Dodaj do ulubionych

Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki

12.07.22, 19:27
Brała któraś? Pomogło? Ginekologa mam dopiero na koniec sierpnia a potrzebuję czegoś, co zmniejszy mi okres na tyle, żeby nie lało się ze mnie jak z zarzynanej kury.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 19:28
      Brałam na krwawienie poporodowe, pomagał super, na miesiączki chyba też, ale taki problem miałam po porodzie, a ostanio rodziłam prawie 15 lat temu, więc głowy nie dam.
    • alpepe Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 19:29
      Poza tym może masz mięśniaki macicy i stąd te krwawienia.
      • iza232 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 19:33
        Na pewno nie. Wiem co mi dolega - menopauza, stąd te krwotoki i cykle: raz 68 dni, raz 17 dni. Zwariować można.
        • gaga-sie Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 19:46
          Ja kiedyś brałam na obfite krwawienia. Pomogło.
          • iza232 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 20:05
            gaga-sie napisała:

> Ja kiedyś brałam na obfite krwawienia. Pomogło.

A jak długo brałaś, że pomogło? Bo na ulotce jest tylko dawkowanie a nie ma: kiedy zacząć i jak długo można brać.
            • gaga-sie Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 20:29
              Nie pamiętam za bardzo. Przez kilka cykli chyba, w trakcie miesiączki.
            • alpepe Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 13.07.22, 17:16
              Aż ci się skończy krwawienie.
        • alpepe Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 19:51
          To nawet się nie wahaj. Bierz.
        • klementyna156 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 20:21
          iza232 napisała:

> Na pewno nie. Wiem co mi dolega - menopauza, stąd te krwotoki i cykle: raz 68 d
          > ni, raz 17 dni. Zwariować można.
          To raczej nie czekałabym do sierpnia na lekarza z tym. Niezdrowo, osłabia, męczy po co czekać. Pewnie masz przerost endometrium, to się leczy - lekami i zabiegowo, jeśli trzeba. Przerobiłam, przeszło (po lekach).
    • thea19 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 19:47
      a cyklonamine brałaś?
      • iza232 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 20:04
        thea19 napisała:

> a cyklonamine brałaś?

Nie, a to jest bez recepty?
        • thea19 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 20:08
          na receptę
          • grey_delphinum Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 21:43
            Ja brałam cyklonaminę. Pomagało.
            • asiairma Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 22:02
              Mi też (z 40 minut po zażyciu już było lepiej), ale wiem, że nie każdej kobiecie pomaga.
    • snakelilith Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 22:02
      Ja bym na twoim miejscu niczego nie brała, a spróbowała dostać się wcześniej do lekarza i zrobić USG. Tak silne krwawienia przy nieregularnym cyklu w okresie przekwitania śwadczą o przeroście enodmetrium. Krwawienie jest oznaką złuszczania się pogrubionej śluzówki, hamowanie tego wcale nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli endometrium nieprawidłowo się złuszcza, to rośnie ryzyko, że coś tam może się z tego niedobrego rozwinąć i lepiej tego nie lekceważyć i nie czekać aż samo przejdzie z menopauzą, bo to może jeszcze dosyć długo trwać. Nadmierny rozrost ednometrium można np kontrolować progesteronem w drugiej połowie cyklu.
      • grey_delphinum Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 22:15
        Mam krwotoczne miesiączki "od zawsze" i endometrium w normie. Oczywiście pójście na usg to bardzo dobry pomysł, ale czasami nie ma jednoznacznego powodu nadmiernego krwawienia.
        • snakelilith Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 22:38
          Ale autorka nie pisze, że ma tak zawsze, a, że to problem ze zbliżającą się menopauzą, czego objawem są bardzo nieregularne cykle. Takie zmiany mają przyczynę hormonalną i przerost enodmetrium jest wtedy praktycznie normą. Może więc być, że w jednym cyklu endometrium złuszczy się prawidłowo, a w następnym już nie.
          Do tego ze względu na estrogenową przewagę mogą pojawić się mięśniaki. Te rosnące do śluzówki utrudniają złuszczanie nawet jak są bardzo małe i nie było ich jeszcze przed kilkoma miesiącami przy USG widać.
        • india-mia21 Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 13.07.22, 08:37
          Diagnostyka w kierunku skaz krwotocznych była wykonywana?
    • la_felicja Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 12.07.22, 22:13
      Mnie pomógł jedynie kwas traneksamowy. A później wkładka Mirena.
    • kanna Re: Hemorigen na masakrycznie obfite miesiączki 13.07.22, 17:11
      Mirena rozwiązuje problem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka