Dodaj do ulubionych

Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie?

20.07.22, 07:55
Pracuje niedaleko miejsca zamieszkania ale i tak w biurze pojawiam się sporadycznie i głównie pracuje z domu. Teraz przenoszą nam biuro do innej miejscowości. Dojazd zajmie mi 1.5-2 h w jedną stronę. Mam zamiar nie dojeżdżać ale idą z góry naciski że mamy być w biurze. Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie jeśli w umowie mam wpisana miejsce pracy - ta miejscowość gdzie mieszkam i nie podpisałam żadnego aneksu o zmianie?
Obserwuj wątek
    • cegehana Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 08:11
      Dyscyplinarnie jak opuścisz stanowisko pracy. Jeśli dostaniesz aneksmze zmianą miejsca i go nie podpszesz to raczej nie zwolnią Cię dyscyplinarnie ale mogą zwolnić Cię za wypowiedzeniem.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 08:16
      Dyscyplinarnie nie, ale jeśli nie podpiszesz porozumienia zmieniającego, to już tak.
      • elstilo Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 08:20
        Ja wiem że mogą mnie zwolnić jak nie podpisze aneksu ale chodzi o to że mój szef uważa że mogę pracować tylko zdalnie i nie chce żebym się zwalniała. Ja też nie chce więc biorę ich na przeczekanie. Najwyżej rozwiążemy umowę ale wiem że szef będzie cisnął żeby tak się nie stało i wtedy może się dogadamy że będę w biurze sporadycznie.
        • furiatka_wariatka Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 08:51
          Trochę nie rozumiem w czym problem, jeśli Ty chcesz pracować zdalnie i szef się zgadza, i wcale nie planuje cie zwalniać? O co chodzi z tym przeczekaniem?
          • mid.week Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 09:32
            furiatka_wariatka napisał(a):

> Trochę nie rozumiem w czym problem, jeśli Ty chcesz pracować zdalnie i szef się
            > zgadza, i wcale nie planuje cie zwalniać? O co chodzi z tym przeczekaniem?

Szefostwo szefa chce inaczej
    • atenette Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 08:16
      Pracodawca może przenieść Cię do innej miejscowości niż masz w umowie na okres max. 3 miesięcy bez wypowiadania dotychczasowych warunków pracy. Odmowa pracy może wtedy skutkować zwolnieniem dyscyplinarnym. W pozostałych warunkach takie przeniesienie powinno nastąpić poprzez porozumienie lub wypowiedzenie zmieniające.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie? 20.07.22, 08:20
      Dyscyplinarnie nie, natomiast zapewne niepodpisanie aneksu będzie równoznaczne z wypowiedzeniem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka