Dodaj do ulubionych

Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść

12.07.22, 16:16
Starsza z kolonii przywiozła jakiegoś wirusa, który rozłożył nas kolejno (objawy grypy jelitowej).
Dzieciaki przeszły dość dobrze, mnie rozłożyło pożadnie.
Od wczoraj nic mi się nie chce jeść. Wczoraj nic nie jadłam (piłam wodę i elektrolity) dzisiaj nadal mi się nie chce jeść. Wmuszać w siebie czy poczekać az organizm sam poprosi o jedzenie?
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:18
      Starsza z kolonii przywiozła jakiegoś wirusa

Dzieci wracające z kolonii są jak biologiczni terroryści, którzy chcą zniszczyć świat.
      Należało ją wysłać na kwarantannę na 1 noc do piwnicy i zobaczyć czy rano będzie jeszcze żyła i dopiero wtedy wpuścić do domu.
      • hanusinamama Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:23
        Ja sie rozłożyłam prawie tydzień po jej powrocie....chyba 2 tygodnie bym ja musiała trzymać
    • rb_111222333 Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:19
      Możesz poczekać, ważne żeby pić
      • hanusinamama Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:22
        Teściowa mnie straszy, ze prędzej padnę trupem niż poczuję głód. smile
        • eriu Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 18:09
          To nie teściowa będzie haftować albo siedzieć na tronie jak zje za wcześnie wink
          • kira02 Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 23:50
            100/100. Pij duzo, organizm sam sie upomni o jedzenie.
    • asia_i_p Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:20
      Pić dużo i do niczego się nie zmuszać. Mój syn przy czymś podobnym w Boże Narodzenie nie jadł chyba z 50 godzin, byłam przerażona, ale potem apetyt wrócił.
    • kanna Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:21
      Oczywiście, że nie jeść.
      Pić i sprawdzać, na co organizm ma ochotę.

Jedno z moich dzieci, kiedy miało gorączkę, żywiło się wyłącznie surowym ogórkiem i płatkami kukurydzianymi. Przez 5 dni.

Pomysł wmuszania jezdnia w kogokolwiek wydaje mi się dość przemocowy.
      • hanusinamama Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:24
        NO też tak myśłe, ze organizm sam chyba wie lepiej
        • memphis90 Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 19:28
          Organizm wie lepiej, ale trzeba być czujnym ma jego sygnaly. Zdarzyło już mi się zastanawiać czy jest mi niedobrze, bo mi niedobrze, czy może jest mi niedobrze, bo już z głodu. Chociaż może sam fakt powstania takiego dylematu świadczy o zdrowieniu... Pamiętam też szalone wakacje w Egipcie, kiedy rzygałam krwią umierając sobie w autobusie, aż tu nagle mój mozg zazyczyl sobie swiezo wyciskanego soku z cytryny z jakiegoś straganu. Mój mąż pukał się w głowę i straszył natychmiastowym zgonem, ale się zaparlam, że to jest właśnie to, co muszę natychmiast wypić, choć na logikę nikomu nie doradzałabym traktowania krwawiącego żołądka kwasem. Wypilam i wtedy magicznie ozdrowiałam, tadaaaam.
          • wkswks Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 19:56
            Potwierdzam - „niedobrze” z głodu to symptom zdrowienia.
    • skumbrie Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:29
      Zapytaj swoich licznych znajomych, a potem napisz nam ze szczegółami, co doradzili tongue_out
    • rulsanka Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 16:31
      Nie jeść, pić tylko. U nas pierwszy posiłek, który zjedliśmy z ochotą po ostatniej jelitówce, to były duszone różne warzywa w sosie własnym. Taka gęsta zupa jarzynowa, bezmięsna. Potem już było lepiej.
    • fragile_f Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 17:38
      Nie jedz, daj jelitom czas na regeneracje, organizm wie co robi. Jak poczujesz glod, to wciagnij kleik ryzowy z marchewka (lyzeczke, dwie co godzinę) i zobacz, czy beda sensacje.
      • memphis90 Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 19:30
        Akurat jelita nie regenerują się w czasie głodówki, wręcz przeciwnie - są coraz bardziej niedożywione i osłabione, bo jelita odżywiają się tym, co siedzi w jelicie, a nie tym, co dostawcza krew. Ale zgadzam się, że jak brzuch mówi, że będzie zwrotka, to będzie zwrotka, więc nie ma co wciskać na siłę...
      • ajr27 Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 19:34
        Ja po jelitówce mam od razu normalny apetyt, tzn nie muszę żadnych kleików, bo jak mi się zachce np bułki z szynką, to znaczy, że ozdrowiałam. Inna sprawa, że to na co mam ochotę, to zwykła bułka, a nie flaczki na ostro
    • alpepe Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 18:04
      Jak nie jesteś kilogramowo na granicy wycieńczenia z anorksji, to poczekaj na apetyt.
    • primula.alpicola Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 18:07
      Przeczytałam, że rozłożyło Cię pożądanie🤦‍♀️
      Nie jedz jeśli nie masz ochoty, ważne żeby pić.
      • stephanie.plum Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 23:17
        ja też!
    • bajgla Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 18:17
      Nie jeść jeśli nie masz ochoty. Do picia polecam też napoje izotoniczne.
    • turzyca Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 21:55
      Organizm sam poprosi. Ale spytaj się go, czy nie ma ochoty na gotowane ziemniaki albo kuskus. To są dwie takie potrawy, które umieją wywołać żądzę u człowieka z grypą żołądkową.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 23:33
      Absolutnie nie zmuszać się do jedzenia.
      Ewentualnie pić bardziej kaloryczne napoje (rozwodniony kisiel) albo colę smile
      Nikomu nic się nie stanie od dwudniowej głodówki.
      Uwaga: jak apetyt wróci to nie wpieprzać bez umiaru smile
    • milupaa Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 23:42
      Poczekaj. To jest prawidłowa reakcja organizmu, skupia się na walce z chorobą a nie na żarciu. Poza tym jelitowka to uszkodzenie śluzówki żołądka, musi się odbudować. Dużo pij, może być lekką cherbatka.
      • milupaa Re: Grypa jelitowa, jeść czy nie jeść 12.07.22, 23:43
        Herbatka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka