Dodaj do ulubionych

Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie?

07.07.22, 20:42
Na fb jestem na grupie: uwaga śmieciarka jedzie. Regularnie pojawiają się posty z jakimiś ogromnymi misiami na śmietniku lub takimi, które szukają nowego domu.
Kto i po co coś takiego w ogóle kupuje?? Ani dziecko się tym nie pobawi, ani nie poprzytula.

Czy ktoś kupił coś takiego i mógłby wyjaśnić, jaka idea temu przyświecała?
Obserwuj wątek
    • taki-sobie-nick Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:44
      Ja chciałam, ale dla dorosłego. Dla jaj.
      • taki-sobie-nick Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:05
        Przy czym misio był większy od obdarowanego in spe.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:46
      Dziecko chciało.
    • daniela34 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:47
      Nie kupiłam, ale dostałam. Nie misia tylko kurczaka. Na 18-tkę. Też nie rozumiem idei, ale darowanemu kurczakowi nie zagląda się w dziób. Poszedł do świetlicy dla dzieci.
      • noc_na_pustyni Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 23:10
        Ja też! Cóż to był za koszmarny prezent. Nie wiedziałam, co z nim zrobić... Pokój mały a ten potwór większy niż ja...
    • demodee Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:48
      Dlaczego się nie poprzytula?

Takie misie kupują rodzice, którzy znają się na psychologii dziecięcej i znają eksperyment z małpkami, które zamknięto w klatkach z drucianymi "matkami", a sami przytulać dziecka nie chcą lub nie mogą.

Więc kupują misia-giganta.
      • samawsnach Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:56
        "Takie misie kupują rodzice"
        Rozumiem odniesienie, ale bynajmniej! Misie giganty prezentowane są zazwyczaj przez bezdzietnych bliskich, którym pomysł wydaje się nad wyraz uroczy i oryginalny.
        A tak swoją drogą nie widziałam jeszcze ładnego wielkiego miśka, zazwyczaj to jakieś koszmarki.
    • aurinko Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:50
      Kupiłam córce. Śpi z nim do dzisiaj, mimo że ma 15 lat (córka, bo miś ciut mlodszy). Misiek robi za poduszkę.
      • princesswhitewolf Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:49
        Ale ona chyba mowi o wiekszych
      • tokyocat Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 08.07.22, 20:32
        Podobnie, do spania.
    • totutotam.org Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:52
      Odpowiem jako właścicielka ogromnego pluszowego psa. Kupiłam pod wpływem ciążowych hormonów, był po prostu słodki, zaspokajał potrzebę estetycznej słodkości. Następnie służył jako opieraczka dla dzieci kiedy się jeszcze niepewnie gibały na siedząco. Potem jako osłona ściany i podplecnik. Ostatnio jako jasiek na sofie w pracowni. Jeden z praktyczniejszych przedmiotów w domu wink
      • jednoraz0w0 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:10
        Tu chyba mowa o misiach wielkości otyłego dorosłego człowieka, a nie o misiach które kogą robić za jasiek.
        • totutotam.org Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 23:17
          No nie, mój pies ma.ponad metr długości. Duży JASIEK, jan taki. Już lekko spłaszczony od używania.
        • taki-sobie-nick Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 08.07.22, 21:37
          U mnie wchodził w grę większy.
    • andaba Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:52
      Moje dzieci miały, niektóre do dziś maja na łóżku.
      Najmłodsza dostała od chłopaka i jak najbardziej się przytula smile
    • mashcaron Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:55
      Córka ma taką wielką krowę. Krowa, w zależności od potrzeb jest albo przytulana, albo ujeżdżana, albo służy za poduszkę, siedzisko.. jest w użyciu odkąd młoda zaczęła chodzić:p
    • hanusinamama Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 20:58
      Moje dostało wielkiego pluszowego konia. Do pralki 8 kg wszedł do połowy.Udało mi się go sprzedać szybko i kupić za to dziecku coś sensownego...po wuj ktoś to kupił? nie wiem
    • sandy_cheeks Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:03
      Z gabarytowych pluszaków córka ma krokodyla i hipopotama, oba dostała jeszcze starsza jak była niemowlakiem. Imo darczyńcy chcieli kupić coś dużego i efektownego, z krokodylem jej wielkości śpi i czasami go ujeżdża, hipcio nigdy nie był bawiony. Od zawsze robi za zawalidrogę, w sumie jakby ktoś go chciał to chętnie odstąpię…
    • rb_111222333 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:07
      Bo ładnie wyglądają. Mnie osobiście odstrasza kwestia utrzymania tego w czystości. Do pralki zabawka gigant nie wejdzie, więc kurz się zbiera.
    • milva24 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:26
      Moja starsza mędzi aktualnie o gigantycznego pluszaka w formie dekoracji bo "na pintereście majo" ale jeszcze mnie rozum nie opuścił, żeby wydać tyle kasy na zawalidrogę do pokoju 11 m2.
      • abasia0 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:34
        Wielkiego, leżącego psa ktoś wywalił na balkon : ilekroć przechodziłam klęłam właścieli, że zamykają psa na balkonie, dopóki nie skumałam , że to pluszowy🙈
        Ogromnego miśka ktoś się pozbył sadzając na ławce w parku .
    • z_lasu Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:38
      Mój syn jak miał ok. 1-1,5 roku dostał takiego micha, większego od siebie, nie mógł go unieść. Kochał go miłością wielką i - owszem - tulił. Była to jedyna miękka przytulanka, którą akceptował. Bo poza tym to sypiał z kłódkami i karabińczykami.
    • mid.week Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:41
      Żeby im założyć profil na fb i ig

www.instagram.com/p/CR_AMFmHEdL/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
    • ichi51e Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:44
      wujkowie z większa ilością ksu niż rozumu celują się w takich prezentach
      • bovirag Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:46
        Moja córka chciala. Walało się toto po pokoju, wkurzało mnie niemiłosiernie aż się wkurzyłam i wywaliłam do śmieci. Mloda się ucieszyła.
    • eliszka25 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:48
      Kupiliśmy dla syna, wielbiciela misiów. Oszalał z radości, gdy dostał misia swojego wzrostu. Od tamtej pory miś z nim śpi, jest przytulanką, poduszką, pocieszycielem. Przez te kilka lat miś przeszedł kilka „operacji” zszycia rozchodzących się szwów oraz uzupełniania wypełnienia, które się za bardzo spłaszczyło. Ten wielki miś, to był najlepszy prezent, jaki dostał mój syn.
    • black.emma Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:51
      Ja takiego dostałam jako dziecko. Uwielbiałam go!
    • majenkir Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 21:57
      Misie jak misie. Mnie od czasu do czasu kusi ten wielki kogut 😅
      • login.na.raz Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:11
        😀
      • petronella Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 08.07.22, 23:24
        Hmmmmm, a na cuj Ci to???🤣
    • myelegans Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:00
      mlody mial takiego misia wielkosci sredniego trzylatka, gdybys zobaczyla tego misia teraz,.... duzo milosci mu sie dostalo... ucho naderwane, glowa sie telepie we wszystkie strony, w srodku nierownosci, futerko gdzieniegdzie posklejane, nawet nie chce wiedziec czym

BTW, duzo pluszakow jest darowane u nas do strazay i policji, ktorzy daja je dzieciom do roznych wezwan.....

Oddalismy kilka workow pluszakow, byli bardzo wdzieczni...
    • leanne_paul_piper Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:13
      Ja takiego miśka dostałam od ówczesnego narzeczonego. Był przesłodki i misiasty. Mieszkał ze mną jakieś 15 lat. Ostatecznie dostał eksmisję, bo na 40tke zamówiłam nowa wypasioną kanapę i biedak się już nie mieścił😪. Ale nie wykluczam, że jak będę miała większe mieszkanie, to kto wie, kto wie. Może przygarnę jakiegoś misiowatego😎
      • leanne_paul_piper Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:21
        A tak wyglądała nasza relacja misiowo-ludzka
        https://gustaw.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/main_hdr.jpg
    • nunia01 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:33
      Corka dostała od dziadka. Mam nadzieję, że po najbliższych testach antyalergicznych wyjadą w cholerę.
    • abecadlowa1 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:40
      Bo mogą.
      • raczek47 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:47
        Moja córka dostała od chłopaka na 20-e urodziny.
        Miś prawie jej wzrostu.
        Służy za legowisko i dla ludzi i dla kota
    • jkl13 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:47
      Mój młodszy syn dostał od dziadków,jak tylko się urodził. Miś ma 150cm i mieszka w pokoju syna do dzisiaj. Służy za poduszkę, podplecnik, podnóżek, siedzenie dla kolegów. Jest w ciągłym użyciu od 13 lat.
      Ja kupiłam moim chrzesnicom gigantyczna gąsienicę, 5 metrów długości. Od kilku lat to ulubiony pluszak dziewczyn, robi za poduszkę dla wszystkich trzech.
      Ale mała uwaga - zarówno mój syn jak i chrześnice mają miejsce na przechowywanie tego typu zabawek. Nie wyobrażam za to ich sobie w małym mieszkaniu...
    • kaki11 Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 22:55
      Jak byłam dzieckiem, miałam takiego dużego pluszowego misia-krowę. Uwielbiałam się do niego przytulać i ciągać go za sobą. To chyba zabawka która "zdobiła" mój pokój najdłużej, kiedy już wyrosłam z etapu zabawy maskotkami. Dzieci znajomych mają i też lubią. Nie byłabym więc tak kategoryczna z tym że dziecko się nie pobawi.
      A powody kupna są różne. Mam wrażenie l, że część osób, uważa go za romantyczny podarek dla dziewczyny i wtedy ma on tyle samo obiektywnego sensu co bukiet kwiatów, ale nie musi go mieć, bo ani kwiatów, ani misiów się nie kupuje dla sensu. A czasem kupuje się dla dzieci, bo chcą, bo się nam spodoba i zechcemy kupić, bo ktoś uznał za fajny pomysł na prezent. Tak zasadniczo, duży miś, nie różni się w przeznaczeniu i sensie od lalki Barbie, autka czy małego misia.

Gadżet, prezent, coś dla przyjemności albo wyglądu. Nie każdy gadżet musi mieć głęboko przemyślany sens.
      • igge Re: Po co ludzie kupują wielkie pluszowe misie? 07.07.22, 23:57
        Jednego niebieskiego giganta misia dostał mój mąż od szefa po narodzinach pierworodnego przy okazji wizyty u nas towarzyskiej.
        Myśleli chyba, że to zabawne. Nie przeszkadzał mi.
        Drugi został mi z dzieciństwa.
        Trzeciego wielkoluda dostała córka po niebezpiecznym upadku z konia na zawodach jeździeckich. Najmłodsza chyba na tych zawodach była.
        Czwartego dostały nasze szczeniaki od koleżanki dzieciora. U niej siedział na ganku pod dachem na ławce. Nie za młody był. Rozprawiły go i wybebeszały stopniowo. Skrawki gąbki latały jak śnieg pod sufitem. Ofiarodawcy byli przerażeni psy zachwycone. Trochę trwało zanim do końca się, że tak powiem opróżnił. Na koniec rura z wodą pękła w kuchni i zalała Miśka więc z ulgą wyrzuciliśmy bo się nasączył wodą.
        Nasze najmłodsze psy kochają pluszaki i szczególnie kochają gabarytowe pluszaki.
        Jaś przy okazji wizyty w maxizoo od razu ściągnął największego granatowego słonia i robił to tyle razy, że w końcu go dostał przy kolejnej okazji. ( nie ode mnie).
        Mamy kolejkę pluszaków do " zjedzenia" I rozszarpania w zabawie przez psy. Najbliższy na liście jest ten misza z zawodów konnych.
        Ma swoje lata.
        Z giganta psa pluszowego został tylko smętny kawałek futerka.
        Jedynie koń na biegunach się trzyma. Tylko bieguny nadżute i grzywa nieco ucierpiała.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka