Dodaj do ulubionych

Czytałyście o gwałce na 12 latku ....

19.07.22, 17:09
We Wrocławskim aquaparku?
Wczoraj czytałam, jestem w szoku do teraz...
Ogarniacie zboka?
Wśród kamer, ustalenie sprawcy zajęło chwilę, stały posiadacz karnetu.
Chłopak z rodzicami był na basenie, poszedł tylko do toalety.

gazetawroclawska.pl/gwalt-we-wroclawskim-aquaparku-ofiara-jest-12latek-policja-zatrzymala-potencjalnego-podejrzanego/ar/c1-16504455
Aquapark wroclawski - setki osób, tłok jak w centru handlowym w niedziele handlowe ....
SZOK!

gazetawroclawska.pl/gwalt-we-wroclawskim-aquaparku-ofiara-jest-12latek-policja-zatrzymala-potencjalnego-podejrzanego/ar/c1-16504455
Obserwuj wątek
    • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:15
      Piszesz że ustalenie sprawcy zajęło chwilę, a w linkach że to tylko podejrzany.
      • milva24 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:17
        Jest podejrzanym dopóki nie dostanie wyroku sądu.
        • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:22
          Ematka działa szybciej.
          • yadaxad Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:27
            Kto puszcza dziecko samo do publicznej toalety?
            • angazetka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:29
              A to któryś 12-latek chodzi z obstawą do wc?
              • inna.268 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:40
                angazetka napisała:

> A to któryś 12-latek chodzi z obstawą do wc?

Żaden. Dzieci 12 letnie wracają też samodzielnie ze szkoły.
              • no_name33 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 11:00
                angazetka napisała:

> A to któryś 12-latek chodzi z obstawą do wc?
                >
                Mój nie chodzi, ale zawsze mam schizę w takich miejscach. Jak widać uzasadnioną.

Jak był młodszy, to stałam pod męskim WC, albo jak wchodził to gadałam na całe gardlo: JA TU STOJĘ, jakby co, to krzycz.

I nie obchodzi mnie co sobie inni mysleli.
                Ostatnio byłam z koleżanką na basenie i w męskiej szatni starzy faceci latali z gołymi genitaliami przy naszych chłopakach. Wyszli totalnie zażenowani. Naprawdę mam czasem wrażenie, że te stare dziady rajcuje widok chłopców i ich reakcje na te obwisłe przyrodzenia.
            • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:30
              Kupa ludzi.
            • triss_merigold6 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:31
              To 12-latek, spokojnie mógłby być sam w tym aquaparku.
              • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:39
                Świetny pomysł.
            • inna.268 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:38
              yadaxad napisał(a):

> Kto puszcza dziecko samo do publicznej toalety?

12 letnie? Każdy.
              • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:39
                Nie, nie każdy.
                • inna.268 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:47
                  Prawie każdy. To samo dzieci wracające samodzielnie ze szkoły - a 12 letnie zazwyczaj już same wracają, a nawet młodsze.
                  A ilu rodziców nawet nie pomyśli, że może trafić na ich dziecko i to wszędzie: w drodze do/ze szkoły, na placu zabaw, wszędzie.
                  • black_magic_women Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 21:18
                    Na placu zabaw...
                • triss_merigold6 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:53
                  Faktycznie, niepełnosprawnym asystują opiekunowie.
                • kicifura Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:38
                  I taki 12 latek nie protestuje jak mama idzie z nim siku?
                • hanusinamama Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 23:44
                  Chodzisz z 12 lkatkiem do toalety? A mnie wkurw łapał jak matka wlazła do łazienki z prysznicami na basenie z dzieciakiem na oko 10 letnim. Masa dziewczynek i chłopak 10 letni...juz wiemy kto tak robi. Nasturcja
                  • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 00:15
                    I to wszystko wyczytałaś z mojego postu? Aha.
            • kamin Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:40
              A kto nie puszcza? Zwłaszcza dziecko przeciwnej płci
              • nicknachwile79 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:42
                Raczej każdy, w końcu mowa o 12 latku, dziwne, jak ktoś nie puszcza.
            • abecadlowa1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:45
              yadaxad napisał(a):

Czyli kto jest według Ciebie winny?
              • nicknachwile79 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:47
                Okaże się, że rodzice, bo jak to 12 letnie dziecko mogli sano do toalety puścić, w końcu to maluszek...
                • inna.268 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:51
                  A ilu rodziców pozwala samodzielnie dojechać 12 latkom do szkoły? Przecież prawie wszyscy...
                  To może się przecież zdarzyć wszędzie i każdemu.
            • eriu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:09
              Toaleta w szkole to też na logikę toaleta publiczna. I co pilnujesz tam dziecko? Gwałtu jest winny gwałciciel a nie, że ktoś poszedł do toalety.
              • lauren6 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:55
                Po co się ograniczasz: sam sobie winien. Po co szedł do toalety jak mógł nasikać do basenu 🤷‍♀️

Dawno nie było na tym forum victim blaming. Tak od wczoraj.
                • g.r.uu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:59
                  Czekaj, przyjdzie Dramatisia to zacznie pytać czy aby dwunastolatek nie był gejem, bo jak był to nie gwałt tylko przyjemność 🤮
              • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 11:06
                Nikt ie mówi, że dziecko jest winne. Mówię co robię, by unikać takich sytuacji i tyle. Cała reszta jest w twojej głowie i sobie dopowiadasz interpretacje
                • bajgla Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 12:03
                  Wbij sobie do głowy, że nie da się uniknąć takich sytuacji.
                  • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 15:11
                    Da się uniknąć sytuacji pilnując dziecka w publicznych toaletach. Jak nie pilnujesz tam dzieciaka, no to oczywiście nie da się.
                    • dreg13 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 15:17
                      Ja sie da upilnowac dziecko, ktore idzie juz SAMO na trening czy do galerii handlowej? I ktore mając 7 lat wyjezdza juz czasem na kolonie czy oboz?
                      • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 15:19
                        Gwalt w opisanym przypadku miał miejsce w toalecie aquaparku a nie w drodze na trening. Jasne, że wszędzie dziecka nie możesz pilnować, ale tam gdzie możesz, to warto to robić, czyż nie?
            • krainausmechu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 04:42
              yadaxad napisał(a):

Widać że nie masz dzieci ,a zabierasz glos
            • slonko1335 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 06:45
              Yyy 12 letnie, pełnosprawne to raczej zdecydowana większość...
            • jammer1974 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 09:32
              yadaxad napisał(a):

12 latka? A ty swoje do 30tki bedziesz odprowadzac?
              • amast Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 15:08
                Wiesz, zależy od okoliczności. Jak byliśmy w tureckiej części Cypru, to poszłam do toalety z 22-latką i jeszcze kazałam mężowi, żeby nas odprowadził i zaczekał przed...
        • mizantropka_20 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 21:11
          Pierwsze słyszę żeby podejrzany mógł "dostać" wyrok, on przecież tylko ma przedstawione zarzuty w postępowaniu przygotowawczym... Wyrok "dostanie" oskarżony
          • milva24 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 21:33
            Tak, to właśnie jest w tej sprawie najważniejsze...
    • milva24 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:19
      Biedne dzieckosad
      • gama2003 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:39
        Nawet nie umiem spokojnie o tym myśleć.

To ta okazja, gdzie zwyrol powinien być znany publicznie z imienia, nazwiska i mordy.
        • angazetka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:08
          Ale może najpierw jednak sąd...?
          • kicifura Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:29
            Po wyroku też nie będzie ujawniony.
    • andaba Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:19
      To chyba kwestia nomenklatury prawniczej. Póki sąd nie wyda nakazu, czy jakoś tak, jest jedynie podejrzany, choćby go pińcet osób na gorącym uczynku złapało.
      • tanebo001 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:33
        No wiesz, Chyłka wygrała by tak że rodzina ofiary musiałaby jeszcze opłacić podejrzanemu dodatkowy karnet.
    • lot_w_kosmos Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:31
      To jedt po prostu szokujące....
      • lot_w_kosmos Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:04
        Jeszcze dopiszę: ile razy moje dzieci chodziły same po terenie hoteli, aquaparków- nie zliczę. Mnóstwo podróżowaliśmy..... aż mnie ciarki przechodzą na myśl, że wokół czają się takie zyeby .....
        • angazetka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:09
          I serio do teraz nie wiedziałaś, że są tacy ludzie?
          • lot_w_kosmos Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:24
            A gdzie to wyczytałaś?
            • angazetka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:44
              No bo dopiero teraz masz ciarki.
          • kicifura Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:31
            angazetka napisała:

> I serio do teraz nie wiedziałaś, że są tacy ludzie?
            >

Serio to jest odpowiedni temat żebyś pielęgnowała swoje zblazowane poczucie wyższości?
            • angazetka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:33
              Hę?
          • czerwonylucjan Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 00:34
            Bo gwaltow na dzieciach w tak uczeszczanych i publicznych miejscach jeszcze nie grali?
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 14:23
              Jak to nie, wczorajnsie urodziłaś? Gwałty i.molestowanie na basenach są grane od dawna. Wrzuc w Google. To jedno z bardziej ryzykowanym miejsc, wrzuc w Google moloestowanie basen. Co roku te same historie. Ja pamiętam Głogów gwalt na chłopcu w 2010. Ja.mialam wtedy kilkuletnie dziecko, zaczynałam zabierać je dopiero na basen i.od tamtej.pory.to.pamietam.i.po kiblach samego nigdy nie zostawiałam. Nagość, dzieci, zamknięta przestrzen, dziecko samo. Do tego.doniesienia.prasowe, jak.dla mnie to.wystarczajaco.dziala.na wyo raznie, by dzieciaka.tam.pilnowac
      • snajper55 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 21:16
        lot_w_kosmos napisała:

> To jedt po prostu szokujące....

Widzę że życie dla niektórych jest szokujące. Tak, na świecie są wojny, gwałty, kradzieze, pobicia, głód i wiele innych podobnych rzeczy. Pod jakim kloszem trzeba się chować, że informacja o gwałcie szokuje? W Polsce dochodzi do 200 gwałtów dziennie. Dziennie!

S.
        • abecadlowa1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 22:19
          Tak, tak, zło jest takie banalne. No bo cóż szokującego w gwałcie na dwunastoletnim dziecku?
          • kicifura Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 07:28
            O, tak, normalnie ziew a niektórym nawet brew się nie uniesie, tacy są dojrzali i wszystkowiedzący. Normalnie zaszczyt że chcą nam świat objaśniać tu na forum.
    • woman_in_love Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:34
      Wina rodzicow i feministek: 12 latek powinien moc chodzic do damskiej bo to nadal dziecko.
      • rosie Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:56
        Kiedy na basenie moje dzieci zaczeły korzystać z męskiej szatni czułam niepokój. Wchodzili we dwóch ale kiedy wchodzili na basen czułam ulgę. Jak któryś idzie na siku, to wzrok i słuch mam czujny. U mnie to jest basen w miasteczku powiatowym. W aquaparku powinien ojciec iść z dzieckiem. Albo rzeczywiście powinien korzystać z damskiej szatni.
        • g.r.uu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:03
          Dwunastolatek w damskiej szatni to zdecydowana przesada.
        • kamin Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:15
          Dwunastolatek z damskiej? Ja się czuję nieswojo wprowadzając prawie siedmiolatka.
          • g.r.uu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:39
            Na większości pływalni siedem lat to granica, kiedy można zabrać dziecko do szatni przypisanej do płci rodzica
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:46
              Rozwiązaniem są szatnie koedukacyjne. Szkoda, że to nie wszędzie jest praktykowane. Najbardziej lubię właśnie ten spośród basenów, na którym bywam, gdzie jest jedna szatnia dla wszystkich
              • snajper55 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 21:28
                szmytka1 napisała:

> Rozwiązaniem są szatnie koedukacyjne. Szkoda, że to nie wszędzie jest praktykow
                > ane. Najbardziej lubię właśnie ten spośród basenów, na którym bywam, gdzie jest
                > jedna szatnia dla wszystkich

Toalety też są o edukacyjne? Ten gwałt miał miejsce w toalecie, nie w szatni.

S.
                • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 22:52
                  Ale gru pisze o szatni. Nie czytaty? To nie pisaty
        • wapaha Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 14:40
          rosie napisała:

> Kiedy na basenie moje dzieci zaczeły korzystać z męskiej szatni czułam niepokój
          > . Wchodzili we dwóch ale kiedy wchodzili na basen czułam ulgę. Jak któryś idzie
          > na siku, to wzrok i słuch mam czujny. U mnie to jest basen w miasteczku powiat
          > owym. W aquaparku powinien ojciec iść z dzieckiem. Albo rzeczywiście powinien k
          > orzystać z damskiej szatni.

tak
          ja tak samo
          nawet ostatnio miałam sytuację, że po basenie młody poszedł do męskiej łazienki ja do damskiej obok. Stał tam facet, który wcześniej pływał i się dziwne patrzył ( może moja schiza )
          może jestem kwoka ale wymyłam się w tempie błyskawicznym i co jakiś czas wychodziłam i stawałam pod drzwiami nasłuchując
          zdarzało mi się też ( innymi razami) pukać dając znać młodemu żeby sie pokazał

w aquaparkach- NIGDY dziecko nie idzie samo,. Zresztą "chodź ze mną do kibla" to chyba standard od dawna wink Uprawiany przez dziewczyny i kobiety do późnej starości wink , w różnych sytuacjach miejscach okolicznościach
      • lauren6 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:56
        Może był w toalecie koedukacyjnej?
        • woman_in_love Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 22:17
          nie sądzę
      • jammer1974 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 09:35
        woman_in_love napisała:

> Wina rodzicow i feministek: 12 latek powinien moc chodzic do damskiej bo to nad
        > al dziecko.

Nie. To nasza wina. Nas wszystkich. Twoja najbardziej
        • woman_in_love Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 10:36
          mnie nie ma w PL
    • ewcia.1980 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 17:55
      Czytałam o tym wczoraj i jestem przerażona.
      Tym bardziej, że ten aquapark odwiedzam z moimi dziećmi bardzo często i to od lat.

Mam na stanie 13latka i owszem , do tej pory, mam pewne obawy puszczając go samego do toalety w takich miejscach jak CH czy aquaparki.
      Jak widać nie bezpodstawnie, niestety.

Bardzo współczuję i dziecku i rodzicom.
      I życzę wszystkiego najgorszego temu który wyrządził im taką krzywdę.
      • yadaxad Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:31
        Co ma do tego przechodzenie ulicą. Toaleta to zamknięty obiekt, będąc powszechnie dostępnym, otwarty i dla zboków. Z restauracji trudniej uciec, jak ktoś się zacznie drzeć, że ktoś go napada. A puszczanie dziecka do do kompletnie nie zabezpieczonego, choćby panią wydającą płatek papieru toaletowego, do takiego pomieszczenia, to czysta głupota, nie porównywalna z wracaniem ulicą po szkole.
        • angazetka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:42
          Ale ogarniasz, że to była toaleta na basenie, więc z pewnością z masą ludzi wokół?
        • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:42
          Wchodzisz z dwunastolatkiem do męskiej toalety czy do damskiej, np w centrum handlowym?
          • 3-mamuska Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:07
            little_fish napisała:

> Wchodzisz z dwunastolatkiem do męskiej toalety czy do damskiej, np w centrum ha
            > ndlowym?

Tak wchodzę.
            • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:12
              Do damskiej czy męskiej? Mówimy o pełnosprawnym nastolatku
              • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:40
                Zależy gdzie mniejsza kolejka 😝

My idziemy razem, każde do swojej, jak ja wychodzę, a on nie czeka, to pukam i pytam, czy wszystko ok. Jak chcesz, to pójdę się wysikam i zmierzę ile mi to zajmuje czasu tongue_out
                • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:53
                  Ale ja pytam serio. Wchodziłaś z dwunastolatkiem do męskiej toalety np w kinie czy centrum handlowym? I jak skończyłaś, to stałaś tam, czekając na niego?
                  • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:59
                    Jak miał 12 l to do kina chodził już sam. W chwili do tej pory całą.rodIna praktykuje grupowe sikanie. Terminem.podporzadkowane pod tego, komu się najbardziej chce, reszta suknie na zapas. Jak jestem bez starego, to ja idę z.przedszkolakiem do damskiego przybytku. Starszak jak.mial 12.l szedł do.meskiego, w tym.samym.czasie co ja do damskiego. Po moim.wyjsciu powinien już stać na zewnątrz, jakby go nie było, byłaby moja interwencja. Byłam.kiedys ofiarą napasci seksualnej, szamotanina trwa dłużej niż sikanie, jest szansa skutecznie interweniować w tym systemie, który praktykujemy.
                    • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:04
                      A jak mu się siku w kinie zachciało? Nie da się z dwunastolatkiem za każdym razem iść do toalety.
                      • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:08
                        Ale kiedy się da, to warto to zrobić. Nie da ustrzec wielu zagrożeń, są wypadki, ale warto minimalizować ryzyko i zmniejszać prawdopodobieństwo.
                    • nocnamagia Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:11
                      Mój syn jest już prawie pełnoletni, ale gdy był młodszy robiłam podobnie jak Szmytka- sikanie grupowe i potem czekamy na siebie przy drzwiach. Raz weszłam do środka do tej części z umywalkami, bo zaniepokoiłam się że syn jeszcze nie wyszedł, okazało się, że w męskim była dłuższa kolejka niż w damskim
            • dougie_johnes Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:34
              🤯
            • triss_merigold6 [...] 19.07.22, 19:37
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • kamin Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 06:49
              Ale ty masz zdaje się dziecko niepełnosprawne.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 07:02
            Mój 12- latek wygląda na 16- latka co najmniej, chociaż niedawno został wzięty za maturzystę. Już widzę, jak wchodzi ze mną do damskiej szatni.
    • arkanna Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:00
      Czytałam, tego pieprzoneg... gnoja Przemysława zamknęli na 3 msce. Jak ja bym chciała żeby ktoś dał mu popalić w areszcie ale to tylko chcenie.Mam 12 latka w domu i od wczoraj świruje.
      • leosia-wspaniala Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 08:47
        >Jak ja bym chciała żeby ktoś dał mu popalić w areszcie ale to tylko chcenie.

A kto mu ma dać popalić, ci co tam siedzą za niewinność? Czy może ci lepsi osadzeni, bo oni tylko pobili żonę albo zgwałcili dorosłą kobietę? Niech mi w końcu ktoś wytłumaczy ten tok rozumowania "niech mu pokażą", bo zawsze się w tego typu sprawach pojawia - że jednemu zwyrolowi inni zwyrole mają wymierzać jakąś "sprawiedliwość".
        • triss_merigold6 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 08:58
          Bo tak było kiedyś, a pedofile są na samym dnie więziennej hierarchii, z punktu widzenia innych osadzonych nie są ludźmi. Siedzący za "majtki" (przestępstwa seksualne na dorosłych) czy pobicia nie są szykanowani.
          Niemniej od lat skazani za pedofilię są chronieni przed samosądami więziennymi, bo taki jest obowiązek pracowników zakładów karnych.
    • b.bujak Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:00
      ciary mnie przeszły .... niedawno właśnie tam byłam z chłopakami, też wczesne nastolatki (i chodzą sami do toalety i pod prysznice)
    • geez_louise Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:11
      Dlatego dziubdziusia nie puszczalam samego do męskich szatni. jako dziecko byłam kilka razy ofiarą czegoś, co można zaliczyć do molestowania właśnie ze strony dziadów, którzy przez chwilę dżuli się bezkarni, bo gdzieś byłam sama.

Mój kilkuletni syn sam, w pełnej zakamarków szatni z gromadą półnagich obcych facetów - nigdy.
      • andaba Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:23
        Kilkuletni.
        Tu mowa o 12-latku.
    • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:18
      Tak, czytałam i od razu pomyślałam o ematkach pogardliwie wypowiadających się o niesamodzialnych dziubdIisiach w damskich szatniach z matkami. Pisałam zawsze w takich wątkach, że niestety takie rzeczy się zdarzają, to bylam obsmiewana.
      • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:31
        Pomyślę o Tobie jak tylko usłyszę o dziecku któremu stała się krzywda kiedy było z matką.
        • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:58
          Tak tak, na tej samej zasadzie nie warto kupować ubezpieczenia, bo płacisz nieraz całe życie a ci się nie przydaje, nie warto zapinać pasów, bo wypadku nigdy nie miałaś itd. Jest ryzyko, należy je minimalizować, a zatem pilnować dIeci w ryzykowanych sytuacjach. Toaleta, mała zamknięta przestrzen, gdzie dzieckonprzebywa sam na sam z obcym, potencjalnym agresorem. To jest ryzykowna sytuacja. Tak samo winda.
          • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:09
            Na tej samej zasadzie warto obwiniać ofiarę w każdej sytuacji bo jak miała ubezpieczenie i pasy to zawsze mozna znalezc coś czego z własnej głupoty nie zrobiła. Tak, tak. Każdy przecież wiedział od zawsze ze toaleta a aquaparku to bardziej ryzykowne miejsce niż droga do szkoły. Kto nie wiedział ten trąba. Gdzie byli rodzice? (A serio: o forumkach na ematce pomyślałas a o zwyrolu i administratorze niebezpiecznego miejscu do którego dziecko moze wejść i nie ma nawet tabliczki 'dozwolone od lat 18" nie?).
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:13
              A ty serio pierwszy raz o przypadkach molestowania w takich miejscach slyszysz? Bo ja jestem po 40 i trochę takich przypadków pamiętam z doniesień medialnych i dlatego jestem wyczulona, a nie ze sobie ot tak wymyśliłam
              • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:20
                Nie pierwszy, dlatego tym bardziej dziwi mnie kojarzenie tego faktu z wyjściem do toalety męskiej bez mamy w aquaparku skoro mogło to się zdarzyć praktycznie wszędzie indziej. Bywają też gwałty w domach.
            • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 00:38
              To, że na świecie jest masa chorych ludzi jest oczywiste.
              Tak samo oczywiste jest, że gdy popełniają oni przestępstwa to wina jest po ich stronie. Zawsze. Nie ma znaczenia za krótka spódnica, położony na wierzchu portfel, otwarty samochód.
              ALE: to nie zmienia faktu, że skoro wiemy, że istnieją złodzieje to pilnujemy portfeli.
              Tak samo powinniśmy pilnować dzieci, bo istnieją pedofile. Toaleta w publicznym miejscu (piszę o toalecie, nie basenowej szatni) jest bardziej niebezpieczna niż droga do szkoły, tam pedofil ma szanse być z dzieckiem sam na sam. Dlatego się dzieci samych nie puszcza.
              • paskudek1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 08:28
                Nie kochana, ta historia, tak samo jak historia zgwałconej na placu zabaw trzynastolatki czy kobiety wracającej z pracy (zgwałconej na klatce schodowej) pokazuje że NIE MA zachowania które może uchronić przed gwałtem. Zwyczajnie nie ma. Kobiety będą chodziły do pracy, dzieci na basen i plac zabaw. I ŻADNE środki bezpieczeństwa nie pomogą jeśli ofiara spotka na swojej drodze bydlaka który nagle uzna że musi bo się udusi.
                • triss_merigold6 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 08:40
                  Dokładnie. Są zachowania minimalizujące ryzyko, ale nie ma chroniących w 100%. W tym wypadku nie uchronił fakt, że było to miejsce publiczne, biały dzień, ofiara nie była małym dzieckiem, była z opiekunami, sprawca był do zidentyfikowania szybko etc.
          • snajper55 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 21:24
            szmytka1 napisała:

> Tak tak, na tej samej zasadzie nie warto kupować ubezpieczenia, bo płacisz nier
            > az całe życie a ci się nie przydaje, nie warto zapinać pasów, bo wypadku nigdy
            > nie miałaś itd. Jest ryzyko, należy je minimalizować, a zatem pilnować dIeci w
            > ryzykowanych sytuacjach. Toaleta, mała zamknięta przestrzen, gdzie dzieckonprze
            > bywa sam na sam z obcym, potencjalnym agresorem. To jest ryzykowna sytuacja. Ta
            > k samo winda.

Nie puszczasz dziecka samego do windy?

S.
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 22:10
              Nie. Sama też unikam windy, poniżej 3 piętra nie korzystam w ogóle z windy, ani indywidualnie ani zbiorowo. Boję się utknąć miedzy piętrami. Można mi, czy nie?
              • leosia-wspaniala Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 08:48
                Można, ale to się chyba powinno leczyć.
                • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 10:47
                  Nie przeszkadza mi to nijak w codInnym.funkcjonowaniu, więc nie widzę powodu do.leczenia
              • iberka Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 10:58
                Mam tak samo wink. Jak nie padam na twarz, to 8 piętro do babci też zaliczam pieszo zwłaszcza odkąd zsypy między piętrami są zamykane - wcześniej było różnie, bo czasami spali tam dziwni ludzie.
              • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 11:04
                Nie puszczasz przedszkolaka, to raczej logiczne. Ale jak będzie miał 12 lat to nie będziesz za nim chodzić krok w krok. Będzie na przykład sam wychodził lub wracał ze szkoły, odwiedzał kolegów....
                • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 14:25
                  Wrzuc w Google molestowanie basen... zobaczysz,.że to.powszechniejsze niż myślisz. I jest to jednak ryzykowne.miejsce.
                  • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 14:47
                    Akurat teraz pisałam o windzie.
                    I tak, mam świadomość że mogą to być miejsca niebezpieczne. Ale na serio nie da się non stop pilnować nastolatka. A tutaj mało brakuje okrzyku "Gdzie byli rodzice! Przecież dziecko nie powinno iść samo do toalety" 😟
                    • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 14:49
                      Nikt tak nie napisał, z tych wpisów, które ja przeczytalam. Każdy napisał jak sam robi I ci co pilnują są wyśmiewaniem. Bardzo to niesmaczne. Bodyshaming nie można, ale już to jak kto swoich dIeci pilnuje, to już można jak najbardziej. Masz jakieś zastrzeżenia co do tego, kto w szatni się znajduje, zgłoś je do obsługi.
            • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 00:40
              Nie. Z wielu względów.
      • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:43
        Jak często widujesz dwunastolatki z matką w damskiej toalecie w restauracji czy centrum handlowym?
        • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:55
          Jak zobaczysz to krzyknij "część szmytka1".
          • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:56
            Nie mam 12 latka, mam dziecko starsze i większe niż ja. A drugie jest na tyle małe, że chodzi do toalety tej co ja.
        • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:55
          My np praktykujemy wspólne wyjścia do toalety. Jak jestem z moim dzieckiem płci przeciwnej sama, to każde wchodzi do odpowiedniej toalety, ale w tym samym czasie. Wychodzę, jeśli za chwilę nie pojawi się również moje dziecko, to wejdę tam, bo będę zaniepokojona.
          • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 18:59
            Więc zostawiasz go samego. Dla zwyrola (niestety) nie robi to różnicy czy w tym czasie sikasz czy zjezdzasz na zjeżdżalni wodnej.
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:07
              Wysikanie się trwa jednak krócej niż zjazdy na jakiejś zjeżdżalni i dotarcie do dzieciaka, bo coś długo z tego kibla go nie ma. To jak np. z roczniakiem. Na siku do kibelka samej mamie wolno, a roczniak gapi sie w bajke, ale już na zakupy do spożywczaka osiedlowego to nie bardzo
              • cegehana Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:12
                Wystarczająco długo żeby silny mężczyzna szarpnął dziecko i zabrał je gdzie chce. W czasie kiedy stoisz pod kiblem i odliczasz czy długo już go nie ma czy średnio mogą się zdarzyć straszne rzeczy.
                • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:15
                  Więc lepiej trzymać rękę na pulsie tym bardziej i szybko reagować. A zapukanie do drzwi pomieszczenia z toaletami i głośne powiedzenie, dziubdziusiu, czy wszystko w porządku, to naprawdę ani żaden wstyd, ani żaden wysiłek.
          • jednoraz0w0 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:07
            Ale w takich miejscach nierzadko jest tak, ze damska ma wejście z innej strony budynku niż męska. No i co, dziubdziusia ktoś napadnie w toalecie, a ty w innej c esci budynku bez majtek na dudzie, jak mu pomożesz?
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:11
              W takich co ja bywam, to miejsce na toalety jest raczej obok siebie, szatnie i to często koedukacyjne a potem rzędy toalet, damska, męska, dla niepełnosprawnych, pokój rodzinny czasami, z przewijakami itakie tam udogodnienia. Że ktoś ma kible w 2 różnych częściach budynku że względu na płeć, to jesCze mi się nie zdarzyło być. Toalety owszem są w różnych lokalizacjach, w senskie ze kilka miejsc z toaletami, ale zawsze dla obu plci+ niepełnosprawni.
          • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:15
            Ale masz dwunastolatka? Bo wyżej pisałaś,że dziecko jest "na tyle małe" , że idzie do toalety z tobą....
            • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:16
              Ja mam dziecko starsze, takie 1.80 ale było kiedyś 12 latkiem, od razu duże mi się nie urodziło. A drugie dziecko mam przedszkolne, jeszcze mu gacie po sikaniu poprawiam i pilnuje mycia rąk 😝
              • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:24
                No i z tym starszym jak miał lat 12 wchodziłaś do toalety damskiej czy męskiej? Do jakiego wieku? I nigdzie w wieku 12 lat nie szedł bez ciebie?
                • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:36
                  Szedł tam, gdzie było to niezbędne, gdzie nie było, to nie szedł. Szacowałam prawdopodobieństwo i wychodziło mi zawsze, że kibel w aquaparku jest niebezpieczniejszy niż osiedlowa biedronka.
                  • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 19:51
                    Niezbędne? Czyli nie wychodził sam z kolegami na rower, pizzę, do kina?
                    • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:02
                      Z moich szacunków wynikało, że kibel jednak niebezpieczniejszy niż rower. Na rowerze bałam.sie, ze nogę połamie, a na hulajnodze, że zęby wybije. Napastnik seksualna bardziej prawdopodobna wydawała mimsie jednak w.miejscach typu.winda,.małe, ciasne, bez możliwości ucieczki,.wołania o.pomoc.
                      • andaba Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:04
                        Myślę, że jednak znacznie więcej dzieci ginie na rowerze, niż zostaje zgwałconych w publicznym kiblu.
                        Że nie wspomnę o ciężkich uszkodzeniach ciała doznanych na tych rowerach...
                        • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:05
                          Dlatego każdy rodzic decyduje sam, co uważa za bezpieczniejsze, a co nie i dlatego moje dziecko na rower ma kask i zdało kartę rowerowa, a w publicznych toaletach jest pod nadzorem nas dorosłych.
                        • g.r.uu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:12
                          Najwięcej ginie w samochodach więc z punktu widzenia statystyki podróż z rodzicami samochodem jest najbardziej ryzykowna
                          • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:18
                            A podróż z sąsiadem? Mam sąsiadkę, co lubi prowadzić 😝

Jak jeżdżą że mną, to zapinam pasy, foteliki najlepsze z klasy, na którą mnie stać, atestowane. Zawsze aktywna blokada przed dziećmi, poduszki, auto naprawiane jak tylko jakas usterka wyjdzie, a ja prowadząc przestrzegam przepisów i unikam ryzykowanym zachowań. To tyle co mogę zrobić od siebie.
                      • g.r.uu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:04
                        W tym wątku masz link do informacji o napaści seksualnej na placu zabaw.
                        • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:06
                          Wiem, czytałam.wczoraj artykuł o tej dziewczynce.
                    • little_fish Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:06
                      Mój 13 latek teraz w wakacje spędza całe popołudnia poza domem. Bywa w pizzeriach czy innych makdonaldach - tam też są toalety, w których może się czaić zboczeniec.
                      • szmytka1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 20:10
                        Więc mu powiedz niech umówi się.z kolegą, że.korzystaja razem. Albo kup mu wyjący alarm na smycz.
                • wapaha Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 20:07
                  little_fish napisała:

> No i z tym starszym jak miał lat 12 wchodziłaś do toalety damskiej czy męskiej?
                  > Do jakiego wieku? I nigdzie w wieku 12 lat nie szedł bez ciebie?

dlaczego piszecie o wchodzeniu do toalety ?
                  odholowuje się dzieciaka pod kibel i tam się czeka
                  zawsze tak robię , jesli jestem z nim sama - czy to kino, czy basen czy inne miejsce. nie puszczam samego
                  wydaje mi się to oczywiste
                  w miejscach publicznych typu dyskoteka, impreza miejsca gdzie trzeba iść do toalet, camping, miejsca OBCE chodzi się do wc parami, odkąd pamiętam zawsze tak robiłam jako dziecka ale też jako dorosła - i chyba tylko nie ja-bo nieraz słysze od koleżanki : pójdziesz ze mną do kibla ? i idę.
                  co wcale nie oznacza ze WCHODZI SIE do kabiny z druga osobą
          • hanusinamama Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 19.07.22, 23:49
            NO ja ci bardzo dziękuję. Taki na oko 10latek właził z matka pod damskie prysznice....było to bardzo komforotowe dla mojej córki i innych dziewczynek.,
            Nie puscisz dziecka na kolonie? Moja w tym roku na kolomniach była w aqyaparku, myslisz ze z kazdym dzieckiem latali do WC?
            A moze do 18 roku zycia nie puscisz samego do kina np..tam tez moze isc do toalety.
            • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 00:45
              Na koloniach dzieci chadzają do toalet parami, a czasem nawet w większych grupkach.
              I przestań wciąż pisać o szatni na basenie, bo mowa jest o toalecie, Ty nie znasz tego słowa?
              • kamin Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 06:54
                Na koloniach dzieci chodzą bardzo różnie, nie wierzę że zawsze w grupach. Nawet jak jest czas wolny gdzieś na mieście też niektórzy idą sami.
            • paskudek1 Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 08:32
              hanusinamama napisała:

> NO ja ci bardzo dziękuję. Taki na oko 10latek właził z matka pod damskie pryszn
              > ice....było to bardzo komforotowe dla mojej córki i innych dziewczynek.,
              > Nie puscisz dziecka na kolonie? Moja w tym roku na kolomniach była w aqyaparku,
              > myslisz ze z kazdym dzieckiem latali do WC?
              > A moze do 18 roku zycia nie puscisz samego do kina np..tam tez moze isc do toal
              > ety.
              >
              Dopiero co młodą kobietę gość zgwałcił na klatce schodowej. Wracała z pracy. Do pracy też ma nie chodzić?
        • panna.nasturcja Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 00:41
          Ale nie trzeba wchodzić. Wystarczy pójść z dzieckiem i zaczekać pod drzwiami by ono miało świadomość, że rodzic tam jest i trzeba krzyczeć.
          • krainausmechu Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 04:39
            Chyba to normalne ,że czeka. Stwierdzenie Pitagorasa .
          • kamin Re: Czytałyście o gwałce na 12 latku .... 20.07.22, 07:00
            Ale pytanie dotyczy wchodzenia z dzieckiem. Jak jestem w centrum handlowym czy dużym aquaparku to też zwykle czekam pod toaletą na syna, żebyśmy się w tłumie nie pogubili później.
            Ale nie wchodzę z nim, ani nie ciągnę go do damskiej toalety.