Dodaj do ulubionych

Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdrosnym

13.07.22, 15:12
mężu albo żonie. Zazdrosnym, kontrolującym, skrzywionym. Musi to być osadzone w małżeństwie . Filmy lub książki. Najlepiej takie w których osoba zazdrosna jest dobrze scharakteryzowana, jej myśli i uczucia opisane w pierwszej osobie.

Mam Kevina z bezpiecznej przystani (książka - film jest zbyt spłycony). Sypiając z wrogiem, niewidzialny człowiek też są już na liście ale niestety ich postaci są dość płytkie.

Odpada lalka, fatalne zauroczenie czy wszystkie powieści inne o stalkerach. Musi być mąż albo żona (ewentualnie stały partner) . Nic mi więcej nie przychodzi do głowy..
Z góry dzięki
Obserwuj wątek
    • bylam.stara.mostowiakowa Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 15:35
      Za zamknietymi drzwiami B. A. Paris- kilka lat temu bardzo reklamowana jako thriller, ale bardzo przeciętna i przewidywalna.
      • raczek47 Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 15:40
        Kristin Hannah "Wielka samotność " -narracja prowadzona jest z perspektywy córki małżeństwa,w którym mąż jest chorobliwie zazdrosny.
        • sueellen Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 15:49
          Super - sprawdze. Dzięki!
          • grey_delphinum Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 15:57
            Niestety, najlepsze scenariusze pisze życie - jest mnóstwo podcastów kryminalnych o tej tematyce. Może pójdziesz w tym kierunku?
            • sueellen Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 18:08
              Musi być książka lub film niestety.
              • sueellen Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 18:09
                Fabularny (nie dokumentalny)
          • szczepka75 Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 19:38
            sueellen moge ci wyslac "za zamknietymi drzwiami" jak chcesz.
            w UK mieszkam wiec to nie problem
            • sueellen Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 22:09
              Już mam, dzięki. Ebook na Kindla mam za darmo smile
    • nojabrina88 Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 18:16
      m.facebook.com/groups/filmidlo/?ref=m_notif¬if_t=feedback_reaction_generic

Możesz tutaj zapytać, zawsze jest odzew i ludzie nie zawodzą smile
      • raczek47 Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 18:25
        Jak ewentualnie stały partner,nie małżonek,to jeszcze przychodzi mi do głowy Vanilla Sky.
        Stary, ale świetny ciągle.
        • grey_delphinum Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 18:37
          W "Dziewczynie z pociągu" jest motyw kontrolującego męża (kontroluje obie żony).
          • sueellen Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 19:14
            Zapomniałam o tym kompletnie!
        • sueellen Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 19:16
          Oglądałam vanilla sky ale tam była dziewczyna nie traktowana poważnie? Taki f friend?
    • szafireczek Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 18:49
      Filmy:
      Kobiety z 6. piętra
      Zona doskonała
    • hydra-wydra Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 19:35
      Otello
    • beaucouptrop Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 20:17
      Vicky Christia Barcelona z doskonałą neurotyczna Penelope Cruz.
    • beaucouptrop Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 20:20
      Basen z Romy Schneider i Delonem. Tutaj raczej wszystko rozgrywa się w polslowach i atmosferze.
    • asia_i_p Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 20:24
      Choromański "Zazdrość i medycyna".
      • asia_i_p Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 20:26
        No i oczywiście "Rebeka" Daphne du Maurier, chociaż tutaj zazdrość nie idzie w kierunku kontroli, tylko obsesji bardziej.
    • mika_p Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 13.07.22, 22:50
      A "Sypiając z wrogiem" z Julią Roberts? Raz to oglądałam dawno temu, ale jakoś mi się kojarzy
    • livia.kalina Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 14.07.22, 00:01
      "Kochankowie z Warszawy" i dalsza część "Śmierć Bazylego" oraz "Potrójny ślad" Elżbiety Szemplińskiej-Sobolewskiej.
    • potworia116 Re: Ematka wie wszystko książki i filmy o zazdros 14.07.22, 08:03
      Myślę, że Gaslightening jako pozycja obowiązkowa. Każdy powinien wiedzieć skąd wzięło się to określenie i na czym zasadza się manipulacja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka