Dodaj do ulubionych

Ryanair - bagaż podręczny

08.07.22, 11:06
Witajcie,
przejrzałam wątki na ten temat, ale są stare. Jak ryanair podchodzi do kontroli bagażu podręcznego? W przepisach mam wymiary 40 na 20 na 25 cm. Toż to maleństwo! Wykupiłam bagaż rejestrowany, ale oprócz tego potrzebuję mieć plecak, który mi się sensownie przyda na miejscu. Zwykły miejski, ale nie aż tak malutki. Litości, jaki plecak ma 25 cm szerokości?! Jak podchodzą do tego? Wylot z Modlina.
Obserwuj wątek
  • mashcaron Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 11:18
   W cenie biletu możesz mieć coś ( plecak, torba) co się zmieści pod siedzenie przed tobą. Nikt mi tego nigdy nie mierzył ani nie ważył, brałam zawsze normalny plecak, nie wielki ale i nie malutki:p Za dodatkową opłatą możesz wziąć kabinówkę, rejestrowany 10kg/20kg, co tam sobie wybierzesz.
   • problemzdeweloperem Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 11:25
    Dzięki!
    • mashcaron Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 11:31
     A, jak masz małą torebkę dodatkowo, to też się nie czepiają:p
     • kryzys_wieku_sredniego Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 15:44
      Nie czepiają, mozesz miec nerkę, torebkę i jest oki.
     • koronka2012 Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 19:04
      Mozesz mieć JEDEN bagaż podręczny, a nie plecak i torebkę. Przy mnie kazali pani torebkę schować do plecaka albo dopłacić

      Pamiętaj tez, że z tym bagażem będziesz też wracać, a możesz trafić na bardziej restrykcyjny personel. Moja córka zapłaciła 40 euro za bagaż 5 cm ponad wymiar…
      Ja korzystam z nerek, ale staram się ich nie eksponować 😎 ot, luźna koszulka.
      • chococaffe Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 20:52
       Jeżeli wykupisz priority to możesz mieć dwa bagaże podręczne
      • mashcaron Re: Ryanair - bagaż podręczny 10.07.22, 00:19
       No możesz mieć jeden, ale ja zawsze mam plecak i torebkę ( małą, taka na portfel, telefon i paczkę chusteczek) i nigdy nikt się nie przyczepił, a latam z różnych lotnisk (NL, BE, IT) .
       • chococaffe Re: Ryanair - bagaż podręczny 10.07.22, 14:12
        Na pokładzie możesz miec dwa jeżeli wykupisz priority
  • milupaa Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 14:14
   Plecaków nie mierzą ani torebek bo nie mają takich miarek 😉 Kabinowki wkłada się do stojaka, jak wejdzie to lecisz. Bylam kilka razy świadkiem że ktoś musiał nadać jako rejestrowany i niemało dopłacić.
   • rozaliaolaboga Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 17:45
    Alez oczywiscie, ze maja miarki!
    www.turysta.org/jakiej-wielkosci-bagaz-mozna-zabrac-do-samolotu-poradnik-porownanie-linii-lotniczych/
    Sa dwie przegrodki w tej ramce...
   • vasaria Re: Ryanair - bagaż podręczny 22.07.22, 08:14
    Oczywiście, że mają miarki. Leciałam wizzairem 14 lipca i każda osoba miała sprawdzany bagaż, nawet małe plecaczki, które na oko było widać, że się zmieszczą trzeba było włożyć do miarki. Jak się nie mieściło - przepakowywanie do skutku albo dopłata.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 15:43
   Plecaj się dobrze gniecie i dopasowywuje, bardzo dużo osób zabiera obecnie plecaki.
   My lecielismy w 3 osoby z plecakami ale takimi trochę mniejszymi niż wymiar, ale byly osoby co mialy *2 nasze, nie wypchane na maxa, żeby w razie kontroli upchnać w wyznaczone stalowe ramki.
   • kryzys_wieku_sredniego Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 15:48
    I tu moje zdziwienie, bardzo duzo osób miało wykupiony bagaż 20 kg, a myslałam, że będzie to kilka osób. Z 1/3 os9b a liczac, ze my lecielismy rodzinnie z jedną walizką 20kg + 5 kg plecaki to chyba kazda rodzina miała waluzę pod pokładem.
    • kk345 Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 16:11
     Dlaczego dziwi cie ze ludzie mają bagaż? 😳
     • kryzys_wieku_sredniego Re: Ryanair - bagaż podręczny 10.07.22, 11:55
      Bo w cenie biletu jest 5kg, 10kg za doplata na poklad bierzesz, a 20 kg nadajesz pod pokład, wykupując bagaż 20 kg babka pytała się ze 2 razy czy na pewno o taki mi chodzi, potem się wystraszylam, że tylko ja będę czekać na tę swoją 20 kg walizę.
    • taje Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 21:41
     Jak lecąc na wakacje cała rodziną mieścisz się w jedną walizkę 20 kg to szacun. Ja na 2 tygodnie potrzebuję dla siebie osobnej walizki 15 kg.
     • vasaria Re: Ryanair - bagaż podręczny 22.07.22, 08:16
      Leciałam tydzień temu w 3 osoby dorosłe na 2 tygodnie, jedna walizka 20 kg. Co ci więcej trzeba w ciepłe kraje ? Jedyne ciepłe rzeczy to na sobie smile .
      • taje Re: Ryanair - bagaż podręczny 23.07.22, 00:28
       Choćby 5-6 par butów: trekingowe (są ciężkie!), tenisówki (zazwyczaj w nich lecę), Birkenstocki, japonki na basen, sandały na wieczór, w zależności od miejsca inne, typu baleriny/sandały sportowe! Buty muszą być, nic na to nie poradzę 🤷‍♀️ Nie mówiąc o rzeczach typu ręcznik plażowy, kurtka przeciwdeszczowa, bidon czy kask rowerowy - zajmują trochę miejsca. Dla mnie jedna walizka na 3 osoby na 2 tygodnie jest absolutnie nierealna (nawet bez kasku rowerowego i nawet w ciepłe kraje). Podziwiam minimalistów wyjazdowych ale ja tak nie potrafię. Dobrze jeszcze, że teraz czytam książki wyłącznie na czytniku - pamiętam jak 15 lat temu musiałam płacić za nadbagaż na 2 tygodnie na Maderę bo akurat na liście do przeczytania miałam kilka nowych nabytków w - niestety - sztywnych okładkach…
       • vasaria Re: Ryanair - bagaż podręczny 23.07.22, 08:21
        Obecnie jestem na wyjeździe w Grecji i Albanii - butów mam 3 pary (sportowe miałam na sobie i 2 pary japonek, które prawie nic nie ważą ) , ręczniki mam z decathlona, takie składane z mikrofibry chyba, czytnik z legimi, kurtka przeciwdeszczowa ??? Nie mam żadnej - po co mi tu kurtka ? Mam 1 bluzę, której jeszcze nie użyłam wink
  • chococaffe Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 16:07
   Zależy od widzimisia. Czasami sprawdzają czasami nie. Bardziej prawdopodobne, że sprawdzę jak rejs jest wykupiony na maksa. Ryanair ma stojaki "miarki" na dwa rozmiary bagażu podrecznego - kabinówkę i "torebkę" (pleack etc - czyli ten najmniejszy rozmiar)

   Ja się staram trzymać zasad. Z dwóch powodów - kiedyś mi się zdarzyło dopłacić jak za złoto, kiedy nie zauważyłam, że wizzair zmienił rozmiary bagażu podręcznego na mniejsze. A drugi powód to taka jednak przyzwoitość w stosunku do innych pasażerów - kiedy każdy przekracza normę trudno jest ulokować swój własny bo robi się za ciasno.
   • annaboleyn Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 20:58
    Na tej zmianie bagażu wtedy przejechało się mnóstwo osób.
    Ja akurat teraz poleciałam z torebką, z marszu, wielką krową, shopperką, do której bym swobodnie zmieściła rzeczy na tydzień. Miałam ją na ramieniu i pies z kulawą nogą się nią nie zainteresował. Ale uczcią. wie mieściła się pod siedzeniem przede mną. Może na sprawność jej umieszczenia miała wpływ moja ogólna wściekłość, byłam tak zła, że wepchnęłam ją tam z furią, gdyby było trzeba, to bym wkopała wink
    Co ciekawe - na moich oczach facetowi z kabinówką jako bagażem podręcznym kazali bagaż wkładać w miarkę. Zmieściłabym tę kabinówkę w moją torebkę na luzie..
  • igge Re: Ryanair - bagaż podręczny 08.07.22, 17:51
   My na najkrótsze wyjazdy mamy czasami tylko podręczny.
   Mąż zawsze bierze plecak ulubiony i on nieco przekracza te wymiary. Nigdy nie miał problemu I nie dopłacał. Ja jestem cykor i staram się pilnować dozwolonych wymiarów. Ale ostatnio do Wiednia wzięłam ciut większy też i no problem. Fakt, że zawsze mam luźny.
  • pyza-wedrowniczka Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 21:06
   Plecak, jak nie wypchasz do tak, żeby pękał, to w razie czego zgnieciesz i się zmieści do tego pojemnika pomiarowego. Ale raczej musiałby był dużo za duży, żeby zwrócili uwagę. Jak masz 30 zamiast 25 to luz.
  • tokyocat Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 21:09
   Ja dlatego nigdy nie latam ani rayanair, ani wizzair, ani volotea ani …….
   • chococaffe Re: Ryanair - bagaż podręczny 09.07.22, 21:35
    Dlaczego? Zawsze możesz dokupić priority , miejsce i wyjdzie często taniej niz w normalnych liniach. Wygoda praktycznie taka sama. Poza tym - najważniejsze, tanie linie często latają bezpośrednio tam gdzie "normalne" nie latają. Mnie np bardzo żal połącznia wizzaira Warszawa - Bordeaux. 3 godzinki i z glowy. Normalnymi lecę z przesiadkami.
   • lumeria Re: Ryanair - bagaż podręczny 20.07.22, 17:57
    A jakie linie polecasz? Właśnie szukam biletów do Hiszpanii, chętnie skorzystam z rady.

    Mam dodatkowe pytanie - te wszystkie serwisy premium, płacicie, czy ryzykujecie jak loty sie pogmatwają. Wizzair szczegolnie ma pierdylion opcji - co się dzieje jak jest jakieś opóźnienie, jak to sie z nimi załatwia? Dopłacacie za te dodatkowe usługi czy ryzykujecie?
    • tokyocat Re: Ryanair - bagaż podręczny 20.07.22, 22:57
     A skad latasz, bo ja albo z Lyonu albo e Genewy.
     • lumeria Re: Ryanair - bagaż podręczny 21.07.22, 20:26
      Zwykle UK, ale tym razem z Polski.
      • tokyocat Re: Ryanair - bagaż podręczny 22.07.22, 00:18
       Z Polski latam lufthansa.
  • turzyca Re: Ryanair - bagaż podręczny 10.07.22, 11:18
   Problem w tym, że nigdy nie wiesz, jaki będzie poziom przestrzegania przepisów. Mogą okiem nie mrugnąć. A mogą domagać się, żeby wszystko mieściło się w ramkach, nic nie wystawało i jeszcze do tego ten bagaż zważą.
   Są plecaki zrobione dokładnie na ten wymiar i muszę przyznać, że z zaskoczeniem odkryłam, że mogłabym z tym polecieć na dwudniowy weekend.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka