Dodaj do ulubionych

Wychowanie brzydkiego syna

23.06.22, 11:41
Trochę w szoku, ale może nie powinnam. Kuzynka, bardzo mocno siedząca w mediach społecznościowych, podesłała mi screena z jakiejś grupy FB dla matek, gdzie jedna z nich pyta w jaki sposób powinna wychowywać swojego syna, który jest bardzo brzydki. Jak wynika z opisu, chłopak ma 13 lat i ewidentnie odstaje in minus z urodą. Niski (po rodzicach zresztą), naprawdę niesympatyczna twarz, budowa ciała typu brak szyi i w dodatku coś jak ginekomastia. Pytanie było szersze i dotyczyło w ogóle sytuacji, w jaki sposób przygotować go na porażki w życiu towarzyskim, zwłaszcza z kobietami - co już teraz zaczyna obserwować. Czy Was też takie pytanie bardzo dziwi? Czy byłybyście w stanie coś doradzić takiej kobiecie? A gdyby tfu tfu Waszego syna spotkała taka brzydota, co byście zrobiły?
Obserwuj wątek
   • kornelia_sowa1 Re: Wychowanie brzydkiego syna 26.06.22, 14:59
    Wierz mi, nawet jak matka wmawia dziecku że jest śliczne, to jeśli jest brzydkie, otoczenie inne niż kochająca rodzina boleśnie mu to uświadomi. Niestety.

    W moje rodzinie wmawiano.kiedys dziecku że pięknie śpiewa (żeby budować jego poczucie własnej wartości) . Dziecko uwierzyli, wystąpiło publicznie i zapłaciło za to upokorzeniem.

    Ja nie mówię, że należy dziecku uświadamiać boleśnie jego niedostatki, bo to okrucieństwo. Ale nie wmawiać talentów i urody gdy ich brak.

    Może matka jemu nie mówi tylko widzi jak jest i szuka podpowiedzi jak mu pomóc gdy z powodu urody (braku) będzie odrzucany
   • fiszrybna Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:47
    Właśnie szok również z powodu tego braku prywatności. Pani wysłała to na grupę liczącą chyba z kilkadziesiąt tysięcy osób, ze swojego profilu, na który składa się imię, nazwisko i zdjęcie oraz inne dane. Profil na tyle publiczny, że widać też męża - ojca dziecka (stąd wiem, że oboje rodzice niscy). Naprawdę ludzie nie myślą tak kompletnie o prywatności swojej i bliskich?
    • volta2 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 21:08
     jaką masz pewność, ze profil jest autentyczny, ja się mogłam nazwać volta voltarzyńska, meża nazwać skim i jedziemy

     był tu przypadek na forum, że pani przeniosła dyskusję z fejsa, gdzie występowała pod imieniem i nazwiskiem. sprawę sprawdzono i wytknięto pani, że taka osoba w miejscu z którego z niezadwoleniem korzysta, nie istnieje, nie ma takiego konta. pani forumka podała, że na fejsie korzysta z innego nazwiska. tu może być podobnie przecież?
  • bigimax4 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 11:57
   w jaki sposób przygotować go na porażki w życiu towarzyskim, zwłaszcza z kobietami

   moze wszytsko sie ulozy i odnajdzie szczescie w uscicku jakiegos mezczyzny
   poza tym niech pomysli nad zarabianiem kasy
  • stephanie.plum Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 11:58
   ja bym takich rzeczy nie omawiała na FB, ale gdybym miała brzydkiego syna to bym mu nie wciskała, że jest przepiękny (chyba, że byłby też niewidomy...)

   jeśli chodzi o urodę, nie ma sprawiedliwości na tym świecie i wiadomo, że paskudny kurdupel będzie miał w życiu trudniej niż wysoki przystojniak.

   gdybym nie wiedziała, jak sobie poradzić z tematem, zwróciłabym się do zaufanego psychologa.
   albo pytałabym na forum, "dla koleżanki".
   a sposób podejścia do tematu omówiłabym z jakimś
   • bigimax4 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:06
    jeśli chodzi o urodę, nie ma sprawiedliwości na tym świecie i wiadomo, że paskudny kurdupel będzie miał w życiu trudniej niż wysoki przystojniak.

    jaro sobie radzi
    piekny lolo nowak po aresztach sie wyciera
    • mava1 Re: Wychowanie brzydkiego syna 24.06.22, 09:15
     >jaro sobie radzi
     >piekny lolo nowak po aresztach sie wyciera

     jednakowoz za sprawą owego brzydkiego jaro, który w ten sposób leczy swoje kompleksy.
     Sam kradnie mln, od zawsze zyje na cudzy koszt, a udupia tych, których "nie lubi".
     Z "brzydkimi" to jest tak, że albo wyrastaja na wredne wszy, albo sa przemili, przesympatyczni, i tym uwodzą innych, w tym kobiety.
     Sama miałam, jeszcze w szkole, takiego kolegę niezbyt urodziwego (oględnie mówiąc) ale był tak przesympatyczny, koleżeński, z którym świetnie się gadało i żartowało, że ani on nie miał żadnych problemów towarzyskich, ani my z nim.
     Znam wiele przykładów niezbyt urodziwych mężczyzn, którzy są świetnymi ludźmi, kumplami.

     Przy czym akurat z kurduplami to mam taką osobistą teorię, że każdy to wredna wesz i unikam jak mogę. Nie spotkałam jeszcze sympatycznego kurdupla. Zawsze każdy judził, kombinował, kręcił i szedł po trupach. Jakby ta cała zła energia skupiała się w mniejszej ilości (ciała) i tam się gotowała.
  • lumeria Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:01
   >Pytanie było szersze i dotyczyło w ogóle sytuacji, w jaki sposób przygotować go na porażki w życiu towarzyskim, zwłaszcza z kobietami - co już teraz zaczyna obserwować.

   Największy problem, jaki chłopak ma, to poyebanych rodziców. Szkoda dzieciaka.
   • sasha_m Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:43
    Dlaczego poyebanych? Wręcz przeciwnie, bym powiedziała. Matka widzi problem i zdaje sobie sprawę z potencjalnych kłopotów, fajnie, że szuka pomysłu, jak sobie z tym poradzić. Nie jest powiedziane, że pani wstawiła post pod swoim nazwiskiem i dodała zdjęcie chłopca.
    • bi_scotti Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 13:17
     sasha_m napisała:

     > Nie jest powiedziane, że pani wstawiła post pod swoim nazwiski
     > em i dodała zdjęcie chłopca
     .

     Dokladnie TO jest powiedziane!
     I to jest szerszy temat - dlaczego rodzice czuja sie upowaznieni do publikowania zdjec & details dotyczacych ich dzieci poczynajac od bobaskow po teenagers a czasem i dluzej? Pomijajac kwestie "brzydoty" sam fact publikacji zdjecia chlopca (no matter, ladnego czy brzydkiego!) to totalne naruszenie jego prywatnosci. Jak ktos napisal wyzej - najwiekszym problemem tego 13latka to fatalna matka uncertain And that's real problem, eh. Life.
    • lumeria Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 13:23
     Watkodajka pisze, ze jednak pani to napisała pod swoim nazwiskiem.

     Ale nawet gdyby napisała to anonimowo to czy nagle zauważyła w wieku 13 lat, ze syn nie odpowiada kanonom piękna? Gdzie była przez te ostatnie 13 lat? Nie budowała dziecka? Nie wspierała go by zyl, funkcjonował taki, jaki jest najlepiej jak potrafi?

     Inaczej zapytać jak wspierać dziecko, które ma problemy (z wyglądem, niepełnosprawnością, zdrowiem, etc) a co innego robić siarę na FB.
  • nevertheless123 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:32
   Yyyy, ale w wieku 13 lat pewnie niejedno dane mu było już odczyć i doświadczyć? Czy żył dotąd pod kamieniem? Przecież już przedszkolne dzieci tworzą podziały na ładnych i brzydkich, powiedziałabym nawet, że są brutalniejsze nawet od starszych dzieci, którym można już wytłumaczyć, że nie należy się śmiać z cudzego wyglądu.
   Jeśli aż tak odstrasza wyglądem, to nie będzie dla niego nowością, że nikt go nie chce wybrać do pary czy do grupy, że jest z jakichś powodów pomijany. Pewnie przezwiska też mu nie obce. Smutne to, ale takie są realia przedszkoli i szkół, bardzo szybko się dowiesz, jak oceniają cię rówieśnicy.
   Więc jeśli matka myśli o przygotowywaniu na porażkę dopiero teraz, to uważam, że się bardzo, ale to bardzo mocno z tym spóźniła.
  • szara.myszka.555 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:34
   Wychowywać tak samo, jak "pięknego".

   Może wysłać chłopaka na zajęcia z improwizacji, mowy publicznej, zachęcać go do aktywności z naciskiem na kontakty międzyludzkie. Jak będzie miał dobre poczucie humoru i ciekawe zainteresowania, to nie będzie miał żadnych problemów w życiu towarzyskim.

   Niski - nie widzę tu problemu. Ginekomastia - to można odessać jak będzie starszy, być może samo zniknie do tego czasu.
   • fiszrybna Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 12:48
    szara.myszka.555 napisał(a):

    > Może wysłać chłopaka na zajęcia z improwizacji, mowy publicznej, zachęcać go do
    > aktywności z naciskiem na kontakty międzyludzkie. Jak będzie miał dobre poczuc
    > ie humoru i ciekawe zainteresowania, to nie będzie miał żadnych problemów w życ
    > iu towarzyskim.

    Bardzo fajna rada. Mam nadzieję, że ktoś coś podobnego jej napisze w odpowiedzi.
  • li_lah Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 13:37
   Ginekomastia to powazny problem, matka niech idzie do lekarza moze uda sie to wyprostować hormonami, wogole przebadać mu hormony i tarczyce takze. No i zalezy co do znaczy niski? ile ma wzrostu? Mozna zrobić badanie wieku kostnego i na tej podstawie okreslic ile dziecko jeszcze urosnie (lub nie) i jesli wzrost odstaje mocno od normy to zacząć go leczyć poki jeszcze mozna.
  • abecadlowa1 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 15:48
   fiszrybna napisała:

   w jaki sposób przygotować go na porażki w życiu towarzyskim, zwłaszcza z kobietami

   OJP co za założenie, jak wychować dziecko do porażki. Chłopak nie będzie miał lekko w życiu i to nie z powodu niedostatków urody tylko założeń wychowawczych rodziców
  • majenkir Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 15:55
   fiszrybna napisała:
   Niski (po rodzicach zresztą), naprawdę niesympatyczna twarz, budowa ci
   > ała typu brak szyi i w dodatku coś jak ginekomastia.


   Wypisz wymaluj Big Ed.
   Wysłać go na jakiś tv show, panny same się zlecą jak muchy..
  • kitty4 Re: Wychowanie brzydkiego syna 23.06.22, 15:58
   - Nie widziałam zdjęcia - ale jeżeli "nie ma szyi" - to przeważnie też takie dzieci mają nadwagę - zadbać bardzo o to ( w ty,m kierunku). Jeżeli jest ginekomastia - to się leczy - chirurgicznie lub hormonami. Zadbać o zęby, fryzurę - śmiałość, otwartość - kupić fajne ciuchy -żeby czuł się pewniej. Zapewnić rozwój (pokazać) jakieś ciekawe hobby ....
   Wiele jest takich metod - poza wyglądowych, na poprawę postrzegania wizualnego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka