Dodaj do ulubionych

Praca 40 km od miejsca zamieszkania

08.07.22, 14:44
Praca w godzinach 10 - 18.
Problemem jest dojazd. Nie posiadam prawa jazdy. Jadąc pociągiem będę tam o 7.15 - czyli prawie 3 godz przed rozpoczęciem pracy..
Wracając mam pociąg powrotny o 21.00 - czyli 3 godz od zakończenia pracy..
6 godzin czekania dziennie...ale jest praca.
Decydujecie się czy nie?
W domu akurat jest czas na nocleg czyli jakieś 7 godz.
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:46
      Nie ma pksu czy czegoś? Busa jakiegoś? 6 godzin czekania codziennie to jakaś masakra.
      • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:54
        Sa jeszcze połączenia ale niewiele to daje, bo między jedną przesiadką a drugą czeka się prawie godzinę.
        • mashcaron Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:59
          Blabla car? Poszukać kogoś, kto też tam dojeżdża np na jakiejś lokalnej grupie FB?
          • dr.amy.farrah.fowler Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:55
            A jak ta osoba przestanie dojeżdżać, to co zrobi pytaczka?
            • mashcaron Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:59
              Poszuka innej, w międzyczasie dojeżdżając pociągiem i kiblujac 6 godzin na dworcu 🤷
    • zamiokulka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:46
      Powiedz, że żartujesz.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:48
      Rozważam opcje:

1. Dojazd samochodem;
      2. Przeprowadzaka do wynajetego mieszkania w okolicach pracy.

Jeśli żadna ni ewchodiz z grę, to się nie decyduję, jeśli nie mam noża na gardle.
      • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:51
        1. Odpada
        2. Nie stać mnie na wynajem
        Tak, mam nóż na gardle.
        • mamkotanagoracymdachu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:08
          wolny.dzien napisała:

> 2. Nie stać mnie na wynajem

A przeprowadzka?
    • pyza-wedrowniczka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:52
      Nie. Chyba, że bez tego umrę z głodu. Ale teraz jest mnóstwo opcji pracy zdalnej lub też może jest nawet gorsza, ale praca na miejscu. Właściwie, to nawet szkoda czasu na powroty, może lepiej coś wynająć na miejscu?
      • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:57
        Nie wynajmę bo mnie nie stać. Pociąg bezpośredni jedzie tylko 35 min.
        Są jeszcze połączenia z przesiadką ale to mnie nie ratuje bo czeka się ok.godziny na przesiadkę.
        A powrotny odjeżdża wtedy kiedy kończę czyli o 18.00, na następny powrotny czekam do 21.00
        • pyza-wedrowniczka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:09
          Nie wiem, co to za praca. Ale jak masz pociąg o 18.00 to może jest szansa wychodzić 20 minut wcześniej i zaczynać tez te 20 minut wcześniej lub raz w tygodniu godzinę wcześniej. Chyba, że to sklep/urząd i godziny nie do ruszenia
        • mamkotanagoracymdachu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:09
          Możesz jeszcze spróbować negocjować godziny, na 9-17?
        • gronostajka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:10
          A w tej firmie inne godziny pracy nie wchodzą w grę? Pytałaś?
          • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:14
            Nie, nie ma szansy aby coś kombinować z wcześniejszym wyjściem. Pracownik jest potrzebny od 10.00 do 18.00
            • gronostajka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:30
              A dobrze płacą chociaż? No imho, przy tak długich dojazdach to wytrzymasz max okres próbny i to przy optymistycznym założeniu, że na miejscu są jakieś atrakcje umilające oczekiwanie na pracę/powrót do domu, a potem cię szlag trafi.
        • anorektycznazdzira Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 17:35
          To rozmawiałabym w tej pracy, czy jest opcja przesunięcia godzin pracy np. o 0,5h wcześniej (o ile zdążasz na dworzec) albo nawet o godzinę. Nieraz jest. Może nie od pierwszego tygodnia, bo pewnie muszą wdrożyć i przypilnować, ale powiedzmy od trzeciego.
          Wtedy będziesz 3h na dobę do przodu.
          • kk345 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 11:26
            anorektycznazdzira napisała:

> To rozmawiałabym w tej pracy, czy jest opcja przesunięcia godzin pracy np. o 0,
            > 5h wcześniej (o ile zdążasz na dworzec) albo nawet o godzinę. Nieraz jest. Może
            > nie od pierwszego tygodnia, bo pewnie muszą wdrożyć i przypilnować, ale powied
            > zmy od trzeciego.
            > Wtedy będziesz 3h na dobę do przodu.
            >
            >
            Laska ma pewnie prowadzić sklep, skoro 10-18 tł raczej nie spożywczy, jakieś ciuchy czy coś? Jeśli będzie sama, to musi go codziennie otworzyć i zamknąć, to wyklucza majstrowanie przy grafiku.
      • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:47
        Zdalnie w Polsce pracuje kilkanaście procent ludzi. Większość to jednak nie urzędnicy, informatycy lecz ekspedientki, kasjerki, monterzy, listonosze.
    • tilijka123 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:54
      Nie. Ewentualnie rozważyłabym możliwość wynajmu jakiegoś pokoju blisko miejsca pracy i powrót do domu na weekendy ale nie wiem czy sytuacja rodzinna/finansowa tej osoby na to pozwala.
      Mam do pracy 50 km ale dojeżdżam samochodem w 45 min, ewentualnie wcześniej dojeżdżałam pociągiem w 60/90 min . To jest męczące, nie masz czasu na własne życie i cieszę się, że od 2 lat pracuję głównie zdalnie a w biurze pojawiam się sporadycznie.
    • alpepe Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 14:55
      Wynajmuję stancję na miejscu, wracam w weekendy.
    • aadrianka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:00
      Poświęcałam kiedyś na dojazd 15h tygodniowo i obecnie mówię: nigdy więcej. Jeśli masz nóż na gardle, to bierz tę pracę, a godziny spędzone na czekaniu na pociąg przeznacz na intensywne szukanie innej/naukę języka/kursy online.
    • nenia1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:01
      W Polsce? Mamy rekordowo niski poziom bezrobocia.
      • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 18:38
        Jednocześnie mamy niski stopień aktywizacji. Może właśnie dlatego, że dużo ludzi jest w sytuacji założycielki wątku, i mają małe możliwości pracy? Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego tyłu ludzi pracuje za minimalna place lub niewiele powyżej, a niektórzy także poniżej? I nikt tym ekspedientkom w lokalnej piekarni, warzywniaku, sklepiku, pracownikom Hutchinsona i Boscha, ochroniarzom nie płaci "pod stołem", a jednak pracują za grosze zamiast zaprotestować, wymóc przynajmniej średnia krajowa.
        • panna.nasturcja Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 12:57
          Znaczy chciałbyś żeby średnia płaca stała sie minimalną, tak?
          • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 16:17
            Nie chwytasz ironii? Masz coś do powiedzenia w twierdzeniu Neni, że niskie bezrobocie jest WSZĘDZIE, i pracownicy WSZĘDZIE mogą otrzymywać dobra place i znakomite warunki?
            • panna.nasturcja Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 16:31
              A mógłbyś mi wskazać w którym miejscu Nenia uzyła słowa „wszędzie”, bo nie widze?
              W Polsce jest praca. Jeśli ktoś mieszka na końcu drogi pośrodku niczego to warto rozważyć zmianę miejsca zamieszkania, bo 16 godzin poza domem z powodu pracy w sklepie (wiec niskich zarobków) zniszczy życie jej i rodzinie.
              • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 17:27
                Nie widzisz - trudno. Jeżeli jest napisane "w Polsce", to dla mnie znaczy że w Polsce, a nie ze w Warszawie, Poznaniu, Krakowie. Zmiana miejsca zamieszkania, szczególnie gdy nie zarabia się dużo i trzeba wynajmować lokum, to nie jest proste ani tanie.
            • nenia1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 20:31
              kokosowy15 napisał(a):

> Nie chwytasz ironii? Masz coś do powiedzenia w twierdzeniu Neni, że niskie bez
              > robocie jest WSZĘDZIE, i pracownicy WSZĘDZIE mogą otrzymywać dobra place i znak
              > omite warunki?

a gdzie tu widzisz znakomite warunki? Jak by były znakomite to kupujesz samochód na raty
              albo wynajmujesz mieszkanie na miejscu. Kto normalny będzie tracił 6 godzin dziennie
              na dojazdy?
              • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 21:19
                Jakie więc są skutki dla pracownika tego "rekordowo niskiego" bezrobocia w Polsce?
                • nenia1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 10:56
                  w twoim świecie nie ma żadnego. Jaki sens cokolwiek do ciebie pisać skoro cierpisz na widzenie tunelowe, w którym pracownik jest wyłącznie ciemiężonym niewolnikiem.
                  • kk345 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 11:34
                    To znamienne, że najwiecej o rynku pracy ma do powiedzenia emeryt...
                    • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 12:07
                      Emeryt to nie więzień gulagu, żyje między ludźmi, w różnym wieku, różnych zawodów.
                      • kk345 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 23:27
                        W wielu sprawach nie nadążasz, niestety...
    • szmytka1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:02
      Jeżdżę, po lub przed pracą w trakcie tych godzin oczekiwania id na kurs prawa jazdy, który opłacam w systemie ratalnym, skoro nóż na gardle. W międzyczasie na fb.na.lokalnym.spotted i innych grupach daje.ogloszenie, kto jedzie z miasta x do y o godzinie 9 i wraca po 18. Dokładasz do.paliwa i jeździcie razem. Odkładam.kase na własne jeździło. Po roku mam auto I sama zabieram współpasażerów. Koszt przejazdu na takiej trasie, przy obecnych cenach benzyny to jest niestety około 1000 miesięcznie, bo raczej hiper energoszczednego nowego autka nie kupisz, skoro nóż na gardle i te sprawy.
    • pearl3434 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:02
      Nie decyduje się.Szukam czegoś bliżej.Nawet za mniejsze pieniądze.Jesli mam nóż na gardle-to biorę.W międzyczasie szukam nowej pracy.
    • mae224 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:12
      Jeśli nie mam rodziny, ok, mogę po myśleć, ale w międzyczasie szulam bliżej albo innej obcji dojazdu (z kimś, busem, robię prawo jazdy).
      • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:17
        A jeśli masz 13 letnie dziecko i męża? Poradzą sobie sami.
        • leokadiaxx Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:24
          Znam kobietę która tak dojeżdza już z 6 lat, swoim samochodem, akurat nieźle zarabia więc jakoś znosi wydatki na paliwo, żyje całkiem normalnie nie marudzi że ma niewiele czasu, bardzo dobrze wygląda, zadbana jak ta lala nie widać po niej zmęczenia.
          • kk345 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:03
            leokadiaxx napisała:

> Znam kobietę która tak dojeżdza już z 6 lat, swoim samochodem, akurat nieźle za
            > rabia więc jakoś znosi wydatki na paliwo, żyje całkiem normalnie nie marudzi że
            > ma niewiele czasu, bardzo dobrze wygląda, zadbana jak ta lala nie widać po nie
            > j zmęczenia.

I też oprócz 8 godzin pracy poświęca kolejne 6 godzin na dojazd? 😳
            • 35wcieniu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:05
              6 na czekanie. Dojazd pewnie kolejne pół godziny. Ale że Leokadia zna kogoś takiego to akurat nie dziwi big_grin
              • anorektycznazdzira Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 17:37
                jako, że przykład Leokadii zawiera koszty paliwa, to babka żeby czekać 6h musi przesiadywać w aucie na parkingu pod pracą i/lub pod domem
        • mae224 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:43
          To tylko przejściowo, do jesieni / zimy, szukałabym bliżej.
    • alpepe Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:25
      W międzyczasie dorabiaj w mieście B sprzątaniem, sześć godzin to dość dużo czasu.
    • m_incubo Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:26
      To żart?
      Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno.
    • la_bonne_cusine Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:29
      Umów i pracę? Jakie wynagrodzeni? Czy to jedyna opcja w okolicy?
    • 35wcieniu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:32
      Błagam.
      Na dojazdy (plus oczekiwanie na nie) tracilabys około 7 godzin dziennie. Czyli praktycznie drugi etat.
      W ciągu dnia zostawałoby ci 9 godzin na wszystko, wliczając sen.
      Nie jesteś prawdziwa, co?
      • kaktusowepole Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:43
        Obudź się ze swojej banki , są ludzie którzy muszą tak żyć.
        • 35wcieniu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:50
          Poświęcając 15 godzin dziennie na pracę i dojazdy? No co zrobić, jak muszą to muszą, widać wyrok zapadł i nijak nie da się tego rozwiązać inaczej, już "budzę się z banki" big_grin
        • magdallenac Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 14:14
          Gdzie? W Polsce ludzie tak żyją?? W której przepraszam bańce poświęca się na pracę 15 h na dobę i jaki procent ludzi tak żyje??
          • sky.83 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 14:33
            Ja miałem jeden z takich kontraktów, wyjazd do pracy o 5 rano, powrót o 20. Trwało to 4 miesiące.
            • sky.83 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 14:35
              No ale zarobki 20 kPLN + także można się było przemęczyć, na dłuższą metę to ruina zdrowia fizycznego i psychicznego.
              • panna.nasturcja Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 16:38
                A samochód sobie z kartonu wytnie.
                Oraz narysuje pieniądze na jego utrzymanie, beznzyne, ubezpieczenie,
                Zejdźcie może na ziemię.
      • trzebasiebawic Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 12.07.22, 14:18
        A dlaczego uważasz, że nie jest?
        Rozłożę Ci to na czynniki pierwsze.
        Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to pracyy nie szukasz w innym mieście (np Warszawa - Katowice). Logicznym jest, że szukasz jej w swoim mieście. Jeśli nie masz auta - to masz tramwaje, autobusy, nawet pociągi z jednego krańca miasta na drugi. Do tego taxi.

Jak mieszkasz w małym mieście bez perspektyw, albo co gorsza na wsi. Tak wsie tez istnieją. To pracy z dużym prawdopodobieństwem trzeba szukać dalej. Bez auta i prawka wręcz trzeba się nastawić na dostosowanie się do autobusu, pociągu - a to oznacza czekanie na dojazdy. Niestety.
        • mae224 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 12.07.22, 22:36
          Jest taki reportaż, nazywa się "Nie zdążę". Polecam szczególnie tym, którzy nie dojeżdżali nigdy do pracy własnym samochodem lub metrem w dużym mieście.
    • mister-monster Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:38
      wolny.dzien napisała:
      > Problemem jest dojazd. Nie posiadam prawa jazdy.

Kup sobie skuter.
      • guacamole2020 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 22:20
        moze rower na lato i podjezdzac do stacji gdzie sa 'normalne' odjazdy?
    • demono2004 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:38
      Nie zdecydowałabym sie.
    • princy-mincy Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:41
      Ja bym sie zdecydowala tylko i wylacznie gdyby to byla moja jedyna nadzieja na prace zarobkowa, bez widoku na cos lepszego a finansowo byloby bardzo krucho i nie mialabym wlasciwie wyboru.
      • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:59
        princy-mincy napisała:

> Ja bym sie zdecydowala tylko i wylacznie gdyby to byla moja jedyna nadzieja na
        > prace zarobkowa, bez widoku na cos lepszego a finansowo byloby bardzo krucho i
        > nie mialabym wlasciwie wyboru.

Właśnie jestem w takiej sytuacji. I nie mam wyboru.
        • mae224 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:07
          To nie musisz pytać.
        • leosia-wspaniala Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:11
          No to jak nie masz wyboru to nie masz, po co pytasz? Trzeba brać i szukać czegoś innego.
        • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 12:44
          wolny.dzien napisała:

> Właśnie jestem w takiej sytuacji. I nie mam wyboru.

Nie, nie jesteś. Jeśli jesteś w sytuacji w której rozważasz na serio trzy i pół godziny w jedną stronę to znaczy, ze realnie rozważasz dojazd który obejmuje pół Polski, bo równie dobrze możesz szukać czegoś co jest trzy godziny pociągiem od domu. Jeśli mieszkasz w centrum Polski to właściwie masz zasięg od morza do Karpat. Jeśli jesteś gdziekolwiek indziej to masz sporą szansę znaleźć pracę w Warszawie i dojeżdżać w podobnym czasie. A to zmienia zakres poszukiwań pracy.
    • heca7 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:42
      To się kupy nie trzyma. Szukaj innej pracy. A w między czasie zrób prawo jazdy.
      I dlatego każde z moich dzieci zaraz po ukończeniu 18 lat robi prawo jazdy. Żeby potem nie mieć takich problemów.
      • mister-monster Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:54
        heca7 napisała:
        A w między czasie zrób prawo jazdy.

W jakim międzyczasie?
        Autorce wątku zostaje 7 godzin na sen.
        No chyba że zrezygnuje ze spania i znajdzie jakieś nocne kursy na prawo jazdy.
        • szmytka1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:57
          Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, tak? Rano jest po 7 a zaczyna o 10 robotę, kończy o 18 a transport do domu o 21. Może te prawko robić przed robotą i po robocie
          • mister-monster Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:22
            szmytka1 napisała:
            > Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, tak? Rano jest po 7 a zaczyna o 10 robotę, k
            > ończy o 18 a transport do domu o 21. Może te prawko robić przed robotą i po rob
            > ocie

No pewnie że może. Pod warunkiem że kurs na prawo jazdy będzie robiła bardzo blisko miejsca pracy.
            A jeszcze nie wiadomo w jakiej odległości jest przystanek kolejowy.
        • hanusinamama Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 08:31
          NO ale ma te 6 godzin w miescie B. Wtedy niech robi prawo jazdy....pomijam ze nie wierze w nai jedno słowo autorki
          • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 14:03
            Ja bym nie szukała w mieście B tylko w mieście C,D, E, F, G i wszyskich będących w promieniu odległość <Bx2. Skoro już i tak jest zdeterminowana przeznaczyć na dokąd tyle czasu to równie dobrze może w ramach tych 6-7 godzin dziennie dojeżdżać gdzie indziej ale do lepszej pracy czy przynajmniej w innych godzinach.
    • enigma81 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:43
      Zdecydowałabym się tylko, jeśli naprawdę miałabym nóż na gardle i przymierała głodem.
      Wtedy poranne godziny wykorzystuję na kurs prawa jazdy i jednocześnie szukam innego sposobu komunikacji - car sharing, bla bla car - cokolwiek.
      • mister-monster Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:50
        enigma81 napisała:
        > Wtedy poranne godziny wykorzystuję na kurs prawa jazdy

Jakie poranne godziny?
        wolny.dzien napisała:
        Jadąc pociągiem będę tam o 7.15

• enigma81 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:54
          A pracę zaczyna o 10. Można w tym czasie opękać 2 godziny jazd po mieście.
          • mister-monster Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:00
            enigma81 napisała:
            > A pracę zaczyna o 10. Można w tym czasie opękać 2 godziny jazd po mieście.

Pracę zaczyna o godzinie dziesiątej, ale nie wiadomo jak daleko jest najbliższy ośrodek nauki jazdy od jej miejsca pracy.

• enigma81 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 18:41
              Nie wiem jakie są zwyczaje tam, gdzie mieszka autorka, ale kiedy ja robiłam prawko i miałam jazdy to instruktor przyjeżdżał po mnie do pracy, jeździłam 2 godz i kończyłam pod żłobkiem syna. Czasem po drodze zabierałam następnego kursanta. I nie byłam jedyna z takimi układami. Wszystko się da załatwić jak się chce.
          • aankaa Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:00
            skoro jest niemal zdecydowana na tą pracę (z dojazdami), nie stać jej na wynajem to skąd wytrzaśnie pieniądze na kurs? Ratalny też trzeba opłacić
            • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:12
              No, z tej pracy? To nie jest wydatek typu wynajem, który będzie trwać nieprzerwanie.
              • enigma81 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 18:39
                Dokładnie, pewnie można płacić po 100-200 zeta.
                • panna.nasturcja Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 16:40
                  A samochód skąd weźmie?
                  I pieniądze na benzynę, ubezpieczenie, naprawy?
                  Zejdźcie może na ziemie.
                  Skoro dziewczyna rozważa pracę za małe pieniądze w takich okolicznościach to nie stać jej ani na kupno, ani na utrzymanie samochodu.
                  Jakoś Wam ten szczegół umyka.
                  • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 12:46
                    > A samochód skąd weźmie?

Ale ona nie napisała, ze nie ma samochodu, tylko, ze nie ma prawa jazdy. No chyba, ze gdzie indziej napisała, ze samochodu też.
                    • marta.graca Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 14:17
                      A uważasz, że ludzie bez pracy i prawa jazdy sobie kupują samochód ot tak, by sobie na niego popatrzeć?
                      • droch Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 15:11
                        A uważasz, że ludzie bez pracy i prawa jazdy sobie kupują samochód ot tak, by sobie na niego popatrzeć?

Nie, ale jest pewna możliwość, że ludzie tracą na jakiś czas PJ i nie sprzedają samochodu...
                        • marta.graca Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 15:19
                          To nie jest przypadek autorki.
                      • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 21:48
                        Z tego co zrozumiałam, ona ma męża. Mogą mieć jakiś samochód w rodzinie.
                        • marta.graca Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 15:19
                          A mąż czym dojeżdża do pracy z tego wygwizdowa?
                          • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 16:07
                            Nie wiem, ale wcale nie jest powiedziane ze nie dalibyvrade tego jakoś ułożyć, jedna osoba by odwoziła druga czy coś. W każdym razie na sugestię samochodu autorka odpowiedziała ze nie ma prawa, a nie, ze nie ma samochodu.
                            • marta.graca Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 19:26
                              Bo to było bardziej istotne w kontekście dojazdów. Nawet gdyby miała, to bez prawa jazdy i tak nie dojedzie.
    • leosia-wspaniala Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 15:59
      Chyba żartujesz.
    • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:11
      wolny.dzien napisała:

> Praca w godzinach 10 - 18.
      > Problemem jest dojazd. Nie posiadam prawa jazdy.

Posiąść prawo jazdy.
      • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:15
        jednoraz0w0 napisał(a):

> Posiąść prawo jazdy.

Ja nigdy nie widziałam i nie widzę siebie w roli kierowcy. Odpada. Jestem tak zestresowana, że byłabym śmiertelnym zagrożeniem dla innych.
        • mister-monster [...] 08.07.22, 16:34
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:42
            mister-monster napisał:

> Czylie nie jesteś całkiem normalna.

Nie widzę siebie w roli kierowcy - to jest dziwne?
            W roli lekarza też się widzę. Każdy ma jakieś predyspozycje. Nienormalne to by było, gdybym jeździła z drżącym sercem narażając przy tym innych na niebezpieczeństwo.
            A praca ta z najgorszych, w sklepie.
            • mister-monster [...] 08.07.22, 16:53
              • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:55
                Nie, na męża nie mogę liczyć.
                • mister-monster [...] 08.07.22, 17:27
                  • enigma81 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 18:52
                    Ty startujesz wy wyborach na największego kretyna na ematce czy jak?
                    • mister-monster Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 20:39
                      enigma81 napisała:
                      > Ty startujesz wy wyborach na największego kretyna na ematce czy jak?

Nie. Robi to moderatorka kasując moje posty w żaden sposób nie łamiące prawa lub regulaminu.
                      Ciekawe czy to ta sama, która kiedyś chroniła chamską rosępulchną?
                      • enigma81 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 21:38
                        I dobrze, że usuwa, bo zachowujesz się jak ostatni dupek.
            • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 17:26
              wolny.dzien napisała:

>
              > Nie widzę siebie w roli kierowcy - to jest dziwne?

Bywa. To nie jest dziwne, dziwne jest to, że w takiej sytuacji decydujesz się na mieszkanie na jakimś zadupiu.
              • taki-sobie-nick Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 02:02
                Być może ona po prostu się tam urodziła.
            • mikams75 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 13:54
              > A praca ta z najgorszych, w sklepie.

nie, do takiej pracy bym sie tak nie poswiecala z dojazdami i koczowaniem na dworcu. Szukaj blizej, musi gdzies byc blizej jakis sklep gdzie czasem szukaja pracownikow.

A co do prawka - przemysl i sprobuj. Tez tak mowilam kiedys. Nie to, ze jestem swietnym kierowca, ale jak jest mus, to potrafie usiasc za kolkiem i dojechac gdzie trzeba.
            • irma223 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 07:04
              Otóż nawet ludzie poniżej normy intelektualnej posiadają prawo jazdy.
              Ludzie po podstawówce (niepełnej).
              Cyganie.
              Jeśli jesteś taka niepewna siebie, to możliwe, że robiąc prawo jazdy, a później jeżdżąc, tę pewność siebie w sobie wyrobisz.
        • 35wcieniu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:48
          No bywa, nie każdy musi. Dziwi jednak że widzisz się w roli osoby poświęcającej na pracę + dojazdy 15 godzin na dobę.
          • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:57
            Lepsze te 15 godz na dojazdy + praca niż siedzenie w domu.
            • 35wcieniu Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:58
              Skoro tak twierdzisz...
            • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:58
              Życia takiego prawdziwego i tak nie mam bo nie pracuję. A zatem nie mam pieniędzy a mąż nie jest lokalnym biznesmenem.
              Nie mam pracy = nie mam "życia".
              • wolny.dzien Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:59
                Mogę tylko zyskać.
                • abacosa Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 05:03
                  Wyczerpanie organizmu i to szybko.
            • heca7 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 17:09
              wolny.dzien napisała:

> Lepsze te 15 godz na dojazdy + praca niż siedzenie w domu.

No to skoro już postanowiłaś to na co liczysz od nas? Że ci tą pracę cudownie przysuniemy bliżej domu? Prawa jazdy nie chcesz zrobić więc pozostaje ci dojeżdżać przez pół życia.
        • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 17:25
          Tez tak kiedyś myślałam.
    • angazetka Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:21
      Nie decyduję się. Raz, bo się wykończę, dwa, bo zero czasu na życie, trzy, bo czytam, że jest jakiś mąż i dziecko (nie chodzi o to, że sobie poradzą, tylko że jednak fajnie byłoby ich widywać).
      Nie mogę uwierzyć, że nie ma żadnej innej opcji.
      • abacosa Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 05:04
        Jest. Nie brać takiej pracy
    • bi_scotti Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:31
      OK, dojezdzam na 7:15, na 7:30 umawiam jazdy z driving instructor, jezdze do 9:00, ide na sniadanie, zaczynam prace o 10:00. Po poludniu, shopping, ewentualnie jakis kurs (jezyk? computer skills? whatever) w okolicy pracy badz dworca, wracam o tej 9:00 pm. Not ideal ale jesli faktycznie masz noz na gardle, to do czasu pozyskania driver's license da sie wytrzymac.
      Ale nie mozesz podchodzic sama do siebie, ze sie do driving nie nadajesz. C'mon, popatrz na rozne postacie prowadzace (very well!) auta roznej wielkosci - jesli "on" czy "ona" sie nadaja, to Ty nie? Just do it!
      Jesli zas praca posiada showers, w lecie mozesz bike choc powrot na pewno bedzie mocno meczacy. Ale kondycji nabierzesz, ze ho-ho smile
      Na krotka mete, z zalozeniem, ze robie wszystko aby sytuacje poprawic uber pronto, pewnie bym prace wziela - pecunia non olet i gdy mus to mus, ale natychmiast musisz miec plan jak i kiedy te orke zakonczyc. Good luck. Cheers.
      • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 16:59
        Dobrze, że są jeszcze ludzie zdający sobie sprawę że swoich predyspozycji, możliwości, czasem stanu zdrowia. Ile osób kieruje niebezpiecznym urządzeniem mimo cukrzycy, padaczki, wysokiego nadciśnienia itp, część komunikatów "zjechał z drogi z nieznanych przyczyn" to właśnie oni.
        • bi_scotti Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 17:04
          No idea jak to dziala w PL ale w moim grajdolku, przy diagnosed epilepsy, no option zeby miec driver's license. A heart attack/stroke moze dopasc kazdego anytime anywhere, eh sad Czy self-driving cars beda rozwiazaniem? Czas pokaze. Cheers.
          • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 17:16
            Diagnostyka często następuje długo po uzyskaniu prawa jazdy. Niedawno była dyskusja, czy badać kierowców po przekroczeniu iluś lat życia. Każdy ma szansę na udar, nadciśnieniowcy większą. Znam człowieka, z powodu jaskry nie widzi nic z boków, samochodem jeździ - to potencjalny zabójca.
            • bi_scotti Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 08.07.22, 17:33
              Zakladam, ze Twoj znajomy z jaskra ma blessings swojego okulisty. Komus trzeba ufac smile
              Tu masz story z mojej okolicy z wczoraj - facet ma 36 lat, mial "health emergency" & skonczylo sie jak sie skonczylo - lucky guy, ze go przypadkowi kierowcy wyciagneli z samochodu zanim splonal. No idea jakie bylo owo "health emergency" ale po wypadku, po przebadaniu przez medics, poszedl do domu no problem. Things do happen ... wszystkiego nie przewidzisz. Ale jesli nie ma przeciwskazan zdrowotnych (confirmed by the doctor), nie ma powodu by sie nie nauczyc prowadzic auto - to naprawde nie jest magic tylko dla wybranych! Drive safely smile Cheers.
              • panna.nasturcja Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 09.07.22, 16:36
                Nieprawda. Prowadzenie samochodu wymaga sporych możliwości psychofizycznych, których większość ludzi nie ma. Dlatego jest tak wiele wypadków, stłuczek, kolizji.
                I bardzo dobrze jest gdy ktos, kto się do tego nie nadaje, zdaje sobie sprawę z własnych ograniczeń.
      • mikams75 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 14:12
        z rym rowerem to moze i nieglupi pomysl ale nie na cala trase na co dzien. Moze warto sprawdzic, czy z okolicznych stacji/miejscowosci nie ma lepszego polaczenia, moze wystarczy podjechac 5-10 km rowerem i miec lepszy dojazd zbiorkomem.
        Ewentualnie elektryk ze wspomaganiem do 45km/k. Godzina w jedna strone, godzina w druga strone, latem da rade z pomoca dobrego ponczo i ciuchow na zmiane w razie deszczu a od jesieni moze da sie znalezc prace blizej. Tylko jak dziewczyna jest pod przymusem, to niekoniecznie ma kase na kupowanie pojazdow.
        • droch Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 15:13
          Ewentualnie elektryk ze wspomaganiem do 45km/k.

Nielegalne...
          • mikams75 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 18:08
            ale jak nielegalne? serio pytam, sa przeciez w sprzedazy.
            • kokosowy15 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 19:49
              Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym.
      • leosia-wspaniala Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 18:26
        >OK, dojezdzam na 7:15, na 7:30 umawiam jazdy z driving instructor, jezdze do 9:00, ide na sniadanie, zaczynam prace o 10:00. Po poludniu, shopping, ewentualnie jakis kurs (jezyk? computer skills? whatever) w okolicy pracy badz dworca, wracam o tej 9:00 pm.

Laska nie ma kasy, chce iść pracować do sklepu i tracić 6 godzin dojazd, czyli baaaardzo musi jej nie mieć, więc na pewno ma na lekcje jazdy + kurs językowy big_grin big_grin big_grin
        • jednoraz0w0 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 18:27
          I na shopping 🤣
        • szmytka1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 21:19
          Od zarania dziejów kurs na prawo jazdy mozna opłacać w systemie ratalnym. Obecnie prawko to koszt jednomiesięcznego najniższego wynagrodzenia, da radę chyba na rok to rozłożyć nawet
          • laura.palmer Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 21:42
            A paliwo na dojazdy (prawie 100km dziennie) będzie ją przy obecnych cenach kosztować tysiaka miesięcznie. Dodaj do tego te twoje raty za kurs, odejmij od średniej pensji sprzedawcy w sklepie i zobacz ile jej zostanie. To oczywiście przy założeniu, że jest w rodzinie samochód, z którego mogłaby korzystać. Jeżeli nie ma, dolicz jeszcze raty za auto. 😀
            • szmytka1 Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 10.07.22, 22:11
              Przecież ja jej już napisałam, że paliwo kosztuje na takiej trasie 1000 zł i żeby poszukała wspólników na dojazdy, najpierw jako pasażer, a potem z własnym autem. Nawet napisałam gdzie szukać takich wspolpasazerow
        • hanusinamama Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 08:34
          NO ale bez prawka i zmieny kwalifikacji ze swojego grajdoła nie wyjdzie. Skoro teraz bez pracy zyje...to jak wyda czesc pensji na dokształcanie tez przezyje a przynajmniej ma szanse na zmianę.
          • aamarzena Re: Praca 40 km od miejsca zamieszkania 11.07.22, 16:33
            Moze dopiero co starcila pracę i bez tej pracy budżet się nie dopina

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka