Dodaj do ulubionych

To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków

14.07.22, 10:10
... na wakacje.
Sposoby na drożyznę według pana ministra:

- Dlatego (przez wysokie ceny - red.) jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach - mówi Czarnek. Minister został zapytany o to, czy to oznacza, że zrezygnuje z jedzenia w lokalnych knajpach. - Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej - powiedział dalej.

Oto rady ministra, który zarabia 220 tys. Jeszcze jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:12
      Jeszcze można zbierać chrust, jak już wiemy, i ocieplić dom przed zimą.
      Dzięki opatrzności za takich mądrych liderów i ich światłe rady, co my byśmy bez nich zrobili!?
      • gama2003 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:50
        Ale czy tego chrustu wystarczy na opał i na ocieplenie ? Po tych masowych wycinkach ostatnich lat ?
        • zuzanna_a Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 12:57
          można użyć słomy.
          najlepiej z butów od tych wszystkich pisowskich polityków.
          na pewno wystarczy.
    • woman_in_love Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:14
      możesz się przytulać

• iwoniaw Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:40
        woman_in_love napisała:

> możesz się przytulać
        >
        >

Gdy myślisz, że najgorszy to bylby mir ruski,
        A tu znów pomysłami błyszczy Marek Suski...
      • martishia7 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:45
        To jest akurat fejk. ALe dobry, ktoś się wczuł w postać Marka S.
        • livia.kalina Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:47
          To jest dlatego dobry bajt bo przy głupocie suskiego bardzo prawdopodobny.
          • turzyca Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:25
            Ja ostatnio przeczytałam w Aszdzienniku artykuł i nie mogłam uwierzyć, że to był fejk. To było tak głupie i zarazem tak bardzo w stylu naszych rządzących, że nie byłam w stanie odróżnić tego od normalnych niusów.
            I to jest przerażające.
        • triss_merigold6 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:22
          Ale wpisuje się w postać naszego bystrzaczka.
        • kub-ma Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:46
          martishia7 napisała:

> To jest akurat fejk. ALe dobry, ktoś się wczuł w postać Marka S.

Niedobrze, że ktoś robi takie fejki, ale nadal uważam, że w przypadku tego pana (i nie tylko) powinno nastąpić szybkie zrozumienie, że nie wszystko co jest w głowie musi być wypowiadane.
      • kub-ma Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:46
        Pan Suski powinien jak najszybciej zrozumieć, że nie wszystko co się plącze po głowie, należy wypowiadać głośno.
        • alicia033 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 15.07.22, 06:49
          kub-ma napisała:

> Pan Suski powinien jak najszybciej zrozumieć, że nie wszystko co się plącze pogłowie, należy wypowiadać głośno.
          >

ekhm, to jak oczekiwanie, żeby leopard zrzucił swoje cętkiwink
          • tanebo001 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 15.07.22, 06:53
            Na szczęście. Bo jak tak dalej pójdzie to na wiosnę widzę w Polsce scenariusz rodem ze Sri Lanki...
          • extereso Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 15.07.22, 07:38
            Ale po co, mówi co myśli i jak prosperuje.
    • kub-ma Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:49
      "Znajomi zaproszą na obiady"
      Rozumiem, że znajomi zarabiają dwa razy więcej niż pan minister i mogą mu te obiady sponsorować
      • mamkotanagoracymdachu Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:58
        kub-ma napisała:

> "Znajomi zaproszą na obiady"
        > Rozumiem, że znajomi zarabiają dwa razy więcej niż pan minister i mogą mu te ob
        > iady sponsorować
        >

Może wszyscy pójdziemy na obiad do Czarnka?
        • 7katipo Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:18
          To by była.niezła akcja. Taka oddolna, społeczna.
          Ktoś wie, gdzie on mieszka? 🤔😅
      • grey_delphinum Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 10:59
        A najlepsze jest to, że nie ma słowa o rewanżu.
        Paskudne podejście. Takie typowo pisowskie "bo nam się po prostu należy".
        • mamkotanagoracymdachu Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:11
          grey_delphinum napisał(a):

> A najlepsze jest to, że nie ma słowa o rewanżu.
          > Paskudne podejście. Takie typowo pisowskie "bo nam się po prostu należy".

Z rewanżem to byłoby raczej bez sensu, nie? Gdzie tu oszczędność?
          • grey_delphinum Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:12
            W sumie racja 😉
        • gulcia77 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:38
          Tym sposobem wróci do polszczyzny stare, piękne słowo "pieczeniarz".
      • woman_in_love Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:21
        ci "znajomi" to:
        1) samorządowcy - obiady na koszt samorządu
        2) wydawcy podręczników - obiady "biznesowe"
        3) lobbyści
        4) inni chętni na publiczne kontrakty, dotacje i stołki
        • jowita771 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 13:17
          Czyli za obiady tego knura zapłacimy my, bo on będzie oszczędzał, a nas stać.
      • livia.kalina Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 15.07.22, 00:06
        >"Znajomi zaproszą na obiady"
        >Rozumiem, że znajomi zarabiają dwa razy więcej niż pan minister i mogą mu te obiady sponsorować

Może to jacyś niemieccy znajomi i należy ich objadać patriotycznie!
    • biala_ladecka Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:04
      A nauczyciele np. moga wyjadac kanapki uczniom.
      • gaskama Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:08
        No ale to dopiero od września. A jak przebiedować lato?
        • mamkotanagoracymdachu Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:11
          gaskama napisała:

> No ale to dopiero od września. A jak przebiedować lato?

Latem to szczaw i mirabelki.
        • kachaa17 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:40
          Latem są grzyby, jagody, poziomki i maliny - z lasu za darmo smile
      • 7katipo Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:19
        Zwłaszcza w piątki - te z wędliną, co katechetka dzieciom zabierze 🤣
      • kub-ma Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 11:44
        biala_ladecka napisała:

> A nauczyciele np. moga wyjadac kanapki uczniom.

Ależ to jest genialne smile
        Na początku lekcji wszyscy będą pokazywać co mają na drugie śniadanie.
    • brytyjska.mgla Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 12:07
      Ciekawe, czy po tej wypowiedzi pan minister będzie miał jakichś znajomych big_grin Co za bezczelny i roszczeniowy buc.
      Ale coś w tym jest, że jeśli zamieszka się w jakimś atrakcyjnym miejscu, niektórzy (podkreślam!) znajomi czy członkowie rodziny dostają nieuzasadnionego przekonania, że powinni zostać zaproszeni, ugoszczeni, wykarmieni i obwiezieni po okolicznych atrakcjach i to na nasz koszt. Oczywiście rewanżu nie ma mowy, bo u nich nie ma przecież miejsca, nie mają tyle wolnego ani ich nie stać! Zawsze zdumiewa mnie taka skalaroszczeniowości. Ja wiem, że kiedyś jeździło się po rodzinie na wakacje, spało razem na podłodze i jakoś to było, ale czasy się jednak zmieniły.
      • sophia.87 Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 13:10
        Ja na miejscu jego znajomych zainwestowalabym w baner z napisem "kwarantanna" 😂
    • taki-sobie-nick Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 14.07.22, 23:58

> Oto rady ministra, który zarabia 220 tys.

Rocznie, żeby była jasność.
    • hanusinamama Re: To już wiem skąd pomysł wysłania mi bombelków 15.07.22, 15:56
      Jak to przeczytałam to sobie wyobraziłam miny znajomych Czarnka:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka