Dodaj do ulubionych

Wiadomości TVP to taka żenada....

12.07.22, 11:36
Serio, za każdym razem zdarzy mi się przez chwilę oglądnąć to przecieram oczy, że to jest możliwe. Taka szczujnia. Ktoś to obroni?
Obserwuj wątek
    • krwawy.lolo Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 11:40
      "oglądnąć" to też żenada. tongue_out
      Niemniej polecam niezalezna.pl, szczególnie komentarze.
      • angazetka Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 13:38
        > "oglądnąć" to też żenada

Nie, to regionalizm tongue_out
        • krwawy.lolo Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 13:46
          Tak, wsiunizm. tongue_out
          • krwawy.lolo Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 13:50
            Nieprawda, oglądnąć to to samo, co poszłem, na sklepie, na kumisji i w rzeszy podobnych, kalecznych, proletariackich zwrotów . wink
            • iwles Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 17:01
              krwawy.lolo napisał:

> Nieprawda, oglądnąć to to samo, co poszłem, na sklepie, na kumisji i w rzeszy p
              > odobnych, kalecznych, proletariackich zwrotów . wink

Nieprawda 😜
              To zwrot przestarzały, dziś regionalizm.

sjp.pwn.pl/doroszewski/ogladnac;5465366.html
            • livia.kalina Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 20:32
              sam ze sobą gadasz?
          • angazetka Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 20:19
            Nie, regionalizm małopolski.
            Wsiunizmem jest to, co tu odstawiasz w temacie.
        • panna.nasturcja Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 16:29
          To dramatyczne niszczenie języka, uszy i oczy bolą.
          Stoi w jednym rzędzie z: przebrać buty, uspać dziecko, na ogródek…
          • moze_sprobowac_inaczej Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 23:52
            I jeszcze "jadę na Chorwację".
            • angazetka Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:04
              Mylenie błędów językowych z regionalizmami to też nie jest dbanie o język.
              • panna.nasturcja Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:16
                Ktoś, kto czyta książki, umie się wypowiadać poprawną polszczyzną, bo zdaje sobie sprawę, że dane słowo lub wyrażenie występuje wyłącznie regionalnie.
                • iwles Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 06:28

Forum to nie zjazd naczelnej rady języka polskiego. Wyluzuj.
                  A regionalizmy jak najbardziej podpadają pod "język poprawny".
    • daniela34 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 11:40
      Ja obronię! Ja! Ja!
      A peło ośmiorniczki żarło...
      • krwawy.lolo Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 11:41
        O, Dany wstała, dzień dobry. smile
        • daniela34 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:33
          O wstać to ja już dawno wstałam smile
      • agatazieba Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 19:48
        Ciężki los adwokata, musi bronić każdego...
        • eliszka25 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 23:59
          Adwokat diabła 😄
    • anorektycznazdzira Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 11:42
      "Taka szczujnia. Ktoś to obroni?"
      Tak, podlaski suweren idący z kłonicami na elyty-w-warszafce
      • leosia-wspaniala Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:31
        Zaraz tam podlaski, nasza forumowa suwerenka to warszawianka z dziada pradziada przecież.
        • rosapulchra-0 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:01
          A która to?
          • leosia-wspaniala Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:55
            No przecież Arwenka. Zamożna, wykształcona, z wielkiego miasta, z Polski A+++.
    • triss_merigold6 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 11:50
      Ależ oczywiście. Jest mnóstwo ludzi, dla których to podstawowe źródło informacji i wiedzy o świecie, nie mają potrzeby sięgania do innych źródeł.
    • aagnes Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:04
      Najgorsze jest to, ze ponad pół polski lekko licząc traktuje to jako zródło "informacji" a nie jako partyjny bełkot, niezaleznie od poglądów.
      na fb jest strona "oglądam wiadomości bo nie stać mnie na dopalacze" mozna sie pośmiac, ludzie mają zdrowie, ogladaja kazde wiadomosci oraz inne programy i codziennie zdaja sprawozdanie.
      • dramatika Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:59
        aagnes napisał:

> Najgorsze jest to, ze ponad pół polski lekko licząc traktuje to jako zródło "in
        > formacji" a nie jako partyjny bełkot, niezaleznie od poglądów.

To wcale nie jest najgorsze, bo po pisowskim elektoracie nie można się spodziewać niczego innego.
        Najgorsze jest to, ze ci, którzy uważają się za oświeconych i obytych, traktują TVNy, które są drugą stroną medalu medialnej propagandy, jako źródło informacji.
        • aagnes Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 13:09
          Nie, jeszcze gorsze jest to, ze są ludzie, ktorzy w ogole uwazaja, ze w tv usłyszą jakiekolwiek informacje, a nie opinie wygłoszone na potrzeby partii czy grupy x czy y.
    • pani_tau Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:18
      Pamiętam wydanie Teleekspresu, w którym podano informację o tabletkach zmieniających płeć dystrybuowanych w szkołach przez działaczy LGBT.
      Współczuję lektorowi, który najwyraźniej ma jakieś poczucie wstydu, na co wskazywało przyciszenie głosu i obniżenie tonu, co robią wszyscy ci, którzy pozostają w konflikcie wewnętrznym świadomie wygłaszając fałszywe oskarżenia.
      • aniani7 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 23:32
        Prawdziwy Teleexpress wciaz jest, ale na youtube, prowadzi go nieodmiennie Orlos. Polecam!
    • cosinuss Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:28
      Sąsiad emerytowany notariusz mi ostatnio wyjaśnił, że wiadomości tvp to krótkie zdania z prostymi skojarzeniami i poparte obrazem. A do badań skłonił go fakt, iż gdy zapytał w małym miasteczku przed wyborami prezydenckimi na kogo głosują, to usłyszał, ze nie na Trzaskowskiego, bo to pedał smile a drugie zdziwko zaliczył, gdy jego własny ojciec, starszy już mocno, ale sprawny umysłowo był zmuszony awarią do odbierania przez tydzień tvp bez specjalnej alternatywy, to swojemu synowi oznajmił, ze w sumie to może oni mają rację, bo wszystko jest takie proste i jasne co mówią.
      • nikzapomnial Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:48
        Ja też to widzę. Osoby które wczesniej wydawały się obiektywne - po kilku dniach ogladania tvp zaczynają mieć wątpliwości a po miesiącu nienawidzą Tuska i Niemiec.
        • kropka_kom Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:40
          czyli przrejrzeli na oczy...lepiej późno niż wcale
          • iwles Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 19:18
            kropka_kom napisała:

> czyli przrejrzeli na oczy...lepiej późno niż wcale

Jeżeli ktoś przestaje być obiektywny, to znaczy, że przejrzał na oczy? 🤣🤣🤣

• kub-ma Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 22:58
          nikzapomnial napisała:

> Ja też to widzę. Osoby które wczesniej wydawały się obiektywne - po kilku dnia
          > ch ogladania tvp zaczynają mieć wątpliwości a po miesiącu nienawidzą Tuska i Ni
          > emiec.

I tego właśnie nie rozumiem. Bo ja to kiedyś próbowałam oglądać, nawet kilka razy, ale z tych reportaży wyzierała taka nienawiść, a chwilami absurd, że nie dało się brnąć dalej bez podniesienia poziomu zdenerwowania i niesmaku.
          • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:50
            Raczej absurd. Tusk jest jednocześnie Niemcem i folksdojczem, a ostatnio także realizuje politykę Putina.

Gdyby ktoś nie wiedział, to folksdojczem można było być w trzeciej rzeszy, co wykluczało się z byciem Niemcem.
            • kub-ma Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 09:56
              Jakby te wiadomości wyglądały, gdyby nie było D. Tuska?
              • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 22:33
                Zrobiliby Niemca i folksdojcza z kogoś innego.

Ale wróg musi być.
              • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 22:34
                Ja się zastanawiam, jak by w ogóle wyglądał sam PiS, gdyby zabrakło opozycji i osławionej "kasty" sędziowskiej.

Budzi się PiS i - o zgrozo - jest odpowiedzialny za wszystko, co się dzieje w kraju.
                • livia.kalina Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 23:32
                  >Ja się zastanawiam, jak by w ogóle wyglądał sam PiS, gdyby zabrakło opozycji i osławionej "kasty" sędziowskiej.

Na razie jak u Orbana na Węgrzech a potem jak w Rosji Putina.
                • dramatika Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 01:29
                  taki-sobie-nick napisała:

> Ja się zastanawiam, jak by w ogóle wyglądał sam PiS, gdyby zabrakło opozycji i
                  > osławionej "kasty" sędziowskiej.

Jedni warci drugich. Jarek nadaje na Tuska, a Tusk nadaje na Jarka. Cały program wyborczy PO to "antypis". I powtarzam to do znudzenia - to, że pisowską propagandę łykają jakieś babiny z podkarpacia to nie dziwi nic. Ale że TVNowską propagandę łyka rzekomo ten oświecony i wykształcony elektorat, to już jest groteska. No chyba że ten oświecony elektorat to takie babiny z podkarpacia, tyle że w drugim pokoleniu tongue_out
                  • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 01:32
                    To ty nie wiesz, że ja tu za pisówę uchodzę?!

Nie głosuję na nikogo, to primo. Secundo, nazwę regionu Podkarpacie piszemy wielką literą. Tertio, nie babiny i nie w drugim, a quatro, z Mazowsza. tongue_out
                    • dramatika Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 02:03

> nazwę regionu Podkarpacie piszemy wie
                      > lką literą.

Tylko tyle? Tam jest jeszcze rozpoczęcie zdania od "i" oraz od "ale" i brak jednego przecinka.
                      Ale to nic przy tym, że wyczytałaś tam jakieś personalne pretensje do ciebie tongue_out
                      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 02:07
                        Aha, bo uwaga o "babinach z (ortografia oryginalna) podkarpacia", umieszczona w odpowiedzi NA MÓJ WPIS, w dodatku z cytatem z tegoż wpisu, wcale się do mnie nie odnosi, prawda? tongue_out

Z pisowcami z gazetowego forum próbowałam dyskutować, póki się nie przekonałam, że są to skrajni maniacy.
                        • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 02:08
                          Dodam, że NIE CHODZI o pisowców pisujących na forum emama, ale o odrębne, swoiste forum, gdzie siedzi drobna, ale doborowa grupka.
                      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 02:09
                        Zatem nie rozpoczynaj zdania od "i" ani od "ale".
        • milupaa Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 23:50
          Bo to jest tzw. pranie mózgu.
        • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 02:21
          Aha, a jednocześnie (zgodnie z tym przekazem) Niemcy rządzą Unią, Unia jest straszna, ale należą nam się od tejże Unii pieniądze.

Ten przekaz wcale nie jest taki spójny.
      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:57
        A najlepsze są pseudonaukowe gadki o ekonomii w wykonaniu Morawieckiego, z których wynika, że jest dobrze, PiS kocha obywateli a "pieniądze są i będą"(naturalnie nawiązanie do cytowanego miliony razy Rostowskiego). Na to zawsze z osobą bliską dodajemy: Glapa wydrukuje!
    • feniks_z_popiolu Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:36
      A z prawie każdego wydania można wynieść wrażenie, że Tusk jest w Polsce głównym rozdającym karty.
      Co by rząd nie zrobił to tak ten gość wszystko im pokrzyżował smile
      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:52
        Taaaa. Przy czym raz współrządzi Niemcami, a raz jest na posyłki kanclerz (obecnie byłej, co do związków z obecnym kanclerzem nic nie ma).

• nikzapomnial Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 12:46
      Będzie gorzej bo po zmianach w dekoderach spora częsc społeczenstwa zostala z dostępnym odbiorem TYLKO Z TVP i pokrewnych kanałów.
      • rb_111222333 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 17:21
        Tak jak moi rodzice uncertain
    • golf_pod_brode Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:10
      Publika tego tworu to chyba sami emeryci i rolnicy do wzięcia. Nie znam nikogo innego, kto by to oglądał.
      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:52
        Żelazny elektorat PiS-u.
    • ritual2019 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:30
      Mi sie nie zdarza ogladac wiadomosci tvp ani w ogole tvp
      • kropka_kom Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:41
        ritual2019 napisał(a):

> Mi sie nie zdarza ogladac wiadomosci tvp ani w ogole tvp
        czyli masz przekaz jednostronny...
        • ritual2019 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 18:50
          Jaki?
    • ichi51e Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 19:13
      wiadomości tvp oglądam dla beki czasem w necie ale ostatnio milam okazje obejrzec fakty u rodziców i również słabe. Całe wiadomości to było o tym ze Pinokio w Radzyniu 2 (!!!) jakiś dziadkow na jakieś wiec czy cos podobnego nie wpuścił. Praktycznie żadnych innych informacji tylko Zły Pinokio w Radzyniu...
      Na świecie nic innego się nie dzieje najwyrazniej
      • sol_13 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 23:48
        Jak Pinokio. Na Mateusza w tvp jechali ? Chyba coś nie tak.
      • maslova Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 07:24
        > Całe wiadomości to było o tym ze Pinokio w Radzyniu 2 (!!!) jakiś dziadkow na jakieś wiec czy cos podobnego nie wpuścił. Praktycznie żadnych innych informacji tylko Zły Pinokio w Radzyniu

A z którego dnia były te Fakty? Ja Fakty oglądam dość regularnie i zawsze (poza jakimiś wyjątkowymi, historycznymi wydarzeniami, np. ostatnio napaść Rosji na Ukrainę) omawianych jest szereg różnych wydarzeń z kraju i ze świata.
        Może oglądałaś tylko parę minut?
        • ichi51e Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 11:51
          Niestety nie. We wtorek zeszły albo środę.
          • maslova Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 14.07.22, 00:57
            Dziwne to, naprawdę. Na TVN24 Go można sprawdzić tematykę Faktów z ostatniego tygodnia, i w żadnym wydaniu nie dominuje jeden temat. Dodatkowo ciekawe, że Fakty, o których piszesz, widziałaś we wtorek czy w środę, co oznacza, że akurat te odcinki nie są już dostępne i nie można sprawdzić, jakie tematy były w nich poruszane.
    • sol_13 Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 12.07.22, 23:50
      Ja dla beki czasem oglądam.
      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 00:55
        Nie ma się z czego śmiać.
        • kub-ma Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 11:45

> Nie ma się z czego śmiać.

Mnie to nigdy nie śmieszy, zawsze przeraża
    • 71tosia Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 01:39
      mnie nawet nie tyle denerwuje propagandowy przekaz (ten ogladam z zainteresowaniem i przyznaje ze jest dosc spoiny i zrobiony wg klasycznych wzorców: arcywrogowie, proste emocje, zero wątpliwości i niuansów etc Denerwuje mnie kompletny brak profesjonalizmu w tym przekazie, bo obraz zupełnie niewspółgra z tekstem materiału, same teksty sa tragicznie infantylne. No coz Kurskiemu i Olechowskiemu do Leni Riefenstahl sporo brakuje wink
      • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 01:41
        Nie masz się co zachwycać Leni Riefenstahl.

Może właśnie mają być infantylne i proste, takie dla każdego?
        • 71tosia Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 02:03
          analiza filmow Riefenstahl, takich jak Olimpiada, to podstawa kształcenia pokoleń dokumentalistów i twórców reklam. Talentu używała zlej sprawie, ale go bez wątpienia miała. Może i dobrze ze takiemu Olechowskiemu go brakuje wink
          • taki-sobie-nick Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 02:19
            Ale ponieważ nie jestem ani dokumentalistką, ani twórczynią reklam, to ich nie znam i poznawać nie zamierzam.

Lepiej napisz coś więcej o tym infantylnym przekazie.
    • skumbrie Re: Wiadomości TVP to taka żenada.... 13.07.22, 10:04
      Wszystkie ematki posłusznie wykonujące zalecenia z konferencji 😅😁🤦‍♀️

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka