Dodaj do ulubionych

Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko

13.07.22, 21:06
Dziewczyny, potrzebuję porady, a właściwie dwóch, bo blender i to drugie nie mają nic wspólnego wink
Szukam blendera ręcznego. Mam różne, teoretycznie mocniejsze i droższe, Brauna jakiegoś super hiper, ale najlepszym ever jest dogorywający powoli Philips Promix HR1676. Już ich nie robią, a on od lat miksuje jak szatan, wychodzą spod niego gładziutkie tahini (z gołych ziaren) i aksamitne hummusy. Użytkuję go oczywiście karygodnie niezgodnie z instrukcją, zajeżdżam, ale on się nie nagrzewa, jest niemal nie do zarżnięcia. Tyle, że jest tak czymś już umorusany w środku, że obawiam się, że padnie (no i jak mówię, ma swoje lata, z 8 albo cos koło tego), ale to nadal najlepsze co mam, a mam tych blenderów, młynków i robotów parę. Gdybym wiedziała, to kupiłabym na zapas, no ale^^ Czy i co ematki mogą mi polecić, jeśli chodzi o mocarne żyrafki? Wysokoobrotowego kielicha nie chcę, bo raz, że nie mam już miejsca, a dwa, że z kielicha to zawsze wincyj skrobania ze ścianek niż miksowania, jeśli chodzi o gęste, ciężkie pasty.

A druga sprawa, to potrzebuję czegoś do próżniowego pakowania żywności. Czyli pewnie jakiegoś urządzonka i stosownych opakowań, i tu w ogóle nie mam pojęcia, co z czym. Pomożecie?
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 13.07.22, 21:33
      ze swojej strony moge polecic zyrafe boscha, mam juz dosc leciwy model powermaxx 750W, ale przezyl kilka innych, tez zajezdzam i sie nie skarzy

pakowarke prozniowa mam foodsaver ostera, tez juz troche przezyl, mozna dokupic pojemniki w roznych pojemnosciach
      • madzioreck Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 01:05
        mysiulek08 napisała:

> ze swojej strony moge polecic zyrafe boscha, mam juz dosc leciwy model powermax
        > x 750W, ale przezyl kilka innych, tez zajezdzam i sie nie skarzy

Dzięki, poszukam, popatrzę smile

> pakowarke prozniowa mam foodsaver ostera, tez juz troche przezyl, mozna dokupic
        > pojemniki w roznych pojemnosciach

O widzisz, pakowarka. Rozumiem, że pakowarka i pojemniki to tak jakby komplet, w sensie, że pojemniki nie są uniwersalne?
        • jednoraz0w0 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 01:25
          foodsaver i oster to dwie różne marki jednego producenta i Oster nie robi tych urządzeń do zasysania. Ale robi żyrafki smile
          tak, cały model biznesowy polega na tym, że urządzenie jest dość tanie a dokupuje się do niego woreczki albo pojemniki. Coś jak z drukarkami. Tzn jak kupujesz to urządzenie to jakiś starter kit to ma, ale niekoniecznie pojemniki.
          • mysiulek08 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 01:40
            jakie to ma znaczenie? kupowalam na stronie ostera nie rozkimajac producenta

akurat woreczki sa tanie, pojemniki drozsze ale wielorazowe
            • jednoraz0w0 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 04:30
              jest foodsaver, nie ma foodsavera ostera, więc na stronie ostera go nie znajdzie, po prostu. Dla mnie nie ma żadnego znaczenia, ale dla kogoś kto szuka produktu może mieć.
              • mysiulek08 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 04:59
                Jak nie ma jak jest, przynajmniej u mnie

www.oster.cl/sellado-al-vacio

i do tego sie od odnosze
                • jednoraz0w0 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 05:12
                  ale że ona tego w Chile będzie szukać? smile
                  to nie jest strona producenta, to jest najpewniej strona jakiegoś przedstawiciela na Amerykę Łacińską czy coś w ten deseń.
                  w Polsce foodsaver ma swoją stronę: www.food-saver.pl
                  • mysiulek08 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 05:38
                    u nas tez jest osobna strona, ale twierdzilas, ze na stronie ostera nie znajdzie, w PL nie znajdzie, bo oster wPL sprzedaje tylko sprzet fryzjerski a ja, powtarzam, odnosze sie tylko do tego, ze foodsavera kupilam na stronie ostera, jako, ze jest to jeden producent, o czym zreszta ty wspomnialas, i nie tracilam czasu na poszukiwania co, gdzie, dlaczego tak a nie inaczej, zreszta jesli wrzuci w wyszukiwarke 'pakowarka prozniowa' to i tak ' wypluje' foodsavera na pierwszych miejscach

ps
                    ze ci sie chce roztrzasac tak nieistotne sprawy
                    • jednoraz0w0 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 06:00
                      No bo na stronie ani w sklepie Ostera, amerykańskiej ani europejskiej, nie znajdzie.
                      A czy madzioreck wpadłaby sama z siebie, żeby szukać na chilijskiej, to wątpię smile ja w życiu.
                      To, że akurat tak jest w Chile, to najpewniej wynik jakichś kontraktów z dystrybutorem na zasadzie "damy wam tego foodsavera ale jak jeszcze weźmiecie ostera (lub na odwrót), tyle, ze bez kasy na marketing". Na 99,9999% tak jest, bo widzę, że sprzedają tam - i tylko tam - zestawy foodsaver+jakieś gary Ostera, które są na wyprzedaży, więc upchnęli tam u Was stock który zalegał w Stanach.

PS
                      że tez ci się chce roztrząsać tak nieistotne sprawy wink
        • mysiulek08 Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 01:46
          w teorii niby nie, pojemniki, ale wszystko zalezy od koncowki wysysajacej powietrze, moja pakowarka obsluzy inne pojemniki ( i nowsze z tej samej firmy) jesli bedzie adapter/przejsciowka

sa tez systemy typu 'zyrafka' do nich potrzebne sa inne worki, z zaworkiem, sporo tego typu sprzetu jest, ja moge wypowiadac sie tylko o pakowarce foodsaver i pojemnikach ( nowego typu nie mam, brak przejsciowki), sprawdza sie, niektore produkty, np ryby, trzeba przed wyssaniem podmrozic
    • aurinko Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 01:15
      Poszukaj punktu napraw małego agd i oddan na przegląd, wyczyszcza, nasmaruja, będzie śmigał jeszcze 10 lat Starazej daty sprzęty są o wiele bardziej wytrzymałe niż obecne.
      Co do próżni, to ja mam zgrzewarkę z lidla, można pakować w soecjalne worki (ma tez funkcje na mokre,miękkie i delikatne), w zestawie jest wężyk do pojemników próżniowych (pojemniki trzeba dokupić sobie).
      • madzioreck Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 13:07
        aurinko napisała:

> Poszukaj punktu napraw małego agd i oddan na przegląd, wyczyszcza, nasmaruja, b
        > ędzie śmigał jeszcze 10 lat Starazej daty sprzęty są o wiele bardziej wytrzyma
        > łe niż obecne.

Może i to jest jakaś myśl, bo na razie pracuje bez zarzutu. Choć on w sumie pochodzi już z czasów, kiedy już niby nie miał prawa tyle wytrzymać wink

> Co do próżni, to ja mam zgrzewarkę z lidla, można pakować w soecjalne worki (ma
        > tez funkcje na mokre,miękkie i delikatne), w zestawie jest wężyk do pojemników
        > próżniowych (pojemniki trzeba dokupić sobie).

O, fajnie, nawet jest na stronie.
    • afro.ninja Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 06:11
      Moj kenwood ma 11 lat i daje radę, choć przy blendowaniu wydaje dziwne dźwięki. Sprzety agd nie są wieczne.
      Hello???- krzyczy mój czterdziestoletni mikser.
    • matacznik Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 07:08
      madzioreck napisała:

> potrzebuję porady, a właściwie dwóch, bo blender i to drugie nie mają nic wspólnego wink
      >
      Fun fact: dwa dni temu widziałem w sieci blender kielichowy z funkcją próżni (choć odsysał powietrze tylko ze swoich blenderowych naczyń).
      • afro.ninja Re: Blender i próżnia, bo ematka wie wszystko 14.07.22, 07:12
        Tak, są trzy razy droższe. Faktycznie to taki fun?!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka