Dodaj do ulubionych

Ścięcie włosów.

14.07.22, 17:52
Tak, Maszkaron mnie zainspirował. Mam grube, gęste, trochę się kręcące, trochę puszące. Długość do końca łopatek. W sumie są ładne ciągle sluszze że to mój atut więc boję się ciąć, ale też chce. Obawy: jeśli będę miała do końca szyi to nie będzie ich mega mega dużo? Tak trochę opadają pod swoim ciężarem. Krótszych to raczej nie widzę, choć w sobotę u przyjaciół oglądaliśmy albumy i jednak ślicznie wyglądałam z takimi do ucha ale to chyba dlatego że mialam 20 lat 🤔 co radzicie?
Obserwuj wątek
    • asfiksja Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 17:59
      Znajoma miała podobny dylemat i szybko wróciła do długich (ścinając do końca szyi osiągnęła efekt pudla, a nie o to jej chodziło).
    • piataziuta Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:02
      Zdjęcie.
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:08
        Nie dodaję z zasady. Rozumiem, że to się nie da doradzić 😟
        • piataziuta Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:13
          Gdyby tematem było zachowanie wujka staszka, to byśmy bez zdjęcia pewnie dały radę.
          A skoro chodzi o włosy, to sory - albo się cenzurujesz i wrzucasz, albo możesz darować sobie pytania.
          • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:17
            😁 no racja muszę sama pomyśleć
    • alina460 Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:26
      Nie ścinaj, szkoda.
    • szybki-lisek Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:27
      Mam wlosy w zasadzie takie jak opisujesz. I noszę taka tez długość do łopatek praktycznie zawsze. Skusiłam się na skrócenie kilka razy w życiu iza każdym razem żałowałam. Potem te wyczyniane cuda żeby wlosy szybciej rosły🤦‍♀️ ostatni raz rok temu tak załatwiłam grzywkę. Taka długość jaką mam teraz, wyprostowane keratyną, służy mi najbardziej. Tzn czuje się w nich super. Za chwilę będę miała 50 lat.
    • klementyna156 Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:46
      Odpal sobie apkę dobierającą fryzury i sama zobaczysz, w czym ci dobrze. Ew. pomierz peruki z różnymi długościami, też będzie widać.
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 20:06
        Super pomysł
        • mashcaron Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 20:59
          Nie jest super, bo aplikacja nie jest w stanie przewidzieć, jak twoje włosy będą się zachowywać. Co z tego , że będzie ci w czymś pięknie, jeśli będziesz musiała codziennie układać godzinę żeby to osiągnąć. O ile w ogóle się uda :p
          • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:05
            Ale chociaż wyobrażę sobie, łatwiej będzie zaryzykować. Napisałam z prośbą o termin do fryzjerki, ale odpisala, że mam to przemyśleć.🤔
            • mashcaron Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:09
              No to przecież właśnie to robisz :p
              Ja co prawda wyszłam od fryzjera z czymś zupełnie innym niż chciałam, ale ona chyba jednak wiedziała co robi, bo włosy mi się po tym cięciu układają zajebiście 😁
              Więc jeśli ufasz twojej fryzjerce, to może niech ona ci doradzi?
              • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:21
                Już kilka razy podchodziłam do tematu, ona uważa, że krótsze będą znacznie trudniejsze do ogarnięcia, bo jest ich dużo i każdy będzie w inna stronę, jeśli ciężar nie będzie ich trzymał, latem mam zrobić wysoko kok i nie jęczeć.
                • moze_sprobowac_inaczej Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:27
                  Bo tak będzie.
                  Też mam podobne włosy i pamiętam czas, kiedy miałam boba, 30 minut na szczotce, potem prostownica, a na drugi dzień to samo.
    • woman_in_love Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 18:49
      Jeżeli jesteś 40+, no dobra 45+, to i ta musisz ściąć.

Starszej pani nie wypada mieć długich.
    • hanusinamama Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:15
      Ja mam siegające ramion ale są mocno pocieniowane. Tez krecone (wiec na mokro dłuższe). Zapuszczałam aloe z moją iloscią włosów i objętością było źle. Cos jak na zdjęciu tylko u mnie mocniej kręcą. Ja mam tak ze tak krótkie mam 3a. A dłuższe 2c.
      Co prawda moja matka jak mnie zobaczyła stwierdziła, ze moda lat 80 wróciła - z przekąsem. Ale od niej nigdy dobrego słowa nie usłyszałam
      • hanusinamama Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:16
        Poszło bez foty
        • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:22
          Fajne, no takich nie mam sprężynek.
          • hanusinamama Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:31
            Ja typowych sprezynek tez nie mam, przy tej długości mam grube pukle
            W sumie nie wiesz jakie masz, skoro sie troche kręcą.
            Włosom trzeba pomóc aby sie kreciły jak im natura pozwala. Zadbać o kondycje, dobrać odzywkę z proteinami i emolientową do rodzaju włosa
            A i nie kazdy fryzjer umie ciąc kręcone. Bron buk degażówki!!!
            Ja dzisiaj wyszłam od fryzjerki z siankiem na głowie ale moja fryzjerka umie ciąc tylko nie umie ich wysstylizować. Wróciłam do domu, zmoczyłam, nałożyłam bs, żel odgniotłam i super fryzure mam
        • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:23
          To ja mam 2a/b
          • hanusinamama Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:32
            Wiesz ja przy długości za łopatki mam 2b/2c i to dbajac o krecone włosy od 2 lat. Przy długosci jak na zdjęciu mam 3b.
          • hanusinamama Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:37
            Tylko pytanie jak szybko rosna ci włosy. Mi dobre 2 nawet 3 cm na miesiac (zimą moze troche wolniej), wiec u mnie radykalne cięcie dosc szybko odrasta smile
            • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:42
              Aż tak szybko to nie, myślę, że 1,5/ mies
    • iuscogens Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:37
      No ja mam takie włosy właśnie: grube, gęste, falowane i puszący. Zwykle noszę długość do szyi właśnie, albo trochę za, oczywiście jak schną same to jest ich multum i każdy w inna stronę ale jednak już przy tej długości trochę siadają pod ciężarem.p, wiec efekt końcowy przyzwoity.
      Takich długich jak ty nie nosze, nie dałabym rady ogarnąć, bo byłyby za ciężkie i trudne do rozczesania. Poza tym jestem niska i z małą twarzą i chyba by mnie taka długość już trochę przytłaczała.
      Ja bym ścinała smile
      Czasem ścinam na takie do połowy szyi, urocza długość ale jednak wole takie do szyi.
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 14.07.22, 21:43
        Do końca szyi, tak?
        • iuscogens Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 05:59
          Tak, do końca szyi. Teraz mam trochę za, ale jak ścinam to zazwyczaj do takiej długości. Tylko nie mogą być zbyt wycieniowane, żeby nie zrobił się hełm.
    • snakelilith Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 00:02
      Ścinać. Też mam gęste, falowane włosy. Najlepiej wyglądają, jak są wycieniowane. Jest tyle ładnych fryzur. Tylko odwagi. Ja noszę zawsze coś takiego jak na zdjęciach. Czasem krócej, czasem dłużej, czasem mniej, a czasem więcej wycieniowane. Falujące włosy mają tą zaletę, że NIE TRZEBA ich układać.
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 06:25
        Dzięki. Będę kombinować i tak termin za tydzień.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 08:10
      Ścinaj, najwyżej zapuścisz znowu. Ja to bym chciała mieć efekt pudla na głowie, a musze się męczyć z wiecznym przyklapem sad
    • joaaa83 Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 09:47
      Ja mam falujące, puszące się, podatne na układanie i najgorzej wyglądam w pocieniowanych, nieważne czy dłuższych czy krótszych, ale im mocniej pocieniowane tym gorzej. Zacznij może od long boba (zakrywającego w pełni szyję/o długości umożliwiającej związanie włosów), ale równo obciętych, jednej długości, a następnym razem podejmiesz decyzję czy jeszcze krócej. Tylko zaznacz wyraźnie, że nie chcesz cieniowania, bo wtedy pojawi się efekt szopy i wielkiego łba.
      • snakelilith Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 11:34
        joaaa83 napisała:

> Tylko zaznacz wyraźnie, że nie c
        > hcesz cieniowania, bo wtedy pojawi się efekt szopy i wielkiego łba.

What???? Grube, gęste i falujące, czyli żyjące własnym życiem włosy, obcięte prosto na long boba wyglądają koszmarnie, bo nigdy nie będą takie jak u ułożonych lokówką prostych włosów celebrytek, a uzyskają wygląd Kleopatry, którą zmuszono cały dzień do ręcznego prania w wilgotnej i gorącej piwnicy. Przy odrobinie pecha, część będzie padać pod ciężarem, a część się wywijać niekontrolowanie we wszystkie strony. Mam takie włosy i za każdym razem, gdy chcę je zapuszczać na prosto, to klnę na czym świat stoi.
        Cieniowanie nadaje im lekkości, daje miejsce falom, kształt fryzurze, nie muszę wtedy przy nich NIC robić.
        A to co tu nazywa się szopą i wielkim łbem, to jest marzenie miliionów kobiet na tej planecie, które codziennie walczą z przyklapem by uzyskać więcej objętości.
        Przylizane włosy nie są zresztą już modne, wraca moda na wolfs cut, co jest może trochę odważne dla mega konserwatywnej ematki, ale pokazuje, że long boby się już kobietom znudziły.

• chatgris01 Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 13:01
        joaaa83 napisała:

> Ja mam falujące, puszące się, podatne na układanie i najgorzej wyglądam w pocie
        > niowanych, nieważne czy dłuższych czy krótszych, ale im mocniej pocieniowane ty
        > m gorzej.

Ja identycznie, ale moje do tego są cienkie choć gęste, a wątkodajka ma grube.
        Grube a cienkie to jednak inny rodzaj włosów i inaczej się zachowują.
        • extereso Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 13:40
          Im więcej czytam tym bardziej myślę, żeby dać sobie siana 😁
    • kiddy Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 11:42
      Najpierw znajdź fryzjera, który umie ciąć takie włosy. Jak trafisz na szpecjalistę, który obetnie cię tak, jak mysią blondynę z cienkim włosem, to będziesz miała tego nieszczęsnego pudla. Przemyśl też długość. Latem lepiej móc spiąć włosy, jak jest gorąco. Taka minimalna długość do wygodnego związania to włosy do ramion albo tuż przed.
    • jasnozielona_roslinka Re: Ścięcie włosów. 15.07.22, 11:59
      Ja właśnie ściełam (a od 18 lat miałam długie) i było to bardzo odświeżające. Tylko że ja ściełam bo po chorobie wypadło mi dużo włosów, więc uznałam ze nie ma sensu trzymać długich rzadkich, prześwitujacych włosów.
      Teraz mam do ramion, a że się puszą, skrecaja lekko to mam do połowy szyi. Myśle że to dobra długośc bo jak się uprzesz to rozprostujesz i bedą właśnie półdługie, a jak będziesz żałowała obcięcia to nie trudno zapuścić z powrotem.
      Ja nie żałuję bo akurat krytykowany tu pudel mi odpowiada smile (może przesadzam ze aż pudel, bardziej jak siano)
      Więc radzę długiego boba, dłuższy z przodu krótszy z tyłu - żeby się dało ewentualnie związać włosy, zapleść itp.
    • extereso Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 08:23
      Pojutrze idę do fryzjerki i jestem już bardzo podekscytowana. Aplikacje się nie sprawdziły, ale oglądanie stron już bardziej. Jeśli macie w zanadrzu jakąś fajną propozycję, to poproszę 😁
    • purchawka2020 Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 08:54
      Ja tak mam, od jakiegoś czasu nosze włosy do szyi i ma efekt pudla, który bardzo mi się podoba.

Przy dłuższych i niewycieniowanych włosach fryzura zaczyna smętnie zwisać a efektu topielicy u siebie nie lubię- wyglądam jak własna ciotka.
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 08:57
        U mnie topielicy nigdy nie będzie, bo mam grube i gęste włosy. Oczywiście wolałabym mieć cienkie i gęste.
    • ingaki Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 13:28
      Set in ma łyso police włosów od spodu. Jak nosisz nie w korku to tego nie będzie widać a daje dużo lekkości włosom i lżej w lecie . Ja osobiście tak robie co lato 🙂
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 18:07
        😁🤔😁 piszesz o wygoleniu na łyso od spodu? Nie, to nie dla mnie, ale dzięki.
        • ingaki Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 19:13
          🙈 faktycznie wkradł się nie ten słownik co trzeba, powodzenia u fryzjera
          • extereso Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 19:27
            😁
    • leosia-wspaniala Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 18:38
      >Obawy: jeśli będę miała do końca szyi to nie będzie ich mega mega dużo?

Będzie.
      • extereso Re: Ścięcie włosów. 19.07.22, 19:27
        Zobaczymy co pani mi zaproponuje. To doświadczona fryzjerka, nie raz mnie ratowała przed moją impulsywnością, dam Wam znać.
    • extereso Re: Ścięcie włosów. 21.07.22, 19:18
      To ścięłam, mniej więcej 5 cm poniżej ramion. Ale kręcą się, więc wizualnie do ramion. Na razie super. Muszę się przebić przez włosowe wątki, szukam czegoś do podkreślania loków i nawilżenia ❤️
      • mashcaron Re: Ścięcie włosów. 21.07.22, 19:56
        Super że jesteś zadowolona smile
        Popatrz w moich wątkach o skręcie, tam kręconowlose pisały czego używają.
        Dla mnie większość jest za ciężka, ale tobie może się przydaćsmile
        • extereso Re: Ścięcie włosów. 21.07.22, 20:03
          Dzięki zaraz lecę do tych wątasow. Na razie mam bez kupowania cantu leave on, nie wiem czy to każdego rana stosować? Włosy myje co dwa dni.
          • mashcaron Re: Ścięcie włosów. 21.07.22, 20:07
            A to już musisz popróbować. Ja generalnie stosuję krem do loków po myciu a do odświeżenia rano cantu aktywator rozrobiony z wodą w butelce z psikaczem. Sam ten aktywator jest dla moich włosów za ciężki i robi mi przykład, ale ja mam takie byle falki, nie żadne loki. A taki rozwodniony super do reanimacji.v
            • extereso Re: Ścięcie włosów. 21.07.22, 20:09
              O, dzięki!
              • boremloska Re: Ścięcie włosów. 21.07.22, 21:35
                Ścinaj. Kobietom najładniej i najdistojnirj jest w krótkich włosach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka