Dodaj do ulubionych

Co warto zobaczyć we Włocławku?

08.07.22, 09:02
Już zrobiłam wstępne rozeznanie, ale może jeszcze coś poradzicie.
Interesuje mnie ceramika, ale w fabryce chyba obecnie nie ma nic dla turystów? Za to są dwie wystawy w muzeum regionalnym - stała i czasowa, jak się zorientowałam.
Będę przejazdem z 13- i 10-latką. Co jeszcze ewentualnie jest godne uwagi?
Gdzie zjeść?
Obserwuj wątek
    • mallard Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 09:11
      Chyba nie dla dziewczynek, ale ciekawa jest na pewno elektrownia wodna na Wiśle - największa w Polsce, jeśli chodzi o produkcję energii. Chyba jednak indywidualnie nie można jej zwiedzać. Może jednak warto ją zobaczyć z zewnątrz, tak jak port i śluzę na stopniu wodnym.
      • noc_na_pustyni Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 10:25
        Ależ dlaczego nie dla dziewczynek? Dzięki. Ze zdjęć wygląda ciekawie. To jest przy tej wspomnianej niżej tamie?
        • mallard Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 11:53
          noc_na_pustyni napisała:

> To jest przy tej wspomnianej niżej tamie?

Dokładnie!
    • beata985 Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 09:29
      A jak długo tam będziesz i czy jesteś zmotoryzowana?
      Bo jeżeli interesuje Cię również coś poza Włocławkiem to może wypad do skansenu Sierpc...super sprawa tylko zarezerwować trzeba na to cały dzień...
      Jeżeli do tego oglądałaś stulecie winnych to powinno Ci się spodobać...Zresztą inne filmy też były tam nagrywane.
      • noc_na_pustyni Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 10:24
        Jetem zmotoryzowana, ale będę przejazdem. Mam w sumie tego dnia 400 km do przejechania, więc raczej wielogodzinne atrakcje odpadają.
        • beata985 Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 10:39
          No to może na przyszłość...W każdym bądź razie polecam
          • noc_na_pustyni Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 10:41
            Byliśmy kilka lat temu. Faktycznie fajnie - ale dopiero jak ktoś napisał, że to w Mazowieckiem, to skojarzyłam.

A jak lubisz skanseny, to polecam Tum - po zwiedzeniu kolegiaty jak znalazł. Najlepiej w niedzielę, bo są dodatkowe atrakcje.
    • emila.dudek Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 09:32
      Zapora wodna, pomnik upamiętniający miejsce tragicznej śmierci księdza Popiełuszki
      Bulwary, Kościół św. Witalisa
      Katedra
      Aquapark
      Aquapark Wieniec Zdrój, oddalona od Włocławka o 4 km

to tak na szybko

• matyldamr Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 10:06
        Jeśli skansen to raczej w Kłóbce, jest blisko Włocławka, Sierpc jest w województwie mazowieckim
      • noc_na_pustyni Re: Co warto zobaczyć we Włocławku? 08.07.22, 10:38
        O, katedra - nie miałam pojęcia, że jest tak stara. Chętnie zobaczę. Dzięki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka