Dodaj do ulubionych

jura + szlak orlich - co zobaczyć

11.07.22, 16:41
Planuję wakacje - dzieci 14 i 7 - chciałabym zwiedzić park ojcowski, zamek w Ojcowie i Pieskowa Skała, Ogrodzieniec, Jasną Górę.
Nie planuje wjeżdżać do Krakowa, więc Wawel odpada. Młoda nie bardzo lubi jaskinie, więc Wieliczka raczej nie. Na Oświęcim zdecydowania za mała.
Może podziemny Olkusz?
Na pewno Energylandia mnie nie ominie.
Szukam jeszcze jakiegoś miejsca typu płukanie złota (coś jak Złoty Stok koło Ząbkowic), fajny park linowy i pewnie jeden dzień aquapark.
Może jakieś muzeum, które jest ciekawe? Myślałam o Centrum Bajki w Pacanowie - ale to jednak daleko.
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 16:48
      Planetarium Śląskie w Chorzowie.
      1:10 z Częstochowy czy z Krakowa 1:20.
      • fortalesa Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 17:06
        Planetarium super strzał, dzięki - nie pomyślałam, a starsza uwielbia.
        • kryzys_wieku_sredniego Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 17:11
          Tylko spr. dostępnosć biletów.
    • alpepe Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 16:51
      Jak chcesz zrobić młodym radochę, to zajrzyj do Alpakarni w Poczesnej, znajdziesz w googlach. Moja córka była zachwycona, ojciec ją zabrał spontanicznie.
      • fortalesa Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 17:07
        dzięki, zapisuję
    • alpepe Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 17:58
      A jeśli cię interesuje historia Żydów, to pl.wikipedia.org/wiki/Ohel_Dawida_Bidermana_w_Lelowie . Możesz też się przejechać na targ w Żarkach, jak to je kiedyś nazywano, Żydowskich. Jeszcze możesz, jeśli będzie pogoda, wstąpić na otwarty basen w Morsku.Tam też są jakieś ruiny w pobliżu. Obczaj sobie Morsko ul. Zamkowa
    • alpepe Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 18:00
      Z auquaparku, ja lubiłam w Dąbrowie Górniczej, ale kameralny, tańszy i bardzo przyjemny jest w Łazach, Park Wodny Jura. Nie wiem, jak tam teraz z gastronomią, przed pandemią była na górze pizzeria.
      • fortalesa Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 18:23
        Dziękuję. Jeszcze noclegi. Zastanawiam się czy ogarniemy z jednego miejsca, np. okolice Ojcowa czy szukać kilku.
        • qwirkle Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 18:54
          Zamek w Mirowie + spacer grzędą mirowsko-bobilicką do zamku w Bobolicach i z powrotem.

Proponuję noclegi w kilku miejscach, niestety nie polecę. Mieszkałam w Mirowie u jednych państwa i mi się nie podobało. A wybredna nie jestem.
          • qwirkle Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 18:55
            *grzędą mirowsko-bobolicką
    • kaki11 Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 22:13
      Jak daleko chcecie się oddalać od ojcowa? Przy okazji odwiedzenia Eneryglandii jesli macie ochotę możecie (np. po zabawie a przed powrotem) odwiedzić niedaleko - może z 10km- położony zamek w Lipowcu, z wierzy można obejrzeć panoramę okolicy. Niedaleko od Ojcowa jest też zamek Teńczyński i taki park krajobrazowy. Piszesz o Jasnej Górze i znowu jeśli interesują was ruiny, zamki to zaraz przed Częstochową jest zamek w Olsztynie (inna kwestia, że na szlaku ruin jest zdaje się sporo), jeśli nie w Częstochowie możecie się też wybrać przyrodniczo do Kamieniołomu na złotej górze.
      Co do Pacanowa, sporo słyszałam, że współczesne dzieci raczej się w tym centrum bajki nudzą. Oczywiście zależy jakie i które, a Ty swoje znasz najlepiej, ale wiem, że nie dla wszystkich to atrakcja, bo to chyba już nie ich bajki. Może więc, nie koniecznie musicie jechać w tamtą stronę jeśli to była by atrakcja wątpliwa.
      Dość fajny park linowy jest w Kryspinowie, możecie sobie to połączyć z dniem nad tamtejszym jeziorem.
    • woman_in_love Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 11.07.22, 22:16
      maczugę herkulesa!

mmmm
    • strumien_swiadomosci Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 12.07.22, 08:25
      Podziemny Olkusz zdecydowanie, bardzo fajne miejsce dla dzieciaków smile koło Olkusza jeszcze rezerwat Pazurek, zamek Rabsztyn, zakole rzeki Sztoły i pustynia Błędowska smile
      • anel_ma Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 12.07.22, 08:33
        Sztoły już nie ma sad
        • strumien_swiadomosci Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 12.07.22, 08:50
          Jak to? Tzn słyszałam, że kiedyś było więcej wody i można było pływać kajakami...ale szlakiem chyba można się przejść i tak?
    • diablica_a Re: jura + szlak orlich - co zobaczyć 12.07.22, 16:33
      tiny.pl/whgb9
      Polecam , 45 minut od Olkusza , piękne miejsce .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka