Dodaj do ulubionych

Zasiłek rehabilitacyjny czy zwolnienie

15.07.22, 15:21
Dziewczyny proszę może któraś miala taką sytuację i mi pomoże.W styczniu miałam operację tętniaka głowy.caly czas do tej pory jestem na zwolnieniu lekarskim.Od czerwca zwolniłam się z pracy i pracodawca przeslal moje zwolnienie do ZUS.Prosze dziewczyny może któraś z Was wie czy po zwolnieniu z pracy przysługuje mi nadal zasiłek chorobowy czy muszę składać o zasiłek rehabilitacyjny. Moje zwolnienie z pracy nastąpiło z powodu spraw prywatnych.od stycznia do teraz wróciłam do pracy na 3 tygodnie i źle się czułam.poszlam znowu na zwolnienie.Prosze powiedzcie jak to się liczy.
Obserwuj wątek
    • ukulele129 Re: Zasiłek rehabilitacyjny czy zwolnienie 15.07.22, 16:24
      Mnie się wydaje, ze na l4 mizna byc max 6 miesiecy (9 w przypadku ciązy lub gruźlicy). Po tym czasie trzeba przepracowac co najmniej 2 miesiace by moc wziąć kolejne l4. Tzn nawet gdybys nie zwolnila się z pracy musialabyś przejsc na swiadczenie rehabilitacyjne.
      • malinka81 Re: Zasiłek rehabilitacyjny czy zwolnienie 15.07.22, 16:35
        Dziękuję serdecznie.jestem w tych przepisach zagubiona
        • marysia460 Re: Zasiłek rehabilitacyjny czy zwolnienie 15.07.22, 18:54
          Tak, po 182 dniach zwolnienia można się starać o zasiłek rehabilitacyjny . Najczęściej ZUS daje pół roku czasami od razu rok
          • malinka81 Re: Zasiłek rehabilitacyjny czy zwolnienie 15.07.22, 20:00
            Teraz jest lipiec i lekarz nadal wypisał mi zwolnienie.jestem ja nim od 9 stycznia z przerwą trzytygodniową na pracę.
            • princy-mincy Re: Zasiłek rehabilitacyjny czy zwolnienie 15.07.22, 20:42
              Musisz złożyć wniosek do. ZUS o świadczenie rehabilitacyjne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka