Dodaj do ulubionych

Ocieplijcie swoje domy...

14.07.22, 10:44
Już nie mam siły...

Od trzech miesięcy cała rodzina, pociotki i znajomi próbują kupić przez internet węgiel na zimę dla naszych seniorów. Do tej pory bez szans, bo system zawiesza się w kilkanaście sekund po otwarciu sesji.

Ale z "dobrych rad" rządu wynika, że węgla po prostu nie będzie dało się kupić, masakra.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:46
      I pomyśleć, że swego czasu hasło "trzeba było się ubezpieczyć" skutkowało upadkiem Rządu...
      • leosia-wspaniala Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:11
        No. A jak pomyślę, że pisiory dalej peerdolą o ośmiorniczkach i elitach, podczas gdy Czarnek każe mniej jeść, to serio myślę, ze jestem postacią w jakiejś testowej wersji simsów.
        • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:20
          Pisiory sobie mogą, ale że ludzie to wciąż kupują, to jest fascynujące.
          • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:25
            runny.babbit napisał(a):

> Pisiory sobie mogą, ale że ludzie to wciąż kupują, to jest fascynujące.

A jaka jest alternatywa?
            • martishia7 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 15:18
              Pisałam to nie raz, napiszę jeszcze raz - PO jakoś mnie nigdy nie pociągała, uważam ich przede wszystkim za stanowczo zbyt kościółkowych jak na moje upodobania. Podzielam pogląd, że nie mieli rozmachu, wizji i dalekosiężnych planów, tylko bieżące "administrowanie". Ale, kurna, ciepła woda w kranie i względnie poprawne administrowanie zaczyna w moich oczach mocno zyskiwać na atrakcyjności.
            • natalia.nat Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:32
              dyzurny_troll_forum napisała:

> A jaka jest alternatywa?

Jeżeli nie widzisz alternatywy w tej rzeczywistości w jakiej się znaleźliśmy dzięki rządom Potworów i Spółki, nie widzisz afer i przekrętów na skalę wprost niewyobrażalną, to znaczy że nie chcesz jej widzieć.
            • kicifura Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 15:50

> runny.babbit napisał(a):
              >
              > > Pisiory sobie mogą, ale że ludzie to wciąż kupują, to jest fascynujące.
              >
              >
              > A jaka jest alternatywa?
              >

Jedyna alternatywa gorsza od PiS to jest onuce komfederackie, ale oni szans nie mają, więc wystarczy iść do wyborów i zakreślić cokolwiek.
          • langsam Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:38
            Ale co cię dziwi? Przecież wyborcy PiS byli w swoim czasie przekonani, że 500+ nie beirze się z podatków płaconych przez Kowalskich tylko z jakichś tajnych zasobów władzy. ("w elektoracie Prawa i Sprawiedliwości jest najwięcej osób (25%) błędnie przekonanych, że rząd ma własne pieniądze, z których wypłaca „500 plus”).
            • taki-sobie-nick Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:21
              A ta informacja to skąd?

Na początku PiS nadawał o uszczelnianiu VAT-u (jako źródle pieniędzy do rozdawania), ale żeby ktoś sądził, że rząd ma własne pieniądze...?

Linka proszę.
              • martishia7 Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 10:52
                Trochę mniej. Na początku było ok 25, ale spadło: wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-czy-polacy-wiedza-skad-pochodza-pieniadze-na-500-plus/p3me6ye
                • taki-sobie-nick Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 23:03
                  Ale z tego wynika także, że w rządowe pieniądze wierzy 5% wyborców Platformy i 6% wyborców Nowoczesnej.
          • leosia-wspaniala Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 20:30
            No o pisiorskich wyborcach mówię.
          • trzebasiebawic Re: Ocieplijcie swoje domy... 16.07.22, 17:21
            Nie jest fascynujące. Statystyczny wyborca pisu wpadł w pułapkę błednego koła.
            PiS dał pieniądze (dał 500 plus, dał 13, 14, dał niższy wiek emerytalny, dał wolne niedziele, dał emeryturę za 4 dziecko itp) i nawet jeśli tenże wyborca zauważył już tego dalekosiężne konsekwencje, to sytaucja ekonomiczna się tak pogorszyła (inflacja, brak surowców, podwyżki itp), że nawet jeśli zapragnie zmiany, to niekoniecznie jej dokona własnymi rękami - bo będzie się bał nieznanego, czyli tego że nowa partia rządząca pozabiera socjalne, a w obecnym kryzysie finansowym, wielu Polaków sobie tego nie wyobraża, skoro już teraz ledwo starcza od 1 do 1.
        • samawsnach Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:16
          "Czarnek każe mniej jeść"
          Nie spodziewałam się, że będę bronić Czarnka, ale czytałaś w ogóle to, co powiedział? Nic nikomu nie kazał, nawet nie sugerował. Mówił o SWOICH planach.
          • taki-sobie-nick Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:22
            To po co lazł do SuperExpressu? Nie wiedział, co to za gazeta?
    • nammkha Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:47
      Z jednej strony straszne, z drugiej strony fajnie bo to może być pierwsza zima bez smogu w Polsce;P
      • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:50
        Wręcz przeciwnie - będzie palone czym tylko sie da. Jeszcze zatęsknimy za węglem z kominków.
        • bulzemba Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:52
          100/100
          • grey_delphinum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:56
            Oczywiście, że będzie się paliło "bele czem", chyba nie sądzisz, że starsi ludzie ogrzeją cały dom piecykiem na prąd lub będą siedzieć w zimnie? (kominka nie mają).
            Wiem, że odłączą podajnik na ekogroszek i zaczną palić tym, co będzie dostępne.
            • nutella_fan Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:50
              Egoiści, co tam, że innym raka, astmę i inne gówno wywołają. To jest karalne i powinno być surowo egzekwowane. Nie masz pieniędzy na grzanie domu tak, aby nie truć innych to w nim nie mieszkaj, sprzedaj i idź do bloku, schroniska etc.
              • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:26
                nutella_fan napisała:

> Egoiści, co tam, że innym raka, astmę i inne gówno wywołają. To jest karalne i
                > powinno być surowo egzekwowane. Nie masz pieniędzy na grzanie domu tak, aby nie
                > truć innych to w nim nie mieszkaj, sprzedaj i idź do bloku, schroniska etc.

Weź wyluzuj, już nawet Niemcy jako pańśtwo zawiesili czasowo ekopierdololo...
              • livia.kalina Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:55
                Kto ma karać? PiS, który pierdoli o "ekoterroryzmie"?
              • baszkircef Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 19:12
                Ok, jak będę się widziała w niedzielę z 80 letnią schorowaną ciotką i równie starszym schorowanym wujkiem, to powiem im żeby sprzedali dom i poszli do schroniska bo to jej wina, że nie stać ich w tej chwili na ogrzanie domu. Właśnie odłączyli ekogroszek i zbieramy dla nich kartony.
                • nutella_fan Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 21:32
                  Jak jesteś taka asertywna to poświęć pluca swoich dzieci jak ci cioci szkoda.
                  • fragile_f Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:00
                    Jesteś wielokrotnym wyborca pisu, ktory, ze tylko tak przypomnę, stworzyl ten kryzys energetyczny - uwalil oze i inwestowal w ruski wegiel. Jesli chcesz miec do kogos pretensje o smog, to popatrz w lustro.
              • jednoraz0w0 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:12
                nutella_fan napisała:

> Egoiści, co tam, że innym raka, astmę i inne gówno wywołają. To jest karalne i
                > powinno być surowo egzekwowane. Nie masz pieniędzy na grzanie domu tak, aby nie
                > truć innych to w nim nie mieszkaj, sprzedaj i idź do bloku, schroniska etc.

To jeszcze powiedz, kto te nieogrzewalne domy od nich kupi.
              • little_fish Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 07:17
                "idź do bloku" - a to w bloku się mieszka i grzeje za darmo? Pacz pani...
                • kurt.wallander Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 12:15
                  Ale nie trzeba węgla kupować.
        • demono2004 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:48
          profes79 napisał:

> Wręcz przeciwnie - będzie palone czym tylko sie da. Jeszcze zatęsknimy za węgl
          > em z kominków.
          >

Podziękujmy UE, elitom sejmowym i wszystkim zwolennikom zamykania kopalń. Tych tu akurat nie brakuje.
          • sumire Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:02
            O, demono. Jak tam wojna w Ukrainie, nadal jej nie ma i to fejki z 2014?
          • mim288 Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 20:22
            Nie, podziękujmy elitom PiS za przejedzenie opłat z CO2 i uwalenie zielonej energii
      • borsuczyca.klusek Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:57
        Myślisz, że ludziska będą zamarzać czy raczej przerzucą się na palenie "starym kaloszem"?
      • lauren6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:57
        To może być powtórka toksycznej mgły z lat 50-tych ubiegłego wieku i ludzie będą umierać od siarczanów i innych syfów w powietrzu.
      • panna.nasturcja Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 17:01
        Wyciąganie wniosków to Ci mocno szwankuje.
    • lauren6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 10:59
      Zabierzcie tych seniorów na zimę do miasta. Nie ma innej rady. Nawet jeśli zdobędziecie węgiel to będzie niskiej jakości i nabawią się chorób płuc oddychając takim powietrzem.
      • grey_delphinum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:03
        Lauren, to nie rozwiąże problemu. Z pewnych względów i tak dom musi być ogrzewany. Poza tym jeden z seniorów jeszcze dorabia do emerytury, więc nie ruszy się z okolicy.
      • triss_merigold6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:18
        Ty żartujesz, prawda?
        • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:25
          No nie wiem, psy grzeją, bo się nie pocą. Miłośnicy zwierząt będą mieli tej zimy cieplej w nocy.
          • triss_merigold6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:26
            Chodziło o pomysł zabrania seniorów do siebie.
            • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:30
              A, ci nie grzeją, tylko pobierają ciepło. Ale żarty, żartami, nierząd będzie miał różne rady, bo jak za Urbana, sam się ogrzeje.
        • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:28
          triss_merigold6 napisała:

> Ty żartujesz, prawda?

Nie! Przecież wiesz dobrze, że ona jest poprostu średnio rozgarnięta...
        • rosie Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 18:26
          Trzeba będzie kazać zwolnić pokoje uciekającym przed wojną, wtedy zwolni się miejsce dla emerytów🤔.
          • bistian Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 19:21
            rosie napisała:

> Trzeba będzie kazać zwolnić pokoje uciekającym przed wojną, wtedy zwolni się mi
            > ejsce dla emerytów🤔.

Wiem, że prowokujesz, ale doczytaj. Uchodźców jest około 1 miliona, może odrobinę więcej. Emerytów jest 6 milionów. Tyle w temacie. Zabezpieczenie ich potrzeb, to zadanie rządu.
      • panna.nasturcja Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 17:03
        Bo w mieście to nie mieszkają ludzie, którzy grzeją węglem? Ich gdzie proponujesz zabrać?
        • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 17:14
          panna.nasturcja napisał(a):

> Bo w mieście to nie mieszkają ludzie, którzy grzeją węglem? Ich gdzie proponuje
          > sz zabrać?

Południe Europy proponuję... ale dla naprawdę ciepłolubów to jedynie Afryka!
        • szmytka1 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:30
          W mieście to dopiero będzie plac i Grzytqnie zębami. Wczoraj w radio zapowiedzieli upadek wielu ciepłowni. Ich też nie będzie stać na węgiel, gazu nie będzie. Ceny za ogrzewanie miejskie również poszybują.
          • taki-sobie-nick Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:32
            Szmytka, weź opanuj ten telefon.

• szmytka1 Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 15:46
              No dobrze, poprawię się. 👓⌨
    • amast Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:02
      Pomijając idiotyczny moment ( i idiotycznego doradcę) to akurat pomysł, żeby ocieplać domy nie jest zły.
      • grey_delphinum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:10
        Oczywiście, że nie jest zły, szczególnie jak się ma jakieś 20 tys na zbyciu i przede wszystkim ekipę, która tylko czeka na znak. Nie zapominajmy, że zima tuż, tuż, a w okolicy, gdzie mieszkają seniorzy, ekipę umawia się nawet dwuletnim wyprzedzeniem.

Z naszymi seniorami jest jeszcze inny problem - przekonanie, że dom ocieplony współczesnymi materiałami "nie oddycha" (czy coś w tym stylu). Nie pomagaja żadne argumenty, ech.

• amast Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:12
          > Oczywiście, że nie jest zły, szczególnie jak się ma jakieś 20 tys na zbyciu i przede wszystkim ekipę, która tylko czeka na znak. Nie zapominajmy, że zima tuż, tuż, a w okolicy, gdzie mieszkają seniorzy, ekipę umawia się nawet dwuletnim wyprzedzeniem.

No to przecież napisałam, że idiotyczny moment smile
        • thea19 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:39
          20tys? chyba za kurnik 10m2
          • grey_delphinum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:48
            Poważnie?

W ogóle się nie orientuję w temacie.
            • thea19 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:58
              poważnie. 25tys to ja wydałam w 2015 roku na nowy dom, gdzie dobry materiał i robocizna wynosiły łącznie 97zł/m2. Teraz sama robocizna to min 150zł/m2 a styropian kosztuje fortunę.
              • nena20 Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 07:31
                Nie wymyślaj, za ocieplenie domu płaciłam 60 zł za M2, piszę o robociźnie. Dom ocieplony pod koniec 2021
            • naturella Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:54
              Ja w lipcu zeszłego roku robiłam elewację, i to na już częściowo zrobione ocieplenie (na 70% domu leżał styropian). Zapłaciłam 45 tys.
        • nutella_fan Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:52
          Ale o ociepleniu domu to był czas dawno pomyśleć. Paradne, że martwią się, że dom nie oddycha, ale nie martwią się, jak ludzie obok nich będą oddychać. Pokrętna logika starców.
      • mamkotanagoracymdachu Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:20
        To całkiem podobnie jak rada, żeby się ubezpieczyć zła nie jest. Albo żeby zmienić pracę. Albo żeby jeść bułki.
        • amast Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:27
          Wiesz, ja bym się naprawdę bardzo ucieszyła, gdyby ten pan skończył tak jak jego poprzednicy w dawaniu dobrych rad. Bardzo bym się.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:31
            amast napisała:

> Wiesz, ja bym się naprawdę bardzo ucieszyła, gdyby ten pan skończył tak jak jeg
            > o poprzednicy w dawaniu dobrych rad. Bardzo bym się.

A jeszcze lepiej gdyby skończył jak ta od bułek.
            • qwirkle Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 07:37
              mamkotanagoracymdachu napisała:

> amast napisała:
              >
              > > Wiesz, ja bym się naprawdę bardzo ucieszyła, gdyby ten pan skończył tak j
              > ak jeg
              > > o poprzednicy w dawaniu dobrych rad. Bardzo bym się.
              >
              > A jeszcze lepiej gdyby skończył jak ta od bułek.

Masz na myśli tę, ktrra radziła jeść ciasteczka (broszki) gdy lodowi brakowało chleba? 🤔
              • mamkotanagoracymdachu Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 08:41
                qwirkle napisał(a):

> mamkotanagoracymdachu napisała:
                >
                > > amast napisała:
                > >
                > > > Wiesz, ja bym się naprawdę bardzo ucieszyła, gdyby ten pan skończył
                > tak j
                > > ak jeg
                > > > o poprzednicy w dawaniu dobrych rad. Bardzo bym się.
                > >
                > > A jeszcze lepiej gdyby skończył jak ta od bułek.
                >
                > Masz na myśli tę, ktrra radziła jeść ciasteczka (broszki) gdy lodowi brakowało
                > chleba? 🤔

Tę samą.
              • qwirkle Re: Ocieplijcie swoje domy... 16.07.22, 05:16
                qwirkle napisał(a):

> mamkotanagoracymdachu napisała:
                >
                > > amast napisała:
                > >
                > > > Wiesz, ja bym się naprawdę bardzo ucieszyła, gdyby ten pan skończył
                > tak j
                > > ak jeg
                > > > o poprzednicy w dawaniu dobrych rad. Bardzo bym się.
                > >
                > > A jeszcze lepiej gdyby skończył jak ta od bułek.
                >
                > Masz na myśli tę, ktrra radziła jeść ciasteczka (broszki) gdy lodowi brakowało
                > chleba? 🤔

*która
                *brioszki
                *ludowi

Telefon wiedział lepiej uncertain
      • turzyca Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:21
        I jeszcze pomińmy fakt, że PiS zlikwidował program dopłat do dociepleń domówe, wprowadzony przez PO.
        • amast Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:29
          Chyba właśnie na szybko przywraca. Tyle zrozumiałam z jakiegoś urywka przemówienia tego pana od rosnącego nosa. Ale może źle zrozumiałam, co przy jego zdolnościach oratorskich nie byłoby niczym dziwnym...
      • bei Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 20:23
        Tylko na styropian budowlańcy czekają po pół roku, a zleceń mają już na dwa lata do przodu.
    • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:02
      Niesamowite że kiedyś małe rzeczy obalały rządy. A teraz Polakom już wszystko jedno. Nieźle nas ugotowali, to potrafią dobrze.....to, i kraść.
      • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:10
        Chłopy drzewiej grzała obora. Może nie, nie ekologiczna koza, ale krowa do każdego domu?
        • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:14
          Chyba do herbu jakiegoś "kazachstanu" wmalowano alabaja. To psy, które na zimę brało się do jurty na przekładaniec do spania. Pies, kobieta, dzieci, facet, pies.
      • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:35
        runny.babbit napisał(a):

> Niesamowite że kiedyś małe rzeczy obalały rządy. A teraz Polakom już wszystko j
        > edno.

Jakie wszystko jedno? Trzeba było zrezygnować z ruskiego węgla, więc wytrzymamy, żeby nam bomby nie spadały na łeb, ruska onuco.
        • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:57
          Świat się uczy, że tolerancja dla wewnętrznych paskudności systemów, by nie psuć gospodarczych korzyści, bokiem wychodzi.
        • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:10
          Od lat mówiono, że nakłady finansowe na polskie górnictwo guzik dają bo i tak importuje się tani węgiel zewsząd (bo nawet ten z RPA był tańszy niż ten kopany w Polsce gdzie do każdej tony dochodziły 13, 14, 15, barbórki, deputaty i inne cuda wianki a do tego jest kopany w coraz bardziej niekorzystnych warunkach - w sensie coraz głębiej, drożej, niebezpieczniej). Od lat mówiono, że węgiel trzeba zastępować innymi źródłami energii. PiS pierwsze co zrobił to uwalił programy energetyki odnawialnej, które może nie spowodowałyby definitywnie że nie bylibyśmy w czarnej d., ale nie bylibyśmy w niej tak głęboko. No ale wungla mamy na 200 lat.
          • skumbrie Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:34
            >PiS pierwsze co zrobił to uwalił programy energetyki odnawialnej, które może nie spowodowałyby definitywnie że nie bylibyśmy w czarnej d., ale nie bylibyśmy w niej tak głęboko.

To, że uwalił, to akurat bardzo dobrze. Jak milionom zmarznie d... w tym sezonie, może przestaną bezkrytycznie wierzyć w to, o czym mowa na konferencjach, i bezwolnie wykonywać każde, najgłupsze nawet polecenie. Z wykształconymi big_grin ematkami na czele.
        • sumire Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:18
          Nie, trzeba było nie uzależniać całej gospodarki energetycznej od świyntego wungla. Jako konfiarz pierwszy powinieneś zawrzeć dziób w temacie, bo wam zawsze odnawialne źródła energii śmierdziały.
          • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:21
            sumire napisała:

> Nie, trzeba było nie uzależniać całej gospodarki energetycznej od świyntego wun
            > gla.

Niemcom to powiedz. Zdaje się są liderem w kwestii produkcji i wykorzystania energii wiatrowej, a tymczasem

forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/8488477,niemcy-wracaja-do-wegla-parlament-czasowa-decyzja.html
            • langsam Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:42
              A to Niemcom każe się teraz ocieplać domy, czy tez to jednak szczeropolskie władze swoim obywatelom doradzają, konfiarzu?
              • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 15:10
                To są nieważne szczegóły, podobnie jak wysokość inflacji, która u złych Niemców jest już prawie o połowę niższa, a na dodatek nie rośnie jak w Polsce.....
                • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 15:26
                  runny.babbit napisał(a):

> To są nieważne szczegóły, podobnie jak wysokość inflacji, która u złych Niemców
                  > jest już prawie o połowę niższa, a na dodatek nie rośnie jak w Polsce.....

A w niemieckim Lidlu wszystko tańsze niż w Lidlach zagranicznych, to też pewnie wina Kaczyńskiego smile
                  Jesteście pocieszne. Gęba rozdarta, że pisowcy ciągle winę przerzucają na Tuska (z czym ja się zgadzam, że to niedorzeczne), a same obarczają Jarka za wszelkie plagi tego świata.
                  Jarek nie robił niczego gorzej niż Hans - tak samo zamknął kraj na 4 spusty, a potem wypłacał jałmużnę z drukarki. Tyle że Hans jest europejskim hegemonem z prężną gospodarką, która była w stanie to wytrzymać, a my zaczynaliśmy od zera raptem 30 lat temu i w zasadzie nic nam nie rośnie od tego czasu poza długami. Pijana małpa byłaby w stanie zrozumieć, że wszelkie zawirowania światowe mają na Polskę większy wpływ niż na inne, bardzej stabilne kraje i nie trzeba być żadnym pisowcem aby to ogarnąć. Co nie znaczy, ze Jarek nie mógł przewidzieć, że zamknięcie kraju na 2 lata będzie miało dla Polski trochę inne konskewencje niż dla innych krajów europejskich.
                  • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 15:30
                    dramatika napisał(a):

> Co nie znaczy, ze Jarek nie mógł przewidzieć, że
                    > zamknięcie kraju na 2 lata będzie miało dla Polski trochę inne konskewencje niż
                    > dla innych krajów europejskich.

Myślę, że Jarek przewidział. I dlatego dokonał zamknięcia w skali dużo, ale to dużo mniejszej, niż w innych krajach. Dlatego zasługuje na wdzięczność i jesteśmy wdzięczni!
                    • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:16

> Myślę, że Jarek przewidział. I dlatego dokonał zamknięcia w skali dużo, ale to
                      > dużo mniejszej, niż w innych krajach. Dlatego zasługuje na wdzięczność i jeste
                      > śmy wdzięczni!

Jesteś wdzięczny, że tylko kopnął, a mógł zabić.
                      Ja mogłabym nawet zrozumieć dlaczego Jarek wprowadza nam socjalizm zadłużając nasze dzieci, dlaczego nakupił bezwartosciowego zajzajera za nasze oraz dlaczego klęczy przez eurokołchozem, ale dopóki nie przyzna otwarcie, że Polska nie jest krajem niepodległym i że jakiś "rząd światowy" trzyma mu nóż przy jajach, to wszystko idzie na jego konto, sorry.
                      • maadzik3 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 23:00
                        to on ma jaja?
                  • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:02
                    Pijana małpa byłaby w stanie zrozumieć, a nie jest w stanie zrozumieć polski rząd 😄 dotarłeś już do mojego pierwszego postu? Widzisz ile postów naprodukowales, żeby ostateczny przyznać mi rację - durna władza doprowadziła nas do ruiny, a głupi elektorat wciąż ją popiera.
                    • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:05
                      runny.babbit napisał(a):

> Widzisz ile postów naprodukowale
                      > s, żeby ostateczny przyznać mi rację - durna władza doprowadziła nas do ruiny,
                      > a głupi elektorat wciąż ją popiera.

Przekonałaś co najwyżej swojego chochoła, którego wystrugałaś z chrustu smile Przecież ja nigdy nie przeczyłam, że PiS doprowadza Polske do ruiny smile
                      • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:12
                        Tak, tak, i to dlatego prujesz się przez pół wątku o Putinie i Niemcach 😄
                        • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:25
                          runny.babbit napisał(a):

> Tak, tak, i to dlatego prujesz się przez pół wątku o Putinie i Niemcach 😄

Pruję się, żeby ci dziecko wytłumaczyć, że doprowadzanie kraju do ruiny w wykonaniu PiSu nie polegało na braku kupna wiatraków od Niemców - bo do tego by się ta "dywersyfikacja energetyczna" sprowadzała. PiS doprowadza Polskę do ruiny socjalizmem i szaleńczym drukowaniem kasy.
                          • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:26
                            dramatika napisał(a):

> PiS doprowadza Polskę do ruiny so
                            > cjalizmem i szaleńczym drukowaniem kasy.

A, no i oczywiście nakładaniem sankcji energetycznych na Polaków.
                          • bib24 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:29
                            to po co ciągle rozmywasz winę wskazując na rosje, putina, niemców tuska i przelatujące golębie?
                          • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 19:30
                            "Pruję się, żeby ci dziecko wytłumaczyć"
                            Ale wiesz że od protekcjonalnego tonu twoja wypowiedź wcale nie nabiera więcej sensu? Za to pokazuje że nerwy puszczają - częste przy braku argumentów.

"doprowadzanie kraju do ruiny w wykonaniu PiSu nie polegało na braku kupna wiatraków od Niemców - bo do tego by się ta "dywersyfikacja energetyczna" sprowadzała" Ari twój chochoł, jedyną osobą która pisze o kupowaniu czegokolwiek od Niemców jesteś ty😄
                    • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 17:17
                      runny.babbit napisał(a):

> a głupi elektorat wciąż ją popiera.

żadne wciąż! ja planuję poprzeć PiS w wyborach pierwszy raz...

jak niektórzy tutaj pamiętają i wypominają (ba, sam sobie wypominam) to ostatnio głosowałem na Trzaskowskiego. Przepraszam!
        • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:34
          Słuchaj, naprawdę nie musisz w każdym wątku przepychać propagandy że wystarczy wejść w tyłek Putinowi a będzie nam dobrze i cieplutko. Każdy już zna twoje poglądy. Lepiej wytłumacz jak ten mocarz, Putin, uwalił nam rozwój energetyki nieopartej na węglu, uwalił program dofinansowania ocieplenia domów, latami podlewał polskie kopalnie pieniędzmi polskiego podatnika tylko po to byśmy musieli importować węgiel, a do tego jeszcze wywindowal inflację w kosmos, że nawet jak kogoś było stać na ocieplenie domu to teraz może na połowę.
          • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:39
            runny.babbit napisał(a):

> Lepiej wytłumacz jak ten mocarz, Putin, uwalił nam rozwój energetyki nie
            > opartej na węglu

Niemcy przodowali w rozwoju energetyki nie opartej na węglu. Likwidowali kopalnie i elektrownie węglowe. I co z tego, skro podkulają ogon i do węgla wracają? smile Co, Putin im paluszki w łopaty wiatraków wpycha, czy może te wiatraki to pic na wodę fotomontaż? smile
            • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:46
              Nie, zieloni doprowadzili do likwidacji energetyki jądrowej.
              • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:52
                profes79 napisał:

> Nie, zieloni doprowadzili do likwidacji energetyki jądrowej.

A ci zieloni to nie mają w Niemczech elektoratu porównywalnego do naszych Razemków? Tacy silni ci zieloni, że wyłączyli eketrownie? big_grin
                • sumire Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:55
                  W Niemczech, w Niemczech, w Niemczech, Niemcy, Niemcy, byle tylko nic złego na matuszkę Rassiję i krótkowzroczną politykę zakochanej w niej władzuni i i jej sojuszników nie powiedzieć.
                  Żałosne.
                • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:58
                  Razemki i Konfa to by z pocałowaniem ręki wzięły poparcie jakie Zieloni mają w Niemczech smile Z pocałowaniem ręki wzięłyby połowę.
                  • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:08
                    profes79 napisał:

> Razemki i Konfa to by z pocałowaniem ręki wzięły poparcie jakie Zieloni mają w
                    > Niemczech smile

Z Niemcami zawsze było coś nie tak. To przecież zieloni chcieli w latach 70/80 zalegalizować pedofilię, a jeden z nich, znany z pedofilskich wypowiedzi, nadal bryluje w polityce z ramienia tej partii. No ale z drugiej trzeba oddać i naszemu narodowi - nic nie przebije Biedronia, który ma historię przemocy wobec matki, a jest obecnie w komisji praw kobiet i równouprawnienia smile

No ale ale, nawet gdyby ci zieloni mieli i z 20% to przecież gdyby nie poparcie reszty, to nikt by elektrowni nie zamykał. Niemcy po prostu uznali, że elektrownie atomowe nie są eko smile
                    • sumire Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:19
                      Długo nie wytrzymałeś, żeby wtrącić coś na temat swoich fiksacji. Zły dotyk boli całe życie, co, dramatiś? Stąd ta twoja obsesyjna potrzeba omawiania tematu nawet w zupełnie niezwiązanych wątkach. Kosz, btw.
                    • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:33
                      dramatika napisał(a):

> No ale ale, nawet gdyby ci zieloni mieli i z 20% to przecież gdyby nie poparcie
                      > reszty, to nikt by elektrowni nie zamykał. Niemcy po prostu uznali, że elektro
                      > wnie atomowe nie są eko smile

Najbardziej eko był (jest i będzie) rosyjski gaz płynący rurociągami nord stream oraz nord stream 2....
            • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:50
              Tak myślałam, zero odniesień do polskiej sytuacji politycznej tylko żałosne skomlenie " a Niemcy to.....".🙄 To w końcu Putin czy Niemcy nam rozmontowali energetykę odnawialną, przepuścili kasę na modernizację energetyki z UE, rozhuśtali inflację? Macie tam jakaś wspólną linię w konfie czy tylko na zmianę " a Putin, a Niemcy, a Tusk....."
              • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:56
                runny.babbit napisał(a):

> Niemcy, a Tusk

Ty dyskutujesz czy trollujesz?
                Podaję ci przykład Niemców na to wspaniałe działanie energetyki odnawialnej. Twierdzisz, że u nas by zadziałało, gdyby nie zły Kaczyński?
                • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:06
                  W Niemczech wedle danych za 2021 węgiel (brunatny i kamienny) stanowił około 30% udziału w energetyce. Energia odnawialna (słońce, biomasa, wiatr) około 40%. W Polsce na koniec 2021 roku mieliśmy odpowiednio 70% i 19%. Widać różnicę?
                  • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:11
                    profes79 napisał:

> W Niemczech wedle danych za 2021 węgiel (brunatny i kamienny) stanowił około 30
                    > % udziału w energetyce. Energia odnawialna (słońce, biomasa, wiatr) około 40%.
                    > W Polsce na koniec 2021 roku mieliśmy odpowiednio 70% i 19%. Widać różnicę?

Nie widzę żadnej. Niemcy właśnie wracają do węgla, tak im to 40% pomaga big_grin
                    Co nie przeszkadza tutejszym nikiforkom logiki wrzeszczeć, że gdybyśmy my mieli 40% tak jak Niemcy, to żadne braki energii by nam nie groziły big_grin
                • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:25
                  dramatika napisał(a):

> runny.babbit napisał(a):
                  >
                  > > Niemcy, a Tusk
                  >
                  > Ty dyskutujesz czy trollujesz?
                  >
                  😄 Dobre, konfiarski troll pyta czy trolluje.
                  Tłumacz dalej jaki związek mają Niemcy i Putin z niereformowana energetyka w Polsce, z blokowaniem energii odnawialnej. Na razie kiepsko ci idzie, ale może coś wymyślisz innego już " a bo Niemcy". Btw w UE są też inne kraje. O inflację już przestaje pytać, przecież wiadomo - to też wina Putina.
                  • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:01
                    runny.babbit napisał(a):

> Tłumacz dalej jaki związek mają Niemcy i Putin z niereformowana energetyka w Po
                    > lsce, z blokowaniem energii odnawialnej.

To ty mi wytłumacz, dlaczego w Polsce energetyka odnawialna miałaby działać, skoro w Niemczech nie działa na tyle, aby mogli zrezygnować z węgla, a i pewnie zaraz wrócą do energii atomowej. U nas Najświętsza Panienka ma wpływ na nasłonecznienie i siłę wiatru? big_grin
                    A Putin to akurat maczał paluszki w tym, aby Niemcy szli w energię odnawialną i zamykali kopalnie i elektrownie. Sami Niemcy to przyznają:
                    wiadomosci.onet.pl/swiat/jak-putin-wykorzystal-ochrone-klimatu-przeciw-zachodowi/tm5xdsq
                    > O inflację
                    > już przestaje pytać, przecież wiadomo - to też wina Putina.

Nie wina Putina, tylko wina drukowania pieniędzy przez PiS na tarcze lokdałnowe.
                    • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:10
                      Rozumiesz róznicę między "zrezygnować z węgla" a "ograniczyć wykorzystanie węgla"? Pewnie nie bo przekazu odpowiedniego nie było.
                      • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:21
                        Nie rozumie, przekaz jest Putin dobry, Niemiec zły.
                    • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:19
                      Piszesz pod swoją tezę jakoby Polska miała w całości przejść na energetykę odnawialną. Ja piszę, że PiS uwalił dywersyfikację źródeł energii, ukradł pieniądze na modernizację sieci i te za emisję też gdzieś się rozpłynęły, a to wszystko w warunkach ostrej inflacji którą sami wywołali. Wiec skończ już przynudzać o Niemcach, bo nasze problemy są w większości wywołane dramatycznie niskim poziomem zarządzania na poziomie krajowym, żeby nie napisać wprost grabieżą i uwłaszczeniem na państwowym.
                      • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:27
                        runny.babbit napisał(a):

> Ja piszę, że PiS uwalił dywersyfikację źródeł energii

Dobra. Napiszę to jak krowie na rowie i nawet nie będzie w tym słowa "Niemcy". Skup się.
                        E n e r g e t y k a o d n a w i a l n a n i e d z i a ł a
                        Skąd wiemy, że nie działa? Obserwujemy... inne kraje, które na niej bazują i które teraz są w dupie.
                        • profes79 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:34
                          Nie. Nie "bazują" i nie "są w dupie". Niemcy są w dupie nie przez energetykę odnawialną tylko przez likwidację energetyki jądrowej (co zresztą dosyć głośno mówiono od jakiegoś czasu). W dupie jesteśmy my jak się okazało, że 70% energii bierzemy z węgla którego nie jesteśmy w stanie wydobyć sami dla siebie a którego ponoć mieliśmy miec niewyczerpane zapasy.
                        • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:40
                          Sam się skup i zrozum że wasze konfederackie przekazy z partii to nie jest prawda objawiona, a chociaż kryzys energetyczny dotknie wiele krajów, to jednak nie wszystkie tak samo. Poza tym uparcie pomijasz fakt jak bardzo energochłonna jest polska gospodarka, co można było zmienić inwestując mądrze latami, zamiast rozdawać kiełbasę wyborczą i paść się u koryta
                          • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:48
                            runny.babbit napisał(a):

> można było zmienić inwestując mądrze latami

Uff, jednak zmieniłaś tę "dywersyfikację" na "mądre inwestowanie". Jest nadzieja, ze na próżno się nie produkuję tongue_out
                            Oczywiście, jak już nie ma się do czego przyczepić (bo do rozpyerniczenia gospodarki lokdałnem nie można się przyczepić z powodów ideowych), to zawsze można powiedziec, że "PiS nie inwestował mądrze". No tak, z takim odkrywczym dictum nie sposób się nie zgodzić tongue_out
                            • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 15:06
                              Myślisz, że znalazłaś sposób by wyjść z twarzą z rogu w który się zagoniłas? Nie tak prędko - skąd pomysł, że zmieniłam zdanie co do dywersyfikacji? To ty piszesz z uporem godnym lepszej sprawy, że dywersyfikacja be, pomijając wszystkie inne aspekty tego problemu, co nie tylko ja ci wytknelam w tym wątku. A teraz jednak się okazuje że te inne aspekty też są ważne..... choćby po to by próbować jakos wyjść z godnością z watku który zaczyna cię przerastać... Pro tip- przeczytaj sobie jeszcze raz od początku o co chodziło,bo najwyraźniej zapetlilas się w antyniemieckim zacietrzewieniu.
                              • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 15:14
                                runny.babbit napisał(a):

> To ty pis
                                > zesz z uporem godnym lepszej sprawy, że dywersyfikacja be, pomijając wszystkie
                                > inne aspekty tego problemu, co nie tylko ja ci wytknelam w tym wątku.

Co wytknęłaś? Że PiS "nie inwestował mądrze"? big_grin A kto się kłóci z tą ludową mądrością? big_grin
                                Ja sie kłócę z opinią, że byłoby dobrze, jakby PiS inwestował w energetykę odnawialną. No nie - nie byłoby dobrze, co pokazuje przykład innych krajów, które zainwestowały w energetykę odnawialną, przy wsparciu Putina zresztą.

Natomiast co masz na myśli pisząc "inwestować mądrze" to cholera wie, więc i ciężko się z tym kłócić tongue_out
                    • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:39
                      dramatika napisał(a):

> w Niemczech nie działa na tyle, aby mogli zrezygnować z węgla, a i pewnie z
                      > araz wrócą do energii atomowej.

Nie wrócą! Elektrownie atomowe są największym złem jakie stworzył człowiek (po samochodzie spalinowym) i program wygaszania energetyki atomowej jast na kursie i na ścieżce... Wygaszą latarnie, będą brali zimne prysznice, i siedzieli w strefach ciepła, ale atom wyłączą.
                      Wiem, szaleńśtwo! Ale co zrobisz...Nie pierwsze w wykonaniu tego narodu...
          • langsam Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 17:25
            A daj spokój. Konfa uważa odnawialne źrodła energii za spisek szatana, Żydów, masonów oraz kryjących się po ciemnej stronie księżyca hufców SS.
      • taki-sobie-nick Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 22:54
        Kiedy? Jakie małe rzeczy? Czyje rządy? Może warunki się zmieniły?
    • rb_111222333 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:08
      Można też zbierać chrust i zacisnąć zęby. Dziś czarnek powiedział, że można jeść mniej albo stołować się u znajomych. Nie do wiary jakich dziadów chcą z nas zrobić
      • triss_merigold6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:20
        A kiedyś "sorry, taki mamy klimat" przyczyniło się do przegranej PO...
        • runny.babbit Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:25
          Wyborcy opozycji są bardzo wrażliwi, byle co i od razu foch i nie będą głosować. Po elektoracie PiS spływa wszystko jak po - nomen omen- kaczce. W najgorszym razie machną tekst, że pani, oni wszyscy tacy sami, a PiS bynajmniej z bogiem i patrioci.....
      • demono2004 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:54
        rb_111222333 napisał(a):

> Można też zbierać chrust i zacisnąć zęby. Dziś czarnek powiedział, że można jeś
        > ć mniej albo stołować się u znajomych. Nie do wiary jakich dziadów chcą z nas z
        > robić

Na Polaków juz się mówi, ze są frajerami/dziadami Europy.
      • taki-sobie-nick Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 22:54
        Twierdzi, że powiedział to o własnych wakacjach. Ciekawe, czy wytoczy proces "SE".
    • triss_merigold6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:26
      Próbowaliście w Wałbrzychu z biedaszybów?
      • grey_delphinum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:35
        Nie. W jaki sposób? Po prostu jedzie się I zbiera? Jestem ignorantem w temacie.
        • triss_merigold6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:45
          Kupuje od wydobywających.
          • triss_merigold6 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:49
            Można jeszcze spróbować kupić w Czechach.
        • gaga-sie Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:59
          Dzis rozmawiałam telefonicznie z kimś z Dolnego Slaska, ta osoba mówiła, że u niej w składzie jest węgiel po chyba 2500 tys. Ja zupełnie nie orientuje się w cenach i dostępności.
          • daszka_staszka Re: Ocieplijcie swoje domy... 15.07.22, 12:14
            Ostatnio na Śląsku był 3k/tona co do jakości nie wiem bo posłuchałam.te cenę w sklepie jak kobiety rozmawialy
      • joana012 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:29
        triss_merigold6 napisała:

> Próbowaliście w Wałbrzychu z biedaszybów?
        Biedaszyby to w latach 90 tych były
    • woman_in_love Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:33
      próbują kupić przez internet węgiel na zimę dla naszych seniorów

a na kogo głosowali seniorzy?
      • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 11:47
        Co zrobisz, jak seniorzy są przyzwyczajeni do komuchów.
      • jowita771 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:31
        Słusznie, jak głosowali, to niech marzną.
        • grey_delphinum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:51
          Nasi seniorzy są tak antytypisowscy jak to tylko możliwe. Mogłabyś się od nich uczyć nienawiści (słowo zamierzone) do pisu i to "od zawsze".
          • demono2004 Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 12:59
            grey_delphinum napisał(a):

> Nasi seniorzy są tak antytypisowscy jak to tylko możliwe. Mogłabyś się od nich
            > uczyć nienawiści (słowo zamierzone) do pisu i to "od zawsze".

W mojej rodzinie podobnie.
          • damartyn Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 13:05
            Serio? Sytuacja energetyczna w większości europejskich krajów jest uzależniona od głosowania w Polsce ? Naprawdę ?-" Słuszną linię ma nasza władza", że polecę klasykiem. Weźcie poczytajcie może cos więcej niż ematkę.
            • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 14:42
              damartyn napisał(a):

> Serio? Sytuacja energetyczna w większości europejskich krajów jest uzależniona
              > od głosowania w Polsce ? Naprawdę ?-" Słuszną linię ma nasza władza",

Żeby tylko sytuacja energetyczna! Inflacja w całej Europie to wina Glapy i PiSu... Ba w Europie, w USA największa inflacja od 40 lat też przez Glapę (i jego dwórki)
              • woman_in_love Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:06
                ja przypomnę, że za Tuska tez był kryzys na świecie, ale Polska była "zieloną wyspą" bez kryzysu

można? można!

czyli jak widać kryzys na świecie czy inflacja na świecie wcale nie musi oznaczać, że w Polsce będzie też źle - co śmieszne u was nawet nie jest równie źle, tylko o wiele gorzej niz na świecie
                • dramatika Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:20
                  woman_in_love napisała:

> ja przypomnę, że za Tuska tez był kryzys na świecie, ale Polska była "zieloną w
                  > yspą" bez kryzysu

To była taka sama propaganda jak dzisiejsza pisowska. Kraj rósł i rośnie w siłę, a ludziom żyło i żyje się dostatniej. Tylko inne pelikany to łykały.
                  • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 16:41
                    Po chciało zachować poparcie "nie przesadzając z progresywnością" i giełgu mu to dało. Było pouchwalać "wbrew tradycyjnym wartościom", mieć lepszą propagandę, miejsce było, bo jak działały PISowi tekturowe czeki i tysiące wszystkiego co pinokio zrobi. Inaczej by się PISowi działo, jak by to musiał zawracać. A zewnętrzny upadek roli Polski jest nie do odrobienia.
                  • dyzurny_troll_forum Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 17:18
                    dramatika napisał(a):

> To była taka sama propaganda jak dzisiejsza pisowska. Kraj rósł i rośnie w siłę
                    > , a ludziom żyło i żyje się dostatniej. Tylko inne pelikany to łykały.

Na POwskie pelikany mówimy lemingi...
                    • yadaxad Re: Ocieplijcie swoje domy... 14.07.22, 18:13
                      Nie, propagandy sobie kompletnie przypominam. Prócz ciepłej wody w kranie, co ludziom tyle mówiło, że cieszcie się, że nie macie zatwardzenia. Kto konstatował, że może być inaczej niż umyć zęby i wy- się. PO miało plany i myślało, że -lud- sam się domyśli.