Dodaj do ulubionych

Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi)

10.07.22, 17:03
Weszłam na booking i mnie zamurowało. Jak bardzo wzrosły ceny noclegów w naszym kraju. I to nie tylko standard premium. Już nawet zwyczajne kwatery, gdzie remont miał miejsce z 20 lat temu, kosztują niemało. A to przecież Polska, gdzie pogoda bywa różna i w dodatku coraz drożej sad
Obserwuj wątek
    • abecadlowa1 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 17:07
      Bardzo wzrosły też ceny najtańszych noclegów w schroniskach. Właśnie szukam namiotu 😀
      • biala_ladecka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 09:58
        To najpierw sprawdz ceny na campingach big_grin
        • abecadlowa1 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:10
          Sprawdzałam i zdecydowałam, że nie potrzebuję campingu 😆
          • wkswks Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 10:03
            🤣
          • gaskama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 11:11
            🤣🤣🤣
    • angazetka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 17:19
      Wszystko drożeje, to i kwatery.
    • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 17:23
      Gdy na początku kwietnia mieliśmy pewność co do daty urlopu (tak, tak, nie każdy ma pewność na rok naprzód co do urlopu, aby wybrać najtańsze noclegi) i zobaczyliśmy ceny noclegów w Polsce, a potem porównaliśmy ceny noclegów w Chorwacji, to wybór mógł być tylko jeden. Właśnie wróciliśmy. Gwarantowana pogoda przez cały pobyt, duży apartament z 2 sypialniami w obu miejscówkach, porządny aneks kuchenny (w Polsce w tej cenie był metr blatu, czajnik, kuchenka mikrofalowa i malutka lodówka podblatowa), klimatyzacja, czyściutko, mili gospodarze. Za 12 dni całego pobytu, przejazd i atrakcje za 4 osoby plus zapłaciliśmy 6 tysięcy PLN plus jedzenie (tu już jak kto woli, my głównie gotowaliśmy sami, zatem wydatki na żywność wyszły podobnie jak w Polsce).
      • krwawy.lolo Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 17:28
        Za takie pieniądze to były cztery tygodnie w Tajlandii. Fakt, były. sad
        • auksencja15 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 17:31
          Z lotami? Bez jaj
          • krwawy.lolo Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 17:41
            Mam na myśli dwie osoby. Lot w obie strony niecałe 600 ełro ... no dobra, trochę zaniżyłem. Niemniej już na miejscu można się poruszać autobusami za bezcen, i za bezcen zjeść na ulicy.
      • panna.nasturcja Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 01:13
        mysiaapysia napisała:

> Gwarantowana pogoda przez cały pobyt

Dla kogo gwarantowana?
        W życiu by nie pojechała dobrowolnie latem do Chorwacji, ludzie mają różne upodobania.
      • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 08:23
        Daj namiary na ten apartament. Sasiadka własnie jedzie na 10 dni i z przejazdem wyniesie ją to minimum 10koła. A apartament to pokoj z 4 łozkami, kuchnia i balkon....gdzie takie cuda za 6 tysiaków z przejazdem (przy aktualnej cenieza benzyne)???
        • berdebul Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 09:02
          Jak gotowali, to mogli się w takim budżecie zmieścić. Do tego apartament kawałek od morza i cena leci w dol.
          • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:42
            aha...chyba ze tak
          • panna.nasturcja Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 18:46
            A jakie ma znaczenie czy gotowali skoro podana kwota jest kwotą BEZ jedzeńia?
        • slonko1335 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 11:39
          na początku lipca/koniec czerwca ceny są dużo niższe z każdym tygodniem jest duży wzrost to oczywiste, że teraz będzie kosztowac już wiećej
          • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:07
            NO ale zeby 6 koła za 4 osoby, z dojazdem?
            • slonko1335 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:24
              Kilka dni temu wrócili z Chorwacji nasi przyjaciele. U nich początek naszych wakacji to przed sezonem. Płacili za kwaterę tam mniej niż my zapłacimy na Kaszubach za domek nad jeziorem. Tydzień później już by zapłacili więcej niż my, na orzelomie lipca i sierpnia dwa razy więcej niż my płacimy w tym terminie.
            • mlodyniedowziecia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 11:02
              Potwierdzam. Da się na przełomie lipca/czerwca. Apartament z klimą 2400, dojazd każdy liczy sam ( u nas 1500), 5 osób, jedzenie trochę z Polski, reszta na miejscu w markecie - ok. 2000 zł.
      • pyza-wedrowniczka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 09:59
        Ale 6000 zł na osobę? Bo nie wierzę, że za rodzinę. To wychodzi 27 euro na osobę dziennie. Moje wakacje z namiotem za granicą wychodzą dużo więcej.
        • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:42
          No i to jest z dojazdem. Odejmując cene za benzynę...to wychodzi lichutko.
          • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:10
            Fakt, dwa pierwsze tygodnie naszych wakacji to w Chorwacji taki przedsezon. Ale 320 zł (po przeliczeniu) za dobę za apartament z 2 sypialniami - nie zmyślam. Przez booking. Nieduże miasto. Raczej mała mieścina, do plaży żwirowej 5 minut na piechotę. Dojazd przy spalaniu 6,5 l na 100 km i unikaniu tankowania w Austrii (cena benzyny nawet 2,5 Euro za litr!). Jeśli gotuje się samemu i robi zakupy w marketach typu Plodine, to naprawdę nie wychodzi drogo.
            • pyza-wedrowniczka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:23
              No nadal zostaje 6 euro na osobę dziennie na atrakcje. Jeden bilet do muzeum kosztuje 2x więcej. A lody, pamiątka jakaś, dodatkowy parking przy jakiejś atrakcji? To realne tylko wtedy, gdy się idzie na plaże i nic nie robi więcej i nie rusza z miejsca. Wydawało mi się, że jeżdżę na tani, jak na ematkowe standardy wakacje, ale chyba jednak nie.
              • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:42
                Atrakcje: Zadar (parking płatny 7 kun za godzinę), Paklenica (100 kun za 4 osoby), wyjazd na Pag (koszt to właściwie tylko paliwo), akwarium w Puli (460 kun).
                Po to jedzie się samochodem, aby zwiedzać, to dla mnie oczywiste.
                Lody po 10 kun za megagałkę.
            • no_name33 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 15:06
              mysiaapysia napisała:

> Fakt, dwa pierwsze tygodnie naszych wakacji to w Chorwacji taki przedsezon. Ale
              > 320 zł (po przeliczeniu) za dobę za apartament z 2 sypialniami - nie zmyślam.
              > Przez booking. Nieduże miasto. Raczej mała mieścina, do plaży żwirowej 5 minut
              > na piechotę. Dojazd przy spalaniu 6,5 l na 100 km i unikaniu tankowania w Austr
              > ii (cena benzyny nawet 2,5 Euro za litr!). Jeśli gotuje się samemu i robi zakup
              > y w marketach typu Plodine, to naprawdę nie wychodzi drogo.

8 zł malutka śmietana w markecie.....

Sam nocleg 3 tys się zgodzę, ale na pewno nie z dojazdem.
              • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:13
                Własnie miałam pisać ze chyba wiekszosc spożywki wiozą ze sobą Znajomi są, ceny zwykłych rzeczy typu mleko, płatki sniadaniowe wysokie, wyjscie do zwykłej restuaracji tez drogo. Czasy taniej Chorwacji juz chyba nie wrócą. Sama jeżdziłam jak czartery żaglówek były tansze niż w PL, jedzenie w knajpie w porcie było śmiesznie tanie. Koleżanka liczyła ze dojazd, apartament (pokoj z kuchnia), nie nad samym morzem, gotowanie w swoim zakresie, plus jedno wyjscie do knajpy, jakieś lody...bez atrakcji dodatkowych to minimum 12 koła na 10 dni.
                • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 18:16
                  Nic nie wieźliśmy, tylko dzbanek z filtrem na wodę i kawę. Ja nie mam pojęcia skąd takie duże wyliczenia. Przecież w Plodine czy Lidlu można trafić na dobre promocje. Nawet jeśli mleko, sery czy mięso są nieco droższe jak w Polsce, to smak moim zdaniem dużo lepszy. Jeśli ktoś chce gotowy obiad, to ceny w konobach są typu 100 kun za jedną dużą porcję. Piszę o małym miasteczku w okolicach Zadaru. W dużych miastach siłą rzeczy drożej, przynajmniej przy głównych ulicach i deptakach.
                • berdebul Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:30
                  Wysokie? Za wyjście do knajpy płaciliśmy tyle samo lub mniej niż w Polsce, podobnie za zakupy w sklepach. Plus genialne pieczywo z piekarni (taniej niż polskie jagodzianki tongue_out).
                  Zapłaciliśmy za 2 tygodnie Chorwacji + dojazd + normalne życie podobnie do tygodnia we Władysławowie wiosną. suspicious we wrześniu planujemy powtórkę, bo wychodzi taniej niż Bałtyk.
                  • gryzelda71 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 10:02
                    My za ryby dr9zej niż w Polsce. I zywnosc była jednak droższa. Zeszłego lata.
                • ruda_henryka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 11:29
                  Ceny w sklepach typu Lidl czy Konzum nie różnią się dużo od naszych,część rzeczy jest droższa,cześć taka sama a niektóre tańsze. W zwykłych restauracjach też ceny podobne jak u nas (ja mam odniesienie do cen krakowskich restauracji) jeśli się nie je gdzieś w turystycznym centrum czy w gwiazdkowej restauracji. Twoja koleżanka srogo przepłaca lub dość panikuje z ceną min 12 tys przy własnym wyżywieniu. Jeżdżę już od kilku lat i mam pojęcie jak tam jest cenowo. Mamy standardowy wypoczynek,trochę na plaży,trochę rozrywek i trochę zwiedzania. Oczywiście można wydać każde pieniądze w Chorwacji,ale jak się do tego podejdzie racjonalnie to kwoty nie są takie oszałamiające. Oczywiście to że ktoś wydał 2tys za dwa tyg i żył jak król też trzeba między bajki włożyć.
              • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 18:19
                Kupowaliśmy dużo taniej niż za równowartość 8 zł. I jeszcze dobrze jest kupować np. ser żółty czy wędlinę na stoisku, gdzie sprzedają na wagę. Wychodzi wtedy tylko nieco drożej niż w Polsce, a smak wg mnie lepszy.
            • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:13
              Cóż za samochód macie który pali 6,5 litra??
              • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 18:08
                Nie SUV, a styl jazdy też ma znaczenie. Unikanie przekraczania prędkości 120 km na godzinę. Zresztą np. w Austrii na większości odcinków autostrady jest ograniczenie do 100 km/h z powodu złego stanu powietrza.
              • wiotka_trzpiotka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 13.07.22, 12:10
                własnie wróciłam z Bałkanów. Średnie spalanie 5,4 l/100 km. Głównie autostrady (maż średnio 120/h, ja jestem boidudek więc 100/h. ale my mamy hybrydę...
      • marta.graca Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:07
        Nie, nie jest gwarantowana. Dwa lata temu w sierpniu w Chorwacji cały tydzień miałam pochmurny i kilka razy padało .
      • lauren6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:53
        Zdefiniuj gwarantowaną pogodę. Np. dla mnie temperatury 32+ to piekło, a nie pogoda.
        • marta.graca Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 12:30
          Pewnie chodzi o to, by nie było 15 stopni i ulewy przez cały letni urlop, jak to bywa nad Bałtykiem.
          • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 12:38
            Dokładnie, gwarantowana pogoda to zapewne słońce zamiast deszczu. Dla mnie piękne słońce i bezchmurne niebo to gwarancja dobrego samopoczucia na urlopie. A jak jest obecnie nad Bałtykiem? Weather pokazuje mi 18 stopni i deszcz. Taka pogoda może zepsuć wyjazd, zwłaszcza, gdy za sam nocleg dla 4 osobowej rodziny trzeba zapłacić od 500zł/doba.
            • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:06
              Słońce, woda w akceptowalnej temperaturze, czysto. Miejscówka 5 km od plaży żeby było taniej też mnie nie bawi.
              • zamiokulka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:45
                Jaką odległość akceptujesz?
                • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:52
                  Nad morzem/oceanem? Poniżej 1 km, a najlepiej, żeby z obiektu było wyjście na plażę.
                  • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 14:17
                    Plaża widoczna z tarasu, odległość jakieś 100 m (plaża kamienista). A plaża żwirowa jakieś 500 m. Tak mieliśmy w naszej miejscówce.
          • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:03
            Albo sinic. Kilka dni upałów = sinice czy inne badziewie.
            Jeździłam nad Bałtyk od polskiej strony jak dzieci były małe i pulmonolog zalecał, było na tyle ok, na ile się dało i dzięki, więcej nie chcę.
            • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:14
              Bardzo się ciesze ze jeździsz daleko od Bałtyku. Rózne rzeczy mogłabym znieść na urlopie ale nie Triss na reczniku obok smile
      • ruda_henryka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 14:17
        My jedziemy za tydzień na Pag,mamy apartament z dwoma sypialniami i klimatyzacja ok 50 m od morza za 76 euro za dobę. Rezerwowaliśmy na początku lutego. Wyżywienie głównie we własnym zakresie, bo tak wolimy. Cenowo nas wyjdzie jak rok temu,bo za granicą paliwo i tak było wcześniej już droższe.
        • gryzelda71 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:18
          W zeszłym roku w Austrii tankowałam taniej niż w Polsce. Stacje nie przy autostradach.
          • mysiaapysia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:39
            Niestety jeśli jedziesz tranzytem przez Austrię i masz przed sobą jeszcze wiele setek kilometrów, to nie wchodzi w grę zjeżdżanie z autostrady. Na szczęście sama Austrię można przejechać tranzytem bez tankowania. W Słowenii benzyna po 1,7 euro.
            • gryzelda71 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:53
              To są wybory. Piszę tylko, że nieprawdziwe są doniesienia, że wszedzie paliwo było droższe.
    • taki-sobie-nick Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 10.07.22, 22:39
      Właściciele zwyczajnych kwater, gdzie remont miał miejsce 20 lat temu, też muszą kupić jedzenie i opłacić media po nowych cenach.
      • homohominilupus Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 08:16
        No dokładnie. Trudno zeby do interesu dokładali.
        I skąd to przekonanie, że jeśli Polska to musi być tanio? Tanio to było może 15 lat temu.
        • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 08:22
          Mam wrażenie, że zdrożały bardzo względem zeszłego roku. Różnica jest znaczna.
          • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 08:42
            Zależy gdzie. Tam gdzie jedziemy cena z nocleg wzrosła bardzo nieznacznie w porównaniu z cenami sprzed 2 lat, a cena godziny jazdy konnej wcale. Niemniej to obiekt w środku niczego pod południowo- wschodnią granicą, a nie Mielno, Sopot czy Mikołajki.
            • grey_delphinum Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 08:51
              Jedziemy w to samo miejsce, co w zeszłym roku i mamy taką samą cenę (Mierzeja Wislana). Mówiąc szczerze, byłam pozytywnie zaskoczona, że nie podnieśli cen.
              • widosna Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 11:20
                Wynajmuje na Mierzei. Cenę mam taka jak w zeszłym roku. Ale na bookingu (tez mam tam ale już zajete) widzę dostępne lokale w podobnym standardzie o niemal 100% drozej niż ja udostępniam. Chyba mam za tanio wink No ale… tamte są niewynajęte, a u mnie tak smile
    • extereso Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 09:46
      Tak gdzie my jedziemy na przedłużony weekend, wzrosło o 30 procent.
      • extereso Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 09:47
        Ale najbardziej zdziwiłam się przy pedicure. 180 zł za takie nic🤔? Chyba sobie sprzęt kupię następnym razem
        • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 09:54
          Za pedicure w Warszawie, w małym gabinecie płacę 100-110 zł.
          • nutella_fan Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:02
            Z malowaniem hybrydą? Jak tak to daj namiary.
            • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:08
              Na priv napisz
          • lauren6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:55
            Pewnie w budzie u Tajek lub Ukrainek.
            • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:56
              Chyba upadłaś na głowę. Nigdy w życiu nie skorzystałam z takiej usługi w budzie czy u jakiejś Tajki/Ukrainki.
            • bywalczyni.hosteli Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 12:44
              Ja płacę 90 zl za pedi, podeszwa i hybryda. Narzedzia sterylnie zapakowane,zresztą chodzę tez tam na dłonie.
          • extereso Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 11:15
            Po prostu poszłam tam gdzie zawsze . Teraz przeszukam booksy, ale poniżej 130 nie widzę.
    • nutella_fan Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:01
      Dlatego ja niezmiennie jeżdżę na południe Europy. Przynajmniej pogoda i ciepła woda gwarantowana.
    • zamiokulka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:30
      Też przeglądam i oczopląsu dostaje. Czy 4300 za studio dwupoziomowe, 5 dni ze śniadaniami dla 4 osób nad morzem to znośnie czy przeplace? 🤨
      • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:39
        Biorąc pod uwagę jakość wypoczynku do ceny? Cóż, nie stać mnie na Bałtyk w wersji polskiej, zostaje jakaś Madera czy Lanzarote.
        • zamiokulka Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:52
          Biorąc pod uwagę problemy z lotami, wolę Polskę.
          • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:58
            Problemy z lotami są w teraz, a festiwal januszowstwa cenowego nad Bałtykiem odbywa się co roku.
            • widosna Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 11:35
              Nie obrażaj. Ja wynajmuje nad Bałtykiem. Ceny mam takie jak w 2021. Chętnych nie brakuje. Wszystko dookoła drożeje, środki czystości, czynsze, zusy, paliwo,… wymieniać by długo. Nie jestem żadnym Januszem biznesu. Dbam o swoich gości tak, ze niektórzy przyjechali do mnie już trzeci raz
              • lauren6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:45
                Najlepiej jakbyś za darmo ugościła, na głowie stanęła, żeby bąbelki animować, wtedy może wg niektórych ematek nie byłabyś Januszem czy Grażyną.

Inflacja szaleje, a te zdziwione, że ceny noclegów idą w górę.
      • grey_delphinum Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 11:33
        Trudno powiedzieć, jak bardzo podnoszą cenę śniadania.

My w sierpniu na Mierzei płacimy za studio dla 4 osób (ale jadą trzy) niecałe 3500 za 13 nocy, ale bez śniadań (ja śniadań prawie nie jadam, często wystarczy mi kawa, młody je tylko płatki, a m. z racji IF je sniadanie w porze obiadowej, więc dla nas opcja ze śniadaniem jest totalnie nieopłacalna).
      • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 12:25
        zamiokulka napisała:

> Też przeglądam i oczopląsu dostaje. Czy 4300 za studio dwupoziomowe, 5 dni ze
        > śniadaniami dla 4 osób nad morzem to znośnie czy przeplace? 🤨

Gorzej gdy w takiej kwocie oferują dla rodziny 4 osobowej pokoje 15m2
        • panna.nasturcja Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 18:55
          Mogłabyś dać link do pokoju 15 metrów dla czterech osób?
          • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:09
            np. sprawdź na bookingu

Pokoje gościnne EWELA
            Pokój Czteroosobowy z łazienką
    • demono2004 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:57
      Od lat obserwuję ciekawe zjawisko. Media regularnie obrzydzają Polakom spędzanie czasu wolnego w górach ( bo drogo) i nad morzem ( zimno i drogo). Polak ma jechać za granicę i tam wydawać swoje pieniądze. Po co ma je zostawiać we własnym kraju?
      Te wszystkie załosne media nadają się tylko do odstrzału.
      • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 11:19
        Rytualne clikbaitowe sezonowe tematy i tyle, bez dorabiania ideolo.
      • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 12:26
        demono2004 napisała:

> Od lat obserwuję ciekawe zjawisko. Media regularnie obrzydzają Polakom spędzani
        > e czasu wolnego w górach ( bo drogo) i nad morzem ( zimno i drogo). Polak ma je
        > chać za granicę i tam wydawać swoje pieniądze. Po co ma je zostawiać we własnym
        > kraju?
        > Te wszystkie załosne media nadają się tylko do odstrzału.

Ale za granicą wcale nie jest taniej. Jak chce się mieć jakość i blisko morza to będzie drożej niż w Polsce. Tylko mam wrażenie, że te nasze polskie ceny mocno gonią te zachodnie.
        • mlodyniedowziecia Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 11:11
          Porównuj porównywalne. Jeśli w PL wieś 3 km od plaży, to i w CRO podobnie. Tam 1 km od morza to daleko, u nas w Karwi - okazja. Ja w zeszłym roku Gdańsk na Przymorzu 2800, teraz 5500 była oferta w tym samym okresie na tydzień. O gwarancji pogody, temperaturze wody nie wspomnę.
          I jeszcze jedno, 5 - 7 lat temu ceny jedzenia w Chorwacji były wyższe niż w Polsce 2-3 krotnie. Teraz w knajpach - podobne (porcja obiadowa mięsna 45 zł z frytkami i surówką, piwo 13zł), w sklepach już tylko 50% różnicy. Wybór wydaje się prosty, chyba że ktoś mieszka w Olsztynie albo Toruniu i planuje dojechać autem.
          • wkswks Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:07
            Mała uwaga- Chorwacja to nie zachod.
          • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:17
            Porównuj porównywalne. Ja mam 900 m od morza, mieszkanie z duzym saloen, osobną kuchnia i sypilanią i kwałekiem ogrodu. Przy czym ja w cene wyjazdu wliczam jedzenie na mieście a nie pichcenie codziennie. Jak słucham ze ktoś jadł cukinie z ketchupem i było taaaaaak tanio w Chro...to tak jedząc tez miałabym duzo taniej nad morzem.
            Pytanie gdzie masz te ceny nizsze w knajpach.
      • wkswks Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:12
        Bo ludzie jeżdżą i maja porownanie? Ja sie od lat szykuje nad polskie morze, ale nie da rady. Samolot do Gdańska i potem wygodny dojazd pociągiem. Jak ktos ma miejscówkę do polecenia, to ja chętnie skorzystam.
        • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:30
          Ja m.in. dlatego jezdze nad Bałtyk bo mam 3 godziny autostradą smile
          • wkswks Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:33
            Ale jakbym ja chciała patriotycznie - to nie da rady.
    • lauren6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 10:58
      My rezerwowaliśmy urlop w PL na początku roku i ostatnio sprawdzałam, że nasz domek od tego czasu w tym samym terminie zdrożał o 300zł/doba.
    • leanne_paul_piper Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 12:46
      Znaczy, nie warto jeździć na urlop w Polsce. Nasze koty już parę lat temu doszły do tego wniosku, że nie lubią jeździć nad polskie morze, nie podoba im się, więc od tego czasu nigdy więcej tam nie byłam.
      Btw. teraz akurat sprawdzam ceny na bookingu na Madagaskar i jestem zaskoczona, że oferty cenowe są całkiem całkiem, z dobrymi zniżkami przy Genius.
    • kurt.wallander Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:22
      littlesquirrel napisała:

A to przecież Polska, gdzie p
      > ogoda bywa różna i w dodatku coraz drożej sad

Nie łączysz faktu, że wszystko drożeje, z tym, że rosną koszty prowadzenia takiej działalności? Pogoda na koszty mediów i usług nie ma wpływu...
      • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 13:41
        Na używanie klimatyzacji ma wpływ...
        • little_fish Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 14:02
          Albo ogrzewania 😁
          • panna.nasturcja Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 18:58
            Naprawdę uważasz, że ktoś grzeje latem?
            • little_fish Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:07
              W drewnianych/dyktowych domkach nad morzem? Oczywiście!
              • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:19
                To jaką mieliście tempraturę. 10 stopni zeby grzac?? Dyktowy domek nie bedzie kosztował 300 zł na noc...
                • little_fish Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:52
                  Ja nad morze jeżdżę z przyczepą, w nosie mam dyktowe domki. Ale mam znajomych, którzy zawsze zabierają ze sobą farelkę. Nie wiem po ile domki, w tej odnodze wątku o cenie nie było, tylko o tym, że klima nie generuje kosztów.
                  No i większość ematek pisze, że nad Bałtykiem to non stop piździ i pada 😉
    • lannnnntana Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 14:04
      Za tydzień wyjeżdżamy na dwa tygodnie na Mazury. Za wolnostojący domek dla trzech osób plus pies, z własną działką, samodzielny - żadnych sąsiadów, ogrodzony, do dyspozycji altana, grill, huśtawka, miejsce na dwa samochody, do jeziora kilometr - płacimy 180zł doba. Trzy sypialnie, duża łazienka, salon z aneksem kuchennym, tv, dużą lodówką. Gotujemy sami, chociaż planujemy odwiedzić raz restaurację i kilka razy pizzerię. Samochody na gaz. Myślę, że zmieścimy się w czterech, czterech i pół tysiąca złotych.
      • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 15:02
        + dodatkowe opłaty z liczników itp?
        • lannnnntana Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 12:02
          littlesquirrel napisała:

> + dodatkowe opłaty z liczników itp?
          Nie, żadnych dopłat.
          • littlesquirrel Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:10
            to dobra cena
        • igge Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 13.07.22, 00:54
          Oraz + ok 300 zł na koniec za sprzątanie?
          Ciekawe też ile wynosi opłata za psa jeśli jest jakaś.
    • dido_dido Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:00
      Dwa ostatnie pandemiczne urlopy spędziłam w Polsce.
      Koniec sierpnia, trochę deszczu trochę słońca, najniższa temperatura 13 stopni i to nie gdzieś wysoko w górach.
      No nie tego oczekuję od wakacji.
      Taki sobie nocleg w drewnianym domku dla trzech osób - 200pln, fajny apartament w agroturystyce 400

W tym roku Chorwacja na przełomie sierpnia i września. Maleńka miejscowość, apartament dla 3 osób (sypialnia i salon z aneksem), klima, dwa balkony (choć bez widoku na morze), 150 metrów od plaży. 60 euro za dobę
      Do tego oczywiście dojazd (benzyna i winiety), wyżywienie w restauracjach/barach (bo nie mam zamiaru gotować), śniadania własne.
      Raczej nie zmarznę i nie zmoknę. Już sobie wyobrażam orahovac i karlovacko lub domowe wino wieczorem na balkonie. Kompletuję książki na kindla. W planach zwiedzanie Dubrownika, Mostaru i Medjugorje. Liczę, że we wrześniu będzie mniej ludzi i mniejsze upały
    • kaktusowepole Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 11.07.22, 16:27
      Bułgaria dobry hotel rodzinny 4* w sezonie z przelotem kosztuje 1000 zł na dzień za 2+1 a można znaleźć jeszcze taniej , w Polsce hotel rodzinny Zalesie Acrive Spa kosztuje tyle samo w małej wiosce na Mazurach. Wybór jest oczywisty. Jak kupowałam wycieczkę w biurze powiedzieli że ludzie mówią że często taniej jest wyjechać za granicę niż w Polsce.
      • palacinka2020 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:26
        Jesli ta szumna "zagranica" to Bulgaria to pewnie taniej. Inna kwestia jak to zabetonowane wybrzeze wyglada. Jesli mowimy o Wloszech czy nawet Hiszpanii- nie, nie wyjdzie taniej. Wyjdzie pewnie ciekawiej, sloneczniej, smaczniej, ale nie taniej.
        • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:34
          Biorąc pod uwagę jakość wypoczynku (hotel, pełne wyżywienie, baseny, serwis, ciepła woda, gwarancja pogody) do ceny, to olinklusif za granicą wychodzi taniej lub równorzędnie.
          Natomiast jasne, że w Polsce taniej wyjdą mi 2 tygodnie w Bieszczadach czy Beskidzie w agroturystyce że stajnią i kosztami jazdy konnej.
          • palacinka2020 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 11:16
            W Polsce tez sa fajne hotele z basenami I atrakcjami, tansze niz w Hiszpanii. Tylko tej pogody brak.
          • hanusinamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 19:21
            Ale nie bierzesz pod uwage tego ze nie kazdy wypoczywa w hotelu?? Poza tym serio?? TRis na all jeździ...taka koneserka wyjazdów? Swiat się konczy
    • fiszrybna Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:37
      Spoko, spoko. Kryzys urealni ceny w gastro i turystyce. Januszerka pobankrutuje, wszystko wróci do mniej więcej normalności. Na gastro i turystyce tnie się wydatki na początku.
      • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:41
        To chyba jeszcze nie ten moment, nie wiem jak gdzie indziej, ale w Warszawie knajpy są pełne.
        • fiszrybna Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:49
          triss_merigold6 napisała:

> To chyba jeszcze nie ten moment, nie wiem jak gdzie indziej, ale w Warszawie
          > knajpy są pełne.

Pamiętam, wspominałaś w innym wątku. Tak na szybko wyjaśniam: - Polska to nie tylko Warszawa. - Warszawa jest w mniejszym stopniu narażona na kryzys, ale nie jest kuloodporna. - Występuje zjawisko bańki (widzimy obok siebie pełne knajpy, to uznajemy, że tak jest wszędzie).

Poza tym: Tekst linku
          • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:51
            Tak, wiem.
        • wkswks Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 18:46
          A gdzie są w ogóle fajne knajpy w Warszawie?
        • lea_233 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 13.07.22, 06:01
          Bez przesady z tymi pełnymi knajpami w Warszawie. Są pełne tylko w czwartki po południu (spotkania korpo) i soboty po południu (rodziny, znajomi, przyjaciele). Mam codzienny ogląd takich modnych i popularnych miejsc i niestety jest gorzej.
          Warszawa w tym roku ma bardzo mało turystów
      • misiamama Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 23:27
        serio uważasz, że jeśli "januszerka pobankrutuje", to pozostali obniżą ceny a przynajmniej, nie podniosą ich w sytuacji ewidentnego spadku podaży? interesujące wnioskowanie.
    • korniz Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:42
      Dużo zależy od miejscowości. Byliśmy w Krynicy Zdrój 6 noclegów ze śniadaniem w willi zamówiłam w maju na boking 2200 jakiś grosz na 3 os .Teraz weszłam z ciekawości. Ceny nie zmieniły sie można nawet taniej pojechac do innych ośrodków.
      • triss_merigold6 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 09:47
        O toto. Dużo zależy od miejscowości i regionu, Dolny Śląsk jest tani, Bieszczady, Beskid, okolice Białowieży też.
    • edor67 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 10:28
      A ja za pokój ze śniadaniem w Tatrach płacę tyle samo, co w ubiegłym roku. Nie jest to Zakopane, bo tej miejscowości nie cierpię.
    • milli40 Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 17:52
      Nie rozumiem czemu autorka wątku się dziwi, nad morzem ceny nie wzrosły, czy jak. A w ogóle, nikt nie zdaje sobie sprawy ile bierze pani sprzątająca kwatery, ile kosztuje pralnia, ile podatek od wynajmu. Wszyscy myślą że ci wynajmujący cała kasę mają dla siebie i jeszcze z niej żyją cały roksmile
    • milupaa Re: Wysoka inflacja a wakacje w Polsce (noclegi) 12.07.22, 23:52
      No ja za wakacje w Polsce zapłacę 1000 zł więcej niż rok temu 😳 Co zrobić....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka