Dodaj do ulubionych

Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe?

14.07.22, 10:36
Dostałam wiadomość z takim określeniem, pisanym przez zero, od dalszego znajomego z pracy. W kontekście: kolega-współpracownik X ma duże problemy osobiste z żoną, dlatego wziął niespodziewanie tygodniowy urlop, ty i tak tego nie zrozumiesz bo jesteś typowa p0lka. Z emotikonką wink na końcu. W słownikach internetowych piszą, że to słowo ma jednoznacznie negatywne konotacje. Ale czy w takim kontekście z tą emotikonką to celowa obraza czy raczej żart? Przyznam, że nie wiem kompletnie jak zareagować, bo nie wyczuwam zupełnie intencji autora... Autor maila znany z żartów i lekkiego podejścia do życia.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 10:37
      Jak nie jesteś pewna, dopytaj, albo zignoruj.
    • ewka.n Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 10:40
      Czy jest obraźliwe? Ty i tak tego nie zrozumiesz bo jesteś typowa p0lka wink
    • woman_in_love Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 10:42
      Odpisz mu, że nie jesteś żadna p0lka, bo utożsamiasz się z kulturą gruzińską.
    • starczy_tego Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 10:43
      Tak piszą incele vel bracia samcy, wiec wydźwięk tego słowa ma być obraźliwy. Kolega dzban
      • asia.sthm Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 11:47
        A p0lak też? Pojęcia nie miałam co zero w wyrazie potrafi narobić i które dzbany na to wpadły.
        • starczy_tego Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 12:24
          Nie pisze się p0lak bo to fajne chłopaki przecież, jedynym problemem są te beznadziejne Polki wink
      • aniani7 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 13:18
        Zalosny typek.
    • lauren6 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 11:05
      Kolega chciał być śmieszny, a wyszedł na zyeba. Jeśli go ktoś nie ustawi do pionu za młodu to wyrośnie na kolejnego dziadersa opowiadającego w pracy żarty o pedałach i głupich feministkach.
    • dramatika Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 11:39
      Określenie "p0lka" jest skrajnie obraźliwe. Nie chcesz wiedzieć tongue_out
    • aqua48 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 12:05
      Odpisałabym, że ani nie muszę rozumieć, ani mnie nie interesują jego problemy z jego żoną, a słowa Polka Polak piszę się z dużej litery.
      • la_mujer75 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 12:15
        Wielką literą.
        Żeby sie potem ten dzban nie czepiał.
        • jednoraz0w0 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 18:19
          sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Wielka-litera-czy-duza-litera;18156.html
          • leosia-wspaniala Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 19:43
            Ale wciąż duża/mała, a nie Z DUŻEJ.
          • arthwen Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 15.07.22, 03:11
            "Z dużej/z małej" to jest rusycyzm.
      • suki-z-godzin Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 15.07.22, 11:09
        Ja bym napisala "problemy z ż0ną".
    • tonik777 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 13:11
      Może zapytaj go "co znaczy pzerolka?".
    • zuzanna_a Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 13:14
      nie chcę Cię martwić, ale chyba nie doczytałaś jak bardzo to słowo jest obraźliwe.

w zasadzie gdyby napisał - kolegi żona się puszcza, ale ty kolegi nie rozumiesz, bo taka sama z ciebie latawica - i emotka uśmiechu - to uśmiech - nie zmienia kontekstu.

p0lka to kobieta roszczeniowa, pewna siebie mimo tego że nic nie oferuje poza "sobą" czyli swoim ciałem, bo w głowie pusto - dodatkowo gardząca innymi, puszczalska, lecąca na obcokrajowców i kasę, dodatkowo uznawana za osobę z problemami z higieną, która pod grubą tapetą i obcisłymi sukienkami skrywa brud, epatująca swoim zachowaniem i wywyższająca się mimo że nie ma czym. skupiona na lajkach, tym by było o niej głośno a jej publiczne zachowanie przynosi wstyd.

nie wiem co po takim tekście ma oznaczać uśmiech, ale kolega poleciał mega chamsko i tylko jedno słowo mi się jako odpowiedź nasuwa, pierwsza S, ostatnia J.
      • asia.sthm Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 13:23
        > i tylko jedno słowo mi się jako odpowiedź nasuwa, pierwsza S, ostatnia J.

Dzieki za wyjasnienie. Emama to istna kopalnia wiedzy.
      • dramatika Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 14:35
        Wszystko się zgadza.
        Ja bym dodała, ze "p0lka" to kobieta z Polski, może nawet nie jakaś puszczalska od razu i nie myjąca się, ale prędzej pojedzie do Afryki poślubić Mokebe i razem z nim lepić chatę z goowna (tak, był taki przypadek i to niejeden) niż zainteresować się facetem z Polski. Świadczyć to ma o jej kompleksach przejawiających się w nienawiści do wszystkiego co polskie.
        • iwles Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 15.07.22, 06:28

Dramatis, biedny incelek, musi się dowartościować 😁
    • nuclearwinter Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 13:32
      Słowo - znak rozpoznawczy incelstwa. Ja bym się obraziła, za słowo i za pasywno-agresywny uśmieszek na końcu zdania.
    • triismegistos Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 13:54
      Odpisz mu "masz rację, nie zrozumiem 😉" i storpeduj ten urlop, przecież nie będziesz chłopa wyprowadzać z błędu 🙂
    • klaramara33 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 15:03
      No mnie uraziłoby to
    • ichi51e Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 18:17
      napisz ze nie znałaś tego określenia teraz już znasz bo internet wyjaśnił. dodaj ze sobie zapamiętasz. na końcu daj uśmiech.
      niech on się zastanawia
      • piataziuta Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 14.07.22, 18:32
        🤦
    • jednoraz0w0 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 14.07.22, 18:22
      „Ziutku,
      Nie bardzo rozumiem co chiałeś przez swój e-mail wyrazić, specyficzna pisownia plus niekompatybilne emotki dodatkowo spotęgowały moją konfuzję. Możesz wykaśnic, jakie miałeś intencje i jaki cel chciałeś osoiągnąć, wysyłając mi tę wiadomość?”
    • panna.nasturcja Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 15.07.22, 03:03
      Zgłosiłabym do HR lub dyrekcji, zależy jakiej wielkości firma i jak zarządzana.
      To jest spore chamstwo a kolega, w przeciwieństwie do Ciebie, wie że to słowo jest obraźliwe, emotka tego nie zmienia.
      • eriu Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźl 15.07.22, 09:46
        Dokładnie. Jak znajomy jest takim chamem to niech HR o tym wie. Bycie znajomymi w pracy to jedno, ale jakiś poziom trzeba trzymać zachowań.
    • vivi86 Re: Czy słowo "p0lka" w mailu jest obraźliwe? 15.07.22, 10:48
      W tym kontekście i jeżeli macie tego typu poczucie humoru - żart, generalnie konotacje mocno negatywne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka