Dodaj do ulubionych

wynajmowanie mieszkania

19.07.22, 10:13
wczoraj wynajęłam małe mieszkanie w Warszawie. wynajmujemy je dość tanio, bo jest w standardzie mocno 'akademikowym' - miał być remont, ale przyjechali uchodźcy i termin u wykonawcy przepadł. teraz uchodźcy wyjechali i wynajęłam je normalnie za pieniądze. ilość telefonów, smsów i wiadomości w odpowiedzi na ogłoszenie przechodzi ludzkie pojęcie sad po pół godzinie wyciszyłam telefon i przestałam odbierać, bo już miałam umówione kilka osób na oglądanie, miałam później kilkadziesiąt nieodebranych połączeń. przyszły 3 osoby i wszystkie chciały brać od ręki. wynajęłam dziewczynie z Ukrainy z dzieckiem, która zdecydowała się zostać tu na stałe, ma pracę. tak się ucieszyła że dziękowała wielokrotnie i mnie uściskała. a przecież to normalna rynkowa transakcja, żadnej łaski jej nie robię...do tego pan (Polak), który przyszedł oglądać w tym samym czasie, powiedział że jej ustępuje.
serce się krajało jak ludzie przez telefon opowiadali, jak muszą się natychmiast wynieść skądśtam. i co oni dalej zrobią? oczywiście 90% dzwoniących to Ukraińcy/Białorusini, spodziewam się że mają jeszcze trudniej bo wynajmujący preferują Polaków. no słabo jest bardzo i współczuję ogromnie tym ludziom. tak się tylko chciałam wygadać.
Obserwuj wątek
    • sophia.87 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 11:23
      Tak, to straszne, że nasze państwo w żaden sposób nie pomaga tym ludziom.
      • bigimax4 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 11:59
        Panstwo nie ma zadnych pieniedzy na pomaganie
        Jedynie co moze to zabracPolakom
        • sophia.87 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 13:01
          Na pomoc uchodzcom może się starać o środki unijne.
          Skoro dostała je Turcja, to Polsce tym bardziej się należą
          • agiq Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 15:53
            Polska zapewne je dostaje bądź dostanie. Pytanie co rządzący z nimi zrobią.
            • sophia.87 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 16:46
              To UE powinna dopilnować by te środki były właściwie wydawane.
              Niestety nie ma obecnie innej opcji
          • pantuniestal88 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 17:32
            Polska niech się za praworządność weźmie
            • sophia.87 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 20:05
              To swoją drogą, ale praworzadnoscia uchodzcom z Ukrainy nie pomożemy.
              UE może kierować środki do samorządów, a te pisowe sprawdzać
        • langsam Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 20:14
          Pomoc Ukraińcom to czysta inwestycja. Tak w odsunięcie Rosji od naszych granic jak w dobrosąsiedzkie stosunki i przede wszystkim - w polską demografię i polski rynek pracy (czyli w gospodarkę).
    • heca7 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 12:48
      Wczoraj pisałam, że znajomy agent powiedział nam kilka dni temu iż znikli mu klienci kupujący na kredyt za to pojawili się w ilościach niespotykanych najemcy. Na weekend zdjął oferty bo nie był w stanie odpędzić się od telefonów. Ceny za wynajem w Wawie szybują pod niebem.
      • 1matka-polka Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 13:28
        We wroclawiu 1500 zl za pokoj 10m2, w 3 osobowym mieszkaniu...
        • sophia.87 Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 13:31
          Wow, wygląda na to, że powinnam poważnie podnieść czynsze najemcom smile
          • jeste_m_sobie Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 16:36
            To po ile teraz kawalerka? 30-35 m, standard dobry, ale nie premium, duże miasto nie Warszawa, dobry dojazd do centrum.
            • 1matka-polka Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 22:07
              Kawalerki od 2400 zl, wiec nie ma przelozenia🤷‍♀️
        • langsam Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 20:14
          No ale to z mediami chyba.
    • labdelm Re: wynajmowanie mieszkania 19.07.22, 22:42
      A jak zabezpieczasz się przed tym, że pani przestanie płacić, a ponieważ jest z dxieckiem, odpada eksmisja. No i okazjonalnego z Ukrainką nie podpiszesz?
      Pytam, bo ja niebawem też będę szukać najemcy i mam pewne obawy...
      • 1matka-polka Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 07:46
        Z tego, co wiem, to obcokrajowcow te przepisy o ochronie lokatorow nie dotycza.
        • labdelm Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 09:15
          Ależ oczywiście, że dotyczą. Nigdzie nie ma w ustawie, że dotyczy tylko obywateli RP. Tak jak inne ustawy - kodeks karny -na przykład smile
      • swiezynka77 Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 10:46
        nijak. ufam ludziom, wynajmuję od wielu lat i nie miałam ewidentnego oszusta (jakieś drobne konflikty się zdarzały). ona deklarowała że może zawrzeć najem okazjonalny, bo pani u której mieszkała dotąd podałaby swój adres. ale że nie chce mi się biegać do notariusza to zawarłyśmy zwykłą umowę.
    • purchawka2020 Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 09:26
      Wynajmuje cztery mieszkania - w dwóch podniosłam ceny , w dwóch nie.
      Na podobnej zasadzie co Ty - wolę mniej kasy ale dobrych i stałych najemców.
      Nie śpieszy mi się również do remontów i odświeżania mieszkań więc dmucham na tych najemców, którzy są.
      W jednym podniosłam ceny o koszty czynszu, który wzrósł i prognozowane ceny ogrzewania.

W drugim - ponieważ cena była mocna poniżej rynkowej i w zasadzie ludzie nie mieli podwyżki od czterech lat. Nadal jest to cena sporo niższa niż rynkowa ale mieszkanie jest w słabej dzielnicy i oni w sumie mają większość swoich mebli i sprzętów więc są bezproblomowi.
      Nie podniosłam czynszu studentce - bo mieszkanie jest dziwaczne, w starej kamienicy i wymaga dość dziwnej obsługi. Po prostu musi się trafić amator i to rozgarnięty żeby sterować sobie ogrzewaniem i prądem.
      W czwartym mieszkaniu mam zysk, z którego jestem zadowolona - w dodatku pan jest majsterkowicz i wszelkie naprawy ogarnia sam ( odliczam mu za uszczelki, gazrurki itp) i wprowadza własne upiększenia i usprawnienia.Zastrzegłam jednak, że w przypadku wzrostu kosztów podniosę czynsz o te koszty.

Niestety - w przyszłym roku, wiosną, wszystkim podniosę czynsz i to grubo.
      Po prostu będę potrzebowała pieniędzy i jestem skłonna ponieść ryzyko zmiany lokatorów.
      • purchawka2020 Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 09:27
        Kurde, to do wątku o podnoszeniu cen miało być.
    • kaktusowepole Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 17:07
      To bardzo miłe że pomogłaś. Mieszkań jest mało a ceny bardzo wysokie. Płacą za to Polacy nie uchodźcy we własnym kraju tylko zwyczajne pracujące osoby. Z mojego grona znajomych kilka osób przestało być samowystarczalnych wrócili do rodziny, mimo że są to osoby pracujące, innym pomaga rodzina. Tak bardzo koszt wynajmu przygniata dołoży do tego wysokie koszty utrzymania i rachunek jest oczywisty. Ale co się dziwić przy takim napływie osób.
    • zosia_1 Re: wynajmowanie mieszkania 20.07.22, 20:02
      Też synajełam rodzinie z Ukrainy, bardzo pożądni ludzie. Również obserwuję, że są osoby, które absolutnie Ukraińcom, pracującym nie chcą wynająć

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka