Dodaj do ulubionych

Vive la France, vive la République !

14.07.22, 14:43
14/07 jak co roku, z zupełną dysocjacją kognitywną, jako zagorzała pacyfistka, ze łzami w oczach i sercem łomocącym oglądam wielką paradę na Polach Elizejskich (nie wiem czy da się to wyleczyć 🙄).
ALE w tym roku mam niespodziankę (ostatnie zdjęcie), między Legią cudzoziemską, czołgami, spadochroniarzami… 😳
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 14:45
      A nasi dlaczego tam?
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 14:49
        Zaproszeni w ramach współpracy NATO na flankach Europy wschodniej…
    • nicknanowyrok Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 14:48
      Francuska armia, 6 biegów wstecznych, jedne do przodu plus prezydent telefonista big_grin

• sumire Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 14:51
        Nie to, co nasza potęga, prawda? 🤦
        Zapomniałoś jeszcze coś dopisać o jego starej żonie.
        • nicknanowyrok Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:08
          Dobrze, że mi o tym przypomniałoś big_grin
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 14:55
        No i właśnie rozwiązałeś zagadkę, co tych pięciu tam robi ?
        Ratują armię francuską,
        ufff… już mi lepiej, spokojniejsza jestem
        • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:04
          big_grin

zapomnialam napisac, ze jestes bezczelna jak typowy Francuz, wstawiajac na tym forum co rusz francofilskie watki big_grin
          • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:28
            Ciiicho mnie tam być…
            (przed publiką francuską jestem arogancka jak typowy Polak, ciągle im wymachując białoczerwonym, tak że ten tego…)
            • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:31
              to zupelnie jak ja! no nie moge sie powstrzymac :p
          • quilte Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:51
            FRANCOfilskie to lepiej nie big_grin
            • nangaparbat3 Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:00
              No, różne są upoobania w końcu, francofilia to takie bardziej wyrafinowane.
            • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:13
              yyyyy "specjalnie tak napisalam" big_grin
              • quilte Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:25
                big_grin
        • nicknanowyrok Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:09
          Amia francuska nadaj się do ochrony zaprzyjaźnionych wiecznych prezydentów w byłych koloniach. Poza tym raczej do niczego big_grin
          • sumire Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 18:16
            Przypominam ci, pisi trollu, że to jest największa armia w Europie, i bardzo nowoczesna. A co my mamy? Nawet generałów nie mamy.
            • nicknanowyrok Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 19:20
              Największa w Europie jest rosyjska. Też miała być nowoczesna i niezwycięzona big_grin
            • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 20:30
              Ale już ich nauczyliśmy używać widelców teraz więc kolej nauczyć ich wywijać szabelką
      • vivi86 Re: Vive la France, vive la République ! 16.07.22, 08:42
        5 wstecznych i biała flaga 😁
      • 71tosia Re: Vive la France, vive la République ! 16.07.22, 08:58
        Cos o uczeniu francuzow posługiwania sie sztućcami dodaj dla pełności obrazu polskiej przewagi militarnej?
    • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:00
      Serdeczne zyczenia Ingrydowa!

My tez jestesmy bardzo przywiazani do naszego swieta narodowego, to jest naprawde bardzo, bardzo fajne swieto.

Jestesmy aktualnie w duzym portugalskim parku naturalnym, w rozleglej wioseczce z pietnastoma gospodarstwami, w ktorej co pol godziny gra muzyczka nadajaca dniu rytm. I dzisiaj, wogole nie wiadomo dlaczego, do tej muzyczki dolaczylo bicie dzwona. Mowie facetowi "to pewnie z okazji naszego swieta", facet patrzy w stylu "nie gadaj glupot mala" ale WIEM, ze jakas jego gleboko skryta aroganckosc pomyslala ze jest 1% mozliwosci... big_grin tongue_out
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:36
        Idem 😘
        Wczoraj jednak z imprezy zrezygnowałam, nie dałam rady po robocie zawlec się na bal w tej temperaturze…
        Korzystajcie z wakacji i nie spieszcie się z powrotem, bo Sahara się tu nam porobiła 🥵

(powiedz staremu ze dzwony BIEN SUR były z okazji, mówili o tym w radio, na uszy słyszałam)
        • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:58
          eh, bale na 14 lipca... dawno nie bylam, poszlabym znowu

my wlasnie (nie z okazji swieta:p) zalatwiamy przyspieszone rezerwacje we Fr, ogarniajac jednoczesnie kierunek antycyklonu i obliczajac jego next moove, zeby wyrwac sie z portugalskiego piekla, ponad 40 stopni

trzymaj sie, jeszcze kilka dni
          • marinella Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:24
            Boogie, nasze gofry za rok, nie zapomniałam. W te wakacje jestem assignee a domicile.
            • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:44
              looooooot???? cholera, cos sie stalo?
              • marinella Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:48
                Nic złego, tylko muszę kisnąć w IDF w tym roku, gofry dopiero w październiku.
                • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:54
                  szkoda (dla mnie), ale w pazdzierniku tez wam tam bedzie dobrze; nie daj sie ideefowi

PS ja w przyszlym roku bede miala kryzys czterdziestki, lojalnie uprzedzam, moze mi odbije i odmowie gofrow, ale polwyspu to juz chyba nigdy
                  • marinella Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:59
                    Przechodziłam w tym roku ten kryzys wink radzę zaszaleć i popuścić cugle big_grin
                    • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 19:04
                      ne wez, ja zartowalam! kryzys czterdziestki juz nie istnieje, nie w naszym wieku big_grin

moj facet nie miol! (wie, ze ma zabronione)
          • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 17:24
            Zostały mi jeszcze 2 tygodnie, potem wypad do krainy wiecznej wiosny (według cesarza Hadriana, mam nadzieje ze i w tym roku będzie miał rację 🙄)
            • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 19:11
              bedzie, bedzie, za dwa tygodnie juz bedzie normalnie i pieknie odpoczniesz

• pkt4a Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:02
      Są konie , są i kupy końskie , dobre zdjęcia .
      Kiedyś jak tam byliśmy to defilada miała być chyba za 2-3 dni , dopiero robotnicy zostawiali trybuny .
      Ale kiedyś bedziemy tam 14 lipca .

.
      www.facebook.com/koalicja.ateistyczna/
    • szafireczek Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:12
      Dobrego świętowania! Duży zapał w ten upałsmile Ładna pogoda na świąteczny piknik!
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:40
        Dzięki,
        pogoda jest tylko do zamknięcia się piwnicy obok stojaka z rosé de provence, co jest całkiem francuskim modus operandi ☺️
    • lilia.z.doliny Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:38
      Nie wiem dlaczego, ale im bardziej przewijałam zdjęcia, tym.bardziej soodzuewakam się tam Luisa de Fines
      Swietuj sobie smile
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:53
        Oj Lilijko jakże mnie zawiodłaś, ja myślałam ze ty w szeregach Legii cudzoziemskiej mnie wypatrywałaś…
        • lilia.z.doliny Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:02
          Tysz!
          Zaraz, legionistka?! Ulala...
      • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:12
        cos w tym jest big_grin ja mam takie skojarzenie
        https://www.thetimes.co.uk/imageserver/image/%2Fmethode%2Ftimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2Fbb8802a8-b75b-11e8-849b-d1a6cd5e8545.jpg?crop=2073%2C1382%2C0%2C0
        • ewka.n Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:20
          Małą dziewczynką będąc pamiętam jaka zawiedziona byłam, gdy go zakonnice wydały. Jak to możliwe, aby siostrzyczki zakonne tak wredne być mogły. Za garść pereł?! Tak to oburzona myślałam sobie.
          • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:44
            ten film byl jednym z genialniejszych z mojego dziecinstwa, uwielbialam go, rowniez za pokazanie tego zla o ktorym piszesz
            • ewka.n Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:57
              Jeśli jeszcze nie oglądałaś remake-u z 2017 z Rami Malekiem "w roli" Hoffmana i jakimś mydłkiem zamiast charyzmatycznego McQueena, to nie daj się zwieść sentymentowi i go sobie daruj. Szkoda czasu. Oni tam nawet porządnie spoceni nie byli, co od razu mi się w oczy rzuciło, a popatrz na chociażby tu zamieszczone zdjęcie smile
              • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 19:36
                nie ogladalam i nie wierze, ze to nowe w jakikolwiek sposob sie zbliza do idealu (nawet bez twojej recenzji) lol ale chyba tak wlasnie jest z tym "sentymentem" do idealow wink

z ciekawosci bym obejrzala raz jeszcze ten stary, moze dziecku pokaze, mam wrazenie ze nawet sie nie za bardzo "odczuje" ze film ma juz 50 lat
        • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 17:27
          No cała ja, motylek po prostu…
    • nangaparbat3 Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:41
      Fajnie mieć święto w lipcu, fajnie w maju, fajnie by było w czerwcu - ale my wolimy listopad.
      • simply_z Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:44
        eee chyba ty..najgorszy mozliwy termin 11 listopada
        • nangaparbat3 Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 15:59
          To ironia była.
          "Listopad dla Polaków niebezpieczna pora".
      • ewka.n Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:43
        nangaparbat3 napisała:

> Fajnie mieć święto w lipcu, fajnie w maju, fajnie by było w czerwcu - ale my wo
        > limy listopad.

Nie powinno dziwić. W ostatnim wątku na temat krajów z idealnym klimatem było mnóstwo zwolenniczek krajów skandynawskich, w tym Danii oraz Holandii z "poziomym deszczem" i takimi tam smile
      • szmytka1 Re: Vive la France, vive la République ! 16.07.22, 00:28
        W sierpniu masz matki boskiej i od razu swieto wojska.polskiego 2 w 1. Mozesz świętować. Moje 2 dziecko jest z okazji tego święta zrobione, jak już świętować, to z rozmachem 😆
      • vivi86 Re: Vive la France, vive la République ! 16.07.22, 08:42
        Tak wyszło. Ale mamy w sierpniu. W maju też.
    • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:07
      A ja w Paryzu
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:20
        Znaczy się na Saharze, współczuję, nie połazisz sobie dużo
        (jutro idę w góry, jak chcesz to możesz się przyłączyć www.citedelarchitecture.fr/fr/exposition/machu-picchu-et-les-tresors-du-perou )
        • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:26
          Jestem w pociągu do Angers. Będzie jeszcze gorzej in
          • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:29
            P.s. mam wachlarz, kapelusz i elektrolity big_grin
          • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 17:08
            A, czyli nie jesteś w Paryżu, mam nadzieje ze klimatyzacja działa w pociągu, bon voyage.
      • sumire Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 18:20
        Ja też 🙂 dziwne, nie widzę tych hord modlących się muzułmanów blokujących ulice, tylko ludzi opalających się nad rzeką przy winku. Piękny dzień dziś!
    • marinella Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 16:29
      Dziecko mnie ciągnęło na paradę, ale to temperatura nie na moje zdrowie 🤯
      • ingryd Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 17:15
        Ja pracowałam sur les Champs 14 lipca 1989, w bicentenaire, to była jazda bez trzymanki, takie 32*C to pikuś mały przy tym co się wtedy działo…
    • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 18:18
      P.s a tak w ogóle, to nie lubię tego typu świat
      • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 19:38
        w jakim sensie "tego typu" Szoko?
        • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 20:44
          Z militariami w tle. P.s. do D...y z Francją. Utknęłam na zadupiu, bo taksówkarze świętują
          Jutro też.
          • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 20:46
            Ja mam jakiegoś pecha z francuskimi świętami. W zeszłym roku 11 listopada w Bordeaux mnie okradli. A wszyscy swietowali
          • boogiecat Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 20:59
            A ok, dla mnie to zupelnie niemilitarne swieto, takie prawie imigranckie:p

Gdzie jestes?
            • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 14.07.22, 21:13
              Cholet
        • chococaffe Re: Vive la France, vive la République ! 17.07.22, 09:41
          Trochę dłużej. Moim zdaniem zbyt wiele świąt państwowych kręci się wokół armii. O ile muszę uznać jej znaczenie, to naboga to nie jest najistotniejszy element państwowosci i życia społecznego. Dominacja elementów militarnych z pominięciem elementów społecznych, kulturowych i kulturalnych po prostu mi się nie podoba. Nie zapominajmy, że wiele armii, zwłaszcza panstw kolonialnych ma wiele na sumieniu a to utrudnia świętowanie całego społeczeństwa.
    • tokyocat Re: Vive la France, vive la République ! 15.07.22, 22:33
      Ja wczoraj, co prawda w Lyonie, paradowalam.
      Po raz pierwszy. Bylo naprawde super, tylko tak goraco, ze po godzinie stania przed defilada myslalam ze zemdleje.
    • prawackie_trolliszcze Re: Vive la France, vive la République ! 16.07.22, 10:55
      Gdyby Niemcy wygrały WWII, to tak mniej więcej mogłyby wyglądać obchody święta państwowego w rocznice konferencji w Wansee.
      Liberte - Egalite - Fraternite -Genocide

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka