Dodaj do ulubionych

Dodatek osłonowy w tej sytuacji

19.07.22, 22:58

Rok już nie mieszkam z mężem, on został w domu swoim, ja wynajmuje z córką mieszkanie. Rozwodu nie mamy, ani jeszcze złożonego pozwu, więc jakby formalnie jestesmy małżeństwem (na papierze). Jednak gospodarstwa osobno, on płaci swoje rachunki u siebie, ja swoje, na moje nazwisko, w mieszkaniu które wynajmuje.
Czy w tej sytuacji należy mi się ten dodatek osłonowy? Kryterium dochodowe spełnione (nie mam nawet 3000, a jest nas dwie,ja i 16 letnia córka. Jednak jeśli policzą jego dochody, do których nie mam żadnych praw - to będzie więcej niż te 1500 na osobę. Składać, czy nie ma sensu?
Obserwuj wątek
    • panna.nasturcja Re: Dodatek osłonowy w tej sytuacji 19.07.22, 23:21
      To jest na gospodarstwo domowe, w teorii.
      Zadzwoń do gminy lub MOPSu, zależnie gdzie u Was wypłacaja, powinni Ci powiedzieć.
    • alicia033 Re: Dodatek osłonowy w tej sytuacji 20.07.22, 08:32
      slatynka85 napisała:

> Jednak jeśli policzą jego dochody, do których nie mam żadnych praw

ależ masz.
      A jeśli nie chce płacić to bez rozwodu należy złożyć w sądzie pisemko pt. wniosek o zabezpieczenie potrzeb rodziny.
      • slatynka85 Re: Dodatek osłonowy w tej sytuacji 20.07.22, 08:48
        Tak po prostu? Można to zrobić bez prawnika?
        • alicia033 Re: Dodatek osłonowy w tej sytuacji 20.07.22, 11:16
          slatynka85 napisała:

> Tak po prostu? Można to zrobić bez prawnika?

Przymusu prawnego do złożenia takiego wniosku nie ma, więc można.
    • rosie Re: Dodatek osłonowy w tej sytuacji 20.07.22, 09:22
      We wniosku jest oświadczenie z klauzulą o odpowiedzialności z KK za składanie fałszywych zeznań, że wymienione osoby tworzą gospodarstwo domowe.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Dodatek osłonowy w tej sytuacji 20.07.22, 17:31
      Już się zaczyna kombinowanie. Jak przy każdym tego typu programie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka