Dodaj do ulubionych

Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja

11.07.22, 21:41
"Polacy otrzymają również prawo do zatrudnienia, działalności gospodarczej, nauki w placówkach oświatowych, opieki medycznej na terenie Ukrainy oraz odrębnych świadczeń socjalnych zgodnie z ustawodawstwem ukraińskim

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28677585,potwierdzaja-sie-doniesienia-gazeta-pl-zelenski-zglasza-ustawe.html#s=BoxOpMT

"Ukrainki są zaskoczone surowym prawem aborcyjnym w Polsce. W ich kraju aborcja jest legalna do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyny, a tabletki poronne są dostępne bez recepty."

dziendobry.tvn.pl/razem-z-ukraina/ukrainki-szukaja-dostepu-do-aborcji-5699710

Biura turystyczna już przygotowują się na wycieczki Polek do Ukrainy. Do aptek, do szpitali...

S.
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 21:42
      Do dentystów...
      • taje Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 21:45
        Tudzież kliniki leczenia niepłodności...
      • snajper55 Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 22:39
        angazetka napisała:

> Do dentystów...

Taaa... Fotel trochę podobny.

S.
        • iwoniaw Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 22:44
          snajper55 napisał:

> angazetka napisała:
          >
          > > Do dentystów...
          >
          > Taaa... Fotel trochę podobny.
          >
          > S.

Nie wiesz o czym mówisz.
        • angazetka Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 23:50
          Do dentystów. Takich, co zęby leczą, kojarzysz?
          Przed wojną słyszałam, że ludzie jeżdzą na Ukrainę leczyć zęby, bo taniej, coś jak ludzie z GB do Polski. Dlaczego po wojnie miałoby się to nie rozkręcić?
        • gaskama Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 14:43
          Eeee, ale jak jesteś nie w temacie, to może nie pisz.
      • martini.n Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 06:36
        Cóż, szkoda że jednak nie odniósł się, chociaż ogólnie, do ludobójstwa na Wołyniu, o czym GW trąbiła wczoraj od rana. I ja nie z tych, którzy uważają, że każdy Ukrainiec ma przepraszać za Wołyń i wiem, że nie wziął się on znikąd, ale to byłby ładny symboliczny gest.
        Mówienie, że Ukraina i Polska tylko razem są wolne - Ukraina może tak, Polska jednak jeszcze jest w UE, NATO i jest na innym poziomie rozwoju.
        Rozumiem, że Zelenski może tak naprawdę uważać Adriana za głąba, poza tym informacje do niego docierają, więc pewnie wie jak wyglądała faktyczna pomoc uchodźcom w wykonaniu polskiego rządu i że bez prywatnych osób, stowarzyszeń, ngosów i samorządów nic by z niej nie było. Ale mimo wszystko.
        Natomiast jeśli chodzi o nowy kierunek turystyczny to świetnie, pewnie będzie taniej niż na Słowacji.
        • martini.n Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 06:53
          Sorry, że pod tym postem, miało być na końcu 🤷‍♀️
        • snajper55 Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 10:52
          martini.n napisała:

> Cóż, szkoda że jednak nie odniósł się, chociaż ogólnie, do ludobójstwa na Wołyn
          > iu, o czym GW trąbiła wczoraj od rana. I ja nie z tych, którzy uważają, że każd
          > y Ukrainiec ma przepraszać za Wołyń i wiem, że nie wziął się on znikąd, ale to
          > byłby ładny symboliczny gest.

A Duda odniósł się do udziału Polski w rozbiorze Ukrainy w 1921 roku? To było wcześniej, to może i Duda zacznie bicie się w piersi? To byłby ładny, symboliczny gest.

S.
          • martini.n Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 14:41
            Już nawet pomijając fakt, że ja się po Dudzie niczego nie spodziewam, to tak ogólnie odniósł się do dawnych, trudnych czasów ("tam gdzie między nami leżał topór został położony chleb", czy jakoś tak). Ale generalnie zgadzam się z tobą, gest powinien wyjść z obu stron.
            • martini.n Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 14:46
              Jeszcze dodam, że Zelenski ma na koncie wypowiedź, chyba juz z czasów prezydentury, że Ukraińcy nigdy nie byli agresorami i nikogo nie atakowali.
    • cegehana Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 21:44
      Akurat na tym wielu Polaków może zyskać, więc bym się nie nabijala. To ogromny rynek.
      • gama2003 Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 21:49
        Oczywiście.
        To nie tylko głupie śmichy- chichy z uboższego i pokaleczonego kraju, ale furtka dla bardzo wielu działalności.

• kamin Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 03:37
          Przecież on się nie śmieje tylko sugeruje nowy kierunek wycieczek aborcyjnych. Nie wiem czy dobrze domniemuje, że jest szansa na bezpłatne świadczenie? To byłaby wielka pomoc dla Polek że ściany wschodniej.
          • mia_mia Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 08:57
            Oby, jeśli będzie jakaś zbiórka na informowanie tych kobiet na wschodzie, to chętnie wpłacę, bo czuję, że będzie to bardzo ukrywane.
          • shellyanna Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 09:36
            Uhmmm… aborcja wykonana w kiepskich warunkach może stanowić zagrożenie dla życia kobiety.
            Już widzę jak pierwsze co robią Ukraińcy po zakończeniu wojny, to otwieranie profesjonalnych gabinetów i zapraszanie do nich Polek na wykonanie zabiegu w sterylnych warunkach.

Ja w ustawie widzę możliwości robienia tam biznesu. Skrobankę nadal zrobi wieku lekarzy w Polsce. Moim skromnym zdaniem za restrykcyjnym prawem antyaborcyjnym stoi oprócz KK lobby ginekologów, dla których nielegalne zabiegi były i będą żyła złota.
            • iwoniaw Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 09:41
              Ależ oczywiscie, że pierwsze, co bedzie się otwierać po wojnie to to, co da dobry zarobek. Także i kliniki wszelkie.

Co do interesu ginekologów w lobbowaniu za zakazem, pełna zgoda - tylko chyba jednak nieco przestrzelili, bo atmosfera się zrobila taka, że teraz lepiej jednak jechać na wycieczkę niż ryzykować natknięcie się na pikietę przed (dotychczas omijanymi przez ordojurskie bojówki) drzwiami lekarza?
              • shellyanna Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 11:54
                W sumie tak na to patrząc to faktycznie ma sens.
            • sophia.87 Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 10:24
              Oczywiście, że tak, taka klinika to świetny pomysł na biznes.
              Choć ja mam nadzieję, że ta chora sytuacja w Polsce skończy się jesienią przyszłego roku.
              • alicia033 Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 10:33
                sophia.87 napisała:

> Choć ja mam nadzieję, że ta chora sytuacja w Polsce skończy się jesienią przyszłego roku.

znaczy liczysz na to, że te budki, buzki i lewndowskie z platformy nagle zechcą zauważać człowieka w kobiecie?
                Czy może liczysz na donalda "musimy uratować kościół" tuska?
                Get real.
    • woman_in_love Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 21:59
      O boże! To będziemy w końcu wynajmować surogatki na ich koszt?!?
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 23:26
      Dobrze dobrany cytatsmile
    • dramatika Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 23:46
      Ciekawe czy mają dozwoloną aborcję pomimo tego, że są państwem biednym i skorumpowanym, czy właśnie dlatego tongue_out
      • taje Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 11.07.22, 23:51
        Ani pomimo, ani dlatego. Bez związku z korupcją.
        • dramatika Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 00:21
          taje napisała:

> Ani pomimo, ani dlatego. Bez związku z korupcją.

Być może. Ale pewne korelacje są zauważalne. Na przykład aborcja jest dozwolona także w większości krajów UE i w Rosji. A zakazana w Polsce i aktualnie ograniczana w USA. Być może to wynika z jakiegoś generalnego podziału cywilizacyjnego, a być może to przypadek tongue_out
          • taje Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 00:36
            Wpływ religii/fundamentalizmu religijnego. W społeczeństwach zlaicyzowanych zazwyczaj jest dozwolona.
            • kamin Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 03:39
              Dziś taka plansza krążyła po FB. Nie weryfikowałem danych, ale niesie nadzieję
          • ichi51e Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 07:06
            Polska w sumie jak USA big_grin wręcz uczą się od nas…
      • mia_mia Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 08:52
        Nieważne, ale to dobrze, że Polki będą miały wybór, którego ich państwo im odmawia.
      • anorektycznazdzira Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 11:57
        mają normalne prawo dla kobiet, albowiem nie zdołała się u nich zagnieździć watykańska cywilizacja śmierci
    • dramatika Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 00:25
      snajper55 napisał:

> Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja

Snajper, według tej klasyfikacji to największa cywilizacja jest u ruskich tongue_out

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,23259223,prawo-aborcyjne-w-rosji-jest-najbardziej-liberalne-na-swiecie.html
      • snajper55 Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 10:59
        dramatika napisał(a):

> Snajper, według tej klasyfikacji to największa cywilizacja jest u ruskich tongue_out

No cóż, jeśli chodzi o aborcje to jesteśmy na poziomie Afryki i Ameryki Południowej. To nasz aborcyjny poziom cywilizacyjny. Czy to ma jakiś związek z władzą kapłanów, szamanów i innych czarowników?

https://bi.im-g.pl/im/30/34/19/z26428208IH,Prawo-aborcyjne-na-swiecie.jpg

S.
        • dramatika Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 15:37
          snajper55 napisał:

> No cóż, jeśli chodzi o aborcje to jesteśmy na poziomie Afryki i Ameryki Południ
          > owej. To nasz aborcyjny poziom cywilizacyjny.

Po pierwsze nie pisałeś o "aborcyjnym poziomie cywilizacyjnym", tylko o poziomie cywilizacji generalnie. Nie wykręcaj się teraz smile
          Po drugie to nie ja twierdzę, że sama tylko dostępność czy niedostępność aborcji miałaby determinować jakiś poziom cywilizacji, tylko ty tak twierdzisz. Zatem moja uwaga o ruskich wciąż aktualna smile
          Po trzecie mapkę masz nieaktualną. Pokoloruj sobie USA na pomarańczowo (lub poszczególne stany), a ruskich innym zielonym dla odróżnienia, że u nich jest największa wolność aborcyjna, więc twoim zdaniem największy poziom cywilizacji tongue_out
    • aga_sama Re: Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywiliz 12.07.22, 07:24
      Zaaaaarąbiście. Moja Oksana, której pomagam od początku wojny mówi, że jeżeli to prawda i przejdzie, to jej mąż lekarz załatwi mi i moim koleżankom aborcje jak będzie trzeba.
      Ucieszyła się, nie powiem, bo ona strasznie honorowa i chciałaby móc się odwdzięczyć. bardzo ją męczył fakt, że jedyne wyrazy wdzięczności jakie przyjmujemy to barszcz i adżyka od teściowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka