Dodaj do ulubionych

Jak przeżyć upał (bez klimy)

27.06.22, 17:52
Co roku każdej wiosny obiecuję sobie, że założę klimę, ale co roku opadają mi płetwy, bo planeta i td. Że za rok-dwa będą lepsze technologie i może wtedy. Że może w tym roku nie będzie tak gorąco... Nienawidzę upałów. Optymalna temperatura to dla mnie, dziecka zimnego chowu, 15-17 stopni.

Więc co roku cierpię, a obecna prognoza tygodniowa sprawia, że dodatkowo szlag mnie trafia. Walić planetę, ja chcę móc spać, a nie budzić się zgrzana mimo spania nago i bez kołdry (według miniankiety wśród moich znajomych mnóstwo rodaków śpi nawet w takiej temperaturze pod kocami albo kołdrami, absurd).

Jak to przeżyć?
Proszę o wypróbowane sposoby. Mogą być dziwaczne (ja np trzymam przy łóżku spryskiwacz pełen wody, którego czasem używam - spryskuję się, woda parując zabiera ciepło). Wypróbowałam też sposób z kocami termicznymi przyklejonymi do okien (wodą ze spryskiwacza) - istotnie, powodowało to obniżenie temperatury o dobrych parę stopni, ale w domu było ciemno jak w grobie. Jakiś magiczny, najlepiej ekologiczny sposób?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka