Dodaj do ulubionych

ebay olx allegro and company

09.07.22, 08:43
Przymierzam się do sprzedawania księgozbioru rodzinnego, bo tezeusz daje żenująco niskie ceny,

Wdzięczna byłabym za wszelkie porady, ewentualne ostrzeżenia,

Jaki system najlepiej się sprawdza, wady i zalety itd.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 09:47
      Ta. Jak masz białe kruki, to szukaj jakiegoś muzeum, reszta na przemiał.
    • runny.babbit Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 09:57
      O ile nie masz prawdziwych rarytasów to ciesz się że w ogóle ktoś chce to kupić.
    • aqua48 Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:00
      Ja po prostu wezwałam do likwidowanego mieszkania antykwariusza, który wybrał sobie ot co uznał za sprzedawalne, spakował, wyniósł, zarchiwizował i co miesiąc zgłaszałam się z listą na której odkreślaliśmy zakupione pozycje po pieniądze.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:07
      Może najpierw sprawdź na allegro po ile sprzedawane są książki, które masz, a dopiero potem narzekaj na ceny. Książki, szczególnie stare, są teraz bardzo tanie. Wszyscy się pozbywają, tak jak ty, a prawie nikt nie kupuje.
      • iwoniaw Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:37
        mamtrzykotyidwato5 napisała:

> Może najpierw sprawdź na allegro po ile sprzedawane są książki, które masz, a d
        > opiero potem narzekaj na ceny. Książki, szczególnie stare, są teraz bardzo tan
        > ie. Wszyscy się pozbywają, tak jak ty, a prawie nikt nie kupuje.

Dokładnie tak jest. Tzn. istnieją książki, które z jakiegoś powodu (brak wznowień przy jednoczesnej modzie/opinii bycia kultową pozycją np) są rozchwytywane i ludzie zapłacą kilkadziesiąt i wiecej pln za sztukę, ale statystycznie takich w kilkutysięcznym księgozbiorze będzie max (!) kilka. Oddałabym Tezeuszowi czy kogo tam masz pod ręką wszystkie, których nie chcę dla siebie i cieszyłabym się, gdyby udalo się za ro dostać cokolwiek wiecej niz cenę makulatury.
        • m_incubo Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:52
          No ja bym sprawdziła, czy oddanie na makulaturę nie będzie aby bardziej opłacalne wink
    • marta.graca Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:18
      Zobacz jeszcze skupszop. Tam od razu wyceniają.
      • nowabiala1 Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 12:09
        dzieki
    • m_incubo Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:24
      Puściłabym ten księgozbiór tezeuszowi, o ile nie masz w kolekcji żadnych unikatów, to wystawianie książek kompletnie mija się z celem i jest stratą czasu. Nic na tym nie zarobisz.
      Ale co do pytania, na olx jest większy ruch i prowizja jest po stronie kupującego, nie twojej.
    • pyza-wedrowniczka Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 10:37
      Jeśli to nie są jakieś unikaty i książki z ostatnich 10 lat to w ogóle ciesz się, że po 2 zł sprzedasz.
      Sprzedawać polecam na olx albo na grupach na facebooku (są takie grupy Sprzedam książki)

Ja większość księgozbioru rodzinnego rozdałam za darmo, bo nawet antykwariat nie chciał.
    • gaga-sie Re: ebay olx allegro and company 09.07.22, 11:03
      Spróbuj jeszcze na Vinted, czasami ludzie kupują zestawy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka