Dodaj do ulubionych

rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szkoły

18.07.22, 23:31
Tuż przed ogłoszeniem wyników rekrutacji zastanawia mnie jedna kwestia. Synowi może zabraknąć punktów do szkoły pierwszego wyboru (rok temu by starczyło, ale w tym roku z 1,5 rocznika walczącego o miejsca może być różnie). Czy jeśli dostanie przydział do szkoły z dalszego miejsca na liście i będziemy składali pismo do dyrekcji szkoły pierwszego wyboru z prośbą o przyjęcie, to należy mimo to potwierdzić chęć nauki w szkole z przydziału i donieść oryginały dokumentów? Czy może przy chęci odwołania nie potwierdza się chęci nauki, żeby komuś innemu nie zajmować miejsca?
Obserwuj wątek
  • sabina211 Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 18.07.22, 23:39
   Jak najbardziej zanosi się oryginały, żeby nie zostać na lodzie. Podania do dyrekcji pisze się dopiero po wynikach rekrutacji uzupełniającej. Zawsze oryginały można wycofać i zanieść do szkoły, gdzie dziecko finalnie zostało przyjęte.
   • grey_delphinum Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 18.07.22, 23:49
    Oczywiście, że zostawiasz oryginały, bo w końcu nie masz żadnej gwarancji, że Twoje podanie będzie uwzględnione. Ważne, by dziecko nie zostało na lodzie.
   • zmarek44 Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 19.07.22, 22:43
    w rekrutacji uzupełniającej tez można wziąć udział pomimo, że uczeń uzyskał kwalifikacji w naborze podstawowym. Nie wiem czy we wszystkich miastach ale w Warszawie na pewno.
    • blaszany_dzwoneczek Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 19.07.22, 22:49
     I nie traci się wtedy miejsca w tym liceum, do którego uczeń został zakwalifikowany w rekrutacji podstawowej? Czyli, jeśli weźmie udział w rekrutacji uzupełniającej, w której też mu się nie powiedzie - to nadal jest zakwalifikwany tam gdzie wcześniej?
     • zwyczajnamatka Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 19.07.22, 23:00
      Żeby wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej należy nie potwierdzić woli uczęszczania do szkoły z pierwszej rekrutacji.
      Tak traci się miejsce w szkole z pierwszej rekrutacji.
      Nie potwierdzenie woli i udział w rekrutacji uzupełniającej to ryzykowny manewr.
      • zmarek44 Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 19.07.22, 23:21
       nie masz racji. Temat skonsultowałem w 5 warszawskich liceach.
     • sabina211 Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 19.07.22, 23:06
      Rok temu na pewno tak było. W Warszawie nie traciło się miejsca aż do wycofania dokumentów ze szkoły. Szkoła, gdzie uczeń został zakwalifikowany i potwierdził wolę uczęszczania nie wiedziała, kto bierze/nie bierze udziału w rekrutacji uzupełniającej.
      • zwyczajnamatka Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 20.07.22, 06:12
       U nas było tak jak napisałam. Żeby startować w rekrutacji uzupełniającej nie można było potwierdzić woli. Dziecko musiało zrezygnować ze szkoły do której się dostało. Wiem, bo koleżanka miała syna w takiej sytuacji, dostał się do kiepskiej szkoły, nie potwierdzili woli i zaryzykowali przystępując do drugiej rekrutacji i udało się. Dostał się do dobrej szkoły.
       • geoardzica_z_mlodymi Re: rekrutacja do liceum - ewentualna zmiana szko 20.07.22, 06:26
        Każde biuro edukacji może mieć inaczej. Trzeba sprawdzać u źródła.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka