Dodaj do ulubionych

Zapalenie stawu barkowego

19.07.22, 15:03
Od dwóch miesięcy leczę zapalenie stawu barkowego - tabletki przeciwzapalne, miejscowa krioterapia, laseroterapia i nic... żadnej poprawy a nawet mam wrażenie, że gorzej.
Czy ktoś miał takie paskudztwo ? czy leczenie zapalenia barku zawsze jest takie długie ?
Obserwuj wątek
    • agiq Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 15:36
      Leczyłam oba barki, jeden po urazie, drugi tak z niczego się ból wziął. Brałam zastrzyki co miesiąc i chodziłam na fizjo przez dwa tygodnie. Generalnie najbardziej chyba pomógł czas, tak po 6 miesiącach jest lepiej.
    • lea_233 Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 16:28
      Ooo, bark niestety długo się leczy i boli
      U mnie jako tako zrobiło się po pół roku
    • wapaha Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 16:29
      miałaś usg ?
      • ma.malina Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 18:29
        Miałam rezonans - zapalenie stawu z wysiękiem.
        Lek który biorę to aclexa.
        Zapalenie pojawiło się tuż po covidzie, lekarz mi mowil, że dużo ma teraz stawowych przypadków po wirusie.
        Tak myślę, ze ja tez jestem winna - bark mnie boli od 4 miesięcy, a do lekarza trafiłam dopiero dwa miesiące temu, zapalenie pewnie jest już przewlekłe, strasznie jestem na siebie zła
        • ma.malina Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 18:31
          Dokładnie stan zapalny torebki stawowej
        • bei Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 21:32
          Dostałam trzy zastrzyki, w odstępie tygodniowym (sterydy), przeszło dosyć szybko, osiem lat już minęło.
          O zastrzykach powiedziała mi sąsiadka, ze rok chodziła na lasery, rehabilitację i nie pomogło, a po zastrzykach w miesiąc przeszło. (stan zapalny z wysiękiem, miałam robione usg, iniekcje były robione w monitoringu usg)
    • lot_w_kosmos Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 17:46
      Miałam kiedyś zapalenie w okolicy stawu, jakieś bardziej stany zapalne dotyczące mięśni.
      Poszłam wcześnie do lekarza, zrobił Usg i Rtg. Nie zdążyły sie porobić zwapnienia.
      Brałam Biofenak przez 20 dni.
      Potem taki lek na stawy. Zapomniałam nazwy, nowocześniejszy od Arthrylu.
      Przeszło ostatecznie po około 2 miesiącach.
      • joana012 Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 18:39
        Ja miałam w zeszłym roku po upadku.
        Pomogły radykalnie zastrzyki dawane przez ortopedę prosto w bark. Była to seria ok 6 zastrzyków z kwasem hialuronowym i 3 jeszcze jednego przeciwzapalnego, którego nazwy nie pamiętam. Już po 1 serii poczułam ulgę. Tak więc zrób rezonans a jak już masz to idź do dobrego ortopedy po zastrzyki.. Plus oczywiście rehabilitacja
    • ge-ox Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 18:43
      Leczyłam tzw zsmtozony vark, półtora roku to trwało, jakieś siedem miesięcy bardzo ostrego stanu wie nie piciesze Cie, ale to vardzo długie leczenie
    • arthwen Re: Zapalenie stawu barkowego 19.07.22, 18:44
      Mi od grudnia się jeszcze ciągnie, ale to trochę moja wina, bo i fizjoterapeuta i ortopeda zabronili ruszać tą ręką (oprócz specjalnie dobranych ćwiczeń), a ja się stosuję tak trochę - tzn trochę ją oszczędzam, zwłaszcza jak zaczyna boleć po raz kolejny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka