Dodaj do ulubionych

Dlaczego oni tak robią?

15.07.22, 14:26
Dlaczego faceci przestają szanować kobiety od których chcą odejść albo nie chcą odejść ale dobrze się bawią na boku? Przecież oni mają ten sam zestaw zachowań, przestają się angażować, rozmawiać, trudno się z nimi dogadać, chodzą zirytowani albo przestają się kompletnie odzywać, znikają w jakieś mniej lub bardziej wymyślone zajęcia, koledzy, robota co jest ściemą najczęściej, wymyślają jakieś wymówki, krytykują bo porównują żonę z panią z która aktualnie coś się dzieje. Te wszystkie zachowania zawsze podlane są bierną agresją. Moim zdaniem to jest najtrudniejsze do zniesienia, sam fakt bycia oszukiwanym boli ale czemu 98% facetów nie potrafi zachować minimum szacunku w zachowaniu w stosunku kobiety z którą spędzili jakąś część życia? Dlaczego zmieniają do niej podejście, te zachowania są jak z jednej fabryki, zawsze podobne.
Obserwuj wątek
    • chatgris01 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:28
      Bo mogą.
    • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:30
      Bo są zirytowani, że "muszą" w ogóle spędzać czas w domu. Cudzysłów, bo oczywiście, że nie muszą, tylko nie chcą przyznać się do romansu i wnosić o rozwód.
      • heca7 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:37
        Tak, bo najchętniej chcieliby aby ta sytuacja sama się rozwiązała tongue_out Żona się sama wyniosła, często żeby też zabrała dzieci bo pan się szykuje do nowego związku i chciałby mieć czystą kartę. A nie ma. Bo wspólnota małżeńska, bo kredyt , bo alimenty na dzieci, czasem wspólna firma. Albo bo nie za bardzo po rozwodzie będzie kasa na taki poziom życia jak jest teraz a nowa flama jest wymagająca tongue_out
        • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:39
          No to właśnie. Akurat wczoraj siedziałam 6 h na sali, mając po drugiej stronie takiego pana, który z nową panią przepuścił cały majątek i teraz pożycza po 1000 zł na życie. Nawet mi się tezy rikiego o zawsze winnych kobietach przypomniały. Na pewno winna jest znów była żona.
          • silenta Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 16:57
            Powiedz mu żeby poszedł do chirurga naczyniowego big_grin
            • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 17:55
              😃 oj tak, bo za chwilę będzie bez majątku i bez nogi
      • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:37
        Druga przyczyna jest taka, że szukają sobie usprawiedliwienia w stylu; "W życiu bym nie zdradził i nie oszukiwał, ale moja żona to jest taka, śmaka i owaka" i traktują żonę jak "taką, śmaką i owaką."
        A trzecia- bo ideałów nie ma i każda kobieta jakieś wady ma. Jak facet ma kochankę, to w fazie ostrego zachwytu kochanka jest aniołem bez wad, a wszystkie -dotychczas drobne- wady żony urastają do rozmiarów astronomicznych.
        Taki life.
    • potworia116 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:35
      Bo ona mnie uwiązała, skrzydła podcięła, potencjał stłamsila, wtłoczyła mnie w te drobnomieszczańskie schematy, tak zasadniczo obce mojej nieujarzmionej naturze zdobywcy.
      • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:41
        Muszę dokonać autocytatu. Muszę bo się uduszę.

"Tu pojawił się nowy element w postaci "kastracji małżeńskiej"- czyli "moja żona to zła kobieta, która mnie psychicznie wykastrowała i dlatego jestem ciapa, przy takiej kobiecie jak ty, to ja bym był wilkiem, tygrysem albo jastrzębiem, a tak to jestem tylko smutnym muflonem"
        • asia.sthm Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:50
          > żona to zła kobieta, która mnie psychicznie wykastrowała i dlatego jestem ciapa,....

dobry cytat, ale czegos brakuje: o fizycznym kastrowaniu przy pomocy gilotyny umieszczonej w pochwie nic nie ma.
          big_grin
        • heca7 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:54
          Przypomniał mi on (cytat) jak MR zachwycała się początkowo Z. Zamachowskim opowiadając jak ten wspaniały, niezwykły i uczuciowy mężczyzna był traktowany jak zakurzony mebel big_grin
        • berdebul Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:56
          Muflonem big_grin big_grin
          • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 15:02
            No muflonem, smutnym, przygniecionym życiem muflonem
            • noc_na_pustyni Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 15:06
              Wara od muflonów. To są piękne zwierzaki. I wolne! Wejdą tam, gdzie najpiękniej i nikt inny nie da rady 😜
        • gama2003 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 17:28
          Muflon wrócił !

• m_incubo Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:40
      Robią tak, bo mogą.
    • asia.sthm Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:43
      Dlatego, ze juz jej nie chca ale zupelnie irracjonalnie nie chca jej od siebie uwolnic. Wlasnosc to wlasnosc.
      Kobiety powinny im ulatwic to wyzwolenie, od czego sa walizki i od czego wycieraczka big_grin

A powaznie to zadajesz za trudne pytania. Od zarania ludzkosci naszym zadaniem bylo przetrwanie, a nie mieszkanie pod jednym dachem.
      • heca7 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:56
        Jak to leciało? Dobra żona powinna po siedmiu latach odejść sama a nie nakręcać spiralę nienawiści wink
        • sophia.87 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 15:21
          Niedawno mieliśmy siódmą rocznicę ślubu, zapytam męża o jego zdanie w tej kwestii 😁
        • arwena_11 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 17:46
          Najlepszy tekst jaki usłyszałam kiedyś. Siostra koleżanki poznała faceta, facet okazał się żonaty i dzieciaty. Dziewczyna dała mu ultimatum - albo rozwód albo rozstanie. Facet płakał podobno, że nie może się rozwieść - bo uwaga "teść mu nie pozwoli".
          Pół spotkania zastanawiałyśmy się - której mafii, ten teść jest szefem big_grin, big_grin
          • asia.sthm Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 18:03
            > której mafii, ten teść jest szefem

po glowie konia w nogach lozka by poznal, a kolezance dwie sniete ryby pod drzwiami sporo by daly do myslenia.
          • m_incubo Re: Dlaczego oni tak robią? 16.07.22, 16:58
            Mnie bardziej Intryguje to ultimatum. Rozważała kontynuowanie związku z panem bez kręgosłupa, gdyby ten się rozwiódł? Serio? big_grin
            • arwena_11 Re: Dlaczego oni tak robią? 16.07.22, 17:20
              A myślisz że mało jest takich? Tylko potem się dziwią jak pojawią się kolejna i facet je zostawia.
    • alpepe Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:45
      Bo im się zdaje, że dzięki temu zachowali twarz. Nieważne, że nie. Ich obraz własny mniej cierpi, wydają się sobie mniej winni.
    • szafireczek Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:54
      Tak sobie racjonalizują odejście, że to "zła kobieta była" i starają się na każdym kroku pomysł ten uwiarygodnić.
    • ichi51e Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:55
      Ja obstawiam lenistwo. Dzieci zaopiekowane w chacie posprzątane obiad na stole kredyt spłacany wspólnie i jeszcze do seksu babka na boku.
      A jak będzie padało i człowiekowi nie będzie się chciało auta wystawiać to i seks bedzie. Ach on taki biedny miś rozdarty… ale za to dwie baby zadowalam…no dzik!
      • ichi51e Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 14:55
        Moim zdaniem dla pewnego typu człowieka ten układ ma wbrew pozorom same plusy
        • kamkaklamka Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 16:08
          Znam to bo zdarzyło mi się być taką ofiarą usprawiedliwiania i racjonalizowania zdrady.
          Do dziś nie rozumiem tego paskudnego zachowania, jak można robić z partnerki beznadziejną bo facet przeżywa coś z inną panią, tym bardziej że pani była kwintesencją przeciętności.
          Przyznaję że to była jedna z gorszych rzeczy jakich doświadczyłam a spadłam z wysokiego konia bo to facet przy którym zawsze czułam się najlepiej na świecie.Zdarzyło Wam się coś podobnego?
    • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 17:17
      Bo po co mają ponosić ciężar decyzji o rozstaniu, jej zakomunikowania i wszelkich organizacyjnych konsekwencji, skoro wystarczy wystarczająco wkooorwić żonę, żeby ona załatwiła wszystko sama.
      • daniela34 Re: Dlaczego oni tak robią? 15.07.22, 17:57
        A kochance wtedy mówią, że niedobra żona "nie chce dać rozwodu."
    • bistian Re: Dlaczego oni tak robią? 16.07.22, 16:49
      Jedni tak robią, inni nie. Podobnie jest u kobiet
    • mid.week Re: Dlaczego oni tak robią? 16.07.22, 17:01
      Bo im tak wygodnie? ludzie zazwyczaj dokonują wyborów mając na uwadze własny komfort
    • 152kk Re: Dlaczego oni tak robią? 16.07.22, 17:20
      Zohydzenie osoby, którą się krzywdzi ułatwia krzywdzenie. Krzywdziciel nie czuje się szują, jeśli uda mu się samego siebie przekonać, że ofiara jest zła - bo wtedy przecież "sama sobie winna", zasłużyła itp. To znany mechanizm psychologiczny, działający przy wszelkich świństwach, też znacznie gorszych niż zdrada - zbrodniarze często wręcz odczłowieczają swoje ofiary sad
      • la_felicja Re: Dlaczego oni tak robią? 16.07.22, 20:36
        To się nazywa dysonans poznawczy. Gdyby sobie nie obrzydzili żony, nie wmówili soboe samym, że ona jest nic nie warta, toby musieli sami przed sobą przyznać, że są świniami, skoro krzywdzą niewinną kobietę. A to boli, bo każdy w głębi ducha chce o sobie myśleć dobrze.
      • sloneczypan Re: Dlaczego oni tak robią? 17.07.22, 05:07
        152kk napisała:

> Zohydzenie osoby, którą się krzywdzi ułatwia krzywdzenie. Krzywdziciel nie czuj
        > e się szują, jeśli uda mu się samego siebie przekonać, że ofiara jest zła - bo
        > wtedy przecież "sama sobie winna", zasłużyła itp. To znany mechanizm psychologi
        > czny, działający przy wszelkich świństwach, też znacznie gorszych niż zdrada -
        > zbrodniarze często wręcz odczłowieczają swoje ofiary sad
        Grubo powiedziane. Większosc facetów ma to w genach. Ale kobiety też potrafią byc okrutne .I nie jest to mały odsetek .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka