Dodaj do ulubionych

Nieodebranie pacjenta ze szpitala - co mówi prawo?

02.07.22, 21:16
Jak to jest w sytuacji gdy np. mieszkająca samotnie osoba trafia do szpitala i nie jest po wypisie w stanie samodzielnie egzystować? Z tego co wiem w Polsce nie ma obowiązku sprawowania osobistej opieki, ale jest art. 210 mówiący o porzuceniu i szpital ma też prawo wystawić osobie zobowiązanej (najczęściej żona, mąż, dzieci) fakturę za bezzasadny pobyt (a to bardzo wysokie koszty). Czyli jednak wychodzi na to, że jednak można przymusić kogoś do osobistej opieki? (bo na dps się czeka itd.) Załóżmy, że szpital i mops mają kontakt z najbliższą rodziną, ale ta odmawia przyjęcia takiego pacjenta, bo nie ma warunków, bo mieszka w drugim końcu Polski, albo w ogóle za granicą?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka