Dodaj do ulubionych

Nieoczekiwana poprawa kondycji

11.07.22, 20:39
Od kilku lat trochę biegam (właściwie to raczej trucht niż bieganie), szczerze mówiąc nie za bardzo się do tego przykładam, średnio 1-2 razy w tygodniu po 4-5 km. Maksymalnie przebiegłam za jednym zamachem 7 km, chyba 4 lata temu.
Ostatnio nie bardzo miałam czas, żeby trafić z bieganiem na najbardziej odpowiednią dla mnie porę dnia, biegałam więc w nieodpowiedniej, męczyłam się nawet przy 4 km, chociaż czułam, że możliwości mam większe.
W piątek udało mi się wybrać wieczorem (najlepsza dla mnie pora na wysiłek), pogoda sprzyjała, myślałam, że dzięki temu nareszcie uda się w końcu bez męczarni przebiec 5 km. Ku swojemu kompletnemu zdumieniu przebiegłam 8 km. Bez strasznego wysiłku, bez wyczerpania, może ostatnie 500 było bardziej wymagające, ale poza tym to tak sobie biegłam jakbym spacerowała.

Jak do tego doszło? Czy ktoś to może mi wyjaśnić?

Czy może to mieć związek z tym, że od około miesiąca ćwiczę różne deski (planki), też nie jakoś intensywnie, ale doszłam w aplikacji do 25 dnia jako początkujący. Niby wiem, że to powinno ułatwić bieganie, ale żeby aż do tego stopnia?
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 20:54
      Podobno tuz przed smiercia stan pacjenta gwaltownie sie poprawia
      • alpepe Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 21:00
        jak zwykle w punkt
      • petronella Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 21:15
        🤣🤣🤣🤣
    • pepsi.only Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 21:30
      Miałaś lepszy dzień, ot, cała tajemnica.
      • agnes_gray Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 12.07.22, 18:17
        Może, to by znaczyło, że mam możliwości, których się nie spodziewałam 😲
        • pepsi.only Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 12.07.22, 18:19
          A to akurat dobra informacja smile
          • agnes_gray Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 12.07.22, 18:25
            Tak, super ☺️
    • lady.madrugada Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 22:03
      Masz aplikację, z którą robisz planki? Jaką? Może to mnie zmobilizuje 😉
      • agnes_gray Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 22:11
        tak, plank workout / trening deski się nazywa. Mnie mobilizuje, chociaż podkład głosowy "trenera" jest fatalny (można wyciszyć telefon ewentualnie)
    • fragile_f Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 22:05
      A nie jadlas po prostu jakies makaronu czy slodkosci przed wysilkiem? Jak zjem kluchy na obiad, to po poludniu moge biec srednio 30% dluzej wink
      • agnes_gray Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 11.07.22, 22:13
        Nie, muszę mieć dłuższą przerwę po posiłku, jadłam jakieś 2,5 godziny wcześniej i nic wielkiego.
    • ichi51e Re: Nieoczekiwana poprawa kondycji 12.07.22, 18:22
      Normalne. jak trenujesz do maratonu to tez nie biegasz maratonów tylko krótki biegi. Regularne treningi odplacaja

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka