Dodaj do ulubionych

Która ma alergię na laskowe orzechy? Albo inne?

22.06.22, 19:28
Pytam by zasięgnąć informacji.
Nigdy nie byłam uczulona na nic poza jadem pszczół, os, itp.
Żadnych wziewnych, na pyłki, kurze, roztocza, żadnych pokarmowych.

W tym roku po raz pierwszy dostałam ostrej alergii na brzozę (tylko ona wtedy pyliła, minęło jak skończyła pylić.). Ale to nie wszystko.
Kilkanaście dni temu zjadłam garść orzechów, powiedzmy po 3-4 laskowe i włoskie. Po tym miałam uczucie jakby w gardle utkwił mi kawałek tej "skórki" która czasem na orzechach obranych jest, kłuło przy przełykaniu, takie niby uczucie czegoś obcego w gardle, tak to odczuwałam. Nie pomagało popijanie, odkasływanie, po kilkunastu minutach samo minęło. Nie wiązałam tego z niczym. Zapomniałam.
Aż do przedwczoraj.
Zjadłam 3 laskowe orzechy, w ciągu krótkiej chwili uczucie obcego w gardle powróciło, tylko że ze 3 razy mocniejsze, po chwili zdrętwiał mi lekko język i całe wnętrze ust i gardła piekło i szczypało. Szybko popiłam wodą i piwem, które akurat piłam. Po 20 minutach minęło.
Domyślam się że to alergia. Czy to faktycznie tak wygląda? czy kolejnym razem będzie jeszcze gorzej?
Maż jadł te same orzechy, nic mu nie było. Czy ktoś ma na laskowe i rozciąga się to na wszystkie? Czy inne są bezpieczne? Zawsze jadałam orzechy, nawet ziemne i nic się nie działo, czy jest szansa że będzie tylko taki dyskomfort przez jakiś czas po zjedzeniu czy szykować się na pogłębienie i
Nie jestem z panikujących, czy to pora na testy lub lekarza? czy jeszcze czekać i unikać orzechów?
Wiem że alergia może nadejść nagle, podobno też nagle odejść ale takiego co mu sama odeszła to ja osobiście nie znam.
Może to starość (45 lat), a może efekt covidu który przeszłam w lutym lub też szczepienia, koleżanka która szczepiła się ze mną w zeszłym roku J&J też pierwszy raz w życiu dostała na brzozę i chyba lipę, (właśnie wróciła Budapesztu gdzie już lipy zakwitają i ją tam trzepnęło).
Dajcie znać czy ktoś ma podobnie i co z tym robi.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka