Dodaj do ulubionych

2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się

08.07.22, 12:54
Oglądałam ten serial, bo należał do mojego ulubionego gatunku seriali, czyli "moja mała dziura na skraju dużego lasu to najmroczniejsze miejsce na Ziemi". Cieszyłam się jak głupia na drugi sezon, a oni mi przenoszą akcję do miasta! Ależ się wkurzyłam. I nie mam co oglądać, bo wszystko z tego gatunku obejrzane: Las, Czarny punkt, Dark, Curon, Znaki, Kruk, nie wspominając oczywiście o takich podstawach jak Twin Peaks, od którego się moja miłość do gatunku zaczęła, czy Wayward Pines, na które też się obraziłam, jak się zorientowałam, o co chodzi. Ech, wracam do Archiwum X, tam przynajmniej jest czasami jakiś fany las.
Obserwuj wątek
    • enigma81 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 13:03
      Obejrzyj sobie Wróg publiczny, belgijska produkcja.
      Pierwszy sezon super. Lasu też tam trochę jest, piękne krajobrazy i całkiem zgrabna historia kryminalna. Polecam.
      • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 13:08
        OK, dzięki, wygląda obiecująco, mała wioska, duże góry, duże zbrodnie smile
        • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 13:09
          Tyle, że już nie ma Netflix, ani na HBO, ani na Canal+. Czyli spada z listy.
          • enigma81 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 13:14
            Jest na freedisc wink
            Trochę irytują reklamy i lektor ale innej wersji nie znalazłam i tak oglądałam.
    • mama-ola Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 14:34
      Pierwszy sezon Capitaniego był kalką z naszego polskiego Belfra.
      Drugi sezon Belfra też był w mieście - ciekawe, czy treściowo znów to samo.
    • cosinuss Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 16:25
      Mnie urzekła ta puszcza, w której wszystko da się ukryć, w kraju o powierzchni 2500km2. No i tekst, że jest obcy, bo z południa smile
      • taje Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:20
        No bo w Luksemburgu wszystko jest w innej skali - mikroskali. Co też ma swój urok.
    • mdro Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 22:00
      A ten belgijski serial, którego bohaterka jest duchem zamordowanej dziewczyny i usiłuje rozwiązać zagadkę swojej śmierci? (nie pamiętam tytułu).
      • mdro Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 08.07.22, 22:03
        O, znalazłam. "Hotel Beau Séjour" się to nazywało, ale nie wiem, czy gdzieś jest dostępne.
    • totutotam.org Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 05:34
      A Borderliner widziałaś?
      • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 11:55
        Nie, a ma potencjał? W sensie jest mała dziura, duży las i mroczne tajemnice poczciwych ludzi?
        • totutotam.org Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 13:11
          Miasteczko na granicy szwedzko-norweskiej, Oslo tylko teoretycznie momentami. Lasów dużo, mroczne tajemnice są. Moim zdaniem sprawnie zbudowany scenariusz, wciąga.
          Natknęłam się przypadkowo dopiero teraz (serial ma kilka lat)
          • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 13:19
            To mam serial na weekend, dzięki smile
    • lily_evans011 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:09
      A ja nie mogę wyjść ze zdziwienia, że w takim małym Luksemburgu jest tyle prostytutek i dilerów...
      • taje Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:24
        Cóż, prawda ekranu smile
      • arwena_11 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 10.07.22, 12:41
        A ile zbrodni w naszym swojskim Sandomierzu? Toż to zagłębie kryminalistów big_grin
    • taje Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:33
      Jeśli wystarczy ci serial z rodzaju mroczne tajemnice ludzi w małych miasteczkach i duży las nie jest obowiązkowy to polecam Mare z Easttown i Sharp Objects, oba na HBO. Mroczne i dobrze zagrane. A w pierwszym jest też i las (w drugim o ile pamiętam chyba nie).
      • taje Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:36
        No i Dark oczywiście! Ale to już inny poziom mroczności i skomplikowania (z wątkiem alternatywnych rzeczywistości).
        • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:44
          Widziałam, pierwsze sezony po kilka razy, ostatni tylko raz, bo chociaż był świetny, to tak mi wszystko dopiął, że chyba nie umiem z tą wiedzą wejść w ten świat jeszcze raz. Ale uważam, że to fantastyczny serial.
      • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 12:43
        Mare widziałam, Sharp Objects zaczęłam i się nie wciągnęłam, mogę spróbować za jakiś czas jejszcze raz.
        • yvi1 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 13:06
          Der Pass - przełęcz .
          Dużo lasu i to w zimie .
          • elle-joan Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 21:38
            Widze ze sa dwa sezony- kazdy inna sprawa?
            • yvi1 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 10.07.22, 12:20
              elle-joan napisała:

> Widze ze sa dwa sezony- kazdy inna sprawa?
              Tak,ci sami policjanci ,ale inne sprawy.
    • mail-na-gazecie Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 13:11
      O dzięki za info bo ja mam odwrotnie. Lubię jak akcja toczy się w mieście.
    • bbkk Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 21:47
      Ogladalas serie Dolina Baztan? To filmy (3 czesci). Male miasto, sporo lasu, czesto pada 🙂
      • asia_i_p Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 23:26
        Chyba nie. Oglądałam coś rumuńskiego z Doliną w tytule, ale to chyba był serial.
        • totutotam.org Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 09.07.22, 23:48
          Trylogia z Baztan to trzy filmy, kręcone na podstawie powieści Dolores Redondo. Ale fakt, mieszczą się w podanych ramkach i świetnie się ogląda.
    • jednoraz0w0 Re: 2 sezon Capitaniego - wkurzyłam się 10.07.22, 01:26
      w sumie Rojst to też mroczne zadupie ale pewnie widziałaś

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka