Dodaj do ulubionych

Ośrodek leczenia anoreksji dla dzieci

29.06.22, 12:55
Znacie jakieś dobre miejsce, może być prywatne, całodobowe, gdzie leczą młodsze nastolatki?
Obserwuj wątek
  • frozenwildberry Re: Ośrodek leczenia anoreksji dla dzieci 29.06.22, 14:26
   Miałam nieprzyjemność leczyć się w takim ośrodku i to niestety najgorsze wyjście. Jedyny w Polsce który trzyma jakikolwiek poziom to Geoden Medica. Natomiast ośrodki Malawa, Alira i tak dalej głównie pomagają w wyciągnięciu ogromnej kwoty z kieszeni rodziców a nie w leczeniu choroby. Czasami nawet nasilają objawy.
   Z perspektywy osoby która wyszła z wieloletniej anoreksji najlepsze leczenie to pobyt w szpitalu dla ustabilizowania (normalnie, na NFZ) a później regularna psychoterapia i opieka psychiatry.
   • larix_decidua77 Re: Ośrodek leczenia anoreksji dla dzieci 29.06.22, 14:33
    Mówisz, że bez sensu taki ośrodek, sprawa mnie na szczęście nie dotyczy osobiście ale chciałam doradzić znajomym. Dziecko bylo w szpitalu, trochę utyło ale jest kompletnie niewyleczone, odmawia jedzenia. W szpitalu dawali niezjadliwe rzeczy, dla mnie to bez sensu, myślałam, że prywatnie jest lepiej.
    • geez_louise Re: Ośrodek leczenia anoreksji dla dzieci 29.06.22, 16:31
     W szpitalu dziecko jest tylko dożywiane dietą przemysłową (w nocy do sondy nosowo- żołądkowej podłącza się specjalny kaloryczny płyn), w dzień dostaje do jedzenia to samo co wszyscy pacjenci z dietą wysokokaloryczną (czyli - jedzenie za 2 pln na dzień, na sam widok którego robi się niedobrze). Najlepszą opcją jest być z dzieckiem cały dzień w szpitalu i organizować jadalne posiłki z domu/restauracji.

     Prywatne ośrodki w ostatnich latach zmieniają się na lepsze, ale tu są dwie podstawowe pułapki: pierwsza- to nie dziecko trzeba odesłać żeby je naprawili, zawsze trzeba leczyć całą rodzinę (są przypadki, kiedy anoreksja jest tylko objawem jakiegoś innego, jeszcze poważniejszego zaburzenia psychicznego, wtedy trzeba skupiać się na leczeniu dziecka, ale to rzadkość), druga- anorektyczki bardzo lubią wzajemnie się „wspierać”, więc odesłanie dziecka z domu i wysłanie go na obóz z kilkunastoma „trenerkami „ i „dietetyczkami” i „kołczami zagladzania się na śmierć” to słaby pomysł z założenia.

     Generalnie - jak rodzina ma pomysł, że odeślą gdzieś dziecko i wróci naprawione, to trzeba nimi mocno potrząsnąć.
     • larix_decidua77 Re: Ośrodek leczenia anoreksji dla dzieci 29.06.22, 16:52
      Nie, rodzina nie ma takiego pomysłu, współpracują z psychiatrycznym ale nie ma efektów, dziecko odmawia jedzenia. Rodzina wydaje się troskliwa i uważam ich za madrych, dobrych ludzi ale mozliwe że cos nie gra a ja o tym nie wiem. Więc uważacie ze lepiej dom i psychoterapia? W tym szpitalu nir można być z dzieckiem na oddziale ani dowozić posilków.
      • frozenwildberry Re: Ośrodek leczenia anoreksji dla dzieci 29.06.22, 17:13
       Bo efektów nie będzie w szpitalu. Szpital ma za zadanie ustabilizować stan fizyczny bardziej. Wychodzenie z anoreksji trwa lata i jest powolnym to proszę cię przekaz rodzicom bo nawet ja myślałam że szybciej mi się uda( miałam motywacje)
       Dziecko prawdopodobnie nie chce i nie widzi na razie sensu w wychodzeniu z choroby. Spokojnie, zazwyczaj to się zmienia z czasem.
       Teraz dla tego dziecka waznebyloby znalezienie systemu wsparcia w miejscu w którym mieszka. Żeby po wyjściu ze szpitala miała zapewnioną psychoterapię. Prawdziwe zmiany zachodzą właśnie po wyjściu z tych wszystkich instytucji i jak jednocześnie się leczy i stara normalnie żyć smile
       W ośrodkach będzie super jedzenie i psychoterapia ( niekoniecznie dobra) ale dziecko nie pójdzie do przodu dzięki temu. A koszty ośrodków można przeznaczyć na terapie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka