Dodaj do ulubionych

Też muszę jechać do Gdańska..

14.07.22, 17:43
...zobaczyć te kible po 1 mln sztuka. To musi być jakieś wybitne dzieło architektury. Za bańkę to można w Polsce postawić solidny dom z kilkoma kiblami. No, ale podobno "wyglądają bardzo dobrze". Czyli mamy pierwszy gruby wał - absurdalny koszt budowy.

Drugi wał, wspaniałe, nowoczesne super kible dzierżawione są przez miasto prywatnej firmie za grosze. 64 kPLN rocznie przy koszcie inwestycji 1 mln to grosze. Mam nadzieję, że to jest opłata od sztuki kibla, bo jeżeli od wszystkich sześciu to prokurator już powinien przyglądać się tym konstrukcjom. Krewni i znajomi królika robią wspaniały biznes na miejskich pieniądzach. Zazdraszczam.

Trzeci wał, żeby skorzystać z postawionego za pieniądze podatników ekstremalnie drogiego kibla trzeba zapłacić 4 PLN prywatnej fimie. Płatność wyłącznie gotówką - nie będziemy przecież generować zbędnych kosztów.

Tak oto te sześć gdańskich kibli stało się apoteozą rządów PO. Wielowarstowy wał, z wyprowadzaniem grubej kasy na każdym etapie, a na końcu musi za wszystko zapłacić szary człowieczek, i to absurdalną cenę. Żeby chociaż dzięki tym przekrętom mógł się wylać za darmo...

innpoland.pl/181564,turystow-brak-pustki-w-popularnej-miejscowosci
Obserwuj wątek
    • borsuczyca.klusek Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 14.07.22, 19:27
      Chyba zły link 🙄
      • angazetka Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 14.07.22, 19:33
        Nie, tam niżej jest o tych kibelkach.
        Mnie bardziej zastanawia, czy te kible to mają niby przykryć nieudolność i postawę "rząd się wyżywi" władzy centralnej? To takie nowe osmiorniczki?
        • dyzurny_troll_forum Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 14.07.22, 19:44
          angazetka napisała:

> Mnie bardziej zastanawia, czy te kible to mają niby przykryć nieudolność i post
          > awę "rząd się wyżywi" władzy centralnej?

To jest INNPoland, odłam "parówek" czyli NaTemat.
          Nie ma bardziej proPO propagandy w polskim internecie... Szczytowe osiągnięcie Tomasza Lisa w śpiewaniu 100 lat Tuskowi...
          • angazetka Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 14.07.22, 19:45
            Mam na myśli twój post.
      • dyzurny_troll_forum Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 14.07.22, 19:40
        borsuczyca.klusek napisała:

> Chyba zły link 🙄

Nie czytasz a oceniasz...
    • chicarica Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 14.07.22, 22:08
      Zdejmij buty zanim wjedziesz, pisiorski trollu. Nie dla psa kiełbasa, w Gdańsku nawet na wysikanie się cię nie stać.
      • bywalec.hoteli Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 16.07.22, 11:23
        popieralabys takie rozpirzanie kasy podatnika w Szwecji? Milion złoty za kibel??
      • dyzurny_troll_forum Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 16.07.22, 12:48
        chicarica napisała:

> Zdejmij buty zanim wjedziesz, pisiorski trollu. Nie dla psa kiełbasa, w Gdańsku
        > nawet na wysikanie się cię nie stać.

W wyborach prezydenckich głosowałem na Trzaskowskiego, taki ze mnie PiSowski troll... Ale jestem wdzięczny za przypomnienie specyficznej gościnności ludzi z polskiego wybrzeża, już sobie przypomniałem dlaczego ostatni raz byłem tam z 11-12 lat temu.
        Całuję i pozdrawiam gorąco.
        • paniusiapobuleczki Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 16.07.22, 15:54
          Jaka powinna być trojmiejska gościnność, abyś czuł się usatysfakcjonowany?
          • dyzurny_troll_forum Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 16.07.22, 16:40
            paniusiapobuleczki napisała:

> Jaka powinna być trojmiejska gościnność, abyś czuł się usatysfakcjonowany?

Nie wiem, może żeby można było przyjechać w butach...
    • dyzurny_troll_forum Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 16.07.22, 12:54
      Już nie muszę jechać. Znalazłem!

Oto proszę Szanownego Państwa, na pełnej wjeżdza buda za 1 milion PLN (przy zakupie hurtowym sześciu sztuk). Tadam! Na moje oko jakieś 800 tys PLN do podziału między organizatorów tego przedsięwzięcia na jednej sztuce. Rozumiem już dlaczego "układ gdański" budził obrzydzenie nawet w samej PO...

Gratulujemy wyborcom z Gdańska, nowocześnej światłej, obrotnej i takiej europejskiej przezydent. Zazdraszczamy!

• koraleznasturcji Re: Też muszę jechać do Gdańska.. 16.07.22, 13:57
      Cóż za marnotrawstwo! Za 70 takich można by urządzić wybory, które się nie odbędą. Ewentualnie starczyłoby na dniówkę dla pracowników zatrudnionych do pilnowania powietrza, w którym być może kiedyś stanie lotnisko lub elektrownia atomowa, ale raczej nie stanie. Albo na jedwabne apaszki dla tego instytutu badawczego, który nic nie bada, ale kupuje jedwabne apaszki.

Co też ci Gdańszczanie, dajcie spokój. Widać, że Niemcy. Für Deutschland.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka