Dodaj do ulubionych

przyszła na maila recepta na elleONE dla córki

09.07.22, 13:50
Męża maila sad
cóż, zamówiła córka lat 16, przez portal "szybka awaryjna recepta" czy jakoś. dla koleżanki sad
wygląda na to, że serio dla koleżanki- ale.
[oczywiście porozmawialiśmy, oczywiście planujemy w tym tygodniu wizytę u gina- czas na antykoncepcję, nie ma co ukrywać, córka ma chłopaka.]
co mnie zaszokowało: recepta nieletniej idzie na konto rodzica, idzie powiadomienie na maila, córka wiedziała ale nas nie uprzedziła, co było głupie,
ale system sucks- jak nieletnia dziewczyna potrzebuje, to się rodzice dowiadują sad dla wielu rodziców to chyba szok musi być, powód do represji dziewczyn, i dziewczyny nie będa się zgłaszać po antykoncepcję awaryjną sad
kurde, z synem łatwiej.....
Obserwuj wątek
    • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:52
      W jaki sposób niby "system" weryfikuje czy podany mail jest mailem rodzica?
      • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:53
        ta recepta przyszła przez indywidualne konto pacjenta- mail jest podany opiekuna sad
        • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:58
          No to trzeba zamawiać na konto kogoś dorosłego 🤷🏻‍♀️
        • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:49
          Ja bym się zresztą na czym innym skupiła. Czy córka wie, kiedy tabletka może pomóc, a kiedy już nie i to starałabym się ustalić.
          Może być i "dla koleżanki", choć wolałabym, aby na tym etapie grać jednak w otwarte karty.
          • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:03
            Na tym się skupiłam.
            Nie temat na ematke.
            Cos innego jest do dupy
            • nicknanowyrok Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:05
              A dlaczego sucks a nie ssa?
              • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:07
                Ssie, hehe
    • fogito Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:55
      Dla koleżanki na maila twojej corki? Czy maz jest prawnym opiekunem kolezanki? Hmmmm
      • fogito Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:56
        Ojca twojej corki...
        • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:11
          Uważaj.
          Zamówiła córka moja, dla swojej koleżanki.
          Portal ipk wysłał powiadiwienie- do opiekuna prawnego.
          Teraz ok?
          • fogito Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:09
            Aha. No w teorii rozumiem. Ale jestes pewna tej koleżanki?
            • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:47
              To nie jest temat tego posta, nie pytam o rady dla córki czy metod wychowawczych, bo ich nie potrzebuje.
              Tematem jest brak systemu wsparcia dla dziewcząt, nue potrzebują antykoncepcji awaryjnej
              • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:05
                treo.tralve napisał(a):

> Tematem jest brak systemu wsparcia dla dziewcząt, nue potrzebują antykoncepcji
                > awaryjnej

Ale jakiego wsparcia byś oczekiwała ?
                Serio pytam

( żeby było bez recepty ? )
                • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:13
                  Tak, bez recepty lub info nie idącą do rodzicow
                  • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:21

w tym zjebanym kraju człowiek cieszy się, że udało sie legalnie dostać receptę
                    zamiast na typ, że powinno być bez recepty

uncertain
                  • umi Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:27
                    Marzenie.

I tak jest dobrze jak na kraj mało eee... wspierajacy kobiety. Pyskówka z ojcem jest do przeżycia. Nieletnai ciąża żle poprowadzona to dużo ciezszy kaliber.
              • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:57
                Tu nie chodzi o rady dla córki tylko pytanie czy Ty zdajesz sobie sprawę z możliwej odpowiedzialnosci prawnej jesli rodzicom koleżanki nie spodoba sie podanie ich dziecku leki na receptę załatwionego bez ich zgody.
          • kryzys_wieku_sredniego Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:29
            A jak się coś obcej dziewczynie stanie to twój mąż i twoja córka nie będą mieć przerąbane?
            Nie dałabym tabletki, zostawiła w szufladzie. Niech koleżanka sama sibie idzie.
            • kryzys_wieku_sredniego Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:31
              To oni dali tabletkę.
            • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:48
              Co się stanie? Zlituj sue, to jest dostępne wszędzie beż recepty
              • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:59
                Cokolwiek. Ludzie sa uczuleni także na powszechnie przyjmowane leki. Dziewczynka może też mieć jakieś przeciwskazania do wzięcia leku i nie zdaje sobie z tego sprawy.
                • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:02
                  Mam uczulenie na paracetamol, nie polecam big_grin
                • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:05
                  Doprawdy, to tylko w Polsce tak niebezpieczne big_grin
                  Poza- wszędzie dostępne.
                  Weźcie, proszę. Aspiryna tez jest niebezpieczna, wręcz bardzo
                • umi Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:12
                  Może ktoś wklei podstawę prawną tych leków? Albo może Daniela tu zawędruje i się wypowie.
                  Bo coś to naciągane jest i pierwsze słyszę, żeby ochrona interesów branży farmaceutycznej miała cos do udzielania pomocy w potrzebie.
              • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:03
                Tak, jak dziewczyny piszą, apap też jest bez recepty. Reakcje uczuleniowe zdarzają się na wszystko.
            • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:49
              kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> A jak się coś obcej dziewczynie stanie to twój mąż i twoja córka nie będą mieć
              > przerąbane?
              > Nie dałabym tabletki, zostawiła w szufladzie. Niech koleżanka sama sibie idzie.

Pewna moja ex-partnerka wyznała mi, że pierwszy raz zaliczyła z artystą Mulatem. Robił za wielką gwiazdę w jej ówczesnym środowisku rówieśniczym. Młody chłopak, nie starszy od niej więcej jak 2-3 lata. Ona wtedy - liceum. Było fajnie, ale pan bez pytania i bez najmniejszej żenady skończył sobie w środku. I poszedł.

Pani doktor w rejonie, do której poszła z mamusią po tabletki wyjechała właśnie z takim argumentem. A co będzie "jak coś się stanie"? No żesz murwa nać, co niby do q...y nędzy miałoby się stać??? Wstrząs anafilaktyczny jak po ukąszeniu osy?!

Koniec końców tabletek nie dostała i nie wzięła, no i nie muszę mówić, jakie miała kolejne dni aż do okresu. Mocna trauma.
            • zona_glusia Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:03
              Co się może stać od elleone, które jest na tyle bezpiecznym środkiem, że wszędzie jest sprzedawane bez recepty?
              • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:13
                No właśnie. Z tym , że w Polsce chyba tylko na receptę i stąd ten wątek.
              • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:14
                Jezu, oczywiście, ale maja namieszane w głowie.
                Bezpieczne jak aspiryna
                • kryzys_wieku_sredniego Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:56
                  Ja tam jesnak w naszym kraju noe dawalabym tabletki zapisanej mi osobie niepelnoletniej nie z rodziny.
                • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:01
                  Aspiryna jako przykład leku bezpiecznego dla wszystkich? Poczytaj może trochę.
                  • umi Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:25
                    Zawsze można się udusić z powodu pyłków albo cudzego kota. Oba za darmo i bez recepty. Szerszenie tez za free suspicious

Ciekawe co jest gorsze - nie udzielic pomocy z braku zgody opiekuna (lub sądu suspicious) tak, ze ktoś zejdzie, czy udzielić pomocy żeby ktos przeżył? Jeszcze trochę jak w USA będzie - lepiej nie pomagać, bo więcej problemów z pomoca niz jak się ktos wykrwawi na naszych oczach po wypadku.
              • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:00
                Cokolwiek. Na każdy lek można być uczulonym.
                Oraz mieć przeciwskazania, brać inne leki, które nie powinny być brane razem.
                Nie podaje sie leków cudzemu dziecku.
                • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:06
                  Ona ma 17 lat 10 msc....
                • memphis90 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:55
                  Przeciwwskazania do EllaOne to alergia na składniki leku i ciąża.
                  • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:04
                    I na przykład ciężka astma.
                    • aguar Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 09:32
                      Nieprawda.
    • bigzaganiacz Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:56
      Co ci sucks?
      Rodzic jest opiekunem to chyba powinien wiedziec czym szprycuje sie maloletni
    • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:56
      Niezależnie czy coś córki czy koleżanki, dobrze że do Ciebie dotarlo, ale jestem zdziwiona, bo u mnie przed 18 tka wizyty u lekarza beże mnie były możliwe tylko jeśli przed nimi zadzwoniłam do przychodni i poprosiłam, wyjaśniłam, że wiem ( rozpoznawano mnie, bo akurat to był tylko rodzinny).
      • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:58
        Ale chyba jednak chodzi o córkę, żaden lekarz nie wypisze leku dla koleżanki? Chyba że z legendą do lekarza poszla Twoja córka.
        • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:12
          Online portal, córka swoje dane zostawila
          • arwena_11 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 10:42
            Dlaczego córka a nie koleżanka? Koleżanka chyba starsza od córki z tego co piszesz.
            • arthwen Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 13:43
              Może dlatego, że koleżanka wiedziała, że przyjdzie na maila rodziców i nie chciała ich o tym informować?
    • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 13:59
      16 latka odbyła wizytę bez rodzica? Dziwne to. Dla kolezanki?
      • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:13
        Ratunku, portal online
        • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:15
          Ale i tak cis mi tu śmierdzi. Musiala podać dane w tym pesel.recepta sama się nie wystawiła tylko zrobił to jakis lekarz, a w przypadku nieletniej nie powinien.
          • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:18
            EllaOne jest dostępna dla osób od 15 roku życia, co w sumie jest logiczne (wiek zgody).
            • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:20
              Nie chodzi o dostępność tylko odbycie wizyty (zwykłej czy zdalnej) bez opiekuna.
              • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:22
                No przecież recepta przyszła na konto dorosłego.
                • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:25
                  A, czyli na recepcie dane taty czy corki?
                  Bo jezeli jej, to zgodnie z prawem bez opiekuna nie powinna takiej recepty dostać.
                  • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:27
                    No ale opiekun nie ma szansy nie wiedzieć o tej recepcie i może nie wyrazić zgody na jej realizację.
                    • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:28
                      Jak? Poleci z kodem do apteki (kod pewnie dostała na swojego maila/telefon dodatkowo) i wykupi.
                      • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:30
                        Oprócz kodu trzeba jeszcze podać pesel, i tutaj nie wiem, czy pesel był na 16-latke czy na tatusia.
                        • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:31
                          No tu pytanie. Jak pesel nastolatki to niezgodnie z prawem (pewnie jej, mało która zna pesel rodzica)
                        • g.r.uu Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:37
                          PESEL do recepty jest zawsze pacjenta, nawet jak pacjent ma trzy miesiące
                          • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:39
                            Moze podala dane ojca? Jak tylko formularz tam się wypelnia to papier wszystko przyjmie.
                            • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:04
                              Nie, swoje dane
                              • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:12
                                No to nie powinna dostać recepty jako niepełnoletnia.
                                • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:29
                                  Przecież nie dostała. Receptę dostał ojciec, mailem.
                        • ichi51e Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 07:01
                          Oczywiście ze na dziecko.
                      • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:31
                        Recepta leci na konto rodzica - nie brzmi to, jakby dodatkowo kod szedł na numer nieletniej. Zrozumiałam, że to ojciec dostał dane niezbędne do realizacji. Inaczej faktycznie byłoby to dziwaczne i bez sensu.
                        • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:32
                          Nie korzystalam z takiego portalu, ale moze podaje się dane swoje, a swoją drogą przychodzi powiadomienie z IKP o recepcie?
                          • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:04
                            Przychodzi na IKP, przychodzi na Twoja komórke, na mail też, jesli podałas. Lekarz też może podać pacjentowi kod.
                        • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:03
                          Oczywiście, że dostała również na swój telefon, lekarz mógł jej to również zwyczajnie podac.
                          To się w ogóle nie powinno zgodnie z prawem wydarzyć.
                          • kachaa17 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 22:30
                            Lekarz nie mógł jej podać bo to nie są prawdziwe wizyty. Podaje się dane i przychodzi recepta, żadnej wizyty nie ma.
          • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:21
            Kurde, wy serio nie widzicie paranoi całej sytuacji? Wszyscy to katolski beton?
            • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:23
              Nie, po prostu znam przepisy i wiem, że w Polsce osoba nieletnia nie pójdzie choćby do internisty sama. Tak, to głupie, ale jakby... niezbyt zaskakujące. Zwłaszcza gdy się ma nastoletnie dzieci, sądzę.
              • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:25
                Masz napisane xxx razy - portal, wizyta online .
                • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:26
                  A tam prawo nie obowiązuje. Aha.
                • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:28
                  Umiem czytać. To nadal wizyta u lekarza.
                • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:05
                  I co z tego? Tam takie samo przepisy obowiązują jak wszędzie.
              • magia Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 13:49
                od kiedy tak jest, nastolatka nie moze pojsc sama do ginekologa?
                20 lat temu co sama poszlam jako 16-latka po tabletki antykoncepcyjne - dostalam recepte, kilka lat temu bliska mi nastolatka rowniez.
                • arwena_11 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 13:51
                  Wychodzi mi, że od jakiegoś 2009 roku
            • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:26
              Czemu katolski beton? Bo nie popieramy wystawiania recept dzieciom bez wiedzy rodziców?
              • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:26
                Jak bez wiedzy, skoro system przysłał info ojcu???
                • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:28
                  Moze tego dzieciak pod uwage nie wziął? Ale wystawienie recepty odbyło się bez wiedzy rodzica.
                  Zresztą nieistotne, nie zrozumiesz.
                  • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:32
                    Ok nie rozumiem. Ale tak to marginesie - Ty byś wolała żeby Twoją córka w podobnej sytuacji tabletki nie wzięła?
                    • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:33
                      Ja bym wolała, żeby nie musiała przede mną ukrywać takich rzeczy i - być może - kręcić, że to dla koleżanki.
                      • rosapulchra-0 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 19:50
                        Miałam to szczęście, że córka nie ukrywała takich rzeczy. Sama zawiozłam ją do przychodni, gdzie odbyła wizytę z lekarką, która wszystko jej wyjaśniła. Potem pojechałyśmy do apteki, odebrała pigułkę "po". Po drodze zreferowała mi wizytę u lekarki.
                        Zresztą wszystkie moje córki w tej kwestii mają do mnie zaufanie i nawet już dorosłe nie mają problemów by ze mną rozmawiać o seksie.
                        • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 19:58
                          Faktycznie pomoglas, matko tysiącleciabig_grin big_grin
                    • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:34
                      Wolalabym by córka zwróciła się do mniez takim problemem, a łykała silne środki po kryjonu.
                      • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:42
                        Anilorak174, ale jeśli miałoby nastąpić ograniczenie ryzyka ciąży, to i tak musiałaby łyknąć "silne środki " i rozmowa nie miałaby tu nic do rzeczy.
                        • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:45
                          Nie w tym rzecz. Kwestia relacji i zaufania.
                          • memphis90 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 21:18
                            Jesli jest relacja i zaufanie, to nie trzeba ich narzucać prawnie...
                        • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:47
                          Pomoc i wsparcie rodziców by miały.
                      • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:11
                        Tez bym wolała. Rozmawiałam z dziewczyną- następnym razem JA jej kupie, bo rodzice nie mogą widzieć tongue_out
                        • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:22
                          Rozumiem, choć ja chyba nie brałabym odpowiedzialności za młoda osobę w ten sposób. Czy kupiłabym tabletkę dziewczynie syna? Nie. Przyjaciółce córki? Nie. Choć naprawdę uważam, że jestem w porządku wobec tych młodych i jestem przez nich lubiana.
                          • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:24
                            Swojej córce bym kupiła.
                          • anilorak174 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:25
                            Ja też bym nie brała na siebie odpowiedzialności kupienia leku cudzemu dziecku.
                        • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:30
                          Rozmowę o antykoncepcji innej niż awaryjna też z nią ty przeprowadzisz?
                          Za daleko wchodzisz w cudze kompetencje.
                          • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:37
                            Nie, ale zawsze pomogę. W tym, co będzie właśnie potrzebowaćsad
                            • m_incubo Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:46
                              Jeśli zamierzasz za każdym razem załatwiać jej receptę, to w takim razie zupełnie inaczej rozumiemy pomoc.
                              Chyba żartujesz.
                            • karmello29 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:20
                              treo.tralve napisał(a):

> Nie, ale zawsze pomogę. W tym, co będzie właśnie potrzebowaćsad

jak sie dziewczyna przekreci albo bedzie miec jakies powiklania to bedziesz w czarnej doopie.
                              strasznie dziwna osoba z ciebie,jakos slabo myslaca jak na dorosla.
                              • kicifura Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:44
                                karmello29 napisała:

> treo.tralve napisał(a):
                                >
                                > > Nie, ale zawsze pomogę. W tym, co będzie właśnie potrzebowaćsad
                                >
                                > jak sie dziewczyna przekreci albo bedzie miec jakies powiklania to bedziesz w c
                                > zarnej doopie.
                                > strasznie dziwna osoba z ciebie,jakos slabo myslaca jak na dorosla.

Wiesz jakie jest ryzyko zgonu w związku z ciążą lub porodem? Większe niż po wzięciu ellaone.

Ja wiem, że to dylemat wagonika ("jak się przekręci od ciąży to ja mam chociaż rączki czyste ") ale jednak nie straszmy może skutkami ubocznymi antykoncepcji, bo one są niewspółmierne do ryzyka samej ciąży.
                        • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:44
                          treo.tralve napisał(a):

> Tez bym wolała. Rozmawiałam z dziewczyną- następnym razem JA jej kupie, bo rodz
                          > ice nie mogą widzieć tongue_out

eno, ale tu już coś nie halo

jaki "nastepny raz"
                          ?
                        • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:07
                          W życiu bym nie zaryzykowała podawanie cudzemu dziecku leków bez wiedzy i zgody rodziców.
              • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:12
                Tak, dla wielu dziewcząt oznacza to niechcianą ciążę i rujnacje życia- z mych miasteczek czy wsi
            • umi Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:32
              Widzicie, ale mnie osobiście nic już nie zaskoczy. Zyjemy w absurdalnej rzeczywistości. Upewnij sie, ze one wiedzą, ze te tabsy to tylko doraźne rozwiązanie. Raz blokują owulację i koniec, potem znów sie trzeba inaczej zabezpieczać, chyba, ze się chce zostać młoda matka.
              • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:37
                16-stolatka zapewne wszystko wie. Natomiast jeśli partnerem był kolega w zbliżonym wieku, no to cóż.... Mało to dorosłych facetów zalicza niespodziankę albo popuszcza (wzgl. kropelkuje)?
            • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:36
              Ale jakiej paranoi, nie oceniamy systemu tylko staramy się z Tobą przyjrzeć jaka jest sytuacja, żebyś najlepiej mogła córkę wesprzeć.
              • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:45
                smile dzięki, się jak zaznaczyłam w poscie startowym- corka wsparta, i nie jest tematem tego postu.temare. jest fakt, że nietnua bez wsparcia rodzicie nie uzyska pigulki dzień po.
                • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 15:55
                  Ok, większość z nas miała wątpliwości czy nie chodzi o Twoje dziecko jednak. Skoro sprawę wyjaśniłas,ok. Pewno zaskoczyło mnie to, że uznałaś sprawę za sygnał, żeby Twoją córkę wziąć do lekarza, założyłam, że według Ciebie to też chodzi o Twoje dziecko. W przeciwnym razie sądziłabym, że przy dobrym kontakcie z córką ona sama da znak mamie czy i kiedy tego potrzebuje. Z drugiej strony, delikatnie zapytać zawsze można.
                  • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:07
                    extereso napisała:

> Ok, większość z nas miała wątpliwości czy nie chodzi o Twoje dziecko jednak. Sk
                    > oro sprawę wyjaśniłas,ok. Pewno zaskoczyło mnie to, że uznałaś sprawę za sygna
                    > ł, żeby Twoją córkę wziąć do lekarza, założyłam, że według Ciebie to też chodzi
                    > o Twoje dziecko. W przeciwnym razie sądziłabym, że przy dobrym kontakcie z cór
                    > ką ona sama da znak mamie czy i kiedy tego potrzebuje. Z drugiej strony, delika
                    > tnie zapytać zawsze można.

zrobiłabym tak samo
                    i robię - w innych kwestiach

każde głośnie zaginięcie dziecka/porwanie/utonięcie jest okazją do tzw rozmowy wychowawczej
                    • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:10
                      Ok.
                    • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:12
                      Dokladnie, może nie wychowawczej- podkreśliłam że może zaufać, zachecialam etc i wtedy wyso- I to jest ok.
                      • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:16
                        treo.tralve napisał(a):

> Dokladnie, może nie wychowawczej- podkreśliłam że może zaufać, zachecialam etc
                        > i wtedy wyso- I to jest ok.

to nie chodzi o brak zaufania
                        ale zwyczajne BHP
                        przykład z życia działa najlepiej - dlatego często się do niego odnoszę
                  • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:11
                    Nie jest tematem tego wątku, młoda zaufana i ma zaufanie, cos wyszło przy rozmowie, a ponieważ znam ematke od ok 18 lat tongue_out to wspomniałam, żeby się od niechcianych rad i komentow z dupy wziętych tym zakresie obronić. Nie wyszło, ale ani mnie to grzeje ani ziębi. Paranoja, że w przypadku antykoncepcji awaryjnej dla nieletnich światła ematka i samce- impotenci z forum wola przypierdalać niż zobaczyc że jest problem dla młodych.
                    • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:15
                      Weź pod uwagę że niektórzy, w tym ja, serio nie chcieli się dowalić tylko źle zrozumieli. Gdyby nawet sytuacja dotyczyła Twojej, mojej córki- no zdarza się, nastolatki to nastolatki. Pisząc o tym, że zaskoczyło mnie wykorzystanie okazji do tematu z córką mialam na myśli naprawdę zaskoczenie, ale to dlatego że wiem, że moje dzieci same dają mi znak kiedy chcą o swoich intrygujących sprawach pogadać, ja nie pytam.a kto inny inaczej, potrzebuje zachęty. Wapahy wpis mi to uświadomił.
                      • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:16
                        Intymnych
                      • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:19
                        extereso napisała:

. Pisząc o tym, że zaskoczyło mnie wykorzystanie okazji
                        > do tematu z córką mialam na myśli naprawdę zaskoczenie, ale to dlatego że wiem,
                        > że moje dzieci same dają mi znak kiedy chcą o swoich intrygujących sprawach po
                        > gadać, ja nie pytam.a kto inny inaczej, potrzebuje zachęty. Wapahy wpis mi to u
                        > świadomił.

Ale co w tym zaskakującego ?
                        Nigdy nie stosowałaś w wychowaniu dzieci przykładów z tzw. życia ? Zawsze je wyprzedzałaś - albo zostawiałaś dany temat gdy dziecko samo zacznie i potem nigdy nie wrcałaś ?
                        Bo ja te tzw bhp wałkuję niejednokrotnie , co jakiś czas- właśnie niejako "przy okazji"- nie czekajac czy dziecko mnie spyta czy też nie

np. Rozmawiam nt dzieciaków trans i że koleżanki syn jest córką i pytam syna czy wie co to znaczy, że daną osobę określa się "trans"
                        itp
                        • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:25
                          Tak to oczywiście. Idę z wizytą więc znikam, po prostu miałam inaczej i nie pytałabym a ty nie potrzebujesz wizyty, choć to normalne pytanie. Po prostu jestem w rozmowach z moimi dziećmi bardzo delikatna, byłam, bo teraz wyrosły i nie muszę tak uważać, raczej szlam za nimi w rozmowach, ale one mówily same. Każde dziecko i rodzic jest inny. Wręcz uważam że Twój sposób jest dobry ja po prostu miałam inny.
                          • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:29
                            W wychowywaniu potomstwa kieruj się ideą podążania za nimi - a to przejawia sie m.in. czujnością i reagowaniem od razu gdy coś się zadzieje. Tak jak wychowuję poprzez przykład ( praca, sport, zdrowie, światopogląd ) tak samo stosuję każdy przykład w wychowywaniu-czy to dotyczy dosłownie tzw bhp czy choćby pogadanek przy obiedzie w stylu ( z życia )
                            - a wiesz, taka historia, dzisiaj miałam okazję znowu się przekonać dlaczego warto znać języki obce. pomogłam nastolatkowi ukraińskiemu, który zamknął się w sobie i nie potrafił mówić nic po polsku. I wiesz co-gadaliśmy po angielsku.

Mnie bardziej zdziwiło, że ciebie to dziwi wink ( bez oceniania, z tego co cię poznałam jesteś dobrym rodzicem )
                            • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:34
                              Tak, jestem dobrym rodzicem. O Tobie też tak myślę. Te niuanse zależą od osobowości dzieci również, cel jest taki sam, żeby mogły ufać i żeby pogadać z nimi na różne tematy a kontekst, to zależy od rodziny.
                              • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:43
                                extereso napisała:

> Te niuanse zależą od osobow
                                > ości dzieci również,

to prawda

u mnie jedno jest na maksa ekstrawertyczne a inne totalnie w druga stronę - i wszelkie rozmowy z nim to tylko na tej zasadzie bo samo z siebie nie ma pytań i problemów - ekstrawertyk z kolei z typu który ciągle gada, opowiada -przysłowiowa męczybuła o 22 jak już gasną światła i chce iść spać wink

cel jest taki sam, żeby mogły ufać i żeby pogadać z nimi n
                                > a różne tematy a kontekst, to zależy od rodziny.

prawda
                                • extereso Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:47
                                  🍀
                    • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:20
                      Na 99% nadal uważam, że temat dotyczył Twojej córki, a nie żadnej jej mitycznej koleżanki i niczego nikomu nie zawoziłaś (obca matka przywożąca tabletki??? wtf?)

Ale doskonale rozumiem, że gdybyś napisała prawdę, zrobiłaby się klasyczna gównoburza tego forum i cały wątek od razu zboczył w personalne dosrywanki do Ciebie i córki. Więc end od topic w tej kwestii i naprawdę nie musisz się wściekać i wyzywać mnie od impotentów.

Pozdrawiam
                      • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:23
                        Wierz sobie co chcesz.
                        Na wierzę w jednorożce.
                        Pozdrawiam.
                    • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:24
                      Ale ematka wie, że jest problem, nie zyje na świecie od wczoraj. Ale serio, w Polsce do internisty córka nie pójdzie sama, więc skąd radosny pomysł, że dostanie sama tabletkę po?
                      Wiesz, jaka jest polityka tego rządu względem kobiet, względem rozmnażania się, i jesteś nadal zdziwiona?
                      • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:26
                        angazetka napisała:

> Wiesz, jaka jest polityka tego rządu względem kobiet, względem rozmnażania się,
                        > i jesteś nadal zdziwiona?
                        >
                        co innego wiedzieć
                        co innego dostać w pysk

doskonale ją rozumiem
                        • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:29
                          Polska daje kobietom w pysk tak dość regularnie.
                          • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:30
                            co innego w pysk ogólnie
                            a co innego szczególnie

bezsensu sie czepiasz
                            • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:34
                              No wiesz, autorka wyzywając osoby, które nie są zdziwione faktem, że tu jest Polska, od katolickiego betonu i debili, chyba też się czepia, nie sądzisz?
                              • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:41
                                Tak, mysmalam, że jest obejście systemu i nie zdawałam sobie do końca sprawy, do czego służy konto ikp- do szpiegowania.
                                Mam nadzieję, że dziewczyny które się boją rodziców maja jakieś możliwy kupna tabletki. Pewnie nielegalniesad
                                • wapaha Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:44
                                  treo.tralve napisał(a):

> Mam nadzieję, że dziewczyny które się boją rodziców maja jakieś możliwy kupna
                                  > tabletki. Pewnie nielegalniesad

chyba tylko z pomocą starszych koleżanek/kolegów
                                • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 16:50
                                  Do realizowania obowiązku obecności na wizycie opiekuna osoby nieletniej.

> Mam nadzieję, że dziewczyny które się boją rodziców maja jakieś możliwy kupna tabletki

Mniej więcej te same, co dziewczyny, które chcą usunąć ciążę.
                      • g.r.uu Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 21:12
                        Chyba nie wiesz, jak działają receptomaty i inne poradnie on-line... Teoretycznie psychotropów też nie dostaniesz ot tak. Teoretycznie... Online załatwiasz też zwolnienie bez spotkania z lekarzem.
      • vasaria Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:24
        16 latka bez zgody i wiedzy rodziców może odbyć wizytę u ginekologa. Co wyście się tak na te 16 lat przykręciły ...
        • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:45
          Bo 16 lat jest granicą, po której można iść do lekarza samodzielnie, ale z kwitkiem od rodzica, że pozwala.
        • przystanek_tramwajowy Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 17:47
          W jakim kraju 16-latka może sama iść do ginekologa? Bo na pewno nie w Polsce. Oczywiście, że są lekarze, którzy na to przymykają oko, ale łamią prawo. Jeśli wystąpią po tabletce jakiekolwiek komplikacje albo dziewczynie odwali, że zabiła własne dziecko i przyzna się komuś, to autorka postu, jej mąż i córka będą mieli baaaardzo duuuuże kłopoty. W życiu nie zrobiłabym tego dla obcego dziecka. Jak dziewczyna była odpowiednio dorosła na seks, to niech będzie teraz dorosła i bierze na klatę. Nie, że ma urodzić, ale niech powie matce. Własnej, nie cudzej.
          • treo.tralve Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:07
            O jprdl, jakie zabili dziecko? Czy się pojebało? OWULACJI NIE BĘDZIE MIALA
          • zona_glusia Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:10
            Kłopoty z tytułu podania leków niepełnoletniej bez zgody rodziców, ale nie będą odpowiadać za pomoc w aborcji.
          • paskudek1 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 18:15
            No jasne, kolejny dowód na to że zakaz aborcji to NIE JEST żadna pierodolona ochrona życia poczętego tylko kara dla kobiety, kara za seks.
    • angazetka Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:00
      O jakim kraju mówimy? Bo w Polsce od lat osoba nieletnia nie może iść sama do żadnego lekarza, więc szok by mnie zszokował.
    • umi Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:02
      Może niech najpierw kupi i weźmie, wszystko jedno która, a potem sie będziecie zastanawiać nad testami na HIVa jak minie okienko serologiczne?
      • riki_i Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 14:10
        Dokładnie. Niech kupi i weźmie, a potem można brać się za rozkminy i dyskusje.
      • kamin Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 09.07.22, 20:48
        Skąd się wziął HIV w tym wątku?
        • umi Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 01:06
          Rozumiesz, stosunek bez zabezpieczenia to ryzyko wielu syfów. Tym bardzej, że nielaty często nie myślą perspektywicznie i zyją chwilą. Niektóre zmuszają do leczenia się potem całe życie. Inne moga powodowac problemy z póxniejszym donoszeniem ciąży. To zycie niepoczęte to wierzchołek góry lodowej suspicious Przy córce chociaz wiadomo, ze trzeba zrobić testy i badania, gorzej z synem może byc, bo mozna nawet nei wiedziec, ze wpadka była, jak rodzice dziewczyny rozwiążą problem.
          • kamin Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 10:35
            Aha. Jakoś nie widziałam do tej pory takiego toku myślowego:
            Ematka: boję się, że mogę być w ciąży
            Forum: zrób test na HIV
            • lauren6 Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 10:38
              Ematki zazwyczaj zaliczają wpadki z wieloletnimi partnerami, a nie w trakcie ONS.
              • kamin Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 16:17
                A skąd pomysł, że tu mamy do czynienia z ONS?
            • 3-mamuska Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 11.07.22, 14:47
              kamin napisał(a):

> Aha. Jakoś nie widziałam do tej pory takiego toku myślowego:

Serio dorosła baba nie myśli ze alex bez zabezpieczenia to ryzyko?

> Ematka: boję się, że mogę być w ciąży
              > Forum: zrób test na HIV

Tabletkę na ciąże kupiła, wiec teraz zostają inne świństwa.
        • panna.nasturcja Re: przyszła na maila recepta na elleONE dla cór 10.07.22, 02:07
          Z tego samego co potencjalna ciąża czyli z seksu bez zabezpieczenia.