Dodaj do ulubionych

Brak cukru w sklepach…..

14.07.22, 21:02
Potrzebuję cukru do wypieków. I kuźwa ni ma. Objechałam 3 wsie, mąż duże sklepy w mieście.
Kasjerka mi dziś powiedziała, że ludzie biorą po 30-40 kg.
Rozumiem, że ludzie robią przetwory, ale w zeszłym roku tez przetwory robili i cukier był normalnie🙄.
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:15
      W jakim rejonie? Bylam dziś w sklepie, półki pełne cukru...
      • raczek47 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:26
        Nie mogę znaleźć artykułu,który czytałam przedwczoraj. Mówił o drastycznych podwyżkach żywności na jesieni,zwłaszcza mąki,masła I właśnie cukru.Chleb w grudniu może kosztować nawet 17 zł. Autor zachęcał do robienia zapasów w/w ,jeśli ktoś ma możliwości do zakupu i przechowywania.
        Nie zdziwię się,jak przed świętami ludzie zaczną na OLX -ie handlować cukrem i mąką.
        Szczerze? Boję się naprawdę tego,co będzie.
        • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:36
          Super. Ciekawe o jakim chlebie mówi. Nie chce mi się wierzyć, że chleb kosztujący w piekarni 3 zł(zwykły baltonowski) będzie tyle kosztował. Pan rozkręca histerie. I o ile jestem w stanie wstawić sobie kilka zamrażarek i zrobić zapasy mięsa, masła i chleba, to nie spowolni to podwyżek, a je przyspieszy. Nie mówiąc już o rachunku za prąd.
          • raczek47 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:40
            Próbuję znaleźć ten artykuł.
          • abecadlowa1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:48
            Baltonowski w piekarni kosztuje 5-6 złotych.
            • bistian Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:55
              abecadlowa1 napisała:

> Baltonowski w piekarni kosztuje 5-6 złotych.

Też mnie zdziwiła ta kwota 3 zł. U mnie ten chleb po 6-7 zł za bochenek, ale to może Kaczyński pisał? wink
              • marcelinasok Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 17:44
                To w Norwegii.
                A w Warszawir ,sklep putka3,65zł
            • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:09
              U mnie baltonowski kosztuje 2,90 w piekarni. Krojony w sklepie SPC 3.99
          • enigma81 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:02
            turbinkamalinka napisała:

> Super. Ciekawe o jakim chlebie mówi. Nie chce mi się wierzyć, że chleb kosztują
            > cy w piekarni 3 zł(zwykły baltonowski) będzie tyle kosztował.

Zwykły baltonowski, 0.7kg kosztuje u mnie 7 zł..
            • rozaliaolaboga Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:11
              U ciebie czyli gdzie?
          • dyzurny_troll_forum Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 11:14

> Super. Ciekawe o jakim chlebie mówi. Nie chce mi się wierzyć, że chleb kosztują
            > cy w piekarni 3 zł(zwykły baltonowski) będzie tyle kosztował.

Przecież nawet wasz guru, Donald Wspaniały, powiedział kilka dnie temu, że może chleb kosztować 10 PLN, ale może i 30 PLN.
          • milva24 Re: Brak cukru w sklepach….. 16.07.22, 18:01
            U mnie w piekarni zwykły chleb kosztuje 4,50. 3 złote to było w zeszłym roku.
        • eliza2016 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:50
          Możesz się bać, bo jeśli ludzie się na coś rzucili to faktycznie to, pójdzie do, góry. I jest szansa, że będzie tyle kosztował. Zapasy nie pomogą.
        • skumbrie Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:03
          >Chleb w grudniu może kosztować nawet 17 zł.
          Oj, nie ograniczaj się. Tylko 17? Idźmy dalej smile
          www.rp.pl/przemysl-spozywczy/art36565971-chleb-zdrozeje-bo-nie-ma-innego-wyjscia-moze-dojsc-nawet-do-30-zl
        • nuclearwinter Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:32
          Nie znoszę tego straszenia z robieniem zapasów, potem ludzie się rzucają kupować wszystko na kilogramy i naprawdę brakuje towaru.
          • black_magic_women Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 14:14
            Mam gdzieś zdjęcie z początku pandemii, jak w Rossmanie zabrakło papieru toaletowego. Klasyczna panika, wzmagająca niepotrzebne ruchy.
        • afro.ninja Re: Brak cukru w sklepach….. 17.07.22, 08:21
          I znowu ludzie będą wywalać tony jedzenia.
    • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:18
      U mnie podobno też, ale nie sprawdzałam. Tylko kasjerkami w dino gadała, żeby brac, bo nigdzie już nie ma. I podobni mleka tez
      • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:27
        Duże miasto wojewódzkie - cukier i mleko stoi na półkach jak zwykle. Nawet na początku tygodnia była promocja w Lidlu na tłuste mleko w kartonie.
      • kaki11 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:54
        Mleka widzę sporo, tyle co zwykle w dużym i w mniejszym mieście, z cukrem jest trochę problemu, ale nie są to jakieś wielkie braki. Tylko w biedronce nie mogę kupić od jakiegoś czasu, ale już chyba w Lidlu kupiłam normalnie.
        • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:42
          Ja nie wiem, bo mało mleka używam, więc nie zwracam uwagi. Powtarzam tylko plotki 😆 za to w intermarche od wiosny na cukier jest limit, można kupić tylko 10 kg na 1 paragon
          • rozaliaolaboga Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:13
            U mnie nie ma mleka w butelkach w kilku biedronkach. Jest tylko uht i bezlaktozowe. Ale w mniejszych sklepach typu Dino mleko jest...
            • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:16
              Ja akurat uht kupuje ale mało u nas idzie, akurat nie potrzebuje kupic, to nie zwracałam uwagi, czY jest
      • afro.ninja Re: Brak cukru w sklepach….. 17.07.22, 08:23
        Faktycznie w biedronkach nie ma mleka. Zwłaszcza 3.2. Zawsze bylo bardzo duzo mleka pod ich własną marką, teraz nie ma. Chodzi mi o swieze mleko z lodówki. Takie w kartonach to w lidlu zawsze na promocji.
        • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 17.07.22, 10:22
          A u mnie rozwój sytuacji i na fb czytam, że wykupiony cukier, ostatnia cena 6.40 w sklepikach takich alkoholowych całodobowych. Kilometrowe wątki n różnych grupach o cukrze. Potwierdziła mi kuzynka, co pracuje w takim sklepie. 6.40 i wykupili wszystko. Co za panikarze
          • eufonia Re: Brak cukru w sklepach….. 17.07.22, 10:52
            Byłam wczoraj w Lidlu. Cukru, ile chcieć. Stał na palecie i tęsknie patrzył w stronę drzwi, gdzie te tłumy, co go mają wykupić. Zlitowałam się i wzięłam 1 kg po 3,59.
            • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 17.07.22, 10:55
              Myślę, ze mam panikujqcyxh współmieszkańców. Jak zaczęła się wojna nqnukrainie, to miałam braki benzyny i limity nie te obajtkowe a dodatkowo naloOne przez stacje benzynowe. Policja musiała kierować ruchem koło stacji benzynowych bonkolejki korkowały miasto. Teraz padł im cukier na mózgi i mąka podobno.
            • memphis90 Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 18:56
              W intermarche cukier dziś po 6.70...
    • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:28
      Byłam we wtorek na zakupach i faktycznie w biedronce cukru nie było, w supermakecie obok z cenami do przyjęcia cukier po 4.99. Dziś partner kupił w jakimś hipermakecie (chyba auchan). U mnie w jednym nie ma, a w drugim pani sobie podwyższa ceny jak chce, jest po 5,99
      • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:43
        U mnie w osiedlowym mąka przekroczyła 6 zl, cukier nawet nie chce wiedzieć po ile tam jest
        • pyza-wedrowniczka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:51
          Ja dzisiaj kupowałam mąkę po 3,99. A byłą też taka po 2,80, marki Carrefour. Co prawda nie kupuję jakiejś drogiej mąki, bo do naleśników mi wszystko jedno.
          • anilorak174 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:53
            Szymanowska 3,77 u mnie.
            • memphis90 Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 18:57
              W inermarche mąka po 5zl i więcej...
          • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:55
            W osiedlowym, nie w markecie.
            • pyza-wedrowniczka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:04
              W osiedlowym już dawno prawie nic nie kupuję. Ceny większe niż w Żabce.
        • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:12
          Jeśli chodzi o mąkę to ja kupuję ze 4 razy do roku, więc jakoś nie zwracam uwagi na cenę. Ostatnio jak brałam to chyba koło 3 zł za kg.
      • gulcia77 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:15
        Basie uniwersalna chłop kupił w Kauflandzie po 3,50. Co do cukru, to się nie wypowiem, bo zużyłam do soku z porzeczek i agrestu cukier sprzed roku.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:43
      Bo na fb dziewczyny wystawiaja różne przetwory, w ilosciach hurtowych. Jedne sałatki, drugie dżemy, trzecie kompoty.
      Za chwilę octu nie będzie i dżemfixów ;P
      Sezon.
      A w tym roku chyba więcej osób zajęło się "słoikami".
      • karme-lowa Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:55
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Bo na fb dziewczyny wystawiaja różne przetwory, w ilosciach hurtowych. Jedne sa
        > łatki, drugie dżemy, trzecie kompoty.
        > Za chwilę octu nie będzie i dżemfixów ;P
        > Sezon.
        > A w tym roku chyba więcej osób zajęło się "słoikami".
        Dżemfixów właśnie jest pełno.
      • rosie Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:59
        Zapomniałam kupić octu. Agórki zaczynają owocować. Dzięki za przypomnieniesmile
      • rozaliaolaboga Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:14
        U mnie nie ma octu, chciałam ekologicznie odpływ wyczyścić, i zonk 😂
        • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 16.07.22, 08:46
          A u mnie nie ma ogórków 😜 kwitną dopiero ale jakieś słabowite, mało zielone
        • rosie Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 13:34
          W biedrze octu nie było, kupiłam 4 butelki w groszku. Mam też dużo octu jabłkowego własnej roboty, będzie do buraczków.
        • rozaliaolaboga Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 15:47
          Dzis kupiłam ocet w netto, dla odmiany nigdzie nie ma sody 😂😂😂
          • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 15:55
            Ja z ciekawości zrobiłam objazd po dużych marketach. W Lidlu brak nabiału, znaczy jest ale mało i brak toznorodnosci, tych co ja kupuje to nie było. Wszędzie brak cukru. Dziś na wp art o tym, że biedra wprowadza reglamentację cukru. Może będzie na kartki jak za dawnych czasów 🤔
            • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 19:30
              Co do nabiału, a dokładnie śmietany. Kupowałam w biedronce 6 małych opakowań, bo partner ostatnio zjada główkę sałaty ze śmietaną. Jak pani przede mną przy kasie zobaczyła, że aż tyle biorę, wróciła się po zgrzewkę smile
              • wapaha Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 20:23

> Co do nabiału, a dokładnie śmietany. Kupowałam w biedronce 6 małych opakowań, b
                > o partner ostatnio zjada główkę sałaty ze śmietaną. Jak pani przede mną przy ka
                > sie zobaczyła, że aż tyle biorę, wróciła się po zgrzewkę smile

z ciekawości-czemu kupujesz małe opakowania skoro duże są bardziej opłacalne ?
                • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 20:38
                  Bo w dużych opakowaniach nie było żadnej śmietany tongue_out A tak poważnie to z przyzwyczajenia.
                  • wapaha Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 21:00
                    ok smile

( i dla mnie to przejaw zamożności wink - to nie krytyka
                    • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 21:06
                      Ech. Chciałabym żeby to było z zamożności. Prawda jest taka, że powiedzmy normalnie zużywam jedną śmietanę tygodniowo (małą) i przyzwyczaiłam się kupować małą. Zamożni ludzie u mnie, to kupują w tych moich sklepach wiejskich. Mała śmietana 18% kosztuje 2.99. Na tą cenę nie jestem gotowa mentalnie tongue_out
                      • wapaha Re: Brak cukru w sklepach….. 21.07.22, 18:49
                        o tak, moje oszczędne serce tez krwawi na taką cene
                        • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 21.07.22, 19:29
                          Moje serce nie jest jakoś szczególnie oszczędne, ale fakt są rzeczy, które uważam za absurdalnie drogie i nie kupię, bo nie. Są to np pomidory za 20zł kg (moje sklepiki, śmietana mała za 3, masło za 9, mleko za 3,80, czy kaszka bezmleczna dla młodego za 8,99). Ziemniaki też ostatnio kupowałam bo były po 1zł, to od razu worek, bo u mnie najtańsze po 2 zł
                          • yadaxad Re: Brak cukru w sklepach….. 21.07.22, 19:38
                            Głodny pies się nauczy zapychać żołądek, a człowiek zje cokolwiek walcząc o chrupki ze psem. Co Qwa ktoś się buntował przed wstawaniem z kolan za pińset?
    • kaskaz1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:53
      Zawsze w okresie robienia przetworów cen cukru rośnie. Naprawdę uYwzywqcie dużo cukru ze trzeba robić zapas? U mnie nikt nie słodzi ciasta piekę rzadko . Przetworów nie robię.
      • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:54
        Nie, na żarty. Dla zgrywy wykupujemy.
      • karme-lowa Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:56
        kaskaz1 napisała:

> Zawsze w okresie robienia przetworów cen cukru rośnie. Naprawdę uYwzywqcie dużo
        > cukru ze trzeba robić zapas? U mnie nikt nie słodzi ciasta piekę rzadko . Prz
        > etworów nie robię.
        To że ty nie robisz, to nie znaczy że wszyscy mają tak samo.
        • kaskaz1 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 21:59
          To znaczy ze teraz jest słaby czas na robienie zapasow cukru .
          • karme-lowa Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:08
            kaskaz1 napisała:

> To znaczy ze teraz jest słaby czas na robienie zapasow cukru .
            Ale rozumiesz, że piekę na zamówienie i muszę mieć cukier?
            • joyce_byers Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:34
              Jesteśmy z tego samego miasta. Cukier jest . Może byłaś późnym wieczorem zanim uzupełniono ponowny zapas z magazynu na półkach?
              • karme-lowa Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:46
                joyce_byers napisał(a):

> Jesteśmy z tego samego miasta. Cukier jest . Może byłaś późnym wieczorem zanim
                > uzupełniono ponowny zapas z magazynu na półkach?
                My?
                Ja mieszkam na wsi.
      • fazifokus Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:05
        kaskaz1 napisała:

> Zawsze w okresie robienia przetworów cen cukru rośnie. Naprawdę uYwzywqcie dużo
        > cukru ze trzeba robić zapas? U mnie nikt nie słodzi ciasta piekę rzadko . Prz
        > etworów nie robię.

U mnie to samo, jedna torebka cukru na kilka tygodni, a jak nie piekę to kilka miesięcy.
        • karme-lowa Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:09
          fazifokus napisała:

> U mnie to samo, jedna torebka cukru na kilka tygodni, a jak nie piekę to kilka
          > miesięcy.
          Brawo ty!
        • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:19
          Wiesz ja nie piekę, nie robię przetworów. Ale używam i potrzebuję ze 2kg miesięcznie. I zastanawiam się, czy jak będzie gdzieś promocja (pewnie koło 3,50), to nie kupić 20 kg na rok
        • magia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:24
          no i? widziałaś jakie ceny ciast w sklepie. Kupiwlaam ostatnio jagodzianki na rynku po 7zl i myslalam, ze sa drogie dopoki kolejne dnia nie zobaczylam w cukierni jagodzianek po 15zl/szt.
          Upieczenie samem jednak wyjdzie taniej, a jagodizanki bez cukru bylyby slabe
          • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 18:37
            Ja widzę cenę ciast, ale nie wiem ile kosztowałaby jedna jagodzianka upieczona w domu, bo nie piekę. Wiem tylko, że u mnie jagody leśne w litrowym słoiku kosztują 14 zł, a cukier w sklepie obok (kilka dni temu) kosztował 4,50, masło chyba 6,50 w biedronce. Ale nie wiem ile kosztuje teraz mąka, bo kupowałam ze 3 miesiące temu i nadal mam ponad pół kilo, ile kosztują drożdże i co tam jeszcze potrzeba.
            • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 18:40
              Jeszcze potrzeba energii ktora zasila piekranik.
            • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:48
              Ja z pół kg mąki za 2 zł, kilka łyżek cukru dajmy na to 1 zł, pół kosteczki drożdży 1.50 zł, że 3 łyżki oleju też powiedzmy 1 zł, 3 jajka 3 zł, trochę mleka 1 zł i te pół słoik jagód za 7 zł mam 10 bułek spokojnie. To zaokrąglając 20 zł za te produkty, ale to duże zaokrąglenie w górę, litr mleka po 3 zł a jak ja z 3/4 szklanki zużyje to jest mniej niż oszacowałam, więc te 20 zł to z prądem już. Buła po 2 zł wychodzi, nawet doliczając skrawek papieru donpieczenia. Moja praca darmowa, no mycia gara po cieście nie liczę już
              • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:29
                Zaraz tu się zlecą, skrytykują i posądzą o kłamstwo, manipulację i w ogóle to nieeeemoooozliwe, że tak tanio Ci wychodzi. Jak w necie ktoś pisze o własnym chlebie, bułkach, cieście, to zawsze ktoś musi to skrytykować.
                • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:35
                  No jak niemożliwe. Nawet zawyżane moje obliczenie, kostka drozdY 89 gr kosztuje a ja zużywam pół na opisana porcje, zatem 45 gr a ja napisałam 1.50. Kg mąki 3.99 a ja używam pół kilograma. Cukier 3.59 kg a kilka łyżek nie kosztuje zatem 1 zł itp itd.
                  • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:38
                    Pewnie będzie nieczytelne, ale tu jest cena kostki drożdży 89 gr i ten cukier, w razie co poszukam paragonu za make, dziś kupiłam że 2 kg 😆
                  • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:46
                    Spokojnie. Pisałam to z ironią. Ja sama piekę chleby, bułki, ciastka. Ale gdy ja albo ktoś inny napisze o tym pieczeniu w necie, to zaraz ktoś inny musi się przyczepić i kwestionować koszty.
                    • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:51
                      Wiem, zrozumiałam, to już do przyszłych niedowiarków bardziej, niż do ciebie. Ja piekę buły słodkie, a chleb i buły "wytrawne" mąż piecze jak ma wene.
                • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:39
                  A bulow wychodzi mi więcej niż 10 😜
              • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 22:06
                Ja nie neguję, że taniej. Ja tylko piszę, że ja nie piekę, nie robię przetworów. W tym roku pierwszy raz mam swoje pomidory (dużo ich będzie, o ile coś ich nie złapie) i ogórki (też zanosi się na sporo). Miałam i dosiewam rzodkiewkę, też zjadamy na bieżąco. Trochę buraków, raz zrobiłam zupę, raz chłodnik, raz buraczki zasmażane. reszta wyląduje u królików, a nie zrobię ze trzy słoiki ćwikły. Ze mnie żaden ogrodnik i żadna gospodyni. Jutro jadę po korzeniowe (60 gr za kg od rolnika), bo jeden królik gardzi granulatem a siano ledwo skubnie (tak nauczony i nie chce nic ruszać), a u mnie w sklepie marchew po 2.99 za kg. Kurde drogo jest.
      • kaki11 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:43
        Ja używam sporo. Ciasto piękne tak 1-2 razy w miesiącu, oboje z mężem słodzimy kawę, herbatę a teraz będzie sezon na przerobienie owoców z ogrodu, to trochę tego cukru zejdzie. Jakbym teraz widziała, na jakiejś promocji to na pewno wezmę więcej.
        To zapotrzebowanie to zwyczajnie kwestia przyzwyczajeń, jakie kto ma.
        • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 10:01
          Owoce lepiej zamrozic i ususzyc niz zasypywac cukrem.
          • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 10:09
            W zamrażalniku mam koperek i lód do drinków 😆 i masę mięsa, które też trzeba mieć na zapas i kupuje się więcej jak jest w promocyjnej cenie, oraz jeszcze masło i chleb czasami
            • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 10:30
              Ah, maslo, zapomnialam ze to tez deficytowy towar. Ja mam gleboka zamrazarke i zwykla z polkami. Zawsze mam mrozone warzywa. Owoce jesli sa potrzbne to kupie mrozone, raczej rzadko.
              • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 11:12
                A ja nie kupuje, bo mam swoje i trzeba przerobić, żeby się nie zmarnowały. Eko, a ty jedz te chemię z opryskamini nawozami, ale za to bez cukru tongue_out
                • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 13:30
                  szmytka1 napisała:

> A ja nie kupuje, bo mam swoje i trzeba przerobić, żeby się nie zmarnowały. Eko,
                  > a ty jedz te chemię z opryskamini nawozami, ale za to bez cukru tongue_out

Tiaaa, eko sreko 🤣🤣🤣
          • andaba Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 11:27
            Ile można tych owoców zamrozić?
            Ja co roku kilkaset kilo przerabiam.
            Sorry, ale do zamrażarki mi to nie wejdzie.
            • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 13:31
              A ile mozna zjesc dzemu czy wypic kompotow slodkich ulepkow pomijajc ze owoce z kompotu sa niesmaczne?
              • andaba Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 13:37
                Nie trzeba robić ulepków, wystarczy umieć ugotować smaczny.
                My w ogóle nie kupujemy nic do picia, żadnych plastików, mineralek i soków, pijemy, poza herbatą, właśnie kompoty do obiadów i kranówkę z sokiem pomiędzy.
                Poza tym nie zawsze jest dobry rok, bywają takie, że ani pół śliwki się nie zerwie, podobnie z jabłkami. Za to jak są, to robię w hektolitrach, nic się nie marnuje, bo też takim sokom, czy powidłom po dwóch latach nic nie jest.
                • szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 13:44
                  A robiłaś może sok z jabłek sokownikiem? Podobno można i dobry wychodzi
                  • andaba Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 14:10
                    Robiłam, ale tu dużo zależy od jabłek.
                    No i on mało wydajny jest, tzn nie ma takiego mocnego smaku jak porzeczka czy malina, trzeba więcej nalać, żeby smak poczuć - i tu jest pies pogrzebany, bo gdy dasz więcej cukru, to jest za słodkie, jak dasz mało, to smak jest dobry, ale sok dość szybko pleśnieje.
                    Więc z jabłek robię kompoty i marmoladę, sok jak już żywcem nie mam co z nimi robić, bo jednak sok jest najmniej słoikobierny i pracochłonny.
                  • kochamruskieileniwe Re: Brak cukru w sklepach….. 16.07.22, 09:12
                    ja robię z papierówek, bo mam co dwa lata klęskę urodzaju. Jest bardzo dobry i metoda z sokownikiem jest dla mnie najmniej pracochłonna.
                    Wiele lat wzbraniałam się przed tym ustrojstwem, ale odkąd nabyłam (namówiona ;P) to sie przekonałam.
                    Sok jest świetny.
                    Robie też wiśnie. Sok zlewam, a wiśnie, takie nie do końca odparowane wkładam do słoików. Sa potem świetne do ciast/naleśników. Nie takie rozgotowane jak z kompotu.
                  • klaviatoorka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 16.07.22, 09:34
                    wychodzi pyszny... jesli obrane i pokrojone jabłka zasypiesz cukrem ( co najmniej 1 kg na sokownik), dodasz trochę cynamonu i goździków, to oprócz soku otrzymasz przepyszną jabłkowa pulpę- gotowca do nalesników, ciast czy do bułek- na szybko.
                    U mnie większość tego smakołyku schodzi od razu, ale jeśli zdarzy się ze trochę więcej zrobię, przekładam do wyparzonych słoiczków i jeszcze na wszelki wypadek zagotowuję przez chwile te słoiki. Wytrzymują do wiosny
                • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:12
                  andaba napisała:

> Nie trzeba robić ulepków, wystarczy umieć ugotować smaczny.

Problem w tym ze smaczne to kompoty nie sa.

> My w ogóle nie kupujemy nic do picia, żadnych plastików, mineralek i soków, pij
                  > emy, poza herbatą, właśnie kompoty do obiadów i kranówkę z sokiem pomiędzy.

Zwyklej wody nie pojecie, musi byc z dodatkiem czegos slodkiego?

• szmytka1 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:40
                    Jak Ci nie smakuje, to nie rób i nie pij a od innych się odpieprz
                  • malgosiagosia Re: Brak cukru w sklepach….. 21.07.22, 12:15
                    ritual2019 napisał(a):

> Zwyklej wody nie pojecie, musi byc z dodatkiem czegos slodkiego?

Zwykla woda nie jest tak dobrym elektrolitem jak kompot wlasnie. Kto sie chce dobrze nawodnic, nigdy nie pije samej wody z kranu.
              • tilijka123 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 13:48
                ritual2019 napisał(a):

> A ile mozna zjesc dzemu czy wypic kompotow slodkich ulepkow pomijajc ze owoce z
                > kompotu sa niesmaczne?

Pamiętam, że dziadkowie mieli mnóstwo owoców z własnej działki i robili setki słoików kompotów i soków. Kompot pili co najmniej kilka razy w tygodniu, a sokiem słodzili herbatę. Dodatkowo obdarowywali tym z dzieci.
                Takich działkowców jest mnóstwo.

Moi rodzice mają starą grusze klapsę i jak jest urodzaj to też pewnie ze 150 słoików kompotu. Nie wiem jak na co dzień ale jak ich odwiedzam to zawsze do obiadu jest kompot.

Ja kompot gotuję sporadycznie.Jak mam za dużo owoców i jest ryzyko, że się zepsują zanim zjemy. Mąż z reguły wypija go w 2-3 dni i wyjada też owoce bo lubi. Ja gotowanych owoców nie znoszę od dziecka ale znam wiele osób, które je chętnie zjadają.

• ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:13
                  Poprostu ludzie musza pic slodkie, jesc slodkie...no coz...
                  • andaba Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:22
                    ritual2019 napisał(a):

> Poprostu ludzie musza pic slodkie, jesc slodkie...no coz...

I co cię w tym boli?
                    Że masz skłonności do tycia lub próchnicę?
                    • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:43
                      andaba napisała:

> ritual2019 napisał(a):
                      >
                      > > Poprostu ludzie musza pic slodkie, jesc slodkie...no coz...
                      >
                      >
                      > I co cię w tym boli?
                      > Że masz skłonności do tycia lub próchnicę?

Pudlo, nie mam sklonnosci do tycia, nigdy nie mialam nadwagi, nie mam prochnicy ale wiele osob w tym dzieci (prochnica w pl to plaga) owszem ma. Mnostwo ludzi dostaje tez cukrzycy. To nie bierze sie z powietrza. Ludzie jedza mnostwo slodkiego i pija takze, tak jakby zwykla woda byla trojaca, koniecznie trzeba dodac cukier.
                      • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:11
                        I nadal nie rozumiem co ci do dzieci w Polsce. Zajmij się dziećmi w swoim świecie z wyższych sfer, bo chyba też ani najzdrowsze, ani najchudsze nie są. Tam sobie wpajaj te swoje mądrości.
                      • boogiecat Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 20:09
                        ritual2019 napisał(a):

Mnostwo ludzi
                        > dostaje tez cukrzycy. To nie bierze sie z powietrza. Ludzie jedza mnostwo slo
                        > dkiego (...)

A skad sie bierze, hein?
                        Przetwory na cukrze (soli/tluszczu/alkoholu) robilo sie na calym swiecie dawno przed epidemia otylosci i dzisiejszy niskocukrowy sposob odzywiania sie wogole nie jest w opozycji do robienia przetworow.

• turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 18:56
                    Ale co ci do tego? Udusisz się jak nie skomentujesz każdego posta. Jedz sobie mrożone owoce i warzywa, pij wodę z górskich potoków i daj ludziom żyć po swojemu. Po co się odzywasz w dyskusji, która cię nie dotyczy, w dodatku ciągnąc ją, nie pisząc nic w temacie.
                    • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:15
                      Odcisk boli...uhhh🤣🤣🤣🤣
                      • kamin Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 20:10
                        Odcisk, to ty masz w miejscu po mózgu.
                        Idź prowadzić agitację w brytyjskich marketach.
                    • leosia-wspaniala Re: Brak cukru w sklepach….. 20.07.22, 20:16
                      No jak to co jej do tego? W UK się nie robi kompotów, więc musi skrytykować. Jakby się robiło, to by osobną wannę na kompot miała tongue_out
                • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 15:19
                  My uwielbiamy, a szczególnie dzieci. Babcia z dziadkiem cieszą się, że nic się nie marnuje z ogrodu. Co niezjedzone od razu, to idzie na przetwory. Do przetworów owocowych nie dają dużo cukru. Wychodzi takie półsłodkie. Pyszne.
          • kaki11 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 16:45
            Można też zamrozić, jak ktoś woli smile Ja nie unikam cukru w diecie, przetwory owocowe lubię, i wolę mieć spiżarkę tych kilku swoich niż kupować zawsze kiedy najdzie mnie na dżem, powidła czy kompot, albo chcę zrobić szybką szarlotkę. A do tego w zamrażarce nie zmieściłyby mi się wszystkie owoce które po zrobieniu z nich przetworów częściowo rozdzielę między bliskich. Nie chcę kupować drugiej zamrażarki tylko po to, aby trzymać tam owoce w dużej ilości jeśli w danym roku akurat obrodzą.
            • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 17:33
              W zamrazarce mam mieso, kupuje je raz na kilka tygodni. Oprocz tego warzywa niektore, zwlaszcza zima. Pieczywo, tortille, nan itp ciasta do pies (nie robie sama), gotowce typu warzywa z ryzem, pizze, frytki, kurczaki, paluszki rybne itp prosto do piekarnika. Owoce mrozone kupuje tylko jesli do czegos sa potrzebne.
              • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 17:35
                Dzemy u nas nie maja wziecia, dzieci czasem jedza ale tylko truskawkowy wiec maly sloik starcza na dlugo.
                • kaki11 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 17:42
                  A u mnie mają. Czasem do naleśników a czasem na śniadania, czasem bardziej deserowo. Zwyczajnie kwestia przyzwyczajeń - u ciebie nie schodzą, więc przerabianie jabłek i wiśni na dżemy byłoby bez sensu, u mnie schodzą więc ja to robię. Nie zamierzam cię przekonywać, aby zacząć robić dżemy, tylko odpisuję Ci na komentarz że owoce lepiej abym zamroziła- no dla mnie, przy przyzwyczajeniach i stylu życia mojej rodziny, nie lepiej.
                  • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 17:52
                    Genrelanie to robienie przetworow jest tradycja, glownie z czasow kiedy wiele w sklepach nie bylo, trzeba bylo tez zrobic zapasy na zime oraz slodkie jedzenie bylo popularnym zapychaczem poprostu. Ludzie nadal maja sporo owocow z ktorymi nie za bardzo jest co zrobic a marnowanie nie jest dobre no i ta tradycja...
                    Gdybym miala dzialke to i tak nie hodowalabym owocow w zbyt duzych ilosciach, wolalabym sensowne ilosci warzyw, ktore mozna zamrozic na dluzej, przetworzyc lub przetrzymac zima. Dzialki nie mam, nie sadze ze miec bedziemy, chyba ze dla wypelanienia czasu, choc watpie.
                    • kaki11 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 18:10
                      Ja nawet nie hoduję warzyw ani owoców. Na działce na której się budowaliśmy rosła już jabłoń, wiśnia, śliwa i orzech. Nie chcieliśmy ścinać, starych, zdrowych i owocujących drzew, a teraz korzystamy z tego co nam rośnie. Nie wyobrażam sobie ani siebie ani męża kopiącego grządki aby zasadzić cukinie i pomidory- moim szczytem "ogrodnictwa" są doniczki z ziołami na kuchennym parapecie big_grin
                      Z warzyw jedynie coś dostajemy i albo przechowujemy, albo mrożę ale małe ilości albo też przerabiam na różne przetwory typu sosy, pasty.
                      • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 18:26
                        My mamy ogrod ale glownie rekreacyjny. Mamy fige, ktora owocuje, oliwne oraz laurowe. Warzywa tylko dla frajdy, kilka kalarep, groszek, dwie papryki, dwa inne gatunki pomidorow, jedna cukinie, rzodkiewki, salate oraz ziola. Ilosci sa takie do sprobowania.
                    • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:05
                      Robienie przetworów nie jest tradycją. Był to zawsze sposób na przechowanie jedzenia, gdy nie było możliwości jedzenia zamrozić. Suszyło się, zakopywało w ziemi. zasypywano solą, zalewano smalcem. Żadna tradycja.
                      • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:14
                        Byl, slowo klucz. Czasy sie zmienily, dzis juz nie trzeba zapychac sie cukrem.
                        • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 22:28
                          Ale jakoś trzeba przechować nadmiar owoców. Robienie dżemów, konfitur, kompotów, jest jakimś sposobem. Jeżeli ktoś co tydzień czy dwa je naleśniki na śniadanie, to czemu nie. Jeśli ktoś piecze ciasta, to będzie mroził. Dla każdego według potrzeb. Nie widzę żadnego sensu, abyś się wymądrzała.
                      • angazetka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:29
                        > Robienie przetworów nie jest tradycją. Był to zawsze

Albo "nie jest tradycją", albo "był to zawsze" wink
                        • turbinkamalinka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 22:29
                          angazetka napisała:

> > Robienie przetworów nie jest tradycją. Był to zawsze
                          >
                          > Albo "nie jest tradycją", albo "był to zawsze" wink
                          >
                          Coś co było robione od wieków, nie musi być tradycją tongue_out
              • kaki11 Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 17:39
                No ja też mam w zamrażarce trochę mięsa, jakichś mrożonek, wcześniej przygotowanych obiadów. Nie zmieściłby się z całą pewnością wszystkie owoce które chcę sobie zostawić bo akurat obrodziły, a drugiej zamrażarki nie kupię ani dla tych owoców specjalnie ani na inne mrożonki, bo ja zwyczajnie nie mam potrzeby mieć ich aż tak wiele
              • skumbrie Re: Brak cukru w sklepach….. 16.07.22, 13:44
                >W zamrazarce mam mieso, kupuje je raz na kilka tygodni. Oprocz tego warzywa niektore, zwlaszcza zima. Pieczywo, tortille, nan itp ciasta do pies (nie robie sama), gotowce typu warzywa z ryzem, pizze, frytki, kurczaki, paluszki rybne itp prosto do piekarnika. Owoce mrozone kupuje tylko jesli do czegos sa potrzebne.

Spokojnie, zaraz w ramach oszczędzania zaczną ograniczać dostawy prądu, przeprosisz się ze słoikami big_grin
                • ritual2019 Re: Brak cukru w sklepach….. 16.07.22, 18:04
                  Watpliwe.
              • g.r.uu Re: Brak cukru w sklepach….. 17.07.22, 15:50
                Gotowa pizza, frytki mrożone i paluszki rybne - ależ zdrowe i pyszne są te posiłki brytyjskich wyższych sfer
                • chatgris01 Re: Brak cukru w sklepach….. 21.07.22, 19:46
                  big_grinbig_grinbig_grin
    • aagnes Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:08
      Będzie drogi, a cukier dobrze się przechowuje. Mnie zadziwia permanentny brak proszków do prania białego w biedronce i lidlu.
      • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:21
        Nigdy nie używałam dwóch rodzajów proszków, zawsze tylko do koloru. A takiego proszku jest zawsze na półkach w sklepach zatrzęsienie, nawet gdy jest promocja.
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:17
          I pewnie dlatego nie ma proszku do białego, bo mało kto to kupuje.
        • aagnes Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:18
          no wiem, uprać można w czymkolwiek, nawet w ludwiku, ale chodzi mi o zjawisko, iles razy z rzędu wrocilam z pustymi rekami, a ja akurat lubie do białego.
          • nuclearwinter Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:30
            U mnie też z miesiąc temu nie było proszku do białego (płynu właściwie bo używam płynów do prania a nie proszków) przez jakieś 2 tygodnie, już snułam jakieś teorie spiskowe, ale się pojawił z powrotem na dobre i cały czas jest. Może u ciebie też wróciwink

I nie wiem czy tak nikt tego poza nami nie używa, ja tam zwykle widzę w sklepach wydzielone półki na środki do prania białych rzeczy w sporym wyborze, to chyba ktoś to jednak chce kupować.
          • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:32
            Gruba przesada porównywać pranie w proszku do koloru z praniem w Ludwiku... No naprawdę, są granice złośliwości.
            • aagnes Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:37
              na milosc boską, nie o to chodziło, sama na wakacjach myłam włosy płynem do higieny intymnej bo akurat został a szampon sie skończył. piszemy o tym, ze cos co zawsze walało sie na półkach w ilościach hurtowych znienacka znikneło.
              • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:43
                Sama widzisz, że przesadziłaś w porównaniach.
                • madzioreck Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 18:36
                  mysiaapysia napisała:

> Sama widzisz, że przesadziłaś w porównaniach.

Nie, to Ty się dopier...sz zupełnie bez sensu.
                  • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 21:59
                    Używasz mocno przesadzonych porównań i może czas żeby się nad tym zastanowić. Pogódź się z tym, że skoro mało ludzi używa pewnego towaru, to sklepy też mało go wystawiają.
    • woman_in_love Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:10
      Ludzie będą pędzić bimber i lać go do disli: tak robią w krajach 3-świata.

A stary borsuczycy ma na pewno w piwnicy agregat prądotwórczy na biopaliwa z bimbru i ona będzie miała ogrzewanie elektryczne, a wam doopsko zmarznie w zimie. I jeszcze jej do lampy do hybryd wystarczy tego prądu a wy będziecie jak kocmołuchy po zbieraniu chrustu w lesie.

Stąd ten brak cukru.
      • homohominilupus Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 10:03
        woman_in_love napisała:

> Ludzie będą pędzić bimber i lać go do disli: tak robią w krajach 3-świata.
        >
        > A stary borsuczycy ma na pewno w piwnicy agregat prądotwórczy na biopaliwa z bi
        > mbru i ona będzie miała ogrzewanie elektryczne, a wam doopsko zmarznie w zimie.
        > I jeszcze jej do lampy do hybryd wystarczy tego prądu a wy będziecie jak kocmo
        > łuchy po zbieraniu chrustu w lesie.
        >
        > Stąd ten brak cukru.

😂
        Twoja fanką się staje normalnie 😆
      • dyzurny_troll_forum Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 11:17
        woman_in_love napisała:

> Ludzie będą pędzić bimber i lać go do disli: tak robią w krajach 3-świata.

Coś ci się po.... woman!
        Do diesli to się leje oleje, rzepakowy bardzo dobry, słonecznikowy, do starszych przechodzony po frytkach może być. A bimber i to taki bardzo wysokoprocoentowy to raczej do benzynowych silników.
        • woman_in_love Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 11:20
          ..
    • bigimax4 Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:23
      Bylem dzisisj w dino , cukier maka mleko maslo , wszystko jest
    • pepsi.only Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:31
      Przetwory, dokarmianie pszczół, pomoc Ukrainie, drożyzna i ludzie kupują na zapas, bo spodziewają się podwyżek cen....
      ale w moim sklepie nie było problemu z zakupem. (tzn bywa pusto na półkach w sklepie tuż przed zamkniecie, ale od rana towar znów jest rozłożony).
    • pepsi.only Re: Brak cukru w sklepach….. 14.07.22, 22:31
      Dziś kupiłam 3 butelki octu. Ostatnie. Ciekawe czy też pojawi się wątek: BRAK OCTU W SKLEPACH
      wink)
    • rosie Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 07:49
      Ogolnie jest brak towarów. W biedrze przynajmniej. Wczoraj robiłam zakupy i byly puste półki. Połowy rzeczy z listy nie było. I tak już od kilku tygodni.
      • mysiaapysia Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:46
        U nich szwankuje raz na jakiś czas logistyka. Tylko co dziwne wystarczy podejść albo podjechać do kolejnej biedronki, a tam lepsze zaopatrzenie. W ogóle moja najbliższą biedronka jest brudniejsza i gorzej zarządzana od kolejnej, zresztą na tej samej ulicy. A w jeszcze kolejnej to już w ogóle czyściutko, miły personel.
        • aamarzena Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:58
          Dokładnie tak jest. Nie dowiozą czegoś albo dowiozą w zbyt małej ilości i o 16 juz brak towaru. Plus zawsze zbyt mało osób na zmianie i nie nadążają z rozladunkiem/rozłożeniem towarów na półkach.
          U mnie notoryczny brak mleka bezlaktozowego. A maja w dobrej cenie, więc tam się zaopatruję. Ale w okolicznych sklepach mleko jest, więc jak nie dostanę w b. to biedy nie ma. Najwyżej kupię drożej.
        • annaboleyn Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 19:35
          mysiaapysia napisała:

> U nich szwankuje raz na jakiś czas logistyka. Tylko co dziwne wystarczy podejść
          > albo podjechać do kolejnej biedronki, a tam lepsze zaopatrzenie. W ogóle moja
          > najbliższą biedronka jest brudniejsza i gorzej zarządzana od kolejnej, zresztą
          > na tej samej ulicy. A w jeszcze kolejnej to już w ogóle czyściutko, miły person
          > el.

Mieszkasz obok mnie? smile
          To prawda, Biedra Biedrze nierówna.
      • 35wcieniu Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 08:52
        Ogolnie jest brak towarów. W biedrze przynajmniej.

Nie w każdej na pewno. Moja jest normalnie zaopatrzona, cukier też był wczoraj. Nie używam więc i tak mi wszystko jedno ale coś mi się wydaje że tam gdzie nie ma to właśnie dlatego że nakręca się panikę że będzie po 20 zł albo nie będzie wcale.
        • iwoniaw Re: Brak cukru w sklepach….. 15.07.22, 09:12