Dodaj do ulubionych

Biedny dom, bogaty dom

29.06.22, 18:31
Co za chory i poyebany debil to wymyślił?! Te biedne dzieciaki, płaczące, że muszą wracać do starego syfu, bo mamuśce otyłej i bezzebnej nie chciało się lecieć po gumki do sklepu, więc naprodukowala szóstkę beztrosko. Trafiłam na program przypadkiem i obejrzałam, gotując się ze złości i bezradności, przez piętnaście minut. Dłużej nie dałam rady. Biedne dzieciaki.
Obserwuj wątek
      • chebellacosa92 Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 08:48
        angazetka napisała:

> Ty musisz być doprawdy czarującą osobą...
        > PS Ta otyła i bezzębna mamuśka wyprodukowała te dzieci sama?
        >
        Jestem czarującą osobą, ale jeśli chodzi o krzywdę dzieci przestaje nią być i zmieniam się w potwora. One nic nie zawiniły, nie prosiły się na świat. Sama mam tylko jedno dziecko, bo na tyle mnie stać- nie finansowo, tylko mentalnie, wychowawczo itp. Nie wyobrażam sobie narodzić dzieciaków, bo jakoś to będzie. Co one czują, przez co przechodzą w szkole, z jakim bagażem doświadczeń startują w dorosłość mamusi i tatusia nie interesuje. Nie interesuje również społeczeństwa, a powinno, bo dzieci z podobnych rodzin przeważnie powielają schematy, przez co mamy całe pokolenia żyjące na garnuszku państwa i wszyscy za to płacimy.
        • kropkaa Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 17:17
          A co my jako społeczeństwo powinniśmy wg ciebie zrobić? Zrobić dyżury i stać nad państwem z gumkami? Czy zakraść się nocą i przetransportować dzieci do DD czy też rodziny zastępczej?
        • georgia.guidestones Re: Biedny dom, bogaty dom 01.07.22, 01:58
          chebellacosa92 napisała:

> angazetka napisała:
          >
          > > Ty musisz być doprawdy czarującą osobą...
          > > PS Ta otyła i bezzębna mamuśka wyprodukowała te dzieci sama?
          > >
          > Jestem czarującą osobą, ale jeśli chodzi o krzywdę dzieci przestaje nią być i z
          > mieniam się w potwora. One nic nie zawiniły, nie prosiły się na świat. Sama mam
          > tylko jedno dziecko, bo na tyle mnie stać- nie finansowo, tylko mentalnie, wyc
          > howawczo itp. Nie wyobrażam sobie narodzić dzieciaków, bo jakoś to będzie. Co
          > one czują, przez co przechodzą w szkole, z jakim bagażem doświadczeń startują w
          > dorosłość mamusi i tatusia nie interesuje. Nie interesuje również społeczeństw
          > a, a powinno, bo dzieci z podobnych rodzin przeważnie powielają schematy, przez
          > co mamy całe pokolenia żyjące na garnuszku państwa i wszyscy za to płacimy.
          Nie sugeruj, ze co jakis czas matka puszczala sie z żulami.
      • fredzia098 Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 21:42
        Oglądałam ten denny program kilka razy. Ci bogacze biorą w nim udział żeby pokazać dzieciom jakie mają szczęście że są bogate, żeby zobaczyły w jakiej biedzie żyją inne dzieci i na ich tle doceniły że one mają wszystko. Obrzydliwe pobudki. Ale są ludzie, których cieszy cudze nieszczęście bo wtedy ich własne życie dostaje 100 pkt do zajebistości. Sami dorośli idą też aby się polansować w tv swoim własnoręcznie zdobytym bogactwem i rodzinnym szczęściem. A te biedne dzieci, które poznają życie jak w bajce a potem z płaczem wracają do rodzinnej biedy, to jest tak okrutne wobec nich, że nie mogę się nadziwić że coś takiego nie jest zabronione. To jest najbardziej niemoralny program w tv jaki widziałam. Nie wyobrażam sobie kto to ogląda systematycznie, jaki typ widza i jakim pobudkami się kieruje. No chyba że oglądają to znowu ci, których cieszy cudze nieszczęście.
        • kokosowy15 Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 21:54
          Czyżbyś opizywala niektóre uczestniczki tego forum, które "do wszystkiego doszły własnymi rękami", "biedni sami sobie winni, trzeba się było uczyć", "patologia, plebs i zasilkowicze - taki podczłowiek, nie to co my.
        • lot_w_kosmos Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 05:40
          fredzia098 napisał(a):

> Oglądałam ten denny program kilka razy. Ci bogacze biorą w nim udział żeby .....

Słowo "bogacze" to chyba nadużycie jednak......
          Nie są biedni, ale 15-20 tysięcy dochodu miesięcznie na rodzinę, a o takich kwotach tam się w każdym programie mówi, to jednak nie powód aby robić z nivh bogaczy wink
      • smoczy_plomien Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 22:53
        Ale czy te osoby faktycznie są zamożne? Oglądałam jeden odcinek i bogaty dom to był pan informatyk z panią typu trophy wife gospodynią domową wannabe instagramerką i malutkim dzieckiem. Miejsce zamieszkania gdzieś pod granicą białoruską. Program był sprzed pandemii, więc praca zdalna dla amerykańskiej korpo mało prawdopodobna. Pan pewnie zarabiał max. ze 12k i był królem życia na swojej wsi. Okolice tanie, to mieli piękny, nowy dom. Pani mogła zyskać followersów dzięki udziałowi w programie.
        • heca7 Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 23:06
          W innym odcinku , który oglądałam była 'bogata" para z jednym dzieckiem. Jak powiedzieli syn będzie jedynakiem bo chcą mu zapewnić wszystko co najlepsze. I tak sobie pomyślałam wtedy- jakim ty jesteś bogaczem , że już drugie dziecko spowoduje, że zaczniesz robić bokami?! big_grin
        • aamarzena Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 23:46
          Akurat praca zdalna w IT byla popularna już przed pandemia.
          Natomiast zgadzam się co do tego, że większość "bogaczy" to zwykła polska klasa średnia z domem na kredyt, często na zadupiach. Widzialam ze 3 odcinki i to nie były żadne wille tylko zwykle domki po 140m2 na niezbyt okazałej działce, tyle, że nowe i ładne czy też po prostu zgodne z najnowszymi trendami. Zresztą mam wrażenie, że ten program to zwykla ustawka, a domy są wynajmowane, bo jakoś brakowało w nich "tego czegos". Wszystkie były jakoś tak "bezpiecznie" urządzone. I na jedno kopyto. Ale może na takie odcinki trafiłam.
              • aamarzena Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 17:10
                Ale z czasem nawet te "domy pokazowe zaprojektowane przez dekoratora wnetrz" nabierają indywidualnego charakteru. Jeden przywiesi zdjęcia z wakacji nad kominkiem, inny krzyżyk nad drzwiami. Następny dostawi durnostojki z podróży na półce, a w kuchni w witrynce serwis po babci. Kolejnemu dzieci zrobią graffiti w korytarzu, tu basenik, tam trampolina. W garażu sprzęty sportowe, kwiatki na balkonie, wygnieciona ulubiona poducha w salonie itd
                A tam to wyglądało jakby tych ludzi i ewentualnie ich ciuchy wstawiono do gotowych domów wczoraj. Przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie po tych 2 czy 3 odcinkach, które widzialam.
                • andace Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 22:17
                  Jak pisałam powyżej, też mnie to zainteresowało i znalazłam info że domy faktycznie są wynajęte, możliwe że nawet używają domów pokazowych i deweloper sponsoruje odcinek. A „bogaci” są zatrudnieni.
        • koronka2012 Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 23:48
          No cóż, mam kolegów którzy od parunastu lat pracują zdalnie, pandemia nic nie zmieniła. Dobry informatyk przebiera w ofertach pracy jak w ulęgałkach. Moj kolega jest zatrudniony w Warszawie, a mieszka pod Wrocławiem, koleżanka odwrotnie mieszka pod Warszawą a jest zatrudniona we Wrocławiu. Przy tym zarobki dobrych specjalistów IT mogą sięgać sporo powyżej 20 tys i to nie są dyrektorskie pensje…
    • mister-monster Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 18:53
      chebellacosa92 napisała:
      Te biedne dzieciaki, płaczące, że m
      > uszą wracać do starego syfu, bo mamuśce otyłej i bezzebnej nie chciało się leci
      > eć po gumki do sklepu, więc naprodukowala szóstkę beztrosko. Trafiłam na progra
      > m przypadkiem i obejrzałam, gotując się ze złości i bezradności, przez piętnaś
      > cie minut.

Jakiej bezradności?
      Mogłaś postarać się o ich adres i przelać im przynajmniej z milion a matce wysłać paczkę z gumkami.
    • kaki11 Re: Biedny dom, bogaty dom 29.06.22, 21:11
      Kasa misiu, kasa.
      To nie jest jedyny tego typu program. Mignęły mi parę razy podobne formaty, typu bogata panienka z miasta zamienia z biedną panienką ze wsi, ludzie zamieniają się mężami itd. Produkowane zresztą w różnych krajach. A to sugeruje, że się ogląda, więc jest opłacalne.
      I jakkolwiek sama uważam, je za dość szkodliwe, zwłaszcza kiedy występuję tam dzieci. Bo tak naprawdę o ile dorosły człowiek chce spróbować sobie takiego życia, i sam decyduje o pokazaniu swojej skrajnej biedy, to ok, o tyle zgrzyta mi kiedy w tym samym są dzieci. Dzieci, które muszą się np. w szkole obracać w grupie rówieśniczej. I nie mówiłabym tego, gdyby szła za tym realna pomoc tej rodzinie (taki Nasz nowy dom np. przynajmniej poprawia ludziom warunki życia) ale tu pokazuje się to, gra się swoją rolę tylko dla kilku dni innego życia.

A tak bardziej obok samego programu- łatwo ci przychodzi ocenianie ludzi, którym się inaczej życie ułożyło. Masz tam samotną matkę- wdowę? pozostawiona z dziećmi przez byłego partnera? nie wiadomo, ale należy zaznaczyć, że to bezzębny babsztyl, któremu się nie chciało po gumki do kiosku. Pewnie, czemu nie.
    • pupu111 Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 02:04
      Dziwne te programy, nie wiem o co w tym chodzi. Może jak pokazują te bardzo biedne osoby to ma to na celu, żeby podnieśc samopoczucie szaremu kowalskiemu, że on nie ma jeszcze tak żle? I też nie rozumiem, o co chodzi z tymi ludżmi kompletnie bez zębów, to ma być chyba nabijanie się z nich? Na podobnej zasadzie był chyba program Chłopaki do wzięcia, gdzie większość była lekko upośledzona? Celowo dają ludzi którzy kiepsko wyglądają żeby się z nich nabijać?
    • zwyczajnamatka Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 06:41
      Oglądałam parę odcinków podczas choroby, leżałam i oglądałam wszystko jak leci i akurat trafiłam na ten program. Co mnie zniesmaczyło to bałagan i brud w tych biednych domach, drobne usterki, które można było naprawić ale nikt tego nie robił.
      Dla tych dzieci z biednego domu taki wyjazd na kilka dni to mogą być pierwsze w życiu wakacje. Poza tym dobrze, że zobaczą inne, lepsze życie. Może to ich zmotywuje do nauki, rozwoju. Ta niezaradność biednych rodzin bardzo mnie irytowała, może na takie odcinki trafiłam, ale to siedzenie na kupie z dziećmi każde z innego ojca w tym brudzie i ciasnocie, brak jakichkolwiek działań, żeby poprawić swój los - tego się nie da oglądać, bo człowiek się denerwuje samym patrzeniem na to. Nie wiem do kogo jest kierowany ten program,
      • ichi51e Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 06:45
        akurat odbiorcy to wszyscy którzy na to wpadną - ludzie uwielbiają takie podglądactwo. Bałagan i chaos taki w domu biednym tez mnie uderzył ale wydaje mi się ze - grzyba nie sprzatniesz - ci ludzie maja dużo rzeczy mało miejsca na przechowywanie - jest ich tam zwyczajnie dużo w takich warunkach musiałby być musztra jak w wojsku żeby było "posprzątane".
        • zwyczajnamatka Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 08:19
          Oglądałam chyba 3 odcinki i w żadnym nie było niepełnosprawności czy choroby w rodzinie biednej. Tym bardziej mnie uderzała niezaradność i bierność tych ludzi. Nawet w rodzinie, gdzie byli dorośli lub prawie dorośli synowie nic nie było w tym domu zrobione, naprawione. Nie mówiąc już o tym, że oni masowo żyli z zasiłków i 500+. Po prostu nie potrafię współczuć takim ludziom, żyją tak na własne życzenie.
        • skumbrie Re: Biedny dom, bogaty dom 30.06.22, 19:26
          Ale już umyć podłogę, a wcześniej ja zamieść da się w cenie szczotki na kiju, miski, pieluchy tetrowej i płynu do mycia naczyń. To nie są ogromne koszty, a tam często jest po prostu zwyczajny wieloletni brud.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka