Dodaj do ulubionych

Książki na których ekranizacje czekasz

13.07.22, 10:44
z niecierpliwością

U mnie chyba dziewczyna, która kochałeś. Nie mogłam się od niej oderwać. Czekam na ekranizację. Macie takie książki?
Obserwuj wątek
    • grey_delphinum Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:48
      Chętnie zobaczyłabym ekranizację przygód profesowej Szczupaczyńskiej, ale wątpię, czy ktoś się o to pokusi.
      • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:48
        Tak!!!
        • simply_z Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:57
          o tak! swoja droga..ciekawe kiedy wyjdzie nastepny tom.
          • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:19
            Też czekam. Tej książce zawdzięczam napad śmiechu (takiego do łez, co mi sie przy ksiazkach rzadko zdarza) przy scenie smażenia powideł śliwkowych.
            • simply_z Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:50
              ksiazkowy klimat cudnysmile. Podobal mi sie zwlaszcza seans w domu egipskim
      • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:59
        Ja bym chętnie zobaczyła zekranizowane książki Chmielewskiej, te stare. Wiem, że kilka było jako spektakle teatru telewizji zrobione - ale nie miałam okazji widzieć. No i "Lekarstwo na miłość" z Kaliną Jędrusik. Ale mało tego sad.

Kiedyś marzyła mi się ekranizacja "Sagi o Ludziach Lodu". Ale teraz w dobie politycznej poprawności i wciskania w każdy film na siłę "parytetów" - może już się niech za to nie biorą.
        • beataj1 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:23
          O, Z sagi o ludziach lodu można by zrobić fajny serial. To bym chętnie zobaczyła.
          • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:30
            Tylko teraz by spieprzyli koncertowo obsadą. Wiem, że były plany jeszcze jak M.Sandemo żyła. Ale chyba wychodziło za dużo odcinków?
            • aagnes Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:34
              W dzisiejszych czasach pewnie polowa postaci bylaby wygenerowana komputerowo, tez kiedys marzyłam o tym, zeby zekraniowali Sagę, teraz wiem, ze szlag by mnie trafił po 5 minutach.
              • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:39
                Jak komputerowo, ale zgodnie z opisem - to pal sześć. Ale jak zaczęliby do obsady wciskać na siłę kolorowych aktorów - bo "polityczna poprawność" - to już lepiej jak się za to nie biorą.
            • beataj1 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:41
              Pewnie by było kolorowo (ale akurat to mi nie przeszkadza). Ciekawe czy byliby w stanie oddać nastrój tych książek. Czy skupili by się bardziej na warstwie romansowej czy bajecznej.

Jakoś skojarzyło mi się z serialem Bridgentonowie. Bo o ile nie przeszkadza mi to, że są aktorzy z różnych ras to doceniam spójną myśl plastyczną. Tzn ten serial jest jak babeczka a lukrową posypką - pastelowy i uroczy w warstwie wizualnej.
              Może się podobać lub nie, ale jest konsekwentny.
              I na taką spójność obrazu bym liczyła. Choć tu akurat widzę zieleń paproci i skandynawskich lasów.
              Mniej mi zależy na realizmie historycznym.
              • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:07
                A ja właśnie liczę na realizm historyczny. I aby aktorzy pasowali do opisów z książek.
                • lauren6 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:32
                  Realizmu historycznego oczekuję po serialach historycznych. Dlatego ci wszyscy Vikingowie, Białe księżniczki itd bardzo mnie drażnią i nie jestem w stanie oglądać tych bzdur.

Bridgentonowie to romans fantasy osadzony w epoce quasi romantyzmu. Po takim serialu nie oczekuję oddania realiów epoki.
                  • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:40
                    Bridgrntonów dlatego nie oglądam.
                    A Saga ma konkretne uwarunkowania historyczne, historia ma duży wpływ na bohaterów. Dlatego tutaj bym się mocno wkurzyła gdyby zaczęto wprowadzać te dziwne parytety. A jak jeszcze by chciano wprowadzić wątki homo, co jest nagminne w obecnych serialach - to byłby koszmar. Nie przypominam sobie żadnego takiego wątku w Sadze, poza Aleksandrem Palladinem - ale i tam przyczyną były okoliczności a nie że był taki "od urodzenia". A potem był przykładnym mężem Cecylii.
                    • aagnes Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:54
                      Aż chyba sobie odświeże któryś tom, akurat historia Cecyliii i Alexandra jest jedną z moich ulubionych....
                  • beataj1 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:51
                    No ale dla mnie saga to właśnie romanse z jeszcze wyraźniejszymi elementami fantasy.
                    Dlatego realizm historyczny też nie jest kluczowy.
                    • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:28
                      No ale tam większość wątków jest obsadzonych w konkretnych realiach historycznych. I ta historia oddziałuje na bohaterów i ich losy.
                      • beataj1 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:50
                        Oczywiście ścisła historia tam ma znaczenie, pokazane są wojny, wojsko czy wydarzenia historyczne. CO do tego nie mam uwag, powinno być to pokazane precyzyjnie. Ale co do samych bohaterów mam wrażenie, że oni są tam bardzo współcześni. Kobiety (główne bohaterki) są odważne, sprawne i konkretne. Mało na nie wpływa historyczna obyczajowość.
                        Podobnie z modą - nie będę kruszyć kopii o to że bohaterka ma fryzurę która będzie modna nie 1728 a w 1740. Bo ja nie widzę różnicy
                        Czy że jeden z pobocznych bohaterów będzie czarny, żółty czy inny nie ma dla mnie znaczenia, skoro pojawiają się tam duchy, demony, czarownice czy inne magiczne stworzenia..
                        • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 14:08
                          No dla mnie akurat ma znaczenie, czy w oryginale "biały" bohater nie stał sie nagle Latynosem.
                          Tam jest sporo możliwości wprowadzenia innych nacji, ale nie czarnoskórych. Przecież Ludzie Lodu przyszli ze Wschodu. Wielu z nich miało lekko lub całkiem mocno orientalne rysy. To można naturalnie wykorzystać. Nie ma potrzeby wciskać na siłę - tam gdzie się to mija zupełnie z oryginałem.
                          • lauren6 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 13:37
                            Przesadzasz. W Sadze są bohaterowie fantastycznie typu Lucyfer, Demon Nocy, którzy mogą mieć dowolny kolor skóry.

Jeśli chodzi o Bridgentonów to wizualnie serial zyskał na wprowadzeniu bohaterów o różnych kolorach skóry. Sorry, ale główny amant z pierwszego sezonu stoi kilka klas wyżej od wymoczka z sezonu drugiego.
                            • lauren6 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 13:37
                              *fantastyczni
                            • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 14:14
                              Tamlin - miał według opisu - zielonkawą połyskującą skórę. Nie był żółty, czarny czy biały. Musieliby aktora pomalować. Ale jako demon był istotą emanującą erotyzmem. I znajdź teraz takiego aktora.
                              Na końcu ostatniego tomu, Sandemo pisze, że spotkała jakiegoś pisarza, nie podaje nazwiska. Dla niej był on "żywym Heike", a osoba projektująca okładkę do Demona Nocy, wzięła go za wzór dla Tamlina. Bardzo jestem ciekawa kto to był i jak naprawdę wyglądał.
                    • ladymercury Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:34
                      Saga ujęła mnie właśnie pięknymi historiami miłosnymi i fantastyką. Realia historyczne nie grają tu wielkiej roli. To saga przede wszystkim obyczajowa.
                      • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 16:19
                        Co rozumiesz przez realia historyczne? Dobór kostiumów czy wydarzenia. To pierwsze jak coś pomylą ( byle nie ubrali ich w rzymskie togi ) - ok, ale wydarzenia historyczne są nieodłączną częścią fabuły.
                        Nie mówiąc już o wyglądzie.
          • lauren6 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:28
            Saga jest problematyczna do nakręcenia, bo średnio co kilka odcinków musiałoby dochodzić do całkowitej wymiany obsady.
            Chyba, że kręciliby sezonami wybrany przedział czasu, a mniej istotnych bohaterów "pomiędzy" by pominęli.
            • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:35
              Część aktorów mogła by grać po kilka ról, bo nawet w książce jest, kilka kobiet w jednym typie i podane było, że są do siebie podobne - Sol, Cecylia, Villemo, Ingrid. Pewnie kwestia charakteryzacji.
          • ladymercury Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:36
            Jest jeszcze Saga o Czarnoksiężniku, krotsza😄
            • arwena_11 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:41
              I o Królestwie światła.
              Podobała mi się też jej Tajemnica Czarnych Rycerzy.
      • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:12
        Swoją drogą, jeśli ekranizacja Szczupaczyńskiej miałaby przypominać tę parodię Taboo, którą zaserwował kiedyś tvn, to lepiej jednak nie
      • aqua48 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:49
        Chciałabym, żeby Szczupaczyńską zagrała Karolina Gruszka.
        • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:58
          Dobry typ.
      • aadrianka Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:50
        O tak! Kogo widzisz w roli profesorowej? Bo ja jakoś nie mam typu.
        • simply_z Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:52
          mysle, ze jakas krakowska akorka teatralna bylaby dobra...
        • gulcia77 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 07:23
          Widziałabym w tej roli Jadwigę Jankowską-Cieślak. Ona ma jakąś taką ponadczasową klasę. No i jest znakomita aktorką.
          • simply_z Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 16:22
            ale juz chyba zbyt wiekowa jest do tej roli. Doktorowa ma gdzies okolo 40-tki.
            • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 19:03
              Zgadza się i dlatego pomysł z Gruszką jest moim zdaniem bardzo dobry. Ona jest na tyle energiczna, że pasowałaby do tej roli.
      • enigma81 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 14:53
        Nie znałam, ale przez was siedzę teraz w pracy i czytam cichaczem ściągniętego ebooka z Tajemnicą Domu Helclów :p
        • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 16:51
          Miłej lektury!
    • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:51
      Czekam od lat na to, że któraś angielska stacja telewizyjna zdecyduje się na emisję nowej wersji kryminałów D.Sayers o Lordzie Peterze. Stary serial jest...stary. A ja jestem wielką fanką angielskich kryminałów retro.
      • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:53
        Aha, czekam też na taką wersję "Perswazji" która mnie chwyci za serce. Dotychczas się nie udało. Trailer najnowszej ekranizacjo z Dakota Johnson mnie nie przekonuje, ale zobaczymy.
        • grey_delphinum Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:54
          "Perswazje" zmiażdżone przez krytyków, ale i tak obejrzę.
          • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:08
            Ja też, czekam już, bo chyba w piątek premiera. Ale to co widzialam nie nastraja mnie pozytywnie.
        • aandzia43 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:09
          daniela34 napisała:

> Aha, czekam też na taką wersję "Perswazji" która mnie chwyci za serce. Dotychcz
          > as się nie udało. Trailer najnowszej ekranizacjo z Dakota Johnson mnie nie prze
          > konuje, ale zobaczymy.

Też czekam i też nie podobają mi się Bridgertonowie-bis czyli to co zobaczyłam na trailerze.
        • zona_glusia Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:34
          Też chcę porządną ekranizację "Perswazji".
      • grey_delphinum Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:54
        Uwielbiam angielskie kryminały retro np. "Endeavour".

Co mogłabyś jeszcze polecić?
        • hanusinamama Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:58
          Ja polecam Foyle's War (chyba wojna Foyla po polsku...ale reki nie dam). Dzieje sie w czasach II wś. Cudowne stroje. Anglicy umieją w tego typu filmy i seriale
          • grey_delphinum Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:35
            Dziękuję, zapisane!
        • daniela34 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:06
          Dalgliesh-lata siedemdziesiąte
          Father Brown ze względu na kostiumy i widoczki bardziej niż intrygę kryminalną
          Grantchester- zwłaszcza pierwsze trzy sezony

Sister Boniface Mysteries wymieniam, bo jest z tego gatunku, ale mi się nie podobało.

A poza tym najnowsze Why Didn't They Ask Evans serial mini, 3 odcinki bodajże. Nie wiem, czy ogladałas w ogóle te najnowsze ekranizację Christie (Próba niewinności, Świadek oskarżenia itd.) -te poza serią o Miss Marple i Poirocie. Lepsze, gorsze ale wszystkie warto zobaczyć.
          • grey_delphinum Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:29
            Ooo, nie wiedziałam, że nakręcili nową wersję "Dlaczego nie Evans?". Koniecznie do obejrzenia!

A inne już widziałam, niektóre sa cuduwne, nie podobało mi się tylko "ABC" z Malkovichem.

Dalglisch świetny, ale wolę Endeavoura, jeśli chodzi o postać glownego śledczego.

Brown oczywiście zaliczony, tak samo "Panna Scarlett I komisarz".
            • simply_z Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:53
              w Pannie Scarlet przeszkadzaja mi....powiekszone usta glownej bohaterki..no nie moge na to patrzec.
          • anglofillka Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:26
            To polecam jeszcze do kompletu:
            - Inspector Lewis - sequel Inspector Morse (8 sezonów).
            - Obowiązkowo Inspektor George Gently na podstawie powieści Alana Huntera. 4 sezony były ostatnio na Epic Drama.
            - McDonald&Dodds (2 sezony) - akcja serialu dzieje się w Bath, piękne widoczki.
            - Morderstwa w Midsommer - 22 sezony, już klasyka angielska.
            - Shakespeare & Hathaway - akcja w Stratford-upon-Avon. Przyjemne, nieskomplikowane.
            - Agatha Raisin - z lekka śmieszne, ale może być, piękne widoczki angielskich wsi.
            - Vera (10 sezonów) - absolutny mus. No i Shetland (6 sezonów), na podstawie powieści tej samej autorki - ale to już Szkocja.
            - Śledztwa Hetty Wainthropp - też już klasyka.

A no i Dorothy Sayers w końcu zaczęli wydawać w Polsce - na razie "Trup w wannie", w sierpniu premiera kolejnej części klasyki o lordzie Wimsey.

Mam bzika na pukncie angielskich kryminałów, szczególnie retro!
            • grey_delphinum Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:36
              Dziękuję 😊

Verę uwielbiam (rola B. Blethyn to mistrzostwo świata), "Shetland" też cudowne.

Niektórych wymienionych przez Ciebie nie znam, więc cieszę się, że tyle przyjemnego oglądania jeszcze przede mną 😊
    • katie3001 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:54
      Wiedźmin wink
    • profes79 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:57
      Aktualnie patrząc na to jak masakrowana jest klasyka fantazy to na absolutnie żadną.
      Bardzo ładnie podsumował to "kryzys wieku" - kiedyś czekało się na ekranizacje z zapartym tchem a teraz czeka się z oczekiwaniem "jak dużo spierdolą"...
    • nojabrina88 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:57
      Ósme życie
      • india-mia21 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 22:47
        O tak!
    • annpierle Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 10:59
      Zaciekawilyscie mnie, bo mnie zadne ekranizacje nie sa potrzebne. Jesli sie zachwycilam ksiazka, to wlasnie ksiazka - intryga, oczywiscie, ale glownie stylem, tym wszystkim, co tylko narracja moze oddac. Poza tym w sumie nigdy nie spotkalam sie z ekranizacja oddajaca wiernie tresc ksiazki. Ale moze nie ogladalam dobrych.
      Jedyne, co chce objerzec na ekranie, to sa krajobrazy opisywane tu i tam.
      • sueellen Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:12
        Z ekranizacjami jest tak, że w większości przypadków książka jest lepsza od filmu. Są jednak wyjątki. Przykładem jest śniadanie u Tiffaniego książka to właściwie nowelka, - czytałam w liceum i pamiętam że nie było się za bardzo czym zachwycać, ale film to mistrzostwo. Zgadzam się, że książki typu fantasy są ciężkie w realizacji i o ile twórcy filmu nie mają milionów monet do zainwestowania, hitu nie będzie i koniec. Książka o której wspomniałam to romans / dramat do którego zbyt wielu efektów specjalnych nie potrzeba. Dobrze zagrany i zgrabnie wyreżyserowany może być perełka bo historia bardzo ciekawa.
        • ursydia Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:55
          To są przede wszystkim dwie różne historie. Książka doskonała, a film jest jej uboga wersją, bo zrobili z tego komedię romantyczną. I ta snującą się przez cały film Olivia (ukochana Papaya).
          Wymowa książki została w filmie okaleczona. Nie dziwi, że autor bestsellerowej powieści był ekranizacją mocno rozczarowany.
    • potworia116 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:00
      Na ogół niechętnie oglądam ekranizacje lubianych książek, chyba że biorą się za nie wybitni reżyserzy. Ale przeczytałam ostatnio świetne Trans i pół, bejbi, barwny portret nowojorskiej trans społeczności, czytadło, ale napisane z werwą i przenikliwością, dobrymi postaciami, błyskotliwymi, idealny materiał na mini serial. Nie wątpię zresztą, zważywszy na popularność książki, że ktoś się zainteresuje.
    • beataj1 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:04
      Może 7 Ew Stephensona. Albo seria Czarne Kamienie Bishop. Czyli fantastyka.

Generalnie mam problem, bo najbardziej podobają mi się książki, których część uroku tkwi w warstwie językowej (Pratchett, Gaiman, Adams etc) a to jest ciężko przekładalne na język kina.
    • quelquechose Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:14
      Eh, ja się ostatnio strasznie rozczarowałam wszelkimi ekranizacjami (Wiedźmin, Fundacja, nawet Diuna nie do końca) - oglądać się tego nie da, więc może rzeczywiście poddaję się w tym temacie.

Co do Chmielewskiej, to rzeczywiści jakoś brakuje ekranizacji - może tego by nie spieprzyli za bardzo?
      • frozenwildberry Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:40
        Też mam takie wrażenie że ostatnie ekranizacje nie są za dobre. Mamy teraz tak ogromne możliwości technologiczne i myślę że wytwórnie się tym zachłysnęły. Teraz w filmach najważniejsze są efekty specjalne, przesadna polityczna poprawność a fabuła jest gdzieś tam na szarym końcu.
        Mówię tu głównie o filmach wielkiego ekranu. Produkcje oryginalne serwisów streamingowych są całkiem spoko
    • nenia1 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:23
      Zły Tyrmanda.
      • ingryd Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:58
        Wlasnie zekranizowano "Filipa" w rez Michala Kwiecinskiego (konkurs glowny 47 FPFF)

(choc tez wolalabym zlego)
      • lea_233 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 17:13
        Ooo tak Zły Tyrmanda.
    • feiticeira Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:41
      Pan Lodowego Ogrodu, ale bałabym się, że spartolą jak Wiedźmina
      • mama-ola Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:44
        Z ust mi to wyjęłaś. Kocham Pana Lodowego Ogrodu. Wiedźmina też - i w związku z tym nie dałam rady oglądać tego serialu.
    • aadrianka Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:48
      Srebrne krzesło. Od tej części zaczęłam czytanie Opowieści z Narnii i ta jest moją ulubioną.
    • andaba Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:52
      Absolutnie nie są mi do szczęścia potrzebne ekranizacje, zawsze są rozczarowujące. Te które mi się podobały (Nad Niemnem, Pożegnanie z Afryką, Przeminęło z wiatrem - choć w tej ostatniej wielu wątków mi brakowało, gdy już przeczytałam książkę) obejrzałam wcześniej niż przeczytałam.
      W drugą stronę to chyba jedynie Sienkiewicz- bo czytać nienawidzę, ale trzy godziny, zamiast trzech tomów, to jest ok.
    • kiddy Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:57
      Seria "Malowany człowiek" Petera Bretta. Od lat chodzą plotki o ekranizacji, ale jak na razie nic konkretnego z tego nie wynikło.
    • chebellacosa92 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 11:59
      Nie czekam, bo scenarzyści zawsze coś spieprzą, wolę pozostać przy pierwotnej formie.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:06
      Trochę na "Hyperion". Ale też na zasadzie "ciekawe, co spieprzą".
    • chersona Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:09
      serię fantasy Zwiadowcy - ze względu na córkę
    • fornita111 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:43
      Nie ksiazla a komiks- Thorgal. Za dobrze zrealizowany serial bym sie dala pokroic wink
      • feel_good_inc Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:19
        Najlepsze co obecnie mogłabyś dostać, to serial w którym Thorgal grałby rolę drugoplanową, Kriss de Valnor byłaby Murzynką i główną protagonistką, która zajmowałaby się walką z patriarchatem. Już tego lata w Disney+.
        • fornita111 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:47
          Nudzisz
        • fornita111 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:51
          I nie, nie zesralabym sie oburzeniem, gdyby Thorgal byl blondynem/czarnoskorym/nie mial dzieci. To fantystyka, nie swieta ksiega, jak zrobia fajnie i z rozmachem, to moga sobie do woli zmieniac.
          • ursydia Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:58
            👍❤️
    • feel_good_inc Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 12:52
      W obecnej rzeczywistości kinematograficznej i politycznej nie czekam na nic. Może za dekadę, jak splajtuje Netflix i tłumek polityczniaków od woke culture przyniesie tyle strat, że w końcu wypieprzą ich na zbity pysk...
      • kropka_kom Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 15:26
        feel_good_inc napisał:

> W obecnej rzeczywistości kinematograficznej i politycznej nie czekam na nic. Mo
        > że za dekadę, jak splajtuje Netflix i tłumek polityczniaków od woke culture prz
        > yniesie tyle strat, że w końcu wypieprzą ich na zbity pysk...
        >
        nie wiem czy myślimy tak samo ale po tym jak dodali watek gejowski do przygod Ani z Zielonego Wzgorza to aż strach się bać...
    • ingryd Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:26
      ogolnie to z zasady nie ogladam zadnej ekranizacji ksiazek ktore mnie poruszyly, po prostu boje sie ze film zburzy mi moje emocje wywolane lektura, wyobrazenia o postaciach, czy partacka robota aktorska i rezyserska...
      (choc czasami ciekawosc bierze gore i jednak odwaze sie na #seanszgrozy ze skutkiem czesto wielkiego absmaku ale zdarza sie ze i zachwytu)

mam tez opory jesli chodzi o adaptacje powiesci na sceny teatralne...
      w tym roku ODWAZYLAM sie na bilety ( przyszly sezon) na Prousta (Guermantes) w Comedie Française i Tokarczukowa (prowadz swoj plug..) w Theatre Odeon i mam nadzieje ze nie bede zlorzeczyc
    • mama-ola Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:50
      Po przeczytaniu trylogii Silos - Zmiana - Pył bardzo chciałam to zobaczyć, szukałam informacji, czy to sfilmują. Okazało się, że ktoś kupił prawa, że ma to być, nawet wybrano aktorkę, ale filmu/serialu ciągle nie ma...
      • asiairma Re: Książki na których ekranizacje czekasz 15.07.22, 16:23
        Oooo, to bym obejrzała z przyjemnością.
    • bi_scotti Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 13:57
      Zaraz przeczytam watek ale pierwsza odpowiedz jest od milioniow lat ta sama: Hans Habe "Off Limits" - gdybym miala pare millions, pewnie sama bym zainicjowala production wink Cheers.
      • ladymercury Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:21
        Ja bym chciała kolejne odcinki Brunettiego Donny Leon i serię Longworth o sędzim Verlaque
    • zona_glusia Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:43
      Pod koniec roku wyjdzie nowy film Lantimosa "Biedne istoty". Książka jest pastiżem powieści wiktoriańskich i jestem ciekawa jego interpretacji.
    • nangaparbat3 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 16:56
      Mnie się marzy ekranizacja "Mesjaszy" Gyorgy Spiro.
      • zona_glusia Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 17:09
        Chciałabym wznowienia, bo ta książka jest nie do dostania.
        • nangaparbat3 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 13.07.22, 22:37
          No popatrz-moją kupiłam w Taniej Książce. Ale to było chyba kilkanaście lat temu.
        • livia.kalina Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 00:34
          Można kupićsmile

www.gandalf.com.pl/b/mesjasze/
          • livia.kalina Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 00:34
            Przepraszam- tam faktycznie nie, można tu, choć o wiele drożej:
            allegro.pl/listing?string=Mesjasze%20Gyorgy%20Spiro
            • maj18-98 Re: Książki na których ekranizacje czekasz 14.07.22, 18:07
              Wiedźmina, z wiedźmińskim językiem i dowcipem, Baśniobór, Egipcjanin Sinuhe i Medicus,wiem ,że te dwie ostatnie zostały zekranizowane ale mi się nie podobały,

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka