Dodaj do ulubionych

Jaki kierunek na politechnice?

01.07.22, 21:19
Pomóżcie proszę, bo u Brunettich większość rodziny ma wykształcenie humanistyczne, a co za tym idzie, nie do końca ogarnia kierunki ścisłe i techniczne. Dziubdziuś musi do przyszłego tygodnia wybrać kierunki studiów, myśli właśnie o politechnice pod kątem rynku pracy w przyszłości. Kierunki ma wstępnie wybrane, ale wahamy się,.które są najbardziej przyszłościowe. Na stole leżą: elektromobilność, lotnictwo i kosmonautyka, inżynieria logistyki, inżynieria bezpieczeństwa, budownictwo. Który z tych kierunków będzie w miarę bezpieczny dla Dziubdziusia bez specjalnych uzdolnień manualnych i zamiłowania do majsterkowania? A może jeszcze jakiś inny? Dziubdziuś raczej odrzuca kierunki związane z programowaniem. Tak jak napisałam, majsterkować nie lubi, woli liczyć i rozwiązywać zadania. Zdecydowanie woli matematykę i fizykę od informatyki. Będę wdzięczna za wszelkie porady!
Obserwuj wątek
  • hanusinamama Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 21:52
   Dzisiaj dziubdzius nie trafi, co bedzie na topie za kilka lat. Na tym etapie to już dzieciak musi wybierać. A przynajmniej powinien, chociażby po to ze jak będzie przęzywał katusze ucząc sie do egzaminu z fizyki czy robiąc zaliczenie w autocadzie - zeby nie miał pretensji, ze to przez was tak się męczy.
  • lisciasty_pl Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 21:58
   Można zastosować metodę eliminacji.
   - budownictwo, trzeba się nachodzić i narobić, bo praktykę na budowie pod papiery musi zrobić przynajmniej 2 lata, jak nie widzi mu się tyrać na budowie to skreślamy
   - inżynieria bezpieczeństwa? To mi pachnie programowaniem, więc chyba skreślamy
   - inżynieria logistyki - tu pewnie będzie w grę wchodziła matematyka i jakieś formy ogarniania danych, ale czy to jest wystarczająco ciekawe?
   - lotnictwo - no tu fizyka i matma i projektowanie pewnie będzie do ogarnięcia, to może być to
   - elektromobilność - serio są takie studia? Ja jestem po elektryce i jaram się elektromobilnością, ale nie wiem co oni by tam mogli nauczać przez 5 lat. No chyba że jakieś projektowanie samochodów?
     • paola.brunetti Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 22:05
      Proponuję, żebyś przestała nadinterpretowac moje posty. Wiem, że to specjalność ematki, ale to co robisz to już przesada. Sprawdziłam sobie tę elektromobilność z ciekawości, bo pierwszy raz słyszę o takim kierunku. Dziękuję za uwagę.
    • lisciasty_pl Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 22:05
     paola.brunetti napisała:

     > Tak, w programie jest budowa aut elektrycznych, systemy ładowania, baterie itp.

     Niech sobie sprawdzi dokładnie program i kadrę, żeby to nie był czasem jakiś kierunek zrobiony na fali popularności tematu, a kadry to raczej do tego nie ma specjalnie. Sam bym na takie coś poszedł pod warunkiem że to nie będzie jakaś ściema i strata czasu.
     • picathartes Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 22:26
      > Niech sobie sprawdzi dokładnie program i kadrę, żeby to nie był czasem jakiś kierunek zrobiony na fali popularności tematu, a kadry to raczej do tego nie ma specjalnie.

      Racja.
      Ja trafiłam na taki pionierski kierunek "na fali", na polibudzie właśnie - pierwszy w Polsce, innowacyjny, przyszłościowy... tralalala. Chyba nikt z absolwentów nie pracuje w zawodzie, no chyba że liczyć tych, co naukowo na uczelni zostali.
      Późniejsze roczniki miały już fajnie, bo po kilku latach zrobił się z tego rewelacyjny kierunek; przeniesiono go na inny wydział, dołożono przedmiotów "zawodowych", wyrzucono połowę zbędnej teorii. Ale mój rocznik to niestety minął się z celem.
  • mamtrzykotyidwato5 Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 22:11
   Żaden.
   Niech idzie na uniwersytet.
   Politechnika to projektowanie, rysowanie, programowanie, robienie modeli.
   Matematyk i fizyka są tam tylko po to, żeby można było robić, to co napisałam wyżej.
   Rozwiązywanie zadań z matematyki i fizyki to na uniwersytecie.

   Budownictwo - programowanie w programach budowlanych, albo siedzenie w rysunkach technicznych i papierologii, albo użeranie się z robolami na budowie i grzęźnięcie w błocie - mam męża, który bez tego żyć by nie mógł.
   Sama skończyłam wydział mechaniczny(MEL), zupełnie nie wiem, po co, bo mnie to wcale nie rajcowało, popracowałam jako konstruktor 3 lata i rzuciłam w diabły.

   Na uniwersytecie jest tyle ciekawych kierunków: biofizyka, fizyka medyczna, fizyka techniczna, nanotechnologia, biotechnologia i inne... - poszukajcie, co można studiować znając dobrze fizykę i matematykę.

   Czemu chcecie, żeby poszedł na politechnikę, skoro wcale nie jest techniczny?

   Na politechnice, to ewentualnie Fizyka techniczna i Matematyka stosowana, albo w ostateczności ta Inżynieria logistyki, ale to tylko wtedy, jak lubi siedzieć i plany układać i na pewno bez programowania się tam nie obejdzie, teraz w zasadzie nigdzie bez programowania, albo chociaż wykorzystywania programów się nie obejdzie.
   • mamtrzykotyidwato5 Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 22:21
    Jak go motoryzacja interesuje to ten pierwszy wybrany kierunek mógłby być, ale tam tez trzeba być choć trochę manualnym i majsterkującym i posiadającym wyobraźnię majsterkującą, jak go takie techniczne sprawy zupełnie nie interesują i w życiu gniazdka elektrycznego nawet nie naprawił, to nie wiem, czy jest sens.
   • lisciasty_pl Re: Jaki kierunek na politechnice? 01.07.22, 23:45
    No niekoniecznie. U nas na polibudze był (może nadal jest) kierunek PPT (podstawowe problemy techniki czy jakoś tak) gdzie różne freaki matematyczne i fizyczne się zapisywały. Totalna abstrakcja, ale są tacy co to lubią wink
    Jak ktoś ma łeb do matematyki to w takich firmach ubezpieczeniowych robota pewna a pieniądz będzie kosił taki że "informatyk 15k" będzie mu zazdrościł. No ale to trzeba mieć łeb wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka