydzień - jeśli Ci przez ten czas nie przejdzie, rób!
      Nawet jeśli coś będzie nie tak, to włosy odrastają.

• mashcaron Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 05:37
        Kurde, Ziuta, i ty przeciwko mnie?:p
        Fakt, śliczna i dlatego tak kusi ta grzywka, ale przecież ,kuwa, grzywka mi rysow twarzy nie zmieni :p

Ps. Spadłam dziś że schodów, pierwszy raz w życiu. Co za paskudne uczucie tak lecieć w dół bezwładnie...
        Mam cały łokieć zdarty i boli mnie doopa 🙄
    • mrs.solis Re: Powstrzymanie mnie.. 22.06.22, 23:42
      Ja po setkach prob z grzywka dalam sobie finalnie spokoj. Moja przyjaciolka czasem sie nabija ze mnie i mowi, wez sprobuj moze tym razem bedzie inaczej niz zwykle, a konczylo sie zawsze tak , ze bylam wsciekla na siebie i grzywke (ktora nigdy nie ukladala sie tak jak chcialam) i konczylam ze spinkami.
    • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 00:25
      Grzywka jest super. Odmładza o kilka dobrych lata, a latem, kiedy gęste włosy ( a takie przecież masz) na karku grzeją jak piorun i nosi się związane albo upięte, to twarz nie wygląda tak nago i surowo.
      Ja mam zwykłą dlugo grzywkę jak na zdjęciu niżej. Przy falowanych i kręconych włosach to nie wisi jak ciężka zasłona, a można w każdej chwiłi zaczesać na bok. Jak mi przeszkadza, to zbieram opaską jak na 4 zdjęciu.
      Ja lubię też jak włosy są wycieniowane wokół twarzy na okrągło i wtedy taka długa grzwka wygląda jak na 5 zdjęciu.
          • 35wcieniu Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 00:43
            Bo jest na bardzo ładnej kobiecie więc nie przeszkadza.
            Nie twierdzę że autorce czegoś brakuje bo tego nie wiem ale większość przeciętnych kobiet we fryzurze z np. pierwszego zdjęcia będzie wyglądała dramatycznie źle.
            • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 00:51
              35wcieniu napisał(a):

> Bo jest na bardzo ładnej kobiecie więc nie przeszkadza.

He? Akurat do długich, surowo zaczesanych do tyłu włosów trzeba mieć ładne rysy twarzy, a kosmyki na twarzy mogą nawet co nieco zmiękczyć i przysłonić.
              Na włosach jak u maszkarona grzywka będzie wygląła dobrze, bo ona ma gęste i falujące. Komuś z cienkimi mysimi ogonkami grzywki bym może nie polecała, bo jej się te marne kosmyki przykeliłby do czoła.
            • taje Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 00:54
              No tu się zupełnie nie zgodzę. Mam grzywkę podobną do tej z pierwszego zdjęcia, może trochę krótszą i wyglądam w niej 10 razy lepiej niż bez grzywki. A nie jestem ani młoda, ani wybitnej urody. I co więcej tak grzywka nie zajmuje dodatkowego czasu - myję głowę codziennie rano, mam włosy do ramion i wysuszenie całości zajmuje mi 10 minut, bez szczotki, tylko suszarka (mam co prawda super fajną ale zawsze to tylko 10 minut). Nic więcej nie robię.
                • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:18
                  35wcieniu napisał(a):

> No to ekstra. Ale autorka pisze że próbowała kilka razy i zawsze załowala. Zakł
                  > adam że nie bez powodu ale pewnie się mylę.
                  >

Może być. Moja grzywka wymaga wycieniowania by wyglądała lekko i sama się układała. Jak przytnę na prosto mam ciężką kotarę.
            • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:07
              mrs.solis napisała:

> Chcialabym zobaczyc te laski jak wstaja rano i ukladaja ta grzywke hehehehe.

Normalnie. Ja tam nic nie układam. Myję włosy, suszę szuszarką i gotowe. Przy włosach maksymalnie do ramion nie ma problemu. A jak ktoś nie myje rano włosów, to ma nie tylko problem z grzywką, ale musi pewnie układać zagniecenia na długościach i z tyłu głowy.
              • milupaa Re: Powstrzymanie mnie.. 24.06.22, 00:10
                Ja też. Układam po myciu, a nie myje włosów codziennie, a potem nawet jak sie nieco zmierzwi to nawet fajniej, bo jest luzacka. Bardzo niewiele kobiet wygląda ładnie w równo przyciętej idealnej grzywce. W cieniu kompletnie sie nie zna.
        • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 00:42
          To jest MOJA opinia. I MNIE grzywka się podoba. Przyzwyczajona jestem do tego, że nie jestem w mainstreamie i nie lubię nudych, och, jak strasznie dorosłych looków. A maszkaron zrobi jak będzie chciała.
            • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:03
              35wcieniu napisał(a):

> Dorosłych lookow? Eee?
              >

A owszem. Dorosłych, bo grzywka kojarzy się z fryzurą dziecka, dziewczynki, więc zawsze wygląda mniej poważnie, bardziej dziewczęco. Nie na damo grzywkę nosiła Brigitte Bardot, przez co bardziej podkreśla swój niepowatrzalny look kobiety-dziecka. I z grzywką wyglądała po prostu lepiej, a bez grzywki nudnie.
              • 35wcieniu Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:07
                No cóż. Nie mam takich skojarzeń. Wklep sobie w google coś w stylu koło emerytów albo pielgrzymka kobiet-90% seniorek ma grzywkę. Chyba że mają bo chcą tych skojarzeń z fryzurą dziecka- nie wnikam.
                • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:16
                  35wcieniu napisał(a):

> No cóż. Nie mam takich skojarzeń. Wklep sobie w google coś w stylu koło emerytó
                  > w albo pielgrzymka kobiet-90% seniorek ma grzywkę. Chyba że mają bo chcą tych s
                  > kojarzeń z fryzurą dziecka- nie wnikam.
                  >

Nie bywam na pielgrzymkach, ale przypuszczam, że problemem tych pań nie jest grzywka. Niżej masz zdjęcie niemieckiej aktorki Senty Berger. Jak młoda kobieta był zjawiskowo piękna. Kobieta ma szczęście do gęstych włosów do późnej starości i wygląda z grzywką zdecydowanie lepiej niż bez. Ale do tego wieku maszkaron ma jeszcze 40 lat, więc pomylenie z pielgrzymkowymi seniorkami jest raczej wykluczone.
                  • 35wcieniu Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 06:41
                    Nie bywam na pielgrzymkach, ale przypuszczam, że problemem tych pań nie jest grzywka.

Ja również tak przypuszczam. Co więcej, wcale nie wiem czy mają jakiś problem.
                    Mówię po prostu że grzywka nie kojarzy mi się z fryzurą dziecka w sytuacji kiedy nosi ją ogromna większość starszych pań. Nie trzeba jechać na pielgrzymkę żeby to zobaczyć big_grin
    • iwles Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:10

Grzywka jest fajna, ale niestety przez bardzo krótko ma idealna długość. Jak obetniesz na odpowiednią długość, to za chwilę będzie za długa, a jak chcesz mieć spokój na dłużej, to obcinasz za krótko 😁
      • taje Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:36
        Samą grzywkę można stosunkowo łatwo samemu sobie podciąć. Nauczyłam się w czasach pandemii a mam dwie lewe ręce. Dużo mi łatwiej utrzymać dobrą fryzurę mając grzywkę i włosy do ramion niż krótsze wycieniowane i bez grzywki, tak jak dawno temu.
        • snakelilith Re: Powstrzymanie mnie.. 23.06.22, 01:48
          taje napisała:

> Samą grzywkę można stosunkowo łatwo samemu sobie podciąć.

Ja też sobie sama ścinam, nawet cieniuję, ale ja potrafię ciąć włosy. Mój mąż nie był już chyba z 10 lat u fryzjera. U siebie potrafię też przyciąć włosy na pazia, tylko z tyłu mam problemy, bo w lustrze tracę orientację, więc jednak chodzę co 8-10 tygodniu do fryzjera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka