Dodaj do ulubionych

Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą?

08.07.22, 13:06
Na bazie wątku o wakacyjnym bingo. Nie rozumiem oburzenia wyrażanego przez większość forumek z powodu picia alkoholu przy jakiejkolwiek wodzie. A w lesie można? Też niebezpiecznie, można się potknąć o wystający korzeń lub zabłądzić i zamarznąć (w chłodniejszą porę). A w górach można? Wiadomo, że nie, bo się spadnie w przepaść. A na niezalesionej równinie? wink Przecież takie rozumowanie prowadzi do absurdów. Co jest złego w odpowiedzialnym wypiciu winka czy paru piw nad brzegiem jeziora, nad morzem czy na basenie (swoim oczywiście, bo na publicznych nie wolno)? Nikt nie pisze przecież o pływaniu pod wpływem, tylko właśnie o samym, kulturalnym napiciem się nad wodą.
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:09
      Gdyby tylko to odpowiedzialne picie nie przeradzało się często w picie nieodpowiedzialne i festiwale kozaczenia oraz głupich pomysłów...
      • kubek0802 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:12
        Piszesz o odpowiedzialnym wypiciu PARU PIW? nad wodą?. No jeszcze pół szklanki to bym zrozumiała.
    • thea19 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:13
      odpowiedzialnego picia nikt się nie czepia, o takim nikt w wiadomościach nie pisze bo i nie ma o czym
    • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:14
      Bo niestety spora częśc utopnięc u nas jest po alkoholu. Coś sie ludziom robi we łbie ze po wypiciu ich nagle do wody ciągnie. Na żaglach piło sie czasami piwo wieczorem...ale to juz po zacumowaniu i nigdy, przenigdy nie wchdozilismy do wody po piwie.
      Nad morzem widzę często 2-3 piwka w pełnym słoncu i bach do wody.
    • m_incubo Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:16
      "Parę piw nad wodą" to jest to odpowiedzialne picie?
      • ichi51e Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:18
        Pewnie na nartach tez pije dla kurażu
        • memphis90 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 16:32
          Ale tylko kilka! A wino max 1 butelkę! Odpowiedzialnie!
          • sweterwkrate Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 22:26
            1 na łebka.
            • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 22:44
              sweterwkrate napisała:
              > 1 na łebka.

Jedno wino na łebka to dobra dawka.
              Z flaszką wódki jest gorzej, bo jedna na łebka to za dużo a wypita na dwóch czyli dwie setki na łebka, to za mało.
          • marta.graca Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 08:25
            Za młodych lat robiłam u siebie w domu sylwestra dla znajomych, na dole bawili się z moimi rodzicami rodzice jednego z kolegów, więc inny kolega wspomniał: będą rodzice x, to on nie będzie przecież pił, ma tylko ćwiartkę i parę piwek 🤣
    • heca7 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:16
      Przejdź się tam gdzie leżą sparaliżowani mężczyźni (najczęściej) po skokach na główkę do wody. I zapytaj ilu z nich skoczyło po alkoholu...
      • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:23
        A ilu bardzo młodych wskoczyło na trzeźwo. W samym piciu nad wodą nie widzę większego niebezpieczeństwa niż w piciu na balkonie (można się przechylić i wypaść), pod domem niedaleko zaparkowanego samochodu (można dostać małpiego rozumu i wsiąść za kierownicę, w ogródku kawiarnianym niedaleko ulicy (można przejść tych parę metrów i wleźć pod samochód).
        • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:28
          Prawie połowa utonięc męzczyzn w PL jest po alkoholu.. a tonie ich sporo co roku . Więc zdecydowanie jest to bardziej niebezpieczne niż picie na balkonie (sprawdz ile osób w ciągu roku spadło z bakonu i ile z nich było pod wpływem alko)
          • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:44
            hanusinamama napisała:

> Prawie połowa utonięc męzczyzn w PL jest po alkoholu..

To znaczy, że bezpieczniej jest PIĆ, niż NIE PIĆ big_grin
            • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:47
              NO tak w sumie tak wychdozi ze statystyki smile
          • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:28
            Chodzi mi o to, że jak ktoś jest w grupie ryzyka czyli jest młodym mężczyzną to może faktycznie niech nie bierze do ręki butelki piwa w odległości 30 metrów od zbiornika wodnego. Dla ludzi spoza tej grupy nie ma znaczenia gdzie się alkoholizują. Dla większości ludzi picie nad wodą nie jest połączone z ryzykiem większym niż nabycie bąbli od komarów lub złapanie wilka od zimnej trawy.
            • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:34
              aandzia43 napisała:
              Dla większości ludzi picie nad wodą nie jest połączone z ryzykiem więk
              > szym niż nabycie bąbli od komarów lub złapanie wilka od zimnej trawy.
              >

Jest większe ryzyko. Alkoholizm.
              No bo jeśli ktoś nie może się powstrzymać od picia nad wodą, to już jest stracony.
              No i jeszcze dzieci własne i obce patrzą i się uczą - pobyt nad wodą równa się alkohol.
              • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:26
                > Jest większe ryzyko. Alkoholizm.
                > No bo jeśli ktoś nie może się powstrzymać od picia nad wodą, to już jest straco
                > ny.

Żartujesz, prawda? Jak się ktoś nie może powstrzymać od dużego picia gdy następnego dnia ma prowadzić to faktycznie jest stracony, ale w sytuacjach relaksowych gdy ani sobie, ani innym nie zagraża? Ogródek kawiarniany koło plaży, wcześniej się napływałam, teraz sobie siedzę pod parasolem, wypijam drinka albo jedno piwo ale tylko pod warunkiem że mają dokładnie takie, jak lubię, jak nie mają to piję wodę lub tonik - gdzie tu widzisz ryzyko alkoholizmu? Najwyraźniej piszemy o róznych formach "picia nad wodą" i mijamy się w ocenach smile

> No i jeszcze dzieci własne i obce patrzą i się uczą - pobyt nad wodą równa się
                > alkohol.

Niektórzy, np. ja, mają mocno dorosłe dzieci. Niektórzy też nie chlają przez cały pobyt nad wodą i nie w sposób gorszący cudze dzieci.
                • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:32
                  aandzia43 napisała:
                  > Żartujesz, prawda?

Nie żartuję.
                  Jesteś alkoholiczką, tylko nie potrafisz się do tego przyznać?
                  • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:36
                    O jezu, troll, ale się złapałam big_grin
                    • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:51
                      aandzia43 napisała:
                      > O jezu, troll, ale się złapałam big_grin
                      >

Ale jesteś alkoholiczką czy nie?
              • evro44 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:45
                jak trzeba być zrytym po spotkaniach AA, żeby łączyć wodę i alkohol jako jedyną formę uzależnienia. I te biedne dzieci które to widzą. Tak, na pewno będą miały traumę , jak "pijani rodzice" oderwą ich od telefonów. Dawno się tak nie ubawiłam durnym wpisem.
                • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 21:00
                  evro44 napisał(a):
                  > jak trzeba być zrytym po spotkaniach AA, żeby łączyć wodę i alkohol jako jedyną
                  > formę uzależnienia. I te biedne dzieci które to widzą. Tak, na pewno będą miał
                  > y traumę , jak "pijani rodzice" oderwą ich od telefonów. Dawno się tak nie ubaw
                  > iłam durnym wpisem.

Piszesz jak uzależnione dziecko uzależnionych rodziców.
            • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:39
              Zgadzam się. Sama wipiłam kilka piw przy jeziorze. Nie szłam pływać potem...ale tez nie piłam pod korek. Jedno piwo wieczorem przy ognisku i tyle
              • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 18:51
                Poza drinkiem w knajpie przy plaży wypiłam też trochę drinków w barze przy basenie all inclusive, bardzo nagrzeszylam nad wodami wink
                • ritual2019 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 19:25
                  Dokladnie, alkohol pije sie przy basenach, ludzie bedac na wakacjach chca sie zrelaksowac. Jakos nie topi sie w tych basenach masa ludzi. Upijanie sie i plywanie nie jest dobrym pomyslem, ale masa ludzi topi sie lub ulega wypadkom calkiem na trzezwo w rzekach, jeziorach, morzu glownie dlatego ze przecenilo swoje sily i nie znalo zagrozen typu prady w rzece, zimna woda w glebokich zbiornikach itp.
                  Wiekszosc ludzi pije wieksze ilosci alkoholu wieczorem czyli glownie po zabawach w wodzie.
          • rosapulchra-0 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 07:52
            Hanusina, w innym wątku już ci podałam tego linka, żebyś zweryfikowała dane, o których piszesz: statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia/48927,Utoniecia-2021.html
        • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:20
          Możesz nie widzieć, ale statystyki utonięć mówią same za siebie i sa wymowne.
        • memphis90 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 16:33
          >pod domem niedaleko zaparkowanego >samochodu
          A kto pije "pod domem, obok samochodu"...?
          • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:32
            Pewnie ktoś, kto ma dom, z jednej strony ogród z grillem i piwem, z drugiej garaż czy parkowanie pod chmurką. Jak ma nas..ne pod kopułą i dostaje małpiego rozumu to spożywanie alkoholu w pobliżu samochodu jest ryzykowne tak samo jak przechodzenie po pijanemu obok jeziora.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 18:39
            memphis90 napisała:

> >pod domem niedaleko zaparkowanego >samochodu
            > A kto pije "pod domem, obok samochodu"...?
            >

No chyba każdy, kto nie jest abstynentem i ma taras / ogródek? wink
            • memphis90 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:28
              Na tarasie to nie "pod domem obok samochodu".
              • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:59
                memphis90 napisała:

> Na tarasie to nie "pod domem obok samochodu".
                >

Jak nie?
                Jak najbardziej taras może być pod domem i obok samochodu.
                • memphis90 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 08:14
                  Ale wowczas nie uzywa się tego idiomu.
                  • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 08:47
                    memphis90 napisała:

> Ale wowczas nie uzywa się tego idiomu.
                    >

Jakiego idiomu?
    • ichi51e Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:17
      Moje pierwsz wakacje nad morzem - pierwszy spacer poza a tam trup. Tygodniowy.
      Nie polecam picia nad woda - jeśli ktoś swoje życie ma w D to jego sprawa - ale niech pomyśli o dzieciach które go znajda…
      • ichi51e Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:23
        *plaza
      • mashcaron Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:35
        Też znalazłam trupa na plaży, jako nastolatka. Widok niezapomniany. Był już taki dość mocno ponadgryzany 🤮
      • stephanie.plum Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:23
        ooo, ja też natknęłam się na martwe ciało nie wiadomo do kogo przynależące, ale nie mam pojęcia, czy po alkoholu.
        • stephanie.plum Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:23
          to znaczy - czy nieboszczyk był po alkoholu.
          ja byłam przed.
    • kropkaa Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:22
      www.instagram.com/reel/Cc-0vpFvEVG/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
      Tyle w temacie.
    • tanebo001 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:23
      Nic. Rybki też muszą coś jeść...
    • mae224 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 13:30
      bo picie alkoholu jest złe?
    • zerlinda Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:11
      Nic oczywiście. Ematka poleca. Pij na zdrowie. A jak masz bombelka nastoletniego to też niech pije nad brzegiem morza, jeziora, idąc w góry. Bo co w tym złego?
      • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:42
        zerlinda napisała:

> Nic oczywiście. Ematka poleca. Pij na zdrowie. A jak masz bombelka nastoletnieg
        > o to też niech pije nad brzegiem morza, jeziora, idąc w góry. Bo co w tym złego
        > ?

Sugerujesz, że nastoletnie bombelki na wakacjach nie piją alkoholu?
        • mae224 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:27
          a sugerujesz, że jest to/powinna być norma?
    • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:18
      Tak, chodząc po górach również nie należy pić alkoholu.
      Nie ma czegoś takiego jak „odpowiedzialne picie alkoholu nad wodą”.
      Twoje zdziwienie wiele o Tobie mówi, niesamowite jak niektórzy muszą odpoczywać i bawić sie wyłącznie z alkoholem.
      • droch Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:27
        Tak, chodząc po górach również nie należy pić alkoholu.

Tia. I zapewne nikt nie pije... a w schroniskach jest dostępne wyłącznie piwo 0%...
        • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:37
          A twiedzę, że nikt nie pije czy walisz w swojego chochoła?
          Rozsądni ludzie nie piją, reszta nie umie się powstrzymać, fakt.
        • bi_scotti Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 16:38
          droch napisał:

> Tia. I zapewne nikt nie pije... a w schroniskach jest dostępne wyłącznie piwo 0
          > %...

Czym innym jest wypicie piwa/lampki wina PO wycieczce, wieczorem do posilku badz gdy sie siedzi caly dzien w schronisku, bo deszcz pada albo inne tam "dni kondycyjne", a co innego picie na szlaku! No problem PO, big problem W TRAKCIE hiking/climbing. Czy naprawde takie rzeczy trzeba tlumaczyc grown-ups??? Cheers.
          • ichi51e Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 19:16
            mnie tam zaskoczyło ze na Kasprowym jedna zupa w menu i jedno danie za to wybór alkoholi... bo bo 3 strony...
            • ritual2019 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 19:20
              Bo alkohol sie dobrze sprzedaje i najwiecej sie zarobi. To jest oczywiste.
      • gryzelda71 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:38
        Jest po prostu picie alkoholu. Dla jednego trzymanie butelki to już jazda bez trzymanki, dla innego puszka piwa jest ok.
      • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:38
        Nie no jest. Sama wypiłam kilka piw będąc na Mazurach. Ale było to zawsze po zacumowaniu, jak juz wszystkie łodzie spłyneły, po pływaniu w jeziorze. Czyli robimy ognisko, pijemy to piwo i nie chodzimy do wody do rana.
        • gryzelda71 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:45
          A śpicie gdzie?
          • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:48
            W namiotach najczęsciej.
            • gryzelda71 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:55
              Serio? A jak nie ma pola namiotowego bo cumujecie w Rynie np to rozumiem hotel.
              • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:41
                Nie. Jak nie ma pola namiotowego to na żagłowce. Wiekszosc czasu cumowalismy na dzikow aby własnie moc spać w namiocie. Pływaliśmy 3 tygodnie orionem (taki maluch w wersji żaglówki), zdecydowanie wygodniej jak 2 osoby śpią na orionie a 2 w namiocie. Ale W Rynie czy w Mikołajkach w kabinie się spało. Po 3 tygodniach przesiadkla na Tango dawała uczucie przestrzeni ale nadal jak była możliwość to częśc ekipy szła spać do namiotu.
                Piwa tez się nie piwło co wieczór.
            • kandyzowana3x Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:41
              a namioty to w jaskolkach trzymaliscie ?
              • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:42
                Iglo duzo miejsca nie zajmuje. spedząłam 6-8 tygodni na żaglach i zazwyczaj 2/3 nocy w namiocie jak się dało. Nie wiem co tak dziwi.
                • gryzelda71 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 16:25
                  No dziwi. Tyle w temacie.
        • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:13
          Ale ona pisze o „odpowiedzialnym wypiciu paru piw na plaży”.
          Nie, takie zwierzę nie istnieje.
          Do tego większość ludzi na plaży ma pod opieką dzieci.
          • hanusinamama Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:43
            Tak zgadzam się.
    • matacznik Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:25
      fiszrybna napisała:

> A w lesie można? […]
      > A w górach można? […]
      > A na niezalesionej równinie? wink
      > Przecież takie rozumowanie prowadzi do absurdów.
      >
      Albo prowadzi do niepicia w takich okolicznościach.
    • gryzelda71 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:36
      Ciekawe, czy wątek pr,eksztalca się pijesz procenty nie ważne gdzie, z kim, ile patologia.....
    • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:41
      PARU PIW? Na głowę?
      • kamin Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 07:41
        Główny problem jest chyba w sikaniu po tych piwach. Bo po 2-3 piwa na wieczornym wyjściu do pubu pije każda z mojej paczki koleżanek.
        • marta.graca Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 08:24
          I po tych piwach chodzą pływać, czy co?
          • kamin Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 11:26
            Nie, skąd ten pomysł? Nie widzisz do którego postu się odniosłam, czy co?
    • jednoraz0w0 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:45
      Byłam kiedyś na obozie żeglarskim, w nocy trzymane były warty przy jachtach, moja była w jakiejś popularnej przystani. W ciągu dwóch godzin wyciągnęliśmy trzech pijanych którzy jebli do wody (głębokiej) gdy poszli się wysikać.
      • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:32
        Ale ze szczali do jeziora?
        • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:41
          aandzia43 napisała:
          > Ale ze szczali do jeziora?
          >

Może to był morski obóz żeglarski.
          • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:36
            A może tak, jakoś od razu o jeziorach pomyślałam.
            • jednoraz0w0 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:32
              Na morskich jachtach to już na ogół jest jakaś toaleta smile
        • jednoraz0w0 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:30
          Jebli do jeziora. Szczerze to nie wiem czy się poszli wysikać do jeziora (to było ponad 30 lat temu), czy chcieli do toalety ale kierunki pomylili czy chcieli się przewietrzyć czy wyrzygać, pilnowanie pijaków nie było naszym zadaniem więc nasza uwagę zwracali jak robili głośne „chlup”.
        • memphis90 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 08:18
          Nie wiem dlaczego, ale wśród pijanych panów zwyczaj szczania do jeziora wprost z pomostu jest bardzo popularny. Nie czują w ogóle obciachu...
    • majenkir Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:50
      Imo nic. Ale ja niem niezdrowego stosunku do alko, no i nie piję tyle, żeby się upić.
      • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:15
        I kilka piw na plaży w ciepły dzień nijak na Ciebie nie wpływa?
        • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:29
          panna.nasturcja napisał(a):

> I kilka piw na plaży w ciepły dzień nijak na Ciebie nie wpływa?

Ale kto pije kilka piw na plaży??
          Leżałabym tam już nieprzytomna.
          Jeśli piwo, to jakiś zimny radler 2%, ewentulnie kieliszek wina z lodem nad jeziorem. Nie widzę w tym nic złego.
          • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:34
            Po kilku piwach pewnie bym umarła, ale cienki drink jest ok. I żadnego włażenia do morza czy jeziora. Nie picie nad wodą jest niebezpieczne tylko to co się robi po drinku i do jakiego stanu się człowiek doprowadza.
            • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 12:21
              To, co sie robi po wypiciu alkoholu wynika na ogół z tego, że sie go wypiło.
          • memphis90 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 17:03
            >Ale kto pije kilka piw na plaży??
            Autorka wątku...
          • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 12:19
            Autorka wątku. I do tego się odnoszę.
            Poza tym byłam w czerwcu nad naszym morzem. Mnóstwo ludzi pije kilka piw na plaży i nie pilnuje dzieci nad wodą. Naprawdę masa. Te wszystkie budy z piwem na plaży po coś tam stoją.
        • majenkir Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:38
          Nigdy w życiu nie wypiłabym kilku piw na raz.
          • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 12:20
            To po co komentujesz w ten sposób zapytanie własnie o kilka piw na raz?
            • majenkir Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 16:42
              W zapytaniu było też wino i słowo „odpowiedzialnie”.
              • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 16:52
                No i właśnie o to chodzi.
                Nie ma czegos takiego jak „odpowiedzialne picie alkoholu na plazy”.
                I naprawdę sądzisz, ze jak autorka oije kilka piw to przy winie poprzestaje na jednym kieliszku?
                • majenkir Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 19:49
                  panna.nasturcja napisał(a):
                  > Nie ma czegos takiego jak „odpowiedzialne picie alkoholu na plazy”.

Nigdy nie byczyłaś się na all inclusive, pijąc drinki od rana do wieczora?
        • kamin Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 11:18
          A skąd wiesz, że chodzi o ciepły dzień, a nie o chłodny wieczór? Mowa była o piciu przy ognisku,vte są zwykle wieczorem.
          • panna.nasturcja Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 12:20
            Nie, mowa była o kilku piwach na plaży, nad wodą.
            • kamin Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 16:54
              Słowo plaża nie pada w poście startowym. Za to jest nawiązanie do wątku o bingo wakacyjnym, w którym toczy się dyskusja o ognisku nad jeziorem i utonięciu jednego z uczestników.
              • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 17:07
                kamin napisał(a):
                > Słowo plaża nie pada w poście startowym.

Za to padają takie słowa: Co jest złego w odpowiedzialnym wypiciu winka czy paru piw nad brzegiem jeziora, nad morzem

A co jest nad brzegiem jeziora czy morza, przeznaczonym do masowego przebywania ludności, jak nie plaża?
                • mamkotanagoracymdachu Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 19:59
                  mister-monster napisał:

> kamin napisał(a):
                  > > Słowo plaża nie pada w poście startowym.
                  >
                  > Za to padają takie słowa: Co jest złego w odpowiedzialnym wypiciu winka czy
                  > paru piw nad brzegiem jeziora, nad morzem

>
                  > A co jest nad brzegiem jeziora czy morza, przeznaczonym do masowego przebywani
                  > a ludności, jak nie plaża?

Restauracje przy deptaku w każdej miejscowości turystycznej?
    • sandy_cheeks Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:53
      Złe jest kąpanie się po spożyciu.
      Mi zdarza się wypić browca nad Wisłą, Bałtykiem, czy innym zbiornikiem, ale wtedy absolutnie nie wchodzę do wody…
      • noc_na_pustyni Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:30
        To samo chciałam napisać. Nad wodą bywa przyjemnie, ładnie, więc czasem miło sobie otworzyć z kimś piwo czy wino. Są zresztą restauracje z alkoholem przecież nad wodą. Ale po wypiciu alkoholu absolutnie się nie wchodzi do wody - tak jak nie siada za kierownicą.
    • gdanskamarylka Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:53
      Kulturalne napicie się nad wodą (zwłaszcza gdy jest upał) bardzo często się kończy niekulturalnym poczuciem własnej nieśmiertelności i zaburzeniami w postrzeganiu rzeczywistości. A potem to już tylko głupoty robione w wodzie, złamany kręgosłup albo utopienie się... Takie tam pikusie smile smile smile
      • leosia-wspaniala Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 20:30
        >Kulturalne napicie się nad wodą (zwłaszcza gdy jest upał) bardzo często się kończy niekulturalnym poczuciem własnej nieśmiertelności i zaburzeniami w postrzeganiu rzeczywistości.

Nie, tak się kończy nayebanie a nie kulturalne picie. Ja nie wiem, gdzie wy żyjecie, że picie = chlanie. Byłam w czerwcu nad Bałtykiem, wypiłam sobie piwo na kocyku, zanurzyłam sobie stopę w wodzie. Pływać bym nie poszła, to oczywiste, kilku piw też bym nie wypiła.
    • nenia1 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 14:57
      To jest skrót myślowy, nie trzeba każdego sformułowania traktować dosłownie. Raczej nikt nie ma na myśli wypicia kieliszka wina do kolacji na tarasie restauracji z widokiem na morze.
    • mister-monster Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:01
      fiszrybna napisała:
      Nikt nie pisze przecież o pływaniu pod wpływem, tylko właśnie o sa
      > mym, kulturalnym napiciem się nad wodą.

Ale po co pić nad wodą?
      Jak się chce kulturalnie napić, to się pije w eleganckiej restauracji albo u siebie w domu a nie nad wodą.
    • ritual2019 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:22
      Moim zdaniem nic zlego. Nie mam niezdrowego podejscia do alkoholu.
    • figa_z_makiem99 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:41
      I jesteś trzeźwa po paru piwach, albo obaleniu winka? Gratuluję mocnej głowy. Ludzie chcą odpocząć nad wodą, a nie słuchać bełkoczącego, zawianego głośnego towarzystwa i wąchać odór alkoholu. Pijani ludzie częściej muszą skorzystać z toalety, zazwyczaj robią to pod chmurką, śmiecą itp. Słońce też potęguje działanie alkoholu na organizm.
    • kropkacom Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 15:41
      Jeśli nie zamierzasz się kąpać po alko w akwenie... Niektórzy piją czy ćpają do takiego stopnia, że potem jednak korzystają z uciech i kończy się to różnie. Rok temu tak zginął tutaj nastolatek po jakiś prochach. Ćpali nad wodą i go w tej wodzie w mule dwa tygodnie potem znaleźli.
    • wapaha Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 16:13
      Te pare piw wystarczy, że budzi się ułańska fantazja i syndrom młodego boga -u niektórych - na lądzie skutki widać : porozwalane kosze, pobite szyby na przystankach, głupie wygłupi i bijatyki. Obecność wody kusi, by się schłodzić

Ja osobiście nie piję nad wodą -bo zawsze nad wodą przełączam się w tryb "ratownika" - więc nie ma opcji by będąc nad zbiornikiem wodnym napiła się choć trochę. Ale może zbyt poważnie i literalnie podchodzę do złożonego ślubowania tongue_out
      Ja, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjmuję za swoje godło „niebieski krzyż i złotą kotwicę” – przyrzekam sumiennie i w pełnym poczuciu odpowiedzialności moralnej wypełniać swoje obowiązki społeczne. Dopóki zdrów będę, bez względu na pogodę, porę dnia i nocy przez okres całego roku pośpieszę z pomocą ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie utraty życia w wodzie. Wszystkie swe siły i umiejętności wykorzystam dla zmniejszenia nieszczęśliwych wypadków utonięć, nie zapominając, że od mojej postawy zależne może być życie ludzkie.
      • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 08.07.22, 18:36
        Wapaha zawsze na służbiesmile
        • wapaha Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 08:32
          aandzia43 napisała:

> Wapaha zawsze na służbiesmile
          >

to wcale nie jest fajne uncertain
          • aandzia43 Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 12:41
            wapaha napisała:

> aandzia43 napisała:
            >
            > > Wapaha zawsze na służbiesmile
            > >
            >
            > to wcale nie jest fajne uncertain

Domyślam się. Ja byłam w wiecznej gotowości przez całe dzieciństwo mojego dziecka. Kwoczenie rozciągało mi się na wszystkie dzieci w zasięgu wzroku, zero luzu. Mój mózg bardzo poważnie podszedł do tego aspektu macierzyństwa, ażeby go gęś kopła wink
            • wapaha Re: Co jest złego w piciu alkoholu nad wodą? 09.07.22, 15:29
              no dokładnie -ciągła gotowość
              jest woda i przełączam sie w tryb kwoki uncertain najlepiej mi jest hen daleko od brzegu-wtedy sie relaksuję

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka