Dodaj do ulubionych

Różnica w rodzaju ruchu

10.07.22, 11:01
Emtka wie wszystki więc zapytam.

Czy wiecie może czy jest różnica w rodzaju ruchu, jeśli chodzi o metabolizm, jego pobudzenie, ogólne ruszanie się? 10k kroków vs godzina na rowerze stacjonarnym. Nie chodzi o to ile kalorii, który ruch spali, tylko o ogólną odpowiedź metaboliczną organizmu.

Czy dla osoby pracującej zdalnie, bez dzieci, bardzo rzadko wychodzącej i prowadzącej siedzący tryb życia (robi wg zegarka około 500-700 kroków dziennie) zalecane jest raczej wyjście i zrobienie X kroków czy rowerek stacjonarny też będzie ok?

Różnica zdań jest odnośnie jakości ruchu, czy spacery są lepsze, bo pracuje całe ciało, a przy rowerku nie?

Tak, to że jakikolwiek ruch w tej sytuacji jest lepszy niż żaden to wiadomo.
Obserwuj wątek
    • thea19 Re: Różnica w rodzaju ruchu 10.07.22, 12:17
      oczywiście, że jest różnica - dla metabolizmu najlepszy jest wysiłek beztlenowy - odchudza, wszystko pobudza. Rewelacja. Rower stacjonarny ani chodzenie w tym nie pomogą, chyba, że rower na maxa obciążony, pod górę. Ja anaeroby rowerowe robię tradycyjnie - wychodzi mi tak zazwyczaj 30% trasy.
    • ichi51e Re: Różnica w rodzaju ruchu 10.07.22, 12:26
      spacer lepszy
    • krwawy.lolo Re: Różnica w rodzaju ruchu 10.07.22, 12:45
      U Gęgi w kiosku to był RUCH. Ech ...
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Różnica w rodzaju ruchu 10.07.22, 12:53
      Będzie dobry każdy ruch, ja rowerka nie lubię, wolę rower normalny.
      Spacery mnie nudzą.
      Wolę jogę z youtuba tę szybszą chyba ashtanga.
    • mikams75 Re: Różnica w rodzaju ruchu 10.07.22, 13:40
      dla osoby malo wychodzacej zalecalabym spacery, dla rownowagi psychicznej. Albo raz rowerek a raz spacer, odmiana jest potrzebna. Wg mnie spacer jednak da wiecej, ale nie takim spacerowym krokiem a bardzo szybki marsz, dla lepszego efektu mozna dolozyc kijki.
    • kk345 Re: Różnica w rodzaju ruchu 11.07.22, 00:08
      Jednostajny ruch, czyli godzina na rowerku, nie pobudzi spektakularnie metabolizmu, potrzebne są interwały, zmiany rodzajów wysiłku.
    • eukaliptusy Re: Różnica w rodzaju ruchu 11.07.22, 00:34
      Co jest lepsze, jabłko czy marchewka. Jedno i drugie.
    • zuzanna_a Re: Różnica w rodzaju ruchu 11.07.22, 00:43
      Wychodzenie ale przede wszystkim zmiana trybu zycia.
      500 kroków dziennie to jest jakaś totalna masakra i wpędzanie się do grobu, wegetacja, przeciez 8 tys to jest jakies minimum dla normalnego życia, funkcjonowania mięśni, stawów.
    • bi_scotti Re: Różnica w rodzaju ruchu 11.07.22, 00:55
      No pain = no gain. Cudow nie ma. Po prostu trzeba sie ruszac. The more, the better. Rowerek, rower, hiking, spacery, plywanie, yoga, taniec na rurze, ping-pong, whatever - just do it! Cokolwiek nie zaczniesz robic bedzie lepsze niz nie robienie czegokolwiek. I dla metabolizmu, i dla calej reszty smile Good luck! Cheers.
    • lea_233 Re: Różnica w rodzaju ruchu 11.07.22, 05:18
      To jakaś masakra dla organizmu. Ten bezruch. Zacznij od chodzenia na spacery. Szybsze tempo, z wyznaczonym celem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka