Dodaj do ulubionych

Wyrok TK na dzień ojca

23.06.22, 19:17
Taniarada jęczy w wątku obok, że nikt nie założył wątku o dniu ojca. No to niech będzie, że ja to zrobię. Trybunał Konstytucyjny właśnie orzekł, że karanie rodzica (najczęściej matki) za to, że dziecko nie chce kontaktu z ojcem jest niezgodne z konstytucją.

trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/wyroki/art/11918-nalozenie-przez-sad-opiekunczy-na-osobe-pod-ktorej-piecza-znajduje-sie-dziecko-obowiazku-zaplaty-sumy-pienieznej-na-rzecz-osoby-uprawnionej-do-kontaktow-z-dzieckiem
Obserwuj wątek
   • bguslawko_1 Re: Wyrok TK na dzień ojca 24.06.22, 06:48
    Przewodniczyła pani sędzia Pawłowicz . Sądy przy rozpatrywaniu wniosku o zastosowanie zapłaty, obowiązane będą z urzędu do zwracania uwagi, czy do utrudniania lub niewykonania kontaktów doszło z powodu woli dziecka, wyrażonej samodzielnie bez wpływu osoby sprawującej nad nim opiekę - wskazał sędzia sprawozdawca Andrzej Zielonacki.


    Czytaj więcej na Prawo.pl:
    www.prawo.pl/prawnicy-sady/uporczywe-utrudnianie-kontaktow-z-dzieckiem-wyrok-tk,515790.html
  • bguslawko_1 Re: Wyrok TK na dzień ojca 24.06.22, 06:32
   Taki artykuł by przeszedł koło nosa .Ematki w swojej exstazie pisania niezauważyły tego . Tu widać że wszystkie półsieroty bo nie mają ojca .Oprócz ciebie nikt się nie zająknął by napisać o dniu ojca .Dzięki za małą namiastkę .Wracając do artykułu . Tym samym TK uznał za niezgodne z konstytucją stosowanie sankcji finansowych wobec rodzica, który nie wykonuje obowiązków dotyczących kontaktu dziecka, ale z powodu uwzględniania woli samego dziecka. Sędzia Zielonacki podkreślił, że automatyzm groźby sankcji pieniężnych i nałożenie ich na rodzica bez względu na okoliczności faktyczne przeczy funkcji jaką w założeniu miały spełniać zaskarżone przepisy. Skargę w tej sprawie do TK złożyła córka i matka, której sąd nakazał zapłatę na rzecz ojca kilkunastu tys. zł za naruszenie obowiązków . Dzięki ABC.
    • bulzemba Re: Wyrok TK na dzień ojca 24.06.22, 08:50
     Znam niestety osobiście trzech, a właściwie czterech ojców którzy do koncertowego zaorania wizerunku wcale nie potrzebowali pomocy matki dziecka. Wystarczy że dziecko będzie obiektywne. Nawet kilkulatek widzi że tatuś jest niefajny jak obiecuje częste spotkania a się nie zjawia, nie odbiera telefonu, alimenty płaci w kratkę, nie ma pomysłu co zrobić z własnym dzieckiem podczas swojego czasu i patrzeć na zegarek bo jest umówiony na kosmiczne atrakcje że swoją nową rodziną.
    • agaagaaga123 Re: Wyrok TK na dzień ojca 26.06.22, 09:19
     prawackie_trolliszcze napisał:

     > Bardzo dobrze, że istnieje taka furtka, ponieważ powinna istniec możliwośc ukar
     > ania matki za to, że manipuluje dzieckiem i nastawia je przeciwko ojcu i to dla
     > tego dziecko nie chce z nim kontaktu.

     Do tej pory nie było furtki tylko szeroko otwarta autostrada dla kazdego, z kim dziecko sie nie chcialo widywac, wlacznie z pedofilami i psychopatami, na widok ktorych dziecko sikalo po nogach ze strachu. Ta autostrada dawala im mozliwosc finansowgo zrujnowania matki grzywnami, wystarczylo tylko byc maksymalnie zlym ojcem i sady to premiowaly.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka