Dodaj do ulubionych

Beztalencie stylowe

11.07.22, 08:01
Problem mam taki że nie umiem wyglądać dobrze bo jestem beztalenciem stylowym. Nie umiem dobrze dobrać ubrań. Kupuje w moim przekonaniu rzeczy które mi się podobają ale nie umiem ich ze sobą łączyć mimo że ciągle wydaje mi się że do siebie pasują inni twierdzą że nie, zresztą po założeniu danego zestawu nie czuję się w ubraniach dobrze.Jest jakaś rada dla ludzi takich jak ja? Jak się poczuć dobrze w ubraniach które się wybiera?
Obserwuj wątek
    • 7katipo Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 08:05
      Polubić. Siostro 🤗😋
    • kotejka Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 08:09
      Moja ulubiona instagramowa stylistka twierdzi, że stylu można się nauczyć
      I ja jej wierzę
      Na początek znajdź że dwie trzy rozsądne stylistki, które ci inspirują i dają mądrze dobre rady
      Posłuchaj o szafkowej bazie co musisz mieć i to miej
      Często pod hasłem kapsulowej garderoby, co pozwala też uczyć się pewnych i bezpiecznych zestawien
      Wybieraj proste rzeczy i sprawdzone połączenia
      Wybierz swoją stylowa ikone która cię inspiruje i podpatruj ja,
      Nie na czerwonym dywanie z bo przeciętna ematka nie ma takich okazji, ale właśnie na codzien
      Fryzura ciuchy makijaz
      Ja np uwielbiam Jennifer Aniston
      Zainwestuj w porządne buty, klasyki
      Dobra torebkę
      • georgia.guidestones Re: Beztalencie stylowe 14.07.22, 19:57
        kotejka napisała:

> Moja ulubiona instagramowa stylistka twierdzi, że stylu można się nauczyć
        > I ja jej wierzę
        > Na początek znajdź że dwie trzy rozsądne stylistki, które ci inspirują i dają m
        > ądrze dobre rady
        > Posłuchaj o szafkowej bazie co musisz mieć i to miej
        > Często pod hasłem kapsulowej garderoby, co pozwala też uczyć się pewnych i bezp
        > iecznych zestawien
        > Wybieraj proste rzeczy i sprawdzone połączenia
        > Wybierz swoją stylowa ikone która cię inspiruje i podpatruj ja,
        > Nie na czerwonym dywanie z bo przeciętna ematka nie ma takich okazji, ale właśn
        > ie na codzien
        > Fryzura ciuchy makijaz
        > Ja np uwielbiam Jennifer Aniston
        > Zainwestuj w porządne buty, klasyki
        > Dobra torebkę
        Tak, bawia mnie te beżowe trencze, czarne kardigany i snieżnobiałe koszule. Nie mam ani jednej z tych rzeczy, tj na pewno nie w ww kolorach.
        • kotejka Re: Beztalencie stylowe 14.07.22, 22:17
          Ale co zabawnego w trenczu i koszuli?
          • jasnozielona_roslinka Re: Beztalencie stylowe 14.07.22, 23:19
            śnieżnobiałą koszula to akurat wielu osobom nie pasuje do karnacji (lepiej przełamana biel). Czerń tez wielu osobom nie siada ale na zasadzie, że nie lubią tego koloru np przy twarzy.
            Przy czym przecież przy szafie kapsułowej (ja akurat nie mam) można zmodyfikować pod siebie. Tylko właśnie ta modyfikacja pod siebie dla założycielki wątku jest pewnie trudna
          • georgia.guidestones Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 07:30
            kotejka napisała:

> Ale co zabawnego w trenczu i koszuli?
            W stwierdzeniu "wannabe ekspertki", że te konkretne kolory (np typowa snieżna biel i czerń na górnej połowie ciała) pasują każdej osobie.
            • kira02 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 10:39
              Wlasnie nie pasuja. Czarny i bialy sa bardzo stylowe, ale niektorzy wygladaja w tych kolorach przy twarzy jak wyciagnieci z trumny.
        • turzyca Re: Beztalencie stylowe 15.07.22, 09:13
          >Tak, bawia mnie te beżowe trencze, czarne kardigany i snieżnobiałe koszule. Nie mam ani jednej z tych rzeczy, tj na pewno nie w ww kolorach.

Przez dobrych pięć lat moja szafa kapsułowa opierała się na czerwieni, fuksji, turkusie oraz czerni i szarości.
          Nie cierpię brązu i beżu i nie kupuję rzeczy w tych kolorach, co nie oznacza, że nie da się ogarnąć szafy kapsułowej. Trzeba tylko znaleźć inne rozwiązania.
          • georgia.guidestones Re: Beztalencie stylowe 15.07.22, 10:26
            Ależ ogarnęłam, zamiast czerni granat, zamiast bieli ecru/pudrowy róż, jest też beż/camel i czern, też śliwkowy fiolet i nieźle wygladam np w musztardowych cygaretkach. Pasuje mi parę odcieni z tej paletki, którą wklejam poniżej na zrzucie ekranu (miodowy czy jasny fiolet jako mat bez brokatu oczywiscie). plaszcz mam mniej-wiecej w kolorze mchu i super pasuje mi do ciepło-brazowych włosów. Latem noszę troche wzorzystych dolow. Przez dluzszy czas nie potrzebowalam marynarek, potem znalazlam granatowe z dzianiny.
            Te trencze itp to u Kasi Tusk w jej książce były.
            • kira02 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 10:41
              Przeciez to chodzi nie tyle o konkretne kolory, co bardziej o ich zestawienie: 2 kolory bazowe i 2-3 inne. Dla jednej to bedzie grafit/ czern/ biel, a dla drugiej szary/ bezowy czy zlamana biel.
    • mgla_jedwabna Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 08:33
      Spróbuj bardziej dobierać ubrania do sytuacji, okazji itd., a mniej do siebie. Od razu się lepiej poczujesz.
    • mallard Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 08:57
      lidiaxx napisała:

> Jest jakaś rada dla ludzi takich jak ja?

Jest, - zaprzyjaźnić się z moją żoną. 😉
    • aqua48 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 08:58
      Idź do dobrego fryzjera i poproś aby dobrał Ci kolor włosów do Twojej cery.
      Wybieraj ubrania jednobarwne. Bez wzorków, nadruków, napisów. Zrób sobie analizę kolorystyczną, nawet taką domową, poprzykładaj do twarzy ubrania w konkretnych kolorach i zastanów się które barwy Ci służą, a które nie. Jeśli tego nie potrafisz poproś kogoś aby Ci pomógł. Zakupy ubraniowe rób z zaufaną koleżanką, której styl Ci się podoba, zawsze przymierzaj to co zamierzasz kupić i słuchaj jej rad i uwag. Zanim coś konkretnego kupisz zastanów się czy masz w szafie trzy rzeczy do których nowa będzie pasowała, jeśli nie - bezwzględnie odkładaj.
      Kompletuj całe pasujące do siebie zestawy - bluzka, spodnie/ spódnica sweterek/marynarka, buty, torebka i tak je noś. Jeśli nie umiesz tego zrobić z rzeczy które posiadasz poproś kogoś o pomoc w przeglądnięciu szafy i pozbądź się niepasujących do siebie rzeczy, nie zatrzymuj takich które nie pasują do niczego.
      • nuta15 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 09:23
        Wiesz dlaczego źle czujesz się w ubraniach i zestawach, które z nich tworzysz? Co Ci się nie podoba, fasony, kolory, ich połączenie, to jak leżą na twojej sylwetce, są za małe, za duże, materiał źle się układa? Może nie pasują do twojej figury, kolorystyki, albo tak je łączysz, że wyglądasz w nich niekorzystnie?
      • mae224 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 08:42
        wiele stylistek proponuje tylko ubrania jednobarwne, ktoś umie wyjaśnić mi, dlaczego? rozumiem tv, kamera, ale ma co dzień?
        • aqua48 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 08:58
          mae224 napisała:

> wiele stylistek proponuje tylko ubrania jednobarwne, ktoś umie wyjaśnić mi, dla
          > czego? rozumiem tv, kamera, ale ma co dzień?

Dlatego że wiele osób nie potrafi dobrze dobrać wzorzystych ubrań do siebie i swojej urody. Ja na przykład w ubraniach w zbyt duże wzory choćby były obiektywnie najpiękniejsze po prostu ginę. a w takich w drobne wzorki, typu kwiatuszki wyglądam o 10 lat starzej.
          • nuta15 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 09:34
            Jednobarwne ubrania łatwiej ze sobą połączyć , łatwiej też dobierać dodatki. Przy ograniczonej ilościowo szafie kapsułowej jest to bardzo dobre rozwiązanie.
            • mae224 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 10:26
              no ale stylistka chyba potrafi je zestawić? ja akurat lubię wzory, zestawione z jednym kolorem podstawowym, ale nie rozumiem, dlaczego większość stylistek (tych od doradzania) ich unika.
              • nuta15 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 13:18
                Nie wiem, może sądzą, że jednobarwne ubrania są bardziej uniwersalne, eleganckie. I tu się zgodzę.
                Ja nie mam nic przeciwko wzorom, uważam, że odpowiednio dobrane mogą poprawić proporcje sylwetki, coś podkreślić albo zamaskować, ożywić cała stylizację i sprawić , że będzie ciekawsza.
          • georgia.guidestones Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 09:54
            aqua48 napisała:

> mae224 napisała:
            >
            > > wiele stylistek proponuje tylko ubrania jednobarwne, ktoś umie wyjaśnić m
            > i, dla
            > > czego? rozumiem tv, kamera, ale ma co dzień?
            >
            > Dlatego że wiele osób nie potrafi dobrze dobrać wzorzystych ubrań do siebie i s
            > wojej urody. Ja na przykład w ubraniach w zbyt duże wzory choćby były obiektywn
            > ie najpiękniejsze po prostu ginę. a w takich w drobne wzorki, typu kwiatuszki w
            > yglądam o 10 lat starzej.
            No ja moge tylko spodnice lub spodnie we wzorki, bo z górami i sukienkami / kombinezonem mam identycznie.
    • mava1 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 09:12
      kupować całe zestawy.
      ja kupuje w sieci i tam modelki występują od razu w całych zestawach i ja często biorę cały zestaw. Często z butami, dodatkami do kupienia w sklepie a jak nie to wybieram podobne.
      Z czasem mozna nauczyć sie, jak bluzke "z zestawu" połączyć z innymi spodniami, spódnicami czy kurteczką.
      • georgia.guidestones Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 09:55
        Zalando potrafi miec zestaw, letni, wiec malo rzeczy za kilka tys naraz.
    • nutella_fan Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 09:40
      Już spieszę z odpowiedzią. Kup książkę "Elementarz stylu" Kasi Tusk, nauczysz się wszystkiego od podstaw, łopatologicznie, z przykładami. Proawdzi ona bloga makelifeeasier.
    • runny.babbit Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 10:33
      Dlatego zaczęłabym od zadania sobie pytania, czy w ogóle czujesz się dobrze sama ze sobą. Czy chodzi o ubrania czy może nie akceptujesz swojego wyglądu, masz źle dobraną fryzurę czy makijaż. Imo problem z własnym stylem to często problem wewnętrzny, a nie kwestia odpowiednich zakupów.
      • runny.babbit Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 10:35
        Ucięło mi początek postu: brak stylu i brak dobrego samopoczucia w tym co nosisz, to dwie różne rzeczy. Są osoby które wg guru mody wyglądają okropnie, a i tak się świetnie czują w swoich ciuchach.
    • mid.week Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 10:36
      Kupować gotowe zestawy z manekinów
    • armamagedon Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 10:36
      Oglądaj zdjęcia przedstawiające styl, który lubisz, który Ci się podoba, dziewczyny wyżej polecały makelifeeasier, to dobry pomysł.
      Kupuj zestawami. Odpada dobieranie i poranne lamiglowki.
      Dopilnuj butów, dobrej jakości, by pasowały, ale nie rzucały się w oczy. Na początku 😎
      • mae224 Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 11:20
        ale to co się podoba, to nie to samo, co pasuje.
    • jammer1974 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 10:39
      Witaj w klubie. Jak tak mam i tak zamierzam miec do samej smierci. Wszyscy jestesmy unikalni. Wszyscy nie moga sie dobrze j stylowo ubierac
    • snakelilith Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 11:39
      To, że inni coś twierdzą, o niczym nie świadczy. Większość ludzi nie ma żadnego wyczucia stylu, a ubiera się tylko zachowawczo według pseudo reguł, które nie są żadnymi regułami stylu, a jedynie wytycznymi jak nie rzucać się za bardzo w oczy. Więc nie jest powiedzianie, że nie masz wyczucia stylu. Może nawet dobierasz ciuchy interesująco, ale nie wbijasz się tym w (szarą) masę, więc czujesz z tego powodu dyskomfort.
      Jeżeli jednak chcesz być bardziej pewną swoich wyborów, to na początek określ pasujące do siebie kolory. Podział na typy (i podtypy) kolorystyczne wiosna/lato/jesień/zima się przydaje, bo wtedy można po prostu czerpać kolory z gotowca i one nie tylko są w większości twarzowe, ale najczęściej wszystkie do siebie dobrze pasują. To połowa sukcesu.
      Druga połowa to określenie typu sylwetki i wybieranie korzystnych do niego krojów. To nie jest wtedy takie trudne, gdy znasz swoją bazę i nie tracisz już czasu na mierzenie bombiastych spodni z wysokiem stanem, bo wiesz, że wyglądasz w nich jak Humpty Dumpty, kiedy w spodniach Marleny, z szerokimi nogawkami i pasem kończącym się niżej wyglądasz ja gwiazda Hollywoodu lat 30-40 tych.
      W ogóle typ sylwetki może określać styl. Jak jesteś cycato-doopiasta z wąską talią, to inspirujesz się modą retro z lat 50 tych na przykład. Masz szczuplutką, dziewczęcą sylwetkę masz lata 20, 60 albo 90-te do zrzynania looków.
      Jesteś smukło- atletyczną amazonką masz lata 30 te i 70-80-te. Do inspiracji można obejrzeć kilka filmów przedstawiających daną epokę. Znajdź aktorkę podobną do ciebie i patrz w jakich rolach i jakich stylizacjach ją pokazują, bo one najczęściej całkiem dobrze do tego typu urody pasują.
      Nie orientuj się na celebrytkach na czerwonych dywanach. Tam nosi się koszmarki, które ze stylem nie mają nic wspólnego.
      • nuta15 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 12:25
        W tworzeniu zestawów kolorystycznych zacznij od zasady trzech kolorów. Trzy neutralne i trzy dowolne pasujące do Twojego typu urody. Możesz je swobodnie miksować zestawiając znowu trzy. Ta sama zasada dotyczy ubrań wzorzystych, trzy kolory, w tym neutralny . Do wzorzystego dołu gładka góra powtarzajaca kolor z wzoru i odwrotnie. Przy sylwetkach ważny jest też wzrost, te same ubrania będą inaczej wyglądały na niskiej i na wysokiej osobie. Poza fasonem ubrania materiał też ma znaczenie, miękki, lejący swobodnie odpływa sylwetkę, sztywny , niekoniecznie gruby sterczy i dodaje objętości.
      • lidiaxx Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 13:29
        Jak tu nie wierzyć ludziom jeśli krytykują mnie kobiety i to takie które wyglądają bardzo dobrze, mają fajny styl, nie chce ich kopiować ani tym bardziej prosić o porady bo zbyt często słyszałam od nich komentarze.
        Zresztą musi coś w tym być skoro nie czuję się dobrze, chyba że się za bardzo zasugerowałam ale z drugiej strony fajnie ubrane babki nie mogą się raczej mylić.
        • daniela34 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 13:35
          A te kobiety, które cię krytykują to kim są dla ciebie? Bo jakoś sobie nie jestem w stanie wyobrazić, żeby ktoś poza kilkoma najbliższymi mi osobami, mógł mnie krytykować "w oczy." Bliska osoba, która ma dobre intencje- ok ("Józiu, w tym odcieniu różu jesteś jakaś blada. Załóż tamten."), ale poza tym od kiedy to jest przyjęte krytyczne komentowanie stroju innych ludzi?
        • runny.babbit Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 14:09
          Jak masz niskie poczucie wartości, a chyba masz, jako że przejmujesz się krytyką innych ( swoją drogą, może dobrze ubrane, ale słabo z savoir vivre), to w niczym nie będziesz się dobrze czuć.
        • nuta15 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 16:09
          Krytykują cię nie proszone o opinię? Po co, dlaczego? Nie przejmuj się, przeglądnij jeszcze raz szafę i wybierz te ubrania, które najbardziej lubisz, w których najlepiej się czujesz, które najbardziej pasują do Ciebie. Nie musi być ich dużo. Spróbuj połączyć je w zupełnie nowe zestawy, kombonuj i rób zdjęcia, może niektóre rzeczy odkryjesz na nowo.
    • lumeria Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 12:37
      Pokaz parę fotek stylizacji dla przykładu, bo trudno wyczuć o co Ci chodzi. Jakie elementy dokładnie inni krytykują?
      Co dobierasz nie tak? Fasony, kolory, czy rzeczy niepasujące do sylwetki?

Przyłączam się tez do chóru polecającego analizę kolorystyczną. Naprawdę ułatwia dobieranie odpowiednich elementów garderoby tak, by wszystko współgrało (albo przynajmniej tak sie wydaje).
    • misiamama Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 13:31
      A kto to są ci inni co twierdzą, że nie? Dlaczego tak cię obchodzi ich zdanie? Wydaje ci się że ubrania pasują, podobały ci się kiedy je kupiłaś, a potem ci mityczni inni Cię krytykują i Ty totalnie to przyjmujesz.
      1. popracuj nad poczuciem własnej wartości;
      2. odetnij się od tej mądrali - krytykanta/tki.
      3. ubieraj się jak lubisz, tych z punktu 2 nigdy nie zadowolisz.
      • princesswhitewolf Re: Beztalencie stylowe 15.07.22, 00:05
        Dokladnie
    • tilijka123 Re: Beztalencie stylowe 11.07.22, 14:05
      Zaczęłabym od analizy kolorystycznej i wybrania kolorów bazowych i akcentów dopasowanych do Twojego typu.
      Np. baza: szary, granat, akcenty: fuksja
      Do tego określenie jaki masz typ sylwetki i jakie fasony Ci służą i w jakich dobrze się czujesz.
      Na tej podstawie można zbudować szafę, w której wiele rzeczy będzie do siebie pasować i łatwiej będzie Ci tworzyć zestawy.
      Zaczęłabym od ubrań bez wzorów i za to potem bym zaszalała w dodatkach.

Tu masz przykładowy schemat tworzenia takiej garderoby:
      schemat www.theviviennefiles.com/2015/06/another-template-for-4-by-4-capsule.html/

przykładowe szafy na bazie tego schematu
      www.theviviennefiles.com/2016/08/navy-hot-pink-and-ivory-from-travel.html/
      www.theviviennefiles.com/2014/08/a-four-by-four-wardrobe-in-navy-grey.html/
      www.theviviennefiles.com/2014/08/a-four-by-four-wardrobe-in-denim-grey.html/
      www.theviviennefiles.com/2014/08/a-four-by-four-wardrobe-in-black-grey.html/
      www.theviviennefiles.com/2014/08/a-four-by-four-wardrobe-in-brown-grey.html/
      www.theviviennefiles.com/2014/08/a-4-by-4-wardrobe-in-smoky-blue-pearl.html/
      www.theviviennefiles.com/2014/09/a-4-by-4-wardrobe-in-burgundy-pearl_3.html/
      • swinka-morska Re: Beztalencie stylowe 16.07.22, 01:42
        Fajne to!
    • princesswhitewolf Re: Beztalencie stylowe 15.07.22, 00:02
      Uwierzyc w siebie

Nie ma czegos takiego jak jedyny sluszny styl. Wiele ubran ktore rozne zakrecone moda kobity dumnie nosza inni uwazaja za fatalne....wiec sie nie przejmuj.

Wiele instagramerek niby specjalistek pozostaje specjalistkami ....w swojej glowie.
    • mail-na-gazecie Re: Beztalencie stylowe 15.07.22, 08:14
      Styl to wyższa szkoła jazdy. Związek osobowości z wyglądem. Możesz póki co wyglądać miło dla oka i poprawnie. Gotowe do skopiowania zestawy chodzą tłumnie po ulicach. Może też być blog Kasi Tusk.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka