Dodaj do ulubionych

Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki?

09.07.22, 17:13

next.gazeta.pl/next/7,172690,28668642,naukowcy-odkryli-nowe-czastki-w-wielkim-zderzaczu-hadronow.html#do_w=52&do_v=303&do_st=RS&do_sid=603&do_a=603&s=BoxBizMT
Obserwuj wątek
    • mister-monster Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 17:17
      mysiulek08 napisała:
      > next.gazeta.pl/next/7,172690,28668642,naukowcy-odkryli-nowe-czastki-w-wielkim-zderzaczu-hadronow.html#do_w=52&do_v=303&do_st=RS&do_sid=603&do_a=603&s=BoxBizMT

Ale masz refleks szachisty.
      6 lipca 2022, 11:56
      kopalniawiedzy.pl/hadron-CERN-Wielki-Zderzacz-Hadronow,35269
      • mysiulek08 Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 17:25
        w przeciwienstwie do ciebie, nie spedzam calych dni na wertowaniu calego neta, mala prasowka do sniadania mi wystarcza
        • mister-monster Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 17:48
          mysiulek08 napisała:
          > w przeciwienstwie do ciebie, nie spedzam calych dni na wertowaniu calego neta,
          > mala prasowka do sniadania mi wystarcza
          >

Sniadanie jesz codziennie, czy co trzy dni?

• krwawy.lolo Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 17:20
      Phi, ja niezależnie, bez zderzacza, odkryłem powabne kwarki w osobach Ziuci i Bugi. O aktykwarkachbtutaj nie wspomnę.
      • krwawy.lolo Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 17:20
        Kura zresztą też.
        • simply_z Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 20:11
          kręcą cię te pazury i ramionka
          • krwawy.lolo Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 20:21
            Przede wszystkim osobowości. Aczkolwiek one wszystkie piękność posiadają nieprzeciętną. Taki Pambuk niesprawiedliwy.
    • woman_in_love Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 17:24
      w ramach eksperymentu LHCb zaczęli rejestrować wysokoenergetyczne zderzenia o niespotykanej dotąd energii 13,6 TeV.

Przepraszam, a tę energię do zderzeń to co wytworzyło? To ja mam ograniczać zużycie energii bo kryzys, a oni się tam bawią?
      • dramatika Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 20:18
        woman_in_love napisała:

> Przepraszam, a tę energię do zderzeń to co wytworzyło? To ja mam ograniczać zuż
        > ycie energii bo kryzys, a oni się tam bawią?

No właśnie. Ten cern to w ogóle jakiś mało postępowy i ja bym rozważyła ucięcie środków. Po co oni dociekają prawdy o naturze rzeczywistości, skoro prawda jest jak doopa i każdy ma swoją?
    • kura17 Re: Kuraaa, Kuraaa! to u Ciebie? te czastki? 09.07.22, 22:04
      ekhm, pentakwarki to juz prawie 20 lat temu widzielismy w hamburgu smile

www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0370269305002169

to sa bardzo ciekawe czastki, bo rzadkie i trudne do zaobserwowania.
      sa tez "przewidziane" w obecnie obowiazujacym modelu standardowym czasek elementarnych - a zawsze ciekawsze jest odkrycie czegos nieprzewidzianego ... (bozon higgsa tez byl przwidziany).

te czastki zostaly odkryte w eksperymencie LHCb - nie jest to "moj" eksperyment (ja jestem w innym) - ale na przyklad jest to eksperyment mojej przyjaciolki wink

w kazdym razie fajny wynik - i oczywiscie ogloszenie w 10 rocznice odkrycia higgsa bylo dobrym zabiegiem PR smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka