Dodaj do ulubionych

Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przebieral

20.07.22, 09:12
Dlaczego nie ma powszechnych koedukacyjnych toalet i przebieralni? To by rozwiązało problem chodzenia z dzieciakami na przykład płci męskiej do przebieralni damskiej.
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:15
      dlatego, że nie ma chętnych na korzystanie z nich.
      (nie, pojedyńcze ematki się nie liczą)
      • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:17
        No ale moment. W takich przybytkach korzystasz z kabinek.
        • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:19
          A co to zmienia? Po po wyjściu z kabinki masz osobne prysznice dla kobiet i mężczyzn.
          • ritual2019 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:22
            kamin napisał(a):

> A co to zmienia? Po po wyjściu z kabinki masz osobne prysznice dla kobiet i męż
            > czyzn.

Prysznice u mnie sa wspolne ale takze maja kabiny wiec nikt nago tam nie chodzi. Po wyjsciu z kabiny prysznicowej jest sie owinietym recznikiem i udaje do kabiny rodzinnej.
          • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:22
            Można zrobić aby kabinka była połączona z pojedynczym prysznicem.
            • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:23
              Zresztą wielu ludzi nie korzysta z prysznica big_grin
        • ritual2019 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:20
          Ja korzystam z kabin a nie kabinek. Takie przebieralnie rodzinne maja duze kabiny.
    • triss_merigold6 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:17
      Są. W aquaparkach jest część wspólna przy szafkach i tam są kabinki - przebieralnie. Zawsze można iść z dzieckiem do toalety dla niepełnosprawnych, zwykle są wolne, one są koedukacyjne.
    • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:18
      Bo jednak pod prysznicem basenowym wolę się myć w towarzystwie kobiet, a nie koedukacyjnie.
      Natomiast podobało mi się rozwiązanie w Mandorii, gdzie są toalety damskie, męskie i dziecięce. Te ostatnie bez podziału na płeć, z niskimi sedesamj i umywalkami.
      • little_fish Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:26
        Mój świeżo upieczony 13 latek jest wyższy ode mnie, serio powinien korzystać z toalety dla dzieci żeby być bezpieczny?
        • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:28
          Nie powinien. Niech idzie do męskiej, gaci mu nie trzeba po sikaniu podciągać.
          • little_fish Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:40
            Temu zgwałconemu dwunastolatkowi też nie trzeba było, poszedł zatem do męskiej...
            Akurat małe dziecko w toalecie dla osób płci przeciwnej nikogo nie bulwersuje, a co zrobić właśnie z takimi młodymi nastolatkami?
            • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:56
              Odkąd dziecko jest na tyle samoobługowe, żeby sobie nie nasikać na buty i nie zatrzasnąć w toalecie to naprawdę może chodzić do toalet dla swojej płci. Dochodzimy do jakiegoś absurdu.
              Wprowadzenie oddzielnych toalet dla kobiet i mężczyzn miało w domyśle zapobiegać gwałtom, molestowaniu i dać większy komfort obu płciom przy nieraz krępującej fizjologii. Okazało się, że POMIMO podziału jednak zdarzyło się coś strasznego. Tylko co możemy zrobić? Czy rozwiązaniem jest wprowadzenie toalet koedukacyjnych i wspólne korzystanie z nich kilkunastoletnich dziewczynek i dorosłych facetów? To ma być pomysł na zapobieganie gwałtom? W jaki sposób?
              • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 10:13
                Nie wiem z czym wiązało się ale czy jest bezpieczniejsze? Koedukacja oznacza większą kontrolę dla mnie.
                • pyza-wedrowniczka Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 10:41
                  Toalety dziecięce to raczej dla 5-latków, a nie 13-latków.
                • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 14:56
                  Do końca życia planujesz mieć kontrolę nad dzieckiem? A co jeśli Ty wejdziesz do takiej koedukacyjnej toalety w restauracji czy gdzieś w podróży na dworcu, a tam 5 podpitych facetów? Kto będzie nad tobą sprawował kontrolę? W jaki sposób koedukacja ma zapewnić bezpieczeństwo tobie, czy 17 letniej dziewczynie jadącej na np. kurs językowy?
                  • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:31
                    No dobrze, ale mamy sytuację, ze zgwałcony został nastolatek płci męskiej. Biorę pod uwagę, ze panowie w koedukacyjnych mieli by mniejszą (nazwijmy to) swobodę.
                    • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:58
                      Ale przypuszczam, że on albo musiał po prostu trafić moment kiedy w tej toalecie nikogo nie było poza tym chłopcem. Bo jednak każdy normalny facet widząc lub słysząc gwałt w toalecie na pewno by zareagował.
                      W toalecie koedukacyjnej po prostu mogłaby zostać zgwałcona zamiast tego chłopca jakaś dziewczyna.
                      Mam wrażenie, że zmierzasz w kierunku zakazu oddalania się nastolatków od dorosłego opiekuna.
                      • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:02
                        > W toalecie koedukacyjnej po prostu mogłaby zostać zgwałcona zamiast tego
                        > chłopca jakaś dziewczyna.

Aha... Toalecie z której mogliby korzystać wszyscy byłby większy ruch.
                • cegehana Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 07:56
                  Złudzenie kontroli.
            • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:16
              Zależy od wzrostu. Jak większy od matki, to się odwiwnie i da w mordę. Jak mniejszy i drobny, wchodzi z matką i tyle. Przecież w damskim kiblu nie ma pisuarów, zwyczajnie wejdzie do boksu i raczej żadna baba nie wyrzuci dziecka które jest wzrostu dziecka i wygląda jak dziecko z ogólnodostępnego kibla.
              • incel-core Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:20
                umi napisała:
                > Zależy od wzrostu. Jak większy od matki, to się odwiwnie i da w mordę.

Żeby się tylko nie zdziwił, jak mu ktoś odda w mordę jeszcze mocniej.
                Te co myślą że siła zależy od wzrostu i jak ematka jest wyższa od jakiegoś faceta, to go pokona siłowo, jest w mylnym błędzie.
                • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:31
                  Ja pisze o synu ematki, nie o ematce. Ematka do swojego (damskiego) kibla, syn z matką jak mały, a do meskiej toalety jak duży. Gdyż sie obroni. jak ktos będzie mu chciał oddac to jest już regularna bijatyka i robi się dym. Raczej gwałciciele nie mają tyle yay, żeby się wdawać w bójki. Gdyż to cieniasy są, co nie umieją sobie ogarnąc nawet seksu za pieniądze. Czyli najniższa liga człowieka.
                  • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:34
                    * bójkę w kiblu słychac i można wezwać policję (ktokolwiek może). Moze też przybiec ochrona. To już nie jest takie nic.
                    A jak faceci nadal maja problem z niektórymi innymi facetami i to taki, ze nawet się tych drugich nie da spacyfikowac, to juz chyba moment, żeby zacząć dużo bardziej reagować odchyły niektórych i eliminowac ich ze społeczeństwa na stałe.
                  • incel-core Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:47
                    umi napisała:
                    > Ja pisze o synu ematki, nie o ematce.

No przecież ja też o tym piszę.
                    • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:45
                      Dlatego dodałam gwiazdkę.
                  • little_fish Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:04
                    Gdzie przebiega granica między "mały" a "duży"?
                    • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:46
                      Mały jest mniejszy i drobniejszy od dorosłego oraz wygląda jak dziecko. I ma poniżej 15 lat.
                      Reszta jest duża.
        • profes79 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:35
          W wieku 13 lat chyba spaliłbym się ze wstydu gdyby matka za mną łaziła do przebieralni na basenie...
    • ritual2019 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:19
      Sa, przebieralnie rodzinne ale do tego potrzeba kabin i to duzych. Ematki jednak zazwyczaj nie maja problemu z nagoscia wiec nie potrzebuja, nie korzystalyby.
      • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:27
        Z nagością swojej płci nie mam problemu, ale pryszczatego tyłka obcego dwunastolatka nie mam ochoty oglądać pod prysznicem. W drugą stronę zapewne podobnie.
        • ritual2019 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:33
          Ale potrafisz sobie wyobrazic ze takie rodzinne przebieralnie sa wyposazone w kabiny prysznicowe wiec zadnych golych tylkow nie musisz ogladac ani nikt nie oglada twojego? Korzystam czesto na basenach u mnie, szczegolnie gdy dzieci byly mlodsze.
          • ritual2019 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:34
            U mnie na basenach kabiny prysznicowe jak i do przebrania sie sa takze w przebieralniach dla tej samej plci.
          • alicia033 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 10:37
            ale łapiesz, najma, że tematem nie są rodzinne kabiny?
            • ritual2019 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 11:31
              A ty lapiesz ze przbieralnie rodzinne sa dla obu plci i bez wzgledu na wiek i ze w sa tam kabiny? Nie lapiesz jak zwykle.
          • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:00
            No to fajnie, że u ciebie są. Możesz być dumna
    • mia_mia Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:23
      W aquaparkach bardzo często są.
      • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:25
        To super.
    • cegehana Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:23
      Bo wtedy doszłoby do gwaltu w koedukacyjnej przebieralni (bo czemu nie?) i glowkujacy nie mogliby dojść do konsensusu co zrobili nie tak.
      • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:29
        Słuszna uwaga.
        • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:33
          Gwałt się może zdarzyć wszędzie. Jak się okazuje. Pedofilski pewnie najczęściej w domu.
          • kropkacom Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:35
            Jak każdy inny zresztą.
      • lauren6 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 10:16
        Chodzi o to, że w koedukacyjnej łatwiej upilnować dziecko, bo np matka może przypilnować w toalecie syna. Do męskiej szatni kobieta nie wejdzie.
        • cegehana Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 10:29
          Za to trudniej uchronić się przed przemocowcem tej samej płci.
          • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:53
            Jak wszędzie. Z facetami zawsze będzie problem, bo kulturowo są źle wychowywani. Nie uczeni odpowiedzialności za siebie i z jednej strony wychuchani przez rodziców (niestety głownie mamusie) a z drugiej dostajacy przekaz (teraz raczej nieoficjalny, ale wciaz obecny) ze z racji płci sa kims lepszym. To raczej zabójcze połaczenie jest i ktoś malo inteligentny (u facetow statystycznie łatwiej o idiotę) albo pozbawiony empatii (też łatwiej u facetów o to...) to ma spore szanse się wykoleić. Głupich/nieempatycznych kobiet jest mniej i mają mniej siły, więc nawet jak jakas ybnieta, dużo łatwiej ją spacyfikować i ma małe pole rażenia.
            • snajper55 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 01:08
              umi napisała:

> Jak wszędzie. Z facetami zawsze będzie problem, bo kulturowo są źle wychowywani
              > . Nie uczeni odpowiedzialności za siebie i z jednej strony wychuchani przez rod
              > ziców (niestety głownie mamusie) a z drugiej dostajacy przekaz (teraz raczej ni
              > eoficjalny, ale wciaz obecny) ze z racji płci sa kims lepszym.

No tak, a ty uważasz, że to kobiety są kimś lepszym, bo są dobrze kulturowo wychowane, nauczone odpowiedzialności za siebie i nie są wychuchane przez rodziców.

S.
            • cegehana Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 08:00
              Jak wszędzie. Koedukcacyjne łazienki pomogą tu tyle co zmiana kolorów kafelków w toaletach bo to nie kible gwalca tylko ludzie.
    • lauren6 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 09:59
      Bywają przebieralnie rodzinne. Jeżeli są to zawsze z nich korzystamy.
    • ichi51e Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 10:45
      w Austrii są bardzo sobie chwale.

Nie wiem czy rozwiązałoby to problem - pusta kabina, krzaki, brama zawsze się gdzieś znajdzie - jak pokazują przykłady dla chcącego nie ma przeszkód.
    • wapaha Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 15:00
      Skąd teza , że nie ma ?
      • raczek47 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 15:13
        Zwyrodnialcy są wszędzie i zawsze znajdą sposób,by swoje chore potrzeby zaspokoić.
        Przykład:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28704869,brazylia-lekarz-zgwalcil-pacjentke-podczas-cesarskiego-ciecia.html
    • incel-core Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 15:55
      kropkacom napisała:
      > Dlaczego nie ma powszechnych koedukacyjnych toalet i przebieralni?

Bo koedukacyjne mogą być szkoły a nie toalety i przepieralnie.
      Jak się nie zna znaczenia jakiegoś słowa (koedukacja), to się go nie używa.
    • umi Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:11
      Nie rozwiązałoby, bo wtedy wprowadzasz facetów w każdą damską przestrzeń. A to faceci stanowią zagrożenie. Wiec oprócz grupy słabszych, młodych mężczyzn zagrozone byłyby też wszystkie kobiety i dzieci.
      • kamin Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:03
        O dzięki. Wyraziłas to o czym myślałam, tylko zwięźlej.
    • kasiaabing Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 16:16
      Co to w ogóle jest za problem w toaletach? Przecież sedesy są zazwyczaj w osobnych, zamykanych kabinach. Strefa z umywalkami jest otwarta ale ja jakas dziwna jestem chyba bo nie przeszkadzałoby mi jakby jakiś facet zobaczył jak myje ręce.
      • snajper55 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 01:10
        kasiaabing napisała:

> Co to w ogóle jest za problem w toaletach? Przecież sedesy są zazwyczaj w osobn
        > ych, zamykanych kabinach. Strefa z umywalkami jest otwarta ale ja jakas dziwna
        > jestem chyba bo nie przeszkadzałoby mi jakby jakiś facet zobaczył jak myje ręc
        > e.

A może takie rozwiązanie?

https://pbs.twimg.com/media/De6Ewp2XkAAC6PG?format=jpg&name=900x900

S.
        • incel-core Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 01:49
          snajper55 napisał:
          > A może takie rozwiązanie?
          >
          >
          > https://pbs.twimg.com/media/De6Ewp2XkAAC6PG?format=jpg&name=900x900

A gdzie są bidety?
        • ichi51e Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 06:49
          Wbrew pozorom to nie jest złe rozwiązanie - to są pewnie inteligentne szyby.
    • zuleyka.z.talgaru Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:31
      W Poznaniu na basenach są.
    • kanna Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 20.07.22, 17:52
      Oczywiście, że są.
      Nazywają się (najczęściej) rodzinne.

+ przewijak i toaleta dla dziecka zarówno w toalecie męskiej, jak i damskiej.
    • fibi00 Re: Dlaczego nie ma koedukacyjnych toalet i przeb 21.07.22, 08:00
      U nas są. Dwa baseny w okolicy i w obu są szatnie rodzinne/koedukacyjne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka